Pagina 1 van 1

Hier baal ik echt van!

Geplaatst: 02 mei 2009 19:00
door Maeve
Voor een tijd geleden was ik met Nilo een balletje aan het gooien op het veld hier in de buurt. Tegenover het veld staan een aantal huizen en een van de bewoners heeft zelf drie honden. Ze kwam samen met haar dochter van een jaar of 8 denk ik bij ons staan met haar honden. Nou is Nilo helemaal gek op kinderen, dus ik had hem al "gewaarschuwd" dat hij niet moest springen. Hij bedoelt het heel lief, maar iedereen vind dat irritant gedrag. Nou okay, Nilo negeert het meisje en rent een aantal keer achter de bal aan.

Maar na een tijdje rolt de bal richting het meisje dat achter haar moeder stond. Nilo dus als een gek op die bal af, waar het meisje helemaal van in paniek raakte. Ik heb haar geprobeert uit te leggen dat Nilo echt niet bijt, en dat hij van mij niet mag springen. Ondanks dat rende ze even later gillend weg toen Nilo nog eens haar kant op kwam terwijl hij met een van hun honden speelde. Het gevolg was dat Nilo natuurlijk wel aandacht had voor haar en dacht dat ze wou spelen :N: Want rennende kinderen zijn nou eenmaal heel leuk..

Hij rende dus achter het meisje aan maar na een strenge 'Hier!' van mij kwam hij ook weer terug. De moeder heeft tijdens deze hele situatie niets gezegt trouwens. Ik heb het meisje nog geprobeert uit te leggen dat het niet zo slim is om dan te gaan rennen, en dat ze beter kan blijven staan omdat ik Nilo dan kan weghouden bij haar, maar dit drong natuurlijk helemaal niet tot haar door.

Ik baalde echt van dit voorval, ondanks dat het geen abnormaal gedrag van Nilo was. Ik vond het heel sneu om te zien dat ze zo bang was. Vandaag kwam de moeder alleen met haar drie honden op ditzelfde veld waar ik weer met Nilo was. Ik stond met een paar andere hondeneigenaren te grappen over de opvoeding van onze honden omdat ze geen van allen de bal wouden loslaten. Vervolgens hoor ik de vrouw van die drie honden zeggen 'Ja maar Nilo is sowieso niet opgevoed.'

Ik had graag even een opmerking gemaakt over de Shar-Pei pup die ze met 5 maand heeft herplaatst en ingeruild voor een Cavalier pup, die natuurlijk ook geen opvoeding krijgt, maar kon me nog inhouden. Ondanks dat ik medelijden heb met haar dochter en ik het rot vind wat Nilo deed, kon ik deze opmerking werkelijk niet waarderen! Ik train twee keer in de week met Nilo en dagelijks thuis. Hij zit momenteel in een rottige leeftijd maar hij is toch echt niet onhandelbaar! Ik leer hem van alles aan zodat hij mensen niet tot last is, wegrennende kinderen was ik gewoon ook niet op voorbereid.

Geplaatst: 02 mei 2009 19:10
door SannePP
lieve schat, Nilo is een kanjer! Hij negeerde het meisje totdat zij panisch werd én hij kwam terug toen jij dat vroeg. Wat wil je nog meer?
Het is sneu dat het meisje zo bang was, (of deed alsof) maar Nilo heeft echt niks verkeerd gedaan!
En laat dat mens praten joh! Jij weet wel beter toch? En dat heb je bewezen!!!

Geplaatst: 02 mei 2009 20:52
door Ragyo
niet te veel van aantrekken... je doet je best en er gebeurt niks ergs. je kan niet altijd alles voorkomen.
zolang je de overlast beperkt houdt en van je "fouten" leert is het best lijkt me.

ik heb met Ragyo wel eens gehad dat ie blaffend achter rennende kinderen aanging, sindsdien hou ik hem meestal aangelijnd als er drukke/spelende/kleine kinderen in zicht zijn. is nu het laatste jaar ook niet meer voorgekomen denk ik.

Geplaatst: 02 mei 2009 21:37
door mari-anne
Laat het mens gewoon kletsen.
Het hele gebeuren lijkt me toch wel het meest haar fout. ALs je 3 honden hebt en je hebt dan je kinderen nog niet verteld over hoe hondengedrag in elkaar zit en je bijv nooit moet rennen, dan lijkt me dat toch een behoorlijk gebrek aan haar opvoedkunde. Dat moet zij als hondemens toch weten.

Honden en rennende kinderen blijft altijd een slechte combinatie, de meest opgevoede hond denkt gewoon in zijn hondentaal dat het kind met hem wil spelen. Dus zo onschuldig als maar kan in dit geval dus.

Wel sneu hoor dat dat meisje zo bang is.

