Pagina 1 van 1

Geplaatst: 20 apr 2008 00:36
door Jojoke
Volgens mij gewoon een kwestie van de juiste kaas kiezen :wink:

Geplaatst: 20 apr 2008 01:04
door yamie
zeker mooi om te zien, iig deels, ik vind het volgen te "jumpy" en rommelig... maar misschien vinden kenners dit prima.. :wink:

Geplaatst: 20 apr 2008 01:36
door CKS
Ik vind dit geen porum. Het volgen zal wel aangeleerd zijn met een balletje: de hond is zo neurotisch omdat ie steeds hoopt dat er opeens een balletje tevoorschijn komt. De omgeving wordt totaal niet meer in de gaten gehouden, je kunt een bom afsteken naast de hond maar de hond blijft op zoek naar zijn balletje :roll:
Persoonlijk heb ik liever een hond die ietsjes voor mij uitloopt (1/2 meter of zo) en de omgeving in de gaten houdt. Waar ik ben weet ie wel, hij hoeft dus niet steeds naar me te kijken.
Dat lijkt me een stuk effectiever in een real life situatie. :wink:
Maar goed dit zal wel Schützhund zijn, en dat is totaal mijn sport niet.

Kees

Geplaatst: 20 apr 2008 07:59
door Inge
Ik vind hem hinderlijk in het volgen, regelmatig lijkt de geleider met zijn been de hond zowat opzij te moeten duwen.
Wat ik erg grapig vond is dat de geleider het apportblok tegen de schutting gooide, ik deed dat dus ook regelmatig en volgens Harry was dat een vrouwenkwaal. Dit was echter geen vrouw. :pffff:
Verder zag het er leuk uit!

Geplaatst: 20 apr 2008 08:27
door Riboet
Casey schreef:Ik vind dit geen porum.
Och, ik zal niet zeggen dat ik het mooi vind, hoe er gevolgd wordt (dat kan volgens mij zonder dat hinderlijke springen), maar ooooh, wat wou ik dat mijn honden zooooo konden volgen als er een lastige hond gepasseerd moet worden :mrgreen: . Dan maar even geen gezicht, maar wel handig.
Het volgen zal wel aangeleerd zijn met een balletje: de hond is zo neurotisch omdat ie steeds hoopt dat er opeens een balletje tevoorschijn komt.
Ja, of het blok, kijk maar eens hoe hij naar de rechterhand trekt als de geleider dat blok draagt.

Ik vind het op zich toch een prachtig gezicht, hoor, om te zien hoe duidelijk het is dat de hond wil presteren (ook al is het tegen het neurotische aan, als ik kijk naar dat tikkende voetje tijdens 'zit tijdens het volgen') en hoe goed hij de aandacht van de baas vasthoudt. Petje af voor de mensen die dat zo voor elkaar krijgen (ik heb wat dat betreft nog wat te gaan met mijn bullen haha).

Geplaatst: 20 apr 2008 08:29
door Riboet
Inge schreef:Ik vind hem hinderlijk in het volgen
Volgens mij, voor zover ik het kon verstaan, werd dat door de keurmeester (?) ook als opmerking gemaakt bij het eindrapport.

Geplaatst: 20 apr 2008 08:31
door Inge
Riboet schreef:
Inge schreef:Ik vind hem hinderlijk in het volgen
Volgens mij, voor zover ik het kon verstaan, werd dat door de keurmeester (?) ook als opmerking gemaakt bij het eindrapport.
Zou kunnen, ik kon het niet verstaan :wink:

Geplaatst: 20 apr 2008 10:16
door omafia
Ik zou stik nerveus worden, als mijn hond zo volgde, vind het ook heel onnatuurlijk

Geplaatst: 20 apr 2008 12:56
door estelle
Hond is idd hinderlijk in het volgen, dringt erg voor. Lijkt hera wel. :N:
Zo hier en daar moet ie nog even de puntjes op de i zetten.

Maar verder ziet het er wel leuk uit hoor.

Geplaatst: 20 apr 2008 15:05
door estelle
Martijn schreef:Nou!

Ik vind het wel mooi.
Wat ik vooral mooi vind om te zien is dat de hond geen stressige indruk maakt dat zie je helaas vaak wel anders.

Geplaatst: 20 apr 2008 15:07
door maart
knappe aandacht, maar idd hinderlijk volgen.

