Pagina 1 van 5

Leeftijd verkoop pups

Geplaatst: 29 okt 2007 16:43
door Brigitte
Hoe oud moeten pups zijn wanneer je ze mag verkopen? Is dat met 7 of met 8 weken? Dat was toch via een wet vastgelegd of zo?

Geplaatst: 29 okt 2007 16:46
door Leane
7 weken

Geplaatst: 29 okt 2007 16:47
door yamie
niet jonger dan 7 wk ;) , dus vanaf 7 weken..

Geplaatst: 29 okt 2007 16:59
door Danielle
ik ook.... dus hier gaan ze pas met 8 weken op zijn vroegst.

Geplaatst: 29 okt 2007 17:00
door Brigitte
Bedankt voor de antwoorden :ok:

Geplaatst: 29 okt 2007 22:28
door Esther80
Nanna schreef:en zelfs 7 weken vind ik te jong....
Ik denk dat het per ras verschilt, onze Ridgebackpups lieten met precies 6,5 week duidelijk merken dat ze klaar waren voor de grote wereld. Alles, maar dan ook alles moest onderzocht worden. Het huis en de tuin werdt te klein voor ze, pas als ze meer ruimte kregen om te onderzoeken waren ze tevreden. Ze gingen dan ook dagelijks mee aan een riempje naar buiten, best leuk, 12 pupjes apart meenemen :wink: .

Tijdens een fotoshoot bij een boerderij vlogen ze alle kanten op, allemaal zelfstandig en voor de duvel niet bang, we moesten ze echt weer bij elkaar sprokkelen :ok: .

Bij ons zijn ze tussen de 7 en 8 weken opgehaald en de pupjes die het eerst gingen waren er ECHT klaar voor. De pupjes die langer zijn gebleven hadden niet eerder weg moeten gaan, maar dat is ook allemaal in overleg met de pupmensen geweest. 7 weken kan dus best maar wel afhankelijk van de ontwikkeling.

Onze pups konden met 2,5 week voor het eerst naar buiten omdat het weer in april en mei echt vreselijk goed was. Ik moest ze soms in het donker nog uit de tuin halen, ze wilden gewoon niet naar binnen en dat terwijl de buitendeur de hele dag openstond. En zo ondernemend zijn ze nog steeds :smile:

Groetjes,
Esther en Co.

Geplaatst: 30 okt 2007 08:43
door Eefje83
:jank: wat erg,mijn oude buurman had een paar weken geleden een mechelpupje,6weken oud,bij zich,de zoon van de hond die hij al heeft....... ik vond het zo sneu,dat dat beestje al zo snel bij zijn mama weg moest maar nu zie ik dat het niet eens mag :evil: :jank:

Geplaatst: 30 okt 2007 09:51
door boxersien
hier iemand in de buurt waar (blijkt nu) de pups met 5 á 6 weken allemaal weg gegaan zijn :eek: :eek: . Veel te vroeg, maar voor de pups wel beter (zaten bij iemand in een schuurtje zonder poespas met ondervoedde hond die uit buitenland kwam en was drachtig zonder dat men het wist. Pups hebben nooit meer dan de schuur mogen zien. Waren Kangals.................)

Geplaatst: 30 okt 2007 10:03
door Addy
boxersien schreef:hier iemand in de buurt waar (blijkt nu) de pups met 5 á 6 weken allemaal weg gegaan zijn :eek: :eek: . Veel te vroeg, maar voor de pups wel beter (zaten bij iemand in een schuurtje zonder poespas met ondervoedde hond die uit buitenland kwam en was drachtig zonder dat men het wist. Pups hebben nooit meer dan de schuur mogen zien. Waren Kangals.................)
van dit soort verhalen wordt ik nou echt misselijk :evil:

Geplaatst: 30 okt 2007 12:13
door lonneke
ik vind als de pups 8 weken zijn oud genoeg en niet eerder.

bij ons in de buurt had ook iemand pas geleden een pup gehaald en die was ook 6 weken en dat bevalt me helemaal niet.

Geplaatst: 30 okt 2007 13:27
door M@scha
minimaal 7 weken.

ik zelf vind 7.5 weken een fijne leeftijd.

mijn pups zijn allemaal rond de 7.5 week gegaan.

Geplaatst: 30 okt 2007 14:18
door ~Suzanne~
Howdi,
zoals gezegd; het wettelijk minimum ligt precies op 7 weken.
In veel rasverenigingen staat een zin als 'niet eerder dan 8 weken, minus eventueel 2 dagen indien dit vertrek in het weekend mogelijk maakt'...
Dat laatste betekent dus simpelweg dat als normaliter de pup op een maandag mag worden gehaald, daar eventueel zaterdag van mag worden gemaakt.
Ik denk inderdaad dat 8 weken prima is, al weet ik dat het bij Herders soms (vaak??) voorkomt dat het eerder gebeurt. De fokkers zijn in overtreding; het is stomweg verboden. Als je het weet/merkt/aan de wet komt: aangifte doen bij de Dierenpolitie. Mocht het namelijk blijken stelselmatig te gebeuren krijgen de fokkers een bezoekje ;-)

Groetjes,
Suzanne

Geplaatst: 31 okt 2007 21:31
door SnowWhite
Persoonlijk vind ik 8 weken ook jong zat voor een pup.

Echter ken ik een Jack Russel fokker die haar pups al weg doet bij 6 weken, persoonlijk vind ik dit veel te jongen en hebben we daar al menig discusie over gehad.
Zij zegt dat het bij dat ras heel normaal is en dat ze dan nog beter kunnen socialiseren :19: persoonlijk vind ik dat dus echt onzin.

Geplaatst: 31 okt 2007 21:54
door yamie
Persoonlijk vind ik 8 weken ook jong zat voor een pup.

Echter ken ik een Jack Russel fokker die haar pups al weg doet bij 6 weken, persoonlijk vind ik dit veel te jongen en hebben we daar al menig discusie over gehad.
Zij zegt dat het bij dat ras heel normaal is en dat ze dan nog beter kunnen socialiseren :19: persoonlijk vind ik dat dus echt onzin.
die fokt dan ws ook geen echte JR :wink: en zowel is het gewoon een bagger fokker die ene lulverhaaltje vertelt

Geplaatst: 31 okt 2007 21:57
door SnowWhite
yamie schreef:[quote=Persoonlijk vind ik 8 weken ook jong zat voor een pup.

Echter ken ik een Jack Russel fokker die haar pups al weg doet bij 6 weken, persoonlijk vind ik dit veel te jongen en hebben we daar al menig discusie over gehad.
Zij zegt dat het bij dat ras heel normaal is en dat ze dan nog beter kunnen socialiseren :19: persoonlijk vind ik dat dus echt onzin.
die fokt dan ws ook geen echte JR :wink: en zowel is het gewoon een bagger fokker die ene lulverhaaltje vertelt[/quote]

Zij is wel een echt JR fokker :-( en persoonlijk vind ik haar ook niets en heb ik ook niets met haar.....

Geplaatst: 01 nov 2007 01:36
door Addy
Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:

Geplaatst: 01 nov 2007 05:43
door CKS
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
Ja... de belangrijkste socialisatie periode loopt af bij 12 weken. Wat een pup dan nog niet kent zal hij dan ook nooit helemaal "normaal" gaan vinden. Als nieuwe eigenaar heb je daar dus geen invloed meer op. 8 a 9 weken is prima: dan hebben ze alles geleerd van mammie en nestgenootjes wat ze van hen hadden kunnen leren, en heb je als nieuwe eigenaar nog 3 a 4 weken om je zelf nog intensief met de socialisatie bezig te houden.

Groetjes,

Kees

Geplaatst: 01 nov 2007 07:41
door Eefje83
je zal best gelijk hebben maar dit was echt nog een baby,en achteraf hoorde ik dus ook dat ze het nest puur om de centen gefokt hadden en de pups zo snel mogelijk weg wilden hebben voordat ze het hele huis onderpiesten,met dit gegeven werd dit verhaal dus in mijn ogen een beetje bevestigd.

Geplaatst: 01 nov 2007 08:12
door Dinah
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
Hangt van het ras af. We hebben 3 cavaliers later gekregen. 1 met 6 maanden. We bellen de fokker voor een pup en ze hadden nog 1 zitten. Vrolijk ding om te zien en binnen 5 min. mee in de auto. Ik doe dit nooit weer. Te slecht gescocialiseerd. Nu is ze 8,5 jaar en wij hebben ook geleerd maar zij ook. Niet meer bang ergens voor en ze is d.m.v. training een leuke cavalier geworden.

De 2de cavalier hebben we gekregen met 4 maanden en dit is een leuke sociale cavalier geworden. Ze is nu 5 jaar en heeft een leuk open karakter en dit was gelijk al. Maar groeide op in de huiskamer en met een kat en dus ook met de stofzuiger, tv etc. De cavalier van hier boven was dat dus niet gewend.

De 3de cavalier hebben we gekregen met 3 maanden. Erg leuke open pup van nu 8 maanden. In de huiskamer weer opgegroeid en heeft ook een goede socialisatie gehad.

We hebben ook nog een kelpie van nu 15 maanden. Haar hebben we opgehaald met 8 weken en zij was er ook echt klaar voor.

Kortom hangt van het ras af en wat de fokker ermee doet. In een kennel opgegroeit, nee dan liever niet maar in de huiskamer opgegroeid? Ja dan kan het wel. Wel onmiddellijk gaan socialeren met de dingen die de fokker nog niet heeft gedaan.

Groetjes van esther

Geplaatst: 01 nov 2007 08:18
door malinois
eefje+huig schreef::jank: wat erg,mijn oude buurman had een paar weken geleden een mechelpupje,6weken oud,bij zich,de zoon van de hond die hij al heeft....... ik vond het zo sneu,dat dat beestje al zo snel bij zijn mama weg moest maar nu zie ik dat het niet eens mag :evil: :jank:
mijn teef was met 6 weken al bij haar pups weg hoor :denken: dus ook al worden ze nog niet verkocht wil nog niet zeggen dat de moeder er nog 24/7 bij is. Ze wilde het ook niet meer overigens.
Mijn mechelaars heb ik allemaal zo rond 7 weken opgehaald (op 1 na door een late chipper) en allemaal zaten ze al lekker alleen (dus zonder moeder) in de kennel met zn allen vanaf een week of 6.

Geplaatst: 01 nov 2007 08:21
door malinois
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
onze jongste dober was 3 maanden, was de laatste uit het nest en wij waren eigenlijk voornemens om in 2008 uit dezelfde combi een pup te nemen. Maar deze deed het wel erg leuk, heb hier ook nog gevraagd wat de nadelen zouden kunnen zijn. We hebben het dus wel gedaan, en als je een fokker hebt die goed socialiseert zoals zij dit deed, heb je er weinig tot geen 'last' van.

Geplaatst: 01 nov 2007 08:24
door Addy
malinois schreef:
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
onze jongste dober was 3 maanden, was de laatste uit het nest en wij waren eigenlijk voornemens om in 2008 uit dezelfde combi een pup te nemen. Maar deze deed het wel erg leuk, heb hier ook nog gevraagd wat de nadelen zouden kunnen zijn. We hebben het dus wel gedaan, en als je een fokker hebt die goed socialiseert zoals zij dit deed, heb je er weinig tot geen 'last' van.
dat ben ik dus nog allemaal aan het uitzoeken, de pup komt uit Spanje en mag niet vliegen voordat hij drie maanden is :wink:

Geplaatst: 01 nov 2007 08:27
door malinois
Addy schreef:
malinois schreef:
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
onze jongste dober was 3 maanden, was de laatste uit het nest en wij waren eigenlijk voornemens om in 2008 uit dezelfde combi een pup te nemen. Maar deze deed het wel erg leuk, heb hier ook nog gevraagd wat de nadelen zouden kunnen zijn. We hebben het dus wel gedaan, en als je een fokker hebt die goed socialiseert zoals zij dit deed, heb je er weinig tot geen 'last' van.
dat ben ik dus nog allemaal aan het uitzoeken, de pup komt uit Spanje en mag niet vliegen voordat hij drie maanden is :wink:
voordeel in ons geval was dat hij al gewend was aangelijnd te lopen, was nachtzindelijk, was gewend alleen te zijn en te slapen etc.

Geplaatst: 01 nov 2007 08:30
door Eefje83
malinois schreef:
eefje+huig schreef::jank: wat erg,mijn oude buurman had een paar weken geleden een mechelpupje,6weken oud,bij zich,de zoon van de hond die hij al heeft....... ik vond het zo sneu,dat dat beestje al zo snel bij zijn mama weg moest maar nu zie ik dat het niet eens mag :evil: :jank:
mijn teef was met 6 weken al bij haar pups weg hoor :denken: dus ook al worden ze nog niet verkocht wil nog niet zeggen dat de moeder er nog 24/7 bij is. Ze wilde het ook niet meer overigens.
Mijn mechelaars heb ik allemaal zo rond 7 weken opgehaald (op 1 na door een late chipper) en allemaal zaten ze al lekker alleen (dus zonder moeder) in de kennel met zn allen vanaf een week of 6.
het gaat mij om de motieven,als jouw fokker beslist dat het kan omdat de honden het allemaal aangeven dan is er in mijn ogen niet veel mis
Met dit nest echter was mij dus al ter oren gekomen dat ze zo snel mogelijk van de pups af wilden en er zelf totaal geen energie in wilden stoppen,was lastig,er is dus niet gekeken of de pups er ook wel aan toe waren.

groetjes eefje

Geplaatst: 01 nov 2007 08:32
door Addy
malinois schreef:
Addy schreef:
malinois schreef:
Addy schreef:Zitten er nadelen aan om een pup pas met drie maanden te krijgen :19:
onze jongste dober was 3 maanden, was de laatste uit het nest en wij waren eigenlijk voornemens om in 2008 uit dezelfde combi een pup te nemen. Maar deze deed het wel erg leuk, heb hier ook nog gevraagd wat de nadelen zouden kunnen zijn. We hebben het dus wel gedaan, en als je een fokker hebt die goed socialiseert zoals zij dit deed, heb je er weinig tot geen 'last' van.
dat ben ik dus nog allemaal aan het uitzoeken, de pup komt uit Spanje en mag niet vliegen voordat hij drie maanden is :wink:
voordeel in ons geval was dat hij al gewend was aangelijnd te lopen, was nachtzindelijk, was gewend alleen te zijn en te slapen etc.
Dat maakt hier niet zoveel uit want dat was geen een van mijn honden gewend allemaal :mrgreen:

Geplaatst: 01 nov 2007 11:20
door Tulp
Addy schreef: dat ben ik dus nog allemaal aan het uitzoeken, de pup komt uit Spanje en mag niet vliegen voordat hij drie maanden is :wink:
Dan ga je hem toch halen!

Onze pups gaan met 8 weken weg...............ik houd ze lekker zo lang mogelijk zelf :mrgreen: .

De honden die we gekocht hebben varieerden van 6 tot 10 weken. Die van 6 weken had een gebroken pootje en kon niet in het nest blijven. Nou dan had ik haar net zo lief hier omdat ik meer tijd had dan de fokker met nog een hoop pups :wink: . Zij is wel onze grootste knuffel geworden.
Maar ook die met 10 weken gekomen is hebben we geen problemen.

Geplaatst: 01 nov 2007 11:27
door Addy
Allereerst zit ik nog niet in de fase van wat dan ook te halen :wink:
Tegen die tijd dat ik alles uitgezocht heb en ervan overtuigd ben dat het goed zit, ik dus een goed fokker heb gevonden ga ik uiteraard mijn pup zelf halen, echter dan mag hij ook niet eerder vliegen dan dat hij drie maanden is. Waar ik wel aan zit te denken is dat ik dan zelf een maand met pupje in Spanje doorbreng zodat ik een start kan maken.
Maar nogmaals, ik ben alles nog helemaal aan het uitspitten en er staat nog niets vast, het is een droomwens maar niet iedere droom of iedere wens komt uit.
Ik heb absoluut geen haast :ok:

Geplaatst: 01 nov 2007 11:43
door Tulp
ooooh, ik dacht je je al in blijde verwachting was :wink: .

Maar ik bedoelde natuurlijk met de auto :mrgreen:

Geplaatst: 01 nov 2007 11:45
door Addy
Tulp schreef:ooooh, ik dacht je je al in blijde verwachting was :wink: .

Maar ik bedoelde natuurlijk met de auto :mrgreen:
kan niet want de pup komt van een eiland af, La Palma :wink:
En nee voordat ik in blijde vewachting ben heb ik nog heel wat dingetjes uit te zoeken :mrgreen:

Geplaatst: 01 nov 2007 15:13
door malinois
eefje+huig schreef:
malinois schreef:
eefje+huig schreef::jank: wat erg,mijn oude buurman had een paar weken geleden een mechelpupje,6weken oud,bij zich,de zoon van de hond die hij al heeft....... ik vond het zo sneu,dat dat beestje al zo snel bij zijn mama weg moest maar nu zie ik dat het niet eens mag :evil: :jank:
mijn teef was met 6 weken al bij haar pups weg hoor :denken: dus ook al worden ze nog niet verkocht wil nog niet zeggen dat de moeder er nog 24/7 bij is. Ze wilde het ook niet meer overigens.
Mijn mechelaars heb ik allemaal zo rond 7 weken opgehaald (op 1 na door een late chipper) en allemaal zaten ze al lekker alleen (dus zonder moeder) in de kennel met zn allen vanaf een week of 6.
het gaat mij om de motieven,als jouw fokker beslist dat het kan omdat de honden het allemaal aangeven dan is er in mijn ogen niet veel mis
Met dit nest echter was mij dus al ter oren gekomen dat ze zo snel mogelijk van de pups af wilden en er zelf totaal geen energie in wilden stoppen,was lastig,er is dus niet gekeken of de pups er ook wel aan toe waren.

groetjes eefje
ja dat klopt natuurlijk niet, maar het gaat mij erom dat je er een drama van maakt dat pups bij hun mama weg moeten met 6 weken, meestal zijn ze dat al met die leeftijd bij mechelaars. :wink: