Pagina 1 van 5

Puppen van Tara geboren (met foto's)

Geplaatst: 12 apr 2007 12:45
door Sietske*
Ja hoor daar zijn ze dan. Tara is bevallen van twee pups.

Gisterenmorgen was haar temperatuur gedaald tot 36,6 graden. In de loop van de dag steeg hij weer naar 36,9 maar Tara bleef rustig en vertoonde verder geen tekenen van een naderende bevalling. Om 22.30 uur heb ik haar nog een keer getempd en zat ze op 36,5. Ik vermoedde daarom dat de eerdere tempdaling niet de echte was geweest. Omdat Tara zo rustig was ben ik naar bed gegaan met het idee dat ik elke keer als ik voor Gijs mijn bed uit moest even zou gaan kijken.
Om 23.45 uur werd Gijs wakker en heb ik hem gevoed. Daarna ben ik naar beneden gegaan en daar lag tot mijn grote schrik een pup in de mand in de keuken. Tara lag er naast. Ik heb het tussendeurtje tussen keuken en woonkamer opengemaakt en de pup meegenomen naar de werpkist waar ik hem onder de warmtelamp heb gelegd. Tara liep intussen naar de mand in de woonkamer. Toen ik haar naar de werpkist riep reageerde ze niet. Dus heb ik de pup onder de warmtelamp achtergelaten en was ik nog net op tijd bij Tara om pup nummer twee in een stuitligging ter wereld te zien komen.

Tara heeft alles helemaal zelf gedaan. Bij het eerste pupje waren toen ik beneden kwam de vliezen en placenta al netjes opgeruimd en de navelstreng keurig doorgebeten. Ook was het pupje al flink schoongelikt door Tara.

Ze is echt een voorbeeldig moedertje. Is de hele dag aan het poetsen en aan het schikken. Ze is heel voorzichtig en ontzettend zorgzaam. Als ik de puppen uit de werpkist haal om te wegen zit ze er met haar neus bovenop. Babbe wordt in de huiskamer getolereerd maar ze mag niet te dicht bij de werpkist komen want dan wordt er gegromd.

En dan de statistieken:

Pup 1 is een reutje. Zijn geboortegewicht is 115 gram en hij was vanmorgen 6 gram afgevallen. Hij heeft wat moeite met het vinden van de tepel dus daar help ik hem maar mee. Hij krijgt ook zo nu en dan wat water met druivensuiker. Het reutje is zwart met een minuscuul wit plekje op zijn kin. Ik denk dat dat later niet meer te zien zal zijn.

Pup 2 is een teefje. Haar geboortegewicht was 110 gram en vanmorgen woog ze er 120, die is dus 10 gram aangekomen. Het is een helleveeg die nu al haar best doet om broerlief bij de tepel weg te duwen :mrgreen: . En dan de kleur....... deze mooie dame is



BLOND

Ja ja, jullie lezen het goed. Het is alweer een jaar of 10 geleden dat de laatste blonde puppen geboren zijn maar Tara heeft ons een terugslag op deze kleur gegeven. Ik wist even niet wat ik zag toen ik alleen maar lichte kleur door de vliezen zag schijnen :mrgreen:.

En ik had natuurlijk foto's beloofd dus hier komen ze:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Geplaatst: 12 apr 2007 12:53
door wolfwoman
Gefeliciteerd :balon1:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:01
door Moos
Gefeliciteerd :cheer: :cheer: :cheer:

En een blonde, ik had geen idee dat dat kon!

Geplaatst: 12 apr 2007 13:03
door Sietske*
Moos schreef:Gefeliciteerd :cheer: :cheer: :cheer:

En een blonde, ik had geen idee dat dat kon!
Is ook al 10 jaar geleden dat de laatste blonde pup werd geboren. Ik had het ook echt niet verwacht (want dan had ik deze combinatie niet gemaakt), maar het is wel heel apart.