Ds durt ook nog wel eens opspringen, dat probeer ik af te leren, maar ze dringt wel niet zo voor als de hond in dit filmpje.
Tis nog net iets extremer en onnatuurlijker bij mij peins ik :mrgreen:

Geplaatst: 20 apr 2008 16:18
door Gos
Net als Dagmar vind ik de aandacht heel mooi, maar de manier van volgen niet. Wat zou het saai zijn als we allemaal hetzelfde mooi vonden :mrgreen:

Geplaatst: 20 apr 2008 16:48
door fresan
Ik vind het idd hinderlijk volgen en dan ook nog een rommelig, dan weer wat voor dan weer netjes naast.
Daarnaast vind ik de inwerking van de geleider wel erg nadrukkelijk, let eens op hoe hij al zo´n 5 meter voor de linker wending langzamer gaat lopen! Had zelf bij deze hond dan ook gekozen voor een keertwending.

Maar goed dat is mijn mening!

Sandra.

Geplaatst: 20 apr 2008 20:17
door malinois
Ik zie ze liever met 4 pootjes op de grond, maar verder ziet het er goed uit :ok:

Geplaatst: 20 apr 2008 20:18
door malinois
Casey schreef:Ik vind dit geen porum. Het volgen zal wel aangeleerd zijn met een balletje: de hond is zo neurotisch omdat ie steeds hoopt dat er opeens een balletje tevoorschijn komt. De omgeving wordt totaal niet meer in de gaten gehouden, je kunt een bom afsteken naast de hond maar de hond blijft op zoek naar zijn balletje :roll:


Kees
dat is dus ook de bedoeling... nergens op reageren.. alleen volgen en op de baas letten :idea:

Geplaatst: 20 apr 2008 20:19
door malinois
omafia schreef:Ik zou stik nerveus worden, als mijn hond zo volgde, vind het ook heel onnatuurlijk
de mijne volgt op straat natuurlijk niet zo... maar op het veld ook zoiets alleen dan netjes met 4 pootjes op de grond en niet hinderlijk... ik hou niet zo van dat gespring

dit is op een wedstrijd:

Afbeelding

Geplaatst: 20 apr 2008 20:50
door maart
netjes Mal :ok:

Geplaatst: 21 apr 2008 12:51
door Dyenga
Ron Curfs met Chakko. Chakko is al een aantal jaartjes met "pensioen" en een goede hond. Ron is ook de fokker van mijn Dober en staat bekend als goede africhter. In mei staat Ron met Ascomannis Ingo op de WK in Oostenrijk. (IDC 2008)

Hopelijk behalen ze daar goede resultaten.

Geplaatst: 21 apr 2008 12:54
door M@scha
yamie schreef:zeker mooi om te zien, iig deels, ik vind het volgen te "jumpy" en rommelig... maar misschien vinden kenners dit prima.. :wink:
eens hoor. dit is zeer duidelijk niet aandacht voor de baas maar ergens hyper op gemaakt. zou me niks verbazen als er een handje pens ofzo in die linker jaszak zit.

als je echt wil volgen moet het superstrak zijn. rechterschouder, linkerbeen>plak!

Geplaatst: 21 apr 2008 19:17
door maart
massam schreef:
yamie schreef:zeker mooi om te zien, iig deels, ik vind het volgen te "jumpy" en rommelig... maar misschien vinden kenners dit prima.. :wink:
eens hoor. dit is zeer duidelijk niet aandacht voor de baas maar ergens hyper op gemaakt. zou me niks verbazen als er een handje pens ofzo in die linker jaszak zit.

als je echt wil volgen moet het superstrak zijn. rechterschouder, linkerbeen>plak!
het hoeft niet persé hyper te zijn, of zo gemaakt :19:
Het kan ook gewoon uit enthousiasme zijn, en dan is het aan jou om dat eruit te trainen (of je traint het er niet uit, maar dan moet het wel constant zo zijn of je verliest punten)

ik zie het ook liever niet, maar Ds doet het ook, gewoon uit enthousiasme. zeker als ik vb. naar de apportblokken loop, of als ze haar vooruit mag doen (nu ja, dat stukje naar de vooruit loopt ze wel 30 cm voor ook :N: )

Geplaatst: 21 apr 2008 21:36
door boxersien
Ik ben blij dat boris niet zo volgt :mrgreen: Gezien we beiden even onhandig zijn zouden we constant ergens op de grond languit liggen :smile:

Ziet er wel super uit!

Geplaatst: 21 apr 2008 21:47
door Daantjeln4
Prachtig om te zien! Die aandacht, het werken voor de baas, voor een schouderklopje af en toe!

Dat volgen, ja dat vind ik ook verschrikkelijk! Hij loopt zowat voor de baas, en dat mag niet dacht ik zo.

Verder echt heel mooi!

Geplaatst: 04 mei 2008 03:07
door renee-uk
Martijn schreef:Nou!

Ik vind het wel mooi.
Ik ook ondanks het hinderen en die 97 punten krijgt ie ook niet voor niks ;)
Ik had het pw ook wel graag gezien van deze hond.