Groetjes Marianne

Geplaatst: 02 mei 2009 21:54
door Liesbeth
'Ja maar Nilo is sowieso niet opgevoed.'
Haar dochter ook niet, blijkbaar :19: .

Geplaatst: 02 mei 2009 21:56
door SannePP
Liesbeth schreef:
'Ja maar Nilo is sowieso niet opgevoed.'
Haar dochter ook niet, blijkbaar :19: .
:smile: Je hebt gelijk, vrees ik

Geplaatst: 02 mei 2009 22:04
door Maeve
Martijn schreef:Dat je daar zo zwaar aan tilt.
Wat kan jou het nou schelen wat zij vindt?
Ik vind het vervelend wanneer mijn hond overlast veroorzaakt. Dat meisje was dus al bang voor honden en ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n blije Nilo dan niet leuk is. Dus ja, ik baal er van dat ik dat niet heb kunnen voorkomen. Die opmerking van haar neem ik nou niet echt serieus, maar ik vind het wel erg irritant om te horen terwijl ik altijd al aan het oefenen ben dat mijn hond zo min mogelijk overlast veroorzaakt. Des te meer omdat deze vrouw zelf een Shar-Pei met 5 maand herplaatst omdat hij te druk is.

Geplaatst: 02 mei 2009 22:07
door Maryanne
Vreemd dat het meisje bang is voor Nilo als ze zelf drie honden hebben. Nou, ik zou me er niets van aantrekken hoor. Laat lekker kletsen, joh!

Re: Hier baal ik echt van!

Geplaatst: 02 mei 2009 22:15
door sjaak-k
Maeve schreef:Hele tekst
Inderdaad, wordt je ziek van, dat soort mensen wat denkt dat een hond totaal geen opvoeding krijgen omdat ze hun eigen (hond of in dit geval kind) niets bijbrengen. Hier een aantal keren vergelijkbare situaties met honden gehad. Mijn hond aan de riem, andere los en dan vechten, durft die man ook nog te zeggen "jouw hond snuffelde eerst". Dat is (helaas) wel uitgelopen op een flinke ruzie in t bos. Eigenlijk kun je beter de eer aan jezelf houden, maar het is zooo verleidelijk er iets van te zeggen...

Dat een hond terugkomt uit een voor hem hele leuke speel situatie zegt voor mij meer dan dat hij achter een rennend kind aangaat.

Geplaatst: 02 mei 2009 23:57
door blondie
Maeve schreef:
Martijn schreef:Dat je daar zo zwaar aan tilt.
Wat kan jou het nou schelen wat zij vindt?
Ik vind het vervelend wanneer mijn hond overlast veroorzaakt. Dat meisje was dus al bang voor honden en ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n blije Nilo dan niet leuk is. Dus ja, ik baal er van dat ik dat niet heb kunnen voorkomen. Die opmerking van haar neem ik nou niet echt serieus, maar ik vind het wel erg irritant om te horen terwijl ik altijd al aan het oefenen ben dat mijn hond zo min mogelijk overlast veroorzaakt. Des te meer omdat deze vrouw zelf een Shar-Pei met 5 maand herplaatst omdat hij te druk is.
Kan me volledig in je situatue plaatsen hoor... ik ben er ook zo een die er voor wil zorgen dat zo min mogelijk mensen zich kunnen irriteren aan mijn honden :wink:

En dan is het niet leuk om iemand te horen zeggen dat jouw hond niet goed opgevoed is of dat jij een hond niet onder controle hebt... :roll:

Ben ook eens aangesproken door een papa met kinderen.. ze hadden de verkeerde voor zich in letterlijke zin<
Er was een dame met ook twee herderachtigen die de kinderen min of meer verbood te rennen omdat haar honden er niet tegen konden en er misshcien wel achteraan zouden gaan,..
Dat vond ik toen ook niet echt fijn... want ja het was een stukje gebied waar ook de honden niet los mochten officieel.... en ik was echt de mindere.. maar toen de kinderen zagen dat ze de verkeerde hadden.. was het leed geleden... maar uit voorzorg roep ik ze altijd even bij me.. en als de kinderen zelf komen op een normale manier, helemaal leuk

Geplaatst: 03 mei 2009 00:29
door Hanneke2
Lekker laten lullen. Jij doet je best, zij niet, en dat zegt genoeg.

Geplaatst: 03 mei 2009 00:38
door Maeve
Martijn schreef:
Maeve schreef:
Martijn schreef:Dat je daar zo zwaar aan tilt.
Wat kan jou het nou schelen wat zij vindt?
Ik vind het vervelend wanneer mijn hond overlast veroorzaakt. Dat meisje was dus al bang voor honden en ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n blije Nilo dan niet leuk is.
Ggg! Overlast.
Dat is gewoon een hysterisch kind.
Je leert er maar mee leven dat er eens een keer een hond jouw kant op rent. Dat gebeurt nu eenmaal...in de wereld.
Ergens heb je nog gelijk ook :mrgreen: Vind het vooral sneu voor dat meisje. Zij is er nu de dupe van dat haar moeder haar dit niet goed heeft aangeleerd.

Geplaatst: 03 mei 2009 00:45
door Maeve
Martijn schreef:
Maeve schreef:
Martijn schreef:
Maeve schreef: Ik vind het vervelend wanneer mijn hond overlast veroorzaakt. Dat meisje was dus al bang voor honden en ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n blije Nilo dan niet leuk is.
Ggg! Overlast.
Dat is gewoon een hysterisch kind.
Je leert er maar mee leven dat er eens een keer een hond jouw kant op rent. Dat gebeurt nu eenmaal...in de wereld.
Ergens heb je nog gelijk ook :mrgreen: Vind het vooral sneu voor dat meisje. Zij is er nu de dupe van dat haar moeder haar dit niet goed heeft aangeleerd.
Niks ergens. Ik heb gewoon gelijk.

Het is niet jouw koppijn als er ergens een dom kind rondloopt dat voor alle honden bang is.
Toch wel, want nu word ik geacht Nilo aan te lijnen wanneer we dat kind tegen komen :pffff: :mrgreen:

Geplaatst: 03 mei 2009 09:44
door jacq1970
Nou daar zou ik em dus niet van aantrekken... heel vervelend dat dit is gebeurt ( maar wat is er nu eigenlijk gebeurt??) maar in de grote boze wereld zal ze nog wel meer dingen mee maken wat z eniet zo leuk vind.
Ik vind het raar dat een kind die met 3 honden in een huis woont zo hysterisch wegrent.

Een tijd geleden ston ik met Bowie bij de snackkar bij ons in d estraat en Bowie zat keurig netjes naast me en keek een beetje in de rondte ( bowie is een dikke schijtbak) en keek dus ook naar een kind...vervolgens begint dat kind hysterisch tegillen en tejanken dat die enge hond haar aankijkt en die hond moet maar weg....
Ik zeg nog dat z eniets doet dus e rniets aan de hand is... en vervolgens gaat die moeder dus dat mega troosten en ja die enge hond kijkt wel maar doet niks,...en de mevrouw ( ik dus) ging vast wel weg met haar hond... "nou ehh dacht ut niet"...
Ik werd het zo zat dat ik op een gegeven moment gezegt heb dat ze nu echt eens normaal moet doen want ze was geen baby meer en die hodn doet helemala niks en anders moest zij maar weggaan...
Mevrouw was wel boos op mij maar dat is dan heel erg jammer....

Geplaatst: 03 mei 2009 09:54
door Ragyo
Maeve schreef:
Martijn schreef:Dat je daar zo zwaar aan tilt.
Wat kan jou het nou schelen wat zij vindt?
Ik vind het vervelend wanneer mijn hond overlast veroorzaakt. Dat meisje was dus al bang voor honden en ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n blije Nilo dan niet leuk is. Dus ja, ik baal er van dat ik dat niet heb kunnen voorkomen. Die opmerking van haar neem ik nou niet echt serieus, maar ik vind het wel erg irritant om te horen terwijl ik altijd al aan het oefenen ben dat mijn hond zo min mogelijk overlast veroorzaakt. Des te meer omdat deze vrouw zelf een Shar-Pei met 5 maand herplaatst omdat hij te druk is.
mja ik heb ook altijd de neiging geen overlast te willen veroorzaken, zowel zelf als mijn hond en daarvoor wring ik me soms te overdreven in allerlei bochten.. en dan kom je erachter dat het voor sommige mensen pas genoeg is als je echt niet meer ademt bij wijze van. daar kan je dus gewoon geen rekening mee gaan houden anders gaat het ten koste van jezelf en/of je hond. zolang je op een normale manier rekening met elkaar houdt is het voldoende en verder jammer, dan vinden ze je maar niet aradig of je hond niet opgevoed of wat dan ook.

Geplaatst: 03 mei 2009 09:55
door Ragyo
jacq1970 schreef:
Een tijd geleden ston ik met Bowie bij de snackkar bij ons in d estraat en Bowie zat keurig netjes naast me en keek een beetje in de rondte ( bowie is een dikke schijtbak) en keek dus ook naar een kind...vervolgens begint dat kind hysterisch tegillen en tejanken dat die enge hond haar aankijkt en die hond moet maar weg....
Ik zeg nog dat z eniets doet dus e rniets aan de hand is... en vervolgens gaat die moeder dus dat mega troosten en ja die enge hond kijkt wel maar doet niks,...en de mevrouw ( ik dus) ging vast wel weg met haar hond... "nou ehh dacht ut niet"...
Ik werd het zo zat dat ik op een gegeven moment gezegt heb dat ze nu echt eens normaal moet doen want ze was geen baby meer en die hodn doet helemala niks en anders moest zij maar weggaan...
Mevrouw was wel boos op mij maar dat is dan heel erg jammer....
eeeeuh ja zo help je als moeder je kind wel over zijn angsten heen zeg.. not :roll:

Geplaatst: 03 mei 2009 09:56
door Gollum
Inderdaad niks van aantrekken, jij doet je best toch ;)

Ik heb ook wel eens hysterisch gillende kinderen meegemaakt bij de aanblik van Gol, die snapte er niks van en werd eigenlijk een beetje bang van dat gegil en ging achter m'n benen staan.
'Zie nu hebben jullie haar bang gemaakt met dat achterlijke gegil' heb ik ze nog even toegebeten :pffff: :mrgreen:

Geplaatst: 03 mei 2009 11:58
door Mark-Tinny
Ragyo schreef:
jacq1970 schreef:
Een tijd geleden ston ik met Bowie bij de snackkar bij ons in d estraat en Bowie zat keurig netjes naast me en keek een beetje in de rondte ( bowie is een dikke schijtbak) en keek dus ook naar een kind...vervolgens begint dat kind hysterisch tegillen en tejanken dat die enge hond haar aankijkt en die hond moet maar weg....
Ik zeg nog dat z eniets doet dus e rniets aan de hand is... en vervolgens gaat die moeder dus dat mega troosten en ja die enge hond kijkt wel maar doet niks,...en de mevrouw ( ik dus) ging vast wel weg met haar hond... "nou ehh dacht ut niet"...
Ik werd het zo zat dat ik op een gegeven moment gezegt heb dat ze nu echt eens normaal moet doen want ze was geen baby meer en die hodn doet helemala niks en anders moest zij maar weggaan...
Mevrouw was wel boos op mij maar dat is dan heel erg jammer....
eeeeuh ja zo help je als moeder je kind wel over zijn angsten heen zeg.. not :roll:
Maar je moet het wel toegeven, ik vind het niet normaal hoe paniekerig soms kinderen (en volwassen) reageren als ze honden zien.

Geplaatst: 03 mei 2009 12:00
door _Leonie
Het ligt heus niet aan jou hoor. Bedoel, je traint, de leeftijd, wat kan je eraan doen?! En als Nilo geen abnormaal gedrag vertoonde.. Laat de vrouw lekker kletsen, zo kan ze lekker haar eigen honden verbloemen denk ik dan. :roll:
Niks van aan trekken en lekker je eigen gang blijven gaan! :ok:

Geplaatst: 03 mei 2009 14:53
door Maeve
jacq1970 schreef:Nou daar zou ik em dus niet van aantrekken... heel vervelend dat dit is gebeurt ( maar wat is er nu eigenlijk gebeurt??) maar in de grote boze wereld zal ze nog wel meer dingen mee maken wat z eniet zo leuk vind.
Ik vind het raar dat een kind die met 3 honden in een huis woont zo hysterisch wegrent.

Een tijd geleden ston ik met Bowie bij de snackkar bij ons in d estraat en Bowie zat keurig netjes naast me en keek een beetje in de rondte ( bowie is een dikke schijtbak) en keek dus ook naar een kind...vervolgens begint dat kind hysterisch tegillen en tejanken dat die enge hond haar aankijkt en die hond moet maar weg....
Ik zeg nog dat z eniets doet dus e rniets aan de hand is... en vervolgens gaat die moeder dus dat mega troosten en ja die enge hond kijkt wel maar doet niks,...en de mevrouw ( ik dus) ging vast wel weg met haar hond... "nou ehh dacht ut niet"...
Ik werd het zo zat dat ik op een gegeven moment gezegt heb dat ze nu echt eens normaal moet doen want ze was geen baby meer en die hodn doet helemala niks en anders moest zij maar weggaan...
Mevrouw was wel boos op mij maar dat is dan heel erg jammer....
Ohja, dit was ook zo'n moeder die daar zo "verstandig" op in ging. Het meisje moest maar achter haar gaan staan als ze bang was. Of op de picknicktafel gaan zitten, zelfs nadat ik ze vertelde dat Nilo daar ook op kan klimmen. Tegenwoordig laat ze het meisje gillend naar huis rennen zodra Nilo al in beeld is :roll:

@ Ragyo: Ik moet toegeven dat ik daar inderdaad wel eens in doorsla :smile: Maar zo doe ik het wel goed..vind ik zelf dan. Mijn moeder stond behoorlijk raar te kijken dat ik Nilo laat wachten voordat hij een bocht om gaat waarvan ik niet kan zien wie aan de andere kant loopt. Is trouwens ook wel om hem te beschermen, als daar een aangelijnde agressieve hond loopt, ben ik heel blij dat ik die eerder zie dan hem.