Pagina 1 van 2

kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 12:18
door Githa
Een beetje een kromme omschrijving en volledig hypothetisch, maar soms ga je wel eens denken...

Sinds een paar dagen heb ik 'last' van een erg hardleerse kat, die onze achtertuin inwandelt, de honden loopt uit te dagen en ook nog eens niet zoveel haast maakt met wegkomen. Nu zijn mijn honden niet zo heel dol op katten :mrgreen: en ik heb zojuist voor de tweede keer tussenbeide moeten komen omdat het echt op knokken uitdraaide. De honden zijn met een brul wel te onderbreken en dan maakt de kat zich alsnog uit de voeten, dus iedereen is in orde en ik zal niets laten gebeuren met de kat als ik het kan helpen, maar ik ging even wat verder denken en vroeg me af hoe dat eigenlijk zit met aansprakelijkheid...

De kat wandelt onze achtertuin binnen, die volledig omheind is met een houten schutting van 1m80 hoog. Wat als de kat gewond zou raken? Betaal ik dan de DA-kosten omdat mijn hond het gedaan heeft (ik zou wel geneigd zijn om dat te doen, want ik zou het hartstikke erg vinden als ze die kat iets aandoen)? En wat als mijn hond gewond raakt? Kan ik dan de kosten verhalen bij de eigenaar van de kat (als ik al zou weten wie dat is)? Wie weet hoe dat eigenlijk zit?

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 12:29
door M@scha
ik zou zowiezo de eigenaar van de kat, als je die kent, wijzen op het feit dat de kat in jouw tuin komt en dat dat geheid een keer misgaat. ofwel dat de kat de hond wat aandoet of andersom.

betalen zou ik in deze situatie nooit. jij hebt je plicht gedaan met je schuttingen en je kunt niet dag en nacht die kat beschermen, dan zouden je honden nooit meer zonder toezicht in je eigen tuin kunnen

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 12:36
door Fin
Voor zover ik weet ben je op eigen terrein niet aansprakelijk. Je mag verwachten dat je je honden in eigen tuin vrij rond kunt laten lopen. Brengen je honden op openbaar terrein schade toe aan een kat (zo ziet de wet dat, katten en honden zijn een goed) dan ben je wel aansprakelijk en kunnen je honden in de problemen komen.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 13:04
door Githa
Want als er een mens in mijn tuin zou komen en ze zouden hem bijten, dan ben ik wel aansprakelijk toch? Maar omdat een kat een goed is dan niet?
En als ze op openbaar terrein een kat zouden verwonden, maakt het dan nog uit of ze aangelijnd zijn of loslopen, voor de aansprakelijkheid?
En ons voortuintje is helemaal een grijs gebied, want dat is wel ons terrein, maar daar staat geen hek omheen, is gewoon een beplant stukje voor onze voordeur. Daar liep Mejra vorige week toevallig diezelfde kat tegen het lijf toen ze (onaangelijnd) uit de auto sprong en naar de voordeur liep (auto, tuinpad en voordeur op eigen maar niet omheind terrein).

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 13:05
door Githa
massam schreef:ik zou zowiezo de eigenaar van de kat, als je die kent, wijzen op het feit dat de kat in jouw tuin komt en dat dat geheid een keer misgaat. ofwel dat de kat de hond wat aandoet of andersom.

betalen zou ik in deze situatie nooit. jij hebt je plicht gedaan met je schuttingen en je kunt niet dag en nacht die kat beschermen, dan zouden je honden nooit meer zonder toezicht in je eigen tuin kunnen
Ja daar komt het wel een beetje op neer inderdaad, dat ze nu dus niet zonder toezicht in onze tuin kunnen, terwijl ze zo dol zijn op die tuin.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 13:08
door laura23
hoe herkenbaar!
daarbij hebben wij nog schrikdraad om de tuin ook en zijn er toch een aantal zeeeeer eigenwijze katten die het aandurven om hier in de tuin te komen.

