Gelukkig ze leven nog.
Geplaatst: 16 mei 2007 21:31
We hadden nest duiven in de conifeer , en op een dag was alles weg. Zag wel de ouders regelmatig maar geen jonkies , maar vandaag zat de familie in de tuin
















dat wist ik niet , leuk om te wetenMARC_S schreef:Mooi zeg! Wist je dat die duivenbaby's die kale bekjes hebben omdat ze voer uit de keel van de ouders eten? Als daar veren zaten zouden die enorm goor worden en ook in de weg zitten als ze hun snavel in de bek van de ouders stoppen. Over 1 week trekt dat weg en dat is ook het moment dat ze zelf alles kunnen eten. Dan worden ze niet meer gevoerd. Bij andere vogels is dat deel rondom de bek al heel vroeg bedekt met veren omdat de ouders voer in de mond van de jongen stoppen. Bij duiven is dat dus juist het laatste stukje waar de veren gaan groeien om hygienische redenen en ik denk ook het comfort van de ouders.
Ik heb hier in huis ook weer een duivenbaby (lag half verzopen naast de gracht) en ik denk dat hij over een dag of 10 de natuur weer in kanHij eet sinds eergister zelf en kan ook al een beetje vliegen nu.