Pagina 1 van 1

Sammy aangevallen...

Geplaatst: 05 mar 2009 20:55
door Sammy1980
Dacht vanmiddag een lekkere wandeling met Sammy te gaan maken in het park.

Op een gegeven moment zie ik 2 meisjes van een jaar of 11-12 met een X herder aan kom lopen. Op het moment dat ie Sammy ziet komt ie al heel dominant aanlopen, ik sammy bij me geroepen, laten volgen en de andere kant op gegaan.

De meisjes zagen dat ik weg liep en probeerde de hond bij zich te roepen, maar daar had hij niet zo'n zin in :roll:

De hond neemt een sprint en duikt boven op Sammy, zij schrok zich dood en lag meteen op haar rug. Herder ging door en de meisjes bleven staan :devil:

Beest aan zn achterpoten eraf getrokken waarbij hij mij ook nog bijna beet, maar hij droop toen wel af. Sammy nagekeken en ze heeft gelukkig geen gaatjes.

Ze was een beetje beduusd maar dat was gelukkig snel weer over :wink:

Ze ligt nu heerlijk te slapen naast me op de bank :slaap:

Geplaatst: 05 mar 2009 21:21
door mercedes2803
Nou, daar was je dan lekker mee zeg! :eek:
Kinderen en honden :N: ik ontloop ze ook erggggg graag dat aangaand hoor....

borrel of lekkere koek tegen de schrik zou ik zeggen en een knuf voor Sammy :ok:

Geplaatst: 05 mar 2009 23:19
door bennie
Als het twee reuen betreft snap ik het gedrag wel, daarom laat je kinderen niet met een hond op stap gaan.
-edit oh ik lees nu dat sammy een zij is, dan is het gedrag ook vreemd wat mij betreft-

Geplaatst: 05 mar 2009 23:23
door Job
ja 3 keer zo'n aanval en als jouw hond dan een herder pakt is er wat mis met jouw hond.... baal van de mensen die hun hond niet onder controle hebben!

Geplaatst: 05 mar 2009 23:38
door Hanneke2
Nanna schreef:Wat rot voor jou en Sammy.

Ik snap dat zomaar op andere honden afstieren en meteen aanvallen nooit zo, zo'n hond moet toch ergens niet in orde zijn.
Ik schaar dat in ieder geval niet onder normaal gedrag. :19:
Het is blijkbaar weer enge-hedderdag vandaag. :roll:

Maar ik zat me te bedenken: zou dat vanuit het niets aanvallen wat met name herders toch regelmatig lijken te doen niet iets te maken kunnen hebben met het feit dat ze toch oorspronkelijk zijn gefokt om bedreigingen voor de kudde :roll: uit te schakelen en/of weg te jagen? Een beetje herder wacht toch ook niet af tot hij daadwerkelijk een conflict krijgt met een roofdier, dat mot meteen afgehandeld.

Wellicht dat ik zwaar aan het discrimineren ben hoor :wink: , maar als doodschudden van kleine hondjes zonder aanleiding misplaatste jachtdrift is bij sommige honden / rassen, is dat 'vanuit het niets', zonder enig conflict er meteen opduiken van herders niet gewoon misplaatst herder/beschermingsgedrag?

Geplaatst: 06 mar 2009 06:22
door Sammy1980
mercedes2803 schreef:
Kinderen en honden :N: ik ontloop ze ook erggggg graag dat aangaand hoor....
Dat doe ik inderdaad ook altijd, helaas ging het gister dus fout.

Tja en dan hebben kinderen dus echt geen overwicht op zo'n hond :devil:

Geplaatst: 06 mar 2009 14:19
door laeken
Even hoor, ik lees al weer allemaal zaken als gestoord gedrag. Wie zegt dat die hond "zomaar" op de andere hond dook? Kunnen wij allemaal in de kop kijken van een hond en kunnen we allemaal alles zien wat onze eigen hond uitzend? Honden "praten" al op meters afstand mbv lichaamstaal. :19: Dus ik denk dat ik de "zomaar" conclusie mis :denken:

Hoeveel mensen beweren niet dat ze zomaar gebeten worden door de eigen hond. Of de hond heeft "zomaar" het kind gebeten. Bijna altijd blijkt dat toch vrij voorspelbaar. Ik geloof niet in zomaar bij honden.

Daarnaast lees ik al deze verhalen over woeste aanvallen en om nu bij dit verhaal te blijven, er is niks met de hond aan de hand. Geen gaatjes. Nu neem ik aan dat iedereen weet dat een hond die iets wil doen ook iets doet. Er is geen hond die gaten wil maken en die dat dan niet voor elkaar krijgt met zo'n gebit en kaakkracht. De herder heeft dus nooit de intentie gehad deze hond iets aan te doen maar meer het idee gehad dat hij/zij duidelijk en hard een punt moest maken.

Stel nu dat deze hond provoceerde, de herder geen baas had (hij liep immers met kinderen) en dus de neiging kreeg zelf te handelen. Niet boosaardig maar gewoon duidelijk. Even zorgen dat de andere hond weet dat hij/zij de baas is en dat hij niet bij de kinderen hoeft te komen. Zoiets? Of kinderen die wat paniekerig gaan roepen naar de hond die dat als signaal opvat dat er iets niet in orde is? Ik weet dat wegroepen van honden soms hetzelfde effect heeft als aantrekken van de riem. Ik roep ook de honden niet als ze in interactie met een hond zijn. Zeker niet als dat gespannen is. Dan loop ik liever zelf weg en als ze los kunnen komen uit de situatie komen ze wel.

Dit is overigens niks tegen het verhaal van de topic hoor. Belachelijk en superirritant dat een hond met kinderen loopt en dan ook nog eens op je hond duikt. Maar de herder is nooit van plan geweest je hond te verscheuren oid want dan had hij/zij gewoon meteen gebeten. En als een hond bijt zitten er nu eenmaal gaatjes :wink: Zelf had ik denk ik mijn eigen hond losgegooid want dan gaat het bijna altijd goed omdat de honden allebei vrij zijn hun taal te tonen en ook hun bedoelingen :ok:

Ik heb een teef gehad die ik dan beter niet los kon gooien omdat zij een uitdaging niet uit de weg ging. Maar mijn huidige honden gooi ik 100 keer liever los dan dat ik ze aangelijnd weg probeer te trekken. Dat geeft spanning bij je eigen en de andere hond die dat weer oppikt.

Geplaatst: 06 mar 2009 21:12
door _Leonie
Ik snap ook niet waarom mensen hun kinderen met zo'n hond laten lopen.. Bedoel, een Maltezer ofzo houden ze nog wel, maar een Herder?! :19: Ga dan even meelopen ofzo..
Plus dat zo'n kind vaak niet tot weinig overwicht op een hond heeft en de hond hun niet als roedelleider ziet, dus zelf handelt.
Die meisjes (toch?) schrikken en hebben in deze situatie vast niet de bek groot genoeg om die hond terug te roepen.. :roll:

Ik denk dat Marc nog wel eens gelijk kan hebben. Maar ja, achteraf haha.. Je weet helaas toch niet meer precies hoe het gegaan is.
Hopelijk houdt Sammy er niks aan over!

Geplaatst: 07 mar 2009 10:18
door Sammy1980
MARC_S schreef: Stel nu dat deze hond provoceerde, de herder geen baas had (hij liep immers met kinderen) en dus de neiging kreeg zelf te handelen. Niet boosaardig maar gewoon duidelijk. Even zorgen dat de andere hond weet dat hij/zij de baas is en dat hij niet bij de kinderen hoeft te komen. Zoiets? Of kinderen die wat paniekerig gaan roepen naar de hond die dat als signaal opvat dat er iets niet in orde is? Ik weet dat wegroepen van honden soms hetzelfde effect heeft als aantrekken van de riem. Ik roep ook de honden niet als ze in interactie met een hond zijn. Zeker niet als dat gespannen is. Dan loop ik liever zelf weg en als ze los kunnen komen uit de situatie komen ze wel.

Dit is overigens niks tegen het verhaal van de topic hoor. Belachelijk en superirritant dat een hond met kinderen loopt en dan ook nog eens op je hond duikt. Maar de herder is nooit van plan geweest je hond te verscheuren oid want dan had hij/zij gewoon meteen gebeten. En als een hond bijt zitten er nu eenmaal gaatjes :wink: Zelf had ik denk ik mijn eigen hond losgegooid want dan gaat het bijna altijd goed omdat de honden allebei vrij zijn hun taal te tonen en ook hun bedoelingen :ok:
Ik denk ook dat er wel een 'aanleiding' was voor de hond om uit vallen, ik heb alleen niet echt gezien wat dit was :N:

Sammy had de hond ook pas gezien toen hij op haar kwam afrennen en daarvan schrok ze zo dat ze zich meteen had overgegeven door op haar rug te gaan liggen.

Waar ik gewoon heel erg van baalde / schrok was dat de hond doorging met grommen en happen terwijl zij op haar rug lag en niets terug deed :evil:
Tja en ik vraag me dan echt af waarom ze dat dan doen, terwijl het duidelijk is dat de andere hond zich al overgegeven heeft aan de ander.

In dit soort situaties lijn ik Sammy ook niet aan, zodat ze gewoon weg kan lopen :wink:

Helaas is Sammy op 1 jarige leeftijd goed te pakken genomen door een andere hond (onderkaak lag helemaal open) waardoor ze heel erg bang was naar andere honden en ook uit kon vallen. Na flink trainen is ze nog wel bang, maar valt niet meer uit en speelt ze ook wel weer met bekende honden :cheer:

Ik was toch wel bang dat ze hierdoor weer misschien terug zou vallen in dit gedrag maar daar heb ik gelukkig nog niets van gemerkt :cheer:

Geplaatst: 07 mar 2009 11:08
door Kit
dit soort onnodig gelazer is nou precies de reden waarom mijn kinderen niet met de honden mogen lopen zonder begeleiding, ze kunnen gewoonweg situaties nog niet overzien, plus de fysieke kracht van een hond, zelfs een klein hondje kan op onverwachte momenten nog een kind flink laten struikelen

Geplaatst: 07 mar 2009 14:46
door Teckel_love<3
men ! je blijft toch niet staan als je/de hond zoiets doet! :devil: :denken: :boos: :19: :eek:
nouja, ikke niet in ieder geval :mrgreen: :pffff:
wel heel vervelend, blij dat het goed gaat !, en goed is afgelopen