Pagina 1 van 1
Een leuke sport voor een hond van 8
Geplaatst: 19 mar 2009 21:14
door wheatylot
Ik ben helaas gestopt met flyball, mijn hond en ik waren er helemaal gek van. Hij helaas zo gek dat hij zichzelf (gewrichten)gewoon blesseert om maar zo snel mogelijk bij die felbegeerde bal te komen. Hij is dan ook wedstrijd snel, maar helaas gaat het niet meer.
Behendigheid heb ik geprobeerd, maar dat is allemaal veeeeel te eng voor hem
Een sport waar hij zich kan uitleven, maar ook weer niet zoals flyball, of met hoge/lawaaiige apparaten zoals bij behendigheid.
Iemand een idee of er zoiets is? Doggydance heb ik wel over nagedacht, maar ik denk dat daar te weinig uitdaging in zit.
Geplaatst: 19 mar 2009 21:20
door Zoek stok!
Wel eens aan speuren gedacht? Ik weet niet of hij dat leuk vindt?
Geplaatst: 19 mar 2009 21:31
door Kaiou
Apporteersport, speuren of combi-sport?
http://www.fhn.nl/
Of Rally-O misschien?
http://www.rally-o.nl/
Geplaatst: 19 mar 2009 21:44
door wheatylot
Hmm, speuren lijkt mij inderdaad wel interessant!
Bij apporteersport staat: de wil om voor de baas te werken (will-to-please), dus dat wordt niets (hij luistert wel, maar die echte will-to-please hebben gewoon alleen sommige rassen).
Rally-O heb ik nog nooit van gehoord!! Helaas is het ook niet dicht bij mij in de buurt, maar ik ga wel even de site doornemen. Bedankt

Geplaatst: 20 mar 2009 01:57
door doggyfun
hoi,
Treibball misschien?
Is ook heel geschikt, geestelijk heel vermoeiend en lichamelijk niet belastend.
Groetjes,
corina
Geplaatst: 20 mar 2009 13:49
door wheatylot
Ook al nooit van gehoord! Heb het even gegoogled, ziet er inderdaad goed uit, leuk en vermoeiend, maar niet belastend!
Helaas wordt het alleen nog maar in Flevoland en Gelderland gegeven, ik woon in Noord Holland dus het ietsje te veel reizen dan.
Geplaatst: 20 mar 2009 13:54
door Maeve
Misschien GG of obedience? Minder actie maar als je hond er gemotiveerd voor is, vinden ze het ook heel leuk!
Geplaatst: 24 mar 2009 18:34
door poembaa
CombiSport is vooral leuk als je als baas ook sportief bent. En als je hondje wat ouder is, hoef je niet meer zo heel hard. Echt leuk.
Doggy dance kan ook blessure gevoelig zijn. Ligt eraan waar je hond last van heeft. Draaien kan lastiger worden met een oudere hond.
Laat je weten wat het geworden is?
Geplaatst: 24 mar 2009 19:13
door Renske
Waarom zou dogdance te weinig uitdagend zijn?
Je bent nooit uitgeleerd met dogdance en je hond al helemaal niet. Verder is het een tak van hondensport die je nog jaren met een ouder hondje kunt doen!
Geplaatst: 25 mar 2009 11:53
door wheatylot
Speuren lijkt me tot nu toe het beste! Vooral omdat het vooral geestelijk vermoeiend is, en niet zozeer lichamelijk. Een beetje rust in zijn kop kan hem misschien wel goed doen, vooral in deze voorjaarstijden
Doggy Dance lijkt me gewoon wat saai, en je het echt wat wil laten lijken komen er toch kunstjes bij die blessure gevoelig zijn, en dat wil ik graag vermijden.
Ik ben nog even aan het uitzoeken waar het bij mij in de buurt wordt gegeven, hopelijk vind ik wat!
Geplaatst: 25 mar 2009 12:01
door alm@
wheatylot schreef:Speuren lijkt me tot nu toe het beste! Vooral omdat het vooral geestelijk vermoeiend is, en niet zozeer lichamelijk. Een beetje rust in zijn kop kan hem misschien wel goed doen, vooral in deze voorjaarstijden
Doggy Dance lijkt me gewoon wat saai, en je het echt wat wil laten lijken komen er toch kunstjes bij die blessure gevoelig zijn, en dat wil ik graag vermijden.
Ik ben nog even aan het uitzoeken waar het bij mij in de buurt wordt gegeven, hopelijk vind ik wat!
Ik speur ook met mijn hond van 8 jaar, hartstikke leuk

Hier speur ik:
http://www.speurhondeninstructieschool.nl/index.html
Geplaatst: 26 mar 2009 12:22
door poembaa
Jahaaa, bij Cor!!
Errug leuk!
Doe je Cor de groeten van mij?