zeker in de avond vind ik het doodeng om de honden de tuin in te laten.
cartouche heeft al eerder een kat te pakken gehad, schrok hij zelf van overigens, kat begon te blazen, en de kat is er zonder verwondingen vanaf gekomen.

ik voel me dan ook erg schuldig op zo'n moment, aan de andere kant kan het natuurlijk niet zo zijn dat ik maar rekening moet houden met andermans kat die in mijn omheinde tuin komt.
onze schutting is trouwens ook rond de 2 meter hoog.

ik persoonlijk zou niet bereid zijn de schade te betalen, het is jouw eigen terrein. als je daar ook al rekening mee zou moeten houden?
nee naar mijn idee zou dat de omgekeerde wereld zijn, zeker omdat de kat jouw honden zit uit te dagen.

gr laura

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 14:37
door nana
Volgens mij ben je juridisch wel aansprakelijk ook al is het eigen terrein, denk wel dat een rechter er rekening mee houdt omdat je wel maatregelen hebt genomen (schutting).

http://rechtenforum.nl/forum/thread/t/2 ... +bijt+kat/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://rechtenforum.nl/forum/thread/t/1 ... ight/hond/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 14:43
door ~Suzanne~
Hoi,

JIJ betaalt niets aan de eigenaren van de kat, al begrijp ik dat dat anders aanvoelt.
De eigenaar van de kat heeft er maar voor te zorgen dat die een ander (dier) niets kan aandoen; ofwel, die gaat betalen.

Suzanne

(kort he? ;-) )

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 14:45
door M@scha
nana schreef:Volgens mij ben je juridisch wel aansprakelijk ook al is het eigen terrein, denk wel dat een rechter er rekening mee houdt omdat je wel maatregelen hebt genomen (schutting).

http://rechtenforum.nl/forum/thread/t/2 ... +bijt+kat/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://rechtenforum.nl/forum/thread/t/1 ... ight/hond/" onclick="window.open(this.href);return false;

die eerste gaat niet op omdat dat om een hond gaat die niet op zijn eigen terrein is.

nummer 2 gaat wel op (is een bericht van mij, ik was alweer vergeten dat ik dat geplaatst had) en is helaas geen eenduidig antwoord op.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 15:05
door Emma
wettelijk gezien zou ik het niet weten,

maar op jou eigen omheinde terrein, zou ik het heel vreemd vinden als jij dan aansprakelijk bent. je zou verwachten dat de eigenaar van de kat ook zijn/haar verantwoording hier in heeft.

mensen beginnen ook te blazen als je hond in hun tuin loopt. dus waarom is het zo normaal dat katten het wel mogen? :denken:
en dat je dan nog aansprakelijk zou zijn voor een ander zijn kat :piew:

maar, ja de wet heeft wel vaker van die vreemde regels.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 15:06
door Fin
Ik ken van eerste hand een verhaal waarbij een kat op andermans balkon kwam en door de hond daar doodgebeten werd, dit had geen gevolgen voor hond noch eigenaar van de hond. Dierenartskosten vergoeden zou ik zelf niet doen, ik ben een fervent voorstander van het katten vrij buiten laten lopen, maar als ze in andermans tuin komen en gebeten worden is dat mijn risico.

In mijn tuin komen gelukkig geen vreemde katten, eerder op een vorig adres was dat wel het geval, maar waren ze ook met één sprong weer vertrokken. Ik maakte dan wel er een gewoonte van om eerst Christo los te laten in de tuin, en dan pas jansen en jansen (Durga en Aidan), dit omdat ik Christo het meeste kan vertrouwen met vreemde katten.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 15:12
door Emma
http://www.dierz.nl/kat/article288276.e ... -en-de-wet" onclick="window.open(this.href);return false;

in deze link staan wat kattenregels. helaas niks over honden en katten in de tuin.

er staat wel dat als een kat vaak in een kinderspeelplaats (zandbak) poept er een losloopverbod kan komen.

maar over tuinen staat niks. alleen dat je het normaal moet vinden dat katten in je tuin komen. maar niks over honden. blijft een grijs gebied.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 17:11
door Nakisha
Ik heb begrepen dat, juridisch gezien, je niet aansprakelijk bent als de honden een kat pakken of verwonden op eigen terrein. Maar het hoe en wat erachter herinner ik me niet meer... en ook niet meer de voorwaarden.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 17:33
door Marion.
Ik sta niet in voor katten die in onze tuin lopen. Net zo min als ik insta voor katten die vrijelijk buiten lopen. Ik doe mijn best om ze niet aan te rijden en ik heb een goede kwaliteit jachtlijnen zodat ik de dames tegen kan houden, maar meer kan ik niet doen.

Mijn tuin is omheind. De katten die erin kunnen komen, kunnen ook weer wegkomen door mijn aanstormende mormels denk ik. Als mijn honden een oog missen door een klauwende kat in mijn tuin ga ik misschien wel op zoek naar de eigenaar van de kat. Maar waarschijnlijk neem ik mijn verlies, en ben ik maar al te blij dat ik mijn hond nog heb.
Als mijn honden in onze eigen tuin een kat grijpen.... ik geloof niet dat ik dan wat zou doen. Ben ik geen kattenliefhebber genoeg voor. Ik zou het ongelofelijk rot vinden, maar als hij dood zou zijn zou ik buurman vragen om de kat in mijn kliko te gooien denk ik :19:

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 17:51
door CharlesvdBerkt
vraag me niet waar het staat maar wat ik steeds gehoord heb is dat wanneer jij je kat los laat lopen dan ben je aansprakelijk voor alle schade die het dier veroorzaakt.
Daar vallen verkeersongelukken onder maar dus ook de schade die een kat aan jouw hond toebrengt in jouw tuin.
Wanneer de kat daarbij het loodje legt dan is dat heel beroerd maar je bent niet aansprakelijk.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 18:42
door Konni
Als mijn honden in onze eigen tuin een kat grijpen.... ik geloof niet dat ik dan wat zou doen. Ben ik geen kattenliefhebber genoeg voor. Ik zou het ongelofelijk rot vinden, maar als hij dood zou zijn zou ik buurman vragen om de kat in mijn kliko te gooien denk ik
Dat begrijp ik echt waar niet. Je zou niet ingrijpen om erger te voorkomen? Die kat is van iemand, iemand die waarschijnlijk net zoveel van zijn kat houdt als jij van je honden. Jij zou echt wachten tot ze hem dood hebben? En dan als oud vuil in de kliko gooien? Zonder de amivedi op de hoogte te brengen? En de eigenaar blijft zich dan eeuwig afvragen wat er geworden is van zijn kat?
Dat de kat gegrepen kan worden als hij in andermans tuin komt, dat snap ik. Kan gebeuren, is een risico. Maar voor de rest ben je me volkomen kwijt.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 19:28
door Lucia
Juridisch ben ik er niet van op de hoogte, maar ik zou het niet vergoeden.

Sinds ik verhuisd ben heb ik ook last van zo'n kat, maar dan eentje die echt opzettelijk mijn hond aanvalt.
Milo reageert niet op katten, is er zelfs bang voor, en laast liepen we langs de weg, kat niet gezien, komt vanuit de struiken Milo aanvallen, eraf gekregen (weet niet hoe) en zo weer er bovenop.
En nu ook, als we richting huis lopen, komt hij achter ons aan, om vervolgens dus aan te vliegen.

Mocht het zover komen, dan ga ik er niet voor betalen.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 19:31
door Vince
Ja dit blijven altijd lastige situaties waar niet 1,2,3 een antwoord op is. Zal idd afhangen van hoe open je tuin is etc. Lijkt mij dat als het op eigen terrein is dat jij als honden eigenaar niet aansprakelijk bent. Ik heb zelf twee katten die ook vrij buiten lopen en ik zal het niet leuk vinden als ze ergens door een hond gegrepen worden in hun eigen tuin maar ik zal dan toch nooit de eigenaar aansprakelijk stellen. Het is een risico wat je loopt als je je katten naar buiten laat, net zoals ze doodgereden kunnen worden etc.

tip: gooi gewoon een emmer water over die kat heen elke keer als je hem ziet in je tuin (mits het niet vriest natuurlijk!) daar leren ze snel van.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 19:35
door Abby
Marion. schreef:Als mijn honden in onze eigen tuin een kat grijpen.... ik geloof niet dat ik dan wat zou doen. Ben ik geen kattenliefhebber genoeg voor. Ik zou het ongelofelijk rot vinden, maar als hij dood zou zijn zou ik buurman vragen om de kat in mijn kliko te gooien denk ik :19:

Sorry hoor, maar daar kan ik ook niet bij -net zoals degene voor mij-. :piew:

Als je als hondeneigenaar zelf je tuin hebt omheind zoals in het verhaal van TS, en er komt toch een kat in je tuin die vervolgens door je hond(en) wordt doodgebeten, is dat sneu, maar ik vind wel dat de hondeneigenaar daar verder niks aan kon doen, de tuin is immers volledig omheind om katten buiten te houden.

Als je dan ziet dat je honden een kat pakken en je gaat erbij staan ("stond erbij en keek ernaar" :kotz: ) wachten tot ze hem dood hebben om hem vervolgens (door de buurman, dat dan weer wel :19: ) in de kliko te laten dumpen, sorry, maar dan heb je voor mij afgedaan... :sst:

Als katteneigenaar is het natuurlijk je eigen risico om je kat buiten te laten lopen. Daar kan nou eenmaal vanalles gebeuren, en je kunt niet alles voor zijn. Maar vaak is dat toch een risico waarvoor je wel moet kiezen. Ik heb zelf 3 katten, waarvan er eentje buiten komt. Ze komt niet verder dan de achtertuin, daar heeft ze geen behoefte aan. Maar de katten van mijn moeder -2 stuks- komen allebei buiten, en vooral de ex-kater gaat wel eens lekker aan de sjouw. Als hij het in zn hoofd haalt om eens gezellig te gaan buurten bij een stel kat-vretende honden die achter een schutting van 1.80 rondlopen, tja. Einde kat waarschijnlijk. En hoe triest ik dat ook vind, we laten hem wel dat risico lopen.

Bij sommige katten is binnenhouden gewoon geen optie. Tenzij je zelf 10 uur per dag werkt en oordopjes uitdeelt aan je buren, plus een verdomd goeie verzekering hebt... :mrgreen: Beide katten kunnen best een dagje binnen blijven, zoals met oud en nieuw, maar als ze lange tijd niet naar buiten kunnen, breken ze echt met veel kabaal de tent af.
Soms heeft de kattenhouder dus ook geen optie dan hopen dat het goed gaat.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 19:37
door marye
Denk ook niet dat je aansprakelijk bent.
Kun je niet de tuinslang op de kat zetten als je hem de volgende keer ziet?

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 19:44
door blondie
De verantwoordelijkheid ligt toch echt bij de eigenaar van de kat die er voor heeft gekozen zijn kat los te laten lopen buiten.. :19:
Het ligt aan wat bazen van honden tolereren binnen en buitenshuis aangaande kattenjagen .. zou het persoonlijk fijn vinden als een baas ingrijpt als een hond achter een kat aangaat.. maar ja sommige mensen doen dat niet..
Vreemde kat in mijn tuin of zelfs in huis gehad (dat laatste vond ik minder prettig om te ontdekken...) maar goed ik heb ook geen honden die katten willen doodbijten.. reageren op vluchtende katten heeft er 1 wel last van..en in de tuin zou ze het liefst gewoon met de kat willen spelen.. zoals ze gewend is bij haar thuis .. mijn eigen katten spelen niet met de honden .. en de katten op straat...ook niet :ugh: arme zij..

Net op het grote veld zag ik mijn eigen kat zitten.. en er passeerde hem een andere hond die los liep... die zag hem wel.. en hij zag de hond.. ik zat het van afstand te bekijken.. ik heb die van mij op dat gedeelte van het veld nooit gezien.. stond ook wat verbaasd dat hij daar was :denken: gelukkig bleek de hond geen kattenjager.. de eigenaar van de hond had nl die hele kat van mij niet in de gaten :wink:
Maar zou op dat moment de hond de kat aanvallen... dan hoop ik maar dat hij snel genoeg is om weg te komen.. klinkt alsof ik niet om de kat geef.. niets is minder waar.. maar ik geef hem de vrijheid om buiten te komen.. en hij is nu zeven.. en loopt al vanaf jongs afaan in de wijk.. ik schat dan in dat hij best weet te overleven..
En beide katten zullen wel eens in een hachelijke positie zijn geweest.. maar dat houden ze nu al zeven jaar vol, met 1x een aanrijding..
Ik ben daar verantwoordelijk voor.. ze zijn gechipt dus mochten ze gewond zijn of worden gevonden dan ben ik te traceren.. en zal ook zelf da kosten betalen.. had ik ze maar binnen moeten houden of ook aan een lijn uit moeten laten denk ik dan..

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 22:11
door Madison
Beetje juridisch gel*l misschien, maar in art. 6:179 van het Burgerlijk Wetboek staat het antwoord eigenlijk. Het is een artikel voor risico-aansprakelijkheid voor dieren. En het luidt: "De bezitter van een dier is aanspra­ke­lijk voor de door het dier aangerichte schade, tenzij aansprakelijkheid op grond van artikel 6:162 zou hebben ontbroken, indien hij de gedraging van het dier waardoor de schade werd toegebracht, in zijn macht zou hebben gehad."

Nou moet het gaan om een tam dier, dus er moet wel een bezitter zijn (m.a.w. voor een wilde kat gaat dit niet op). En het artikel is een beetje ingewikkeld (vind ik zelf altijd). Eigenlijk staat er dat de bezitter (X) aansprakelijk is voor het dier (de kat) aangerichte schade (er moet dus wel schade zijn) TENZIJ je niet aansprakelijk zou zijn geweest (op grond van een onrechtmatige daad, art. 6:162 Burgelijk Wetboek) wanneer je de gedraging van het dier waardoor de schade werd toegebracht, in je macht zou hebben gehad. Dus stel: er komt een inbreker in jouw huis en jij komt naar beneden en de inbreker staat op het punt jou aan te vallen met een mes, dan handel jij niet onrechtmatig als jij je hond op hem loslaat, want je verdedigt immers jezelf. Dus dan ben je niet aansprakelijk voor de door het dier aangerichte schade (simpel gezegd). Dus stel dat de kat jouw hond een kras over zijn neus geeft en jij veel kosten kwijt bent aan de dierenarts, is de bezitter van de kat aansprakelijk, omdat hier dat 'tenzij' niet opgaat.

Stel dat jouw honden die kat vermorzelen :tongue: Dan ben jij aansprakelijk, ook al heb je een hek van 1.80 staan en ook al is die kat zonder jouw toestemming op jouw terrein. Jij bent immers verantwoordelijk voor jouw honden en het tenzij gaat hier ook niet op, want jij bent nimmer gerechtigd om jouw honden op de kat af te sturen. Dit is natuurlijk heel simpel gesteld en er zijn tal van uitzonderingen, maar ze zijn hier altijd wel streng in. Sorry voor het uitgebreide verhaal, maar ja, ik dacht dat je het wellicht leuk vond om te lezen.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 22:11
door Githa
Ik zal er ook in mijn omheinde tuin alles aan doen dat zo'n kat er heelhuids weer uitkomt, ook al ben ik er niet bepaald blij mee dat ze overal doorheen zwieren (en poepen Afbeelding).
Ik ben wel een beetje bang voor het omgekeerde, dat mijn hond schade oploopt. En dan ben ik dus wel geneigd om uit te zoeken wie de eigenaar is van deze kat en daar verhaal te halen. Sommige katten hier in de buurt springen een (aangelijnde) hond op straat zo met twintig nagels op zijn kop en we hebben al een paar keer een afgebroken nagel uit Mejra's neus getrokken. De vorige hond bij mijn ouders is een keer in zijn oog geslagen door een kat en dat heeft nog een behoorlijk dierenartsverhaal opgeleverd, dus daar ben ik erg huiverig voor.

Maarja, zelfs als de kateigenaar aansprakelijk is, dan nog zit je met de bewijslast. Tenzij ik de kat kan vangen of de kat ook schade heeft, zal ik nooit kunnen bewijzen dat het juist deze kat was die mijn hond op mijn terrein schade heeft toegebracht. Lastig hoor dit. Eigenlijk is het toch van de zotte dat ik nu moet gaan patrouilleren in mijn eigen tuin. :scratch:

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 22:22
door marian*
Ik zou niks vergoeden.Ik heb mijn tuin zodanig afgezet dat mijn honden er niet uit kunnen en dat is het.
Er lopen hier dagelijks katten in de tuin en gelukkig is er nog nooit iets ergs gebeurd(wel bijna),maar mocht er wel iets gebeuren dan kan ik daar op het moment dat het gebeurt heel weinig aan doen,vrees ik.En nee,ik ga geen vreemde katten oppakken enzo.
Ik zal natuurlijk wel proberen alles in goede banen te leiden,maar ik ben niet altijd in de tuin als de honden er ook zijn,en zéker toen ze jonger waren waren ze allebei erg rap.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 22:28
door ranetje
marian* schreef:Ik zou niks vergoeden.Ik heb mijn tuin zodanig afgezet dat mijn honden er niet uit kunnen en dat is het.
Er lopen hier dagelijks katten in de tuin en gelukkig is er nog nooit iets ergs gebeurd(wel bijna),maar mocht er wel iets gebeuren dan kan ik daar op het moment dat het gebeurt heel weinig aan doen,vrees ik.En nee,ik ga geen vreemde katten oppakken enzo.
Ik zal natuurlijk wel proberen alles in goede banen te leiden,maar ik ben niet altijd in de tuin als de honden er ook zijn,en zéker toen ze jonger waren waren ze allebei erg rap.
Je bent er ook niet verantwoordelijk voor en je wordt er ook niet verantwoordelijk voor gesteld.
Behalve misschien door de baas van de kat die verdrietig is dat hij zijn kat kwijt is.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 22:32
door Githa
Maar is die kateigenaar aansprakelijk voor schade aan mijn hond?

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 23:16
door Madison
Ja! Maar dat is natuurlijk in het ideale geval dat het duidelijk is dat die bewuste kat het gedaan heeft en dat is moeilijk te bewijzen ;)

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 31 jul 2009 23:53
door Githa
Sorry Madison, ik lees nu pas jouw eerdere post (was tegelijk met mijn post denk ik) :oeps:. Duidelijk verhaal, dank je.
In de praktijk zal het iderdaad dan wel betekenen dat ik gewoon voor mijn DA-kosten zou opdraaien en de kateigenaar voor die van hem, als je beide niets kunt bewijzen.

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 01 aug 2009 09:16
door cloris
Hoeveel mensen zouden niet eens melden/zeggen dat hun hond een kat heeft gegrepen in de tuin :wink:

Re: kat in de tuin, wie aansprakelijk?

Geplaatst: 01 aug 2009 09:24
door Ragyo
ik zou zeker eens kijken of je de tuinslang erop kan zetten of een emmer water erover, wat hiervoor al gezegd werd. als de kat niet bang is voor jouw honden is dat denk ik de beste manier om te zorgen dat ie wegblijft en ze geen schade toebrengt.