Geplaatst: 12 apr 2007 13:04
door Sietske*
Oh ja, nog even voorstellen met de namen er bij:

Xcellent Xam v.d. Koperteut:

Afbeelding

Xcellent Xara v.d. Koperteut:

Afbeelding

Het reutje ziet er op de foto wel erg mager uit. Maar hij drinkt inmiddels goed en kan nu ook zelf de tepel vinden.

Geplaatst: 12 apr 2007 13:04
door Frenkie
Ohhhhhh, geweldig...gefeliciteerd met deze poepies :I:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:08
door laura23
wat leuk zeg!!! gefeliciteerd met de 2 pupjes!

geniet ervan!

gr laura

Geplaatst: 12 apr 2007 13:27
door M@scha
gefeliciteerd!!!!

dat blonde is wel erg leuk. je zegt dat als je het verwacht had je de combi niet gemaakt zou hebben, "mag" het officieel niet volgens de RS?

ik vind het zulke leuke hondjes!!! :cheer:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:33
door Sietske*
massam schreef:gefeliciteerd!!!!

dat blonde is wel erg leuk. je zegt dat als je het verwacht had je de combi niet gemaakt zou hebben, "mag" het officieel niet volgens de RS?

ik vind het zulke leuke hondjes!!! :cheer:
De rasstandaard schrijft zwart of zwart met minimale witte aftekeningen voor.
Bont is dus niet gewenst maar komt wel voor net als bruin, black-and-tan, bont en tri-colour.

Ik vind het bont wel superleuk hoor, maar ja, mijn streven is natuurlijk wel om zoveel mogelijk naar de rasstandaard te fokken. Vandaar dat ik deze combi niet had gemaakt als ik dit had geweten :wink:

Overigens gaat Xara een fantastisch huisje krijgen waar ze als gezelschashond door het leven zal gaan. Haar blonde uiterlijk zal daar totaal geen negatieve invloed op hebben :ok:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:35
door M@scha
geweldig!!!!

ik snap het nu. ik weet te weinig van je ras daarom vroeg ik het even.

xara is bij deze mijn favoriete pupsel en ik wil heeeeel graag grote meidenfoto's van haar zien over een paar maanden als dat kan!! :cheer:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:35
door Podenji
gefeliciteerd :cheer:
en een blonde, wauw wat apart haha ik wist helemaal niet dat dat voorkwam bij de markiesjes, ook niet in het verleden.
hoe gaan ze hier in de RV mee om?

Geplaatst: 12 apr 2007 13:39
door Nono
Gefeliciteerd :cheer:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:40
door yamie
gefeliciteerd :ok:


idd apart zo'n blondje, waar komt dat vandaan? wat is er in het verleden voor blonds gebruikt?

Geplaatst: 12 apr 2007 13:41
door biba
Gefeliciteerd :cheer: :cheer:
Eindelijk zijn ze er dan, je eerste markiesjesnest !
Ik wens jullie heel veel plezier de komende tijd.
Heel appart zo'n blond markiesjesmeisje.

Geplaatst: 12 apr 2007 13:42
door LongFields
Gefeliciteerd! :cheer:
Ook ik ben verbaasd over de kleur van het teefje. Maar het is wel prachtig vind ik!
Krijgt een pup met deze kleur wel gewoon een normale stamboom, of wordt zoiets als een soort NEK gezien of zo?

Geplaatst: 12 apr 2007 13:44
door Sietske*
Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet weet hoe er op dit moment wordt omgegaan met het blond door de RV, maar persoonlijk zou ik er niet mee willen fokken. Je weet 100% zeker dat deze pup het recessieve gen voor blond (nou ja, voor bruin + dillute-gen) doorgeeft. En uiteindelijk is het toch de bedoeling om deze afwijkende kleurtjes er uit te fokken.

Waar het blond vandaan komt weet ik eigenlijk niet. Er zijn in het verleden Pappilons gebruikt, daar komt het bont vandaan, maar dat verklaart niet het blond. Wel werden (en worden) er rasloze hondjes die veel gelijkenis vertonen met het Markiesje aangekeurd en ingezet voor de fok. Bij dit soort hondjes weet je natuurlijk nooit wat er achter zit en dan kun je generaties later voor verrassingen komen te staan. Maar ja, dat is een bewuste keuze die gemaakt wordt bij het terugfokken van een ras.

Geplaatst: 12 apr 2007 13:47
door malinois
gefeliciteerd :cheer: ook ik wist niet dat het kon een blond pupje... ziet er wel heel apart uit :ok:

Geplaatst: 12 apr 2007 13:58
door Rea
Proficait :ok:
Blond of niet ze zijn er ze doen 't goed en ze zijn dacht ik zo welkom :ok: :cheer: :cheer: :cheer:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:01
door Cheryl87
Gefeliciteerd :cheer:
Ik vind ze allebei heel mooi!

Geplaatst: 12 apr 2007 14:14
door Sietske*
Suzanne, het blondje krijgt ook gewoon een satamboom. Binnen ons ras zijn er (nog) geen nek's aangewezen.

Inge, ja soort van mini-hovawartje hè :mrgreen:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:18
door M@scha
Inge O schreef:
Sietske* schreef:
Inge, ja soort van mini-hovawartje hè :mrgreen:
zou hier prachtig passen :engel: :engel: :mrgreen: .
ga maar kidnappen over een paar weekjes!! want ik wil dat wel zien. klein blond meisje tussen jouw kanjers!!!

vindt sietske vast wel goed joh!!

Geplaatst: 12 apr 2007 14:20
door Podenji
Inge O schreef:
ja, dat denk ik ook wel :pffff: :pffff: .
owwwwwwwwwwwwwwww dat beloofd wat :mrgreen: volgens mij loopt er binnenkort idd een blond mini hovawartje bij jou rond :mrgreen:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:22
door M@scha
oh mar daar ga ik weer....

nu wil ik ook nog een markiesje...

dus een podenco ibidinges, een JR, nog een staffteef en nu een markiesje... oh ja en een hond die overal loskan... zit die toevallig al tussen mijn lijstje?? :jank:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:27
door Podenji
massam schreef:oh mar daar ga ik weer....

nu wil ik ook nog een markiesje...

dus een podenco ibidinges, een JR, nog een staffteef en nu een markiesje... oh ja en een hond die overal loskan... zit die toevallig al tussen mijn lijstje?? :jank:
ehm zou dat niet gaan met een markiesje? :denken:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:38
door Marion.
Oooooo, wat ontzettend leuk dat blondje! Wel foto's blijven posten ook als ze groot is he? Ik ben zo benieuwd, volgens mij ga ik het blonde Markiesje heel erg leuk vinden :mrgreen:

O, en gefeliciteerd trouwens! Fijn dat Tara alles zelf heeft gedaan. Wat is de natuur toch briljant he?

Geplaatst: 12 apr 2007 14:43
door cloris
Mooi zeg en al hoewel het niet "toegestaan" is vind ik dat blonde toch wel heel apart, ben benieuwd hoe die eruit ziet straks...

Gefeliciteerd trouwens :ok:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:46
door Selena
GEFELICITEERD!!!!

Geplaatst: 12 apr 2007 14:48
door M@scha
Podenji schreef:
massam schreef:oh mar daar ga ik weer....

nu wil ik ook nog een markiesje...

dus een podenco ibidinges, een JR, nog een staffteef en nu een markiesje... oh ja en een hond die overal loskan... zit die toevallig al tussen mijn lijstje?? :jank:
ehm zou dat niet gaan met een markiesje? :denken:
uhm sietske???? :mrgreen:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:53
door Melanie 74
Van harte gefeliciteerd met je eerste v.d. Koperteutnestje :cheer: :cheer: :cheer:

Geweldig dat Tara alles zelf heeft gedaan, en wat een aparte kleur.
Leuk dat je ons gelijk foto's laat zien :wink:

Geniet ze maar dat zal best goed lukken :ok:

Geplaatst: 12 apr 2007 14:55
door Scooby
Gefeliciteerd Sietske! :ok: