Pagina 1 van 7

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 09:58
door Kristina
Ik blijf het toch altijd een beetje raar vinden om bepaalde rassen te verbieden. Omdat het toch niet altijd met het ras te maken heeft.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 10:01
door nana
Nou dat is lekker :devil:
De wet is erg gemakkelijk doorgekomen daar, ben benieuwd wat er volgt in andere landen.
Ben erg verbaasd dat de sarplaninac en de tornjak er ook bij staan, wat is het volgende de tatra en pyreneer??

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 10:07
door nana
wel vreemd dat de broholmer niet op de van verboden honden staat? Karakter lijkt er op dat van de sarplaninac en torjnak.

Groep:
Type mastiff
Land van oorsprong:
Denemarken
Algemeen voorkomen:
De Broholmer is een Deens, exclusief, ras. Zijn Mastiffachtige voorouders kwamen in de Middeleeuwen in Denemarken terecht als geschenk van Engeland aan het Deense hof. Deze honden werden gekruist met plaatselijke honden. De honden werden onder andere gebruikt voor het opdrijven en bewaken van vee. Aan het eind van de 19e eeuw was dit ras bijna uitgestorven. In 1974 begon de Deense Kennel Club met een reconstructie en met een doelgericht fokbeleid, waarvoor de rasbeschrijving van 1886 als basis diende. De Broholmer kon hierdoor in 1982 opnieuw door de FCI worden erkend. Inmiddels zijn er iets minder dan 1000 dieren in Denemarken. Buiten Denemarken komen er slecht enkele dieren voor. De export van dit ras is strikt gereguleerd en sinds 1998 mag maximaal 10% van de nestjes worden verkocht in het buitenland.

De Deense Broholmer is waaks, trouw en niet vlug bang te krijgen. Het is een vriendelijke, vrolijke en kalme hond die goed kan afgericht worden, maar zijn afmetingen en kracht eisen echter een baas die zeker van zijn stuk is en de mogelijkheid heeft om de hond de nodige training, oefening en discipline te geven.
De Broholmer is rustig, vrolijk en vriendelijk. De verzorging van de Broholmer is bijzonder veeleisend. Heeft veel aandacht nodig en is erg gericht op de baas .

De Broholmer hond heeft een vriendelijk karakter, is erg geduldig en zeer beschermend voor kinderen, waaks maar niet overdreven en is dus ideaal zowel als een gezinshond als voor op de boerderij. De opvoeding dient consequent te zijn, maar met zachte hand. De dieren worden zeer laat volwassen (ongeveer 3 jaar). Van jonge dieren kan men niet veel verwachten. De Broholmers leren wel gemakkelijk en wat zij eenmaal geleerd hebben vergeten ze nooit meer. Gezin het feit dat de dieren zeer explosief groeien, mag men tot anderhalf jaar de pups niet belasten.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 10:10
door Frederiek
God, wat een beroerd Engels :hmmm: . Maar ik zie bij de bron dat het uit een vertaalmachine komt, dat verklaart het. Ik geloofde het eerst al niet. Maar goed, ik ben benieuwd of ze er iets mee opschieten.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 10:26
door nana
geloof dat ze de rottweiler en de herder al een paar jaar geleden hebben proberen te verbieden maar dat was niet
gelukt.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 10:47
door nana
Waarschijnlijk komen er nog rassen bij.


Today the Danish Government will vote for or against the law proposal regarding BSL of 13 breeds.

If they get enough votes it will mean that it will be forbidden to own or breed 13 different breeds or mixes of these breeds in Denmark.

The law proposal will run from 1. of July 2010.
There will be a transfer period for the people who own these breeds, they will be able to keep their dogs but not sell them or have anyone else looking after them. The dogs must at all time be held in line and muzzle.
Professional breeders of the breeds on the list, will be able to continue their breeding program until June 30. 2015 but they will not be able to sell their puppies inside Denmark. All import will be forbidden of the 13 breeds.

The law will also state that from the age of 6 months the puppies of theese breeds must carry line and muzzle in public places.

Here is the 13 breeds on the BSL list:

Pitbull terrier
Tosa Inu
Kangal
Fila Brasileiro
Tornjak
Boerboel
American staffordshire terrier
Dogo argentino
American bulldog
Central asian ovtcharka
kaukasisk ovtcharka
Sarplaninac
South Russian ovtcharka

Furthermore the Government is talking about making an observations list containing more breeds.

_________________

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:32
door sirene
Ze zijn wel slim, net na de World Dog Show. Het zou voor velen een reden zijn geweest om niet in te schrijven lijkt mij. Je mag er dan niet eens meer het land mee in.
Ik weet niet hoe populair deze rassen daar zijn maar de asiels zullen binnenkort wel vol ermee zitten.
Wat een toestand, ik ben blij dat hier weer is afgeschaft maar het lijkt juist in steeds meer landen te gebeuren. Ik las het laatst ook al weer van 2 landen.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:37
door corason del perro
Ik vraag me dan altijd af waar ze zo'n lijst op baseren... Alsof de Tornjak zoveel voorkomt??? dus het aantal honden beter veroorzaakt door die rassen lijkt me niet :19: Ik vind het de grootste onzin. En hoe ga je dat trouwens doen er zijn genoeg andere berghonden die wel een beetje op een tornjak ofzo lijken als die dan geen papieren hebben worden ze dan ook afgemaakt? zoals hier eerst met de "pitjes" :piew:

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:39
door sirene
Danish politicians are at present discussing a proposal to change the Danish dog legislation. The bill (proposed to come into force on 1 July 2010) has been submitted by the Danish Government on the basis of a report made by a committee set up by the Danish Minister of Justice. The Danish Kennel Club (DKK) has had a seat in the committee, which included a number of experts and specialists and 3 Government officials from the Ministry of Justice, the Public Prosecutor and the Commissioner of Police – a total of 9 persons.
This dog committee has – collectively – recommended a general tightening of the Danish dog legislation, valid for all dogs. Moreover, a minority consisting of the 3 mentioned Government officials has recommended a ban on 13 breeds.
The Government politicians have so far chosen to follow this minority proposal, which the DKK is not a part of. The latest news is that the DKK has asked for an audience with the Parliament’s Justice Committee to give an account of the DKK views on the matter.
Both the complete report and the bill have since their publication been available on the DKK website.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:45
door nana
corason del perro schreef:Ik vraag me dan altijd af waar ze zo'n lijst op baseren... Alsof de Tornjak zoveel voorkomt??? dus het aantal honden beter veroorzaakt door die rassen lijkt me niet :19: Ik vind het de grootste onzin. En hoe ga je dat trouwens doen er zijn genoeg andere berghonden die wel een beetje op een tornjak ofzo lijken als die dan geen papieren hebben worden ze dan ook afgemaakt? zoals hier eerst met de "pitjes" :piew:

Als eigenaar zul je wel moeten kunnen bewijzen dat je hond niet 1 van de rassen is of erin gekruist is en als je dat
niet kunt dan heb je pech denk ik. Ging niet snel met een mastin dos pirineus naar denemarken die lijkt best op de torjnak.
Snap ook niet hoe ze hun eigen molosser de broholmer of deense molosser gaan onderscheiden van de fila en tosa inu.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:52
door Lucky luke
Ik moet zeggen dat ik een aantal honden van deze lijst liever ook niet zie in onze wijk, dat zeer kinderrijk is met allemaal jonge gezinnen.
En dat zullen veel mensen met me eens zijn, al zullen ze dat hier op het honden forum mss niet zo snel zeggen. :F:
Ik zie het liefst alleen echte gezins- en gezelschapshonden hier, en geen honden die vroeger generaties lang als vechthonden gefokt zijn.
De afgelopen jaren zijn er hier in het dorp een aantal ernstige incidenten geweest, waarbij die zgn vechthonden betrokken waren.
Is er enige reden waarom die rassen zo nodig in stand gehouden moeten worden?

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 11:57
door Badu
Lucky luke schreef:Is er enige reden waarom die rassen zo nodig in stand gehouden moeten worden?
Zie ik ook niet :U:

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:05
door Jacksel
Badu schreef:
Lucky luke schreef:Is er enige reden waarom die rassen zo nodig in stand gehouden moeten worden?
Zie ik ook niet :U:
Is er een reden dat naakthonden in stand gehouden moeten worden?

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:05
door nana
veel van de honden op de lijst zijn geen honden die gefokt zijn om te vechten maar waak en kuddehonden (hier zou ook de pyreneer, tatra onder kunnen vallen bijvoorbeeld).
Waarschijnlijk komen de herder en de rottweiler ook op deze lijst.
Gezelschapshonden kunnen niet bijten???

Denk dat het veel verstandiger is om voor hondeneigenaren hele duidelijke regels op te stellen en te handhaven en
de verantwoordelijkheid en aansprakelijkheid te leggen bij de eigenaren.

Het probleem in denemarken niet dat er veel van deze honden zijn maar dat er onverantwoordelijke eigenaren zijn.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:06
door M@scha
zijn er redenen om rassen waar niet officieel mee gewerkt wordt (zweet/jacht/politie/hulphonden) in stand te houden?

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:07
door corason del perro
Sorry hoor maar de Tornkjak en meerder rassen op die lijst zijn helemaal geen gevechtshonden!!! Maar kudde bewakers. Dat is nogal een ander verhaal hoor. Tja miss niet de makkelijkster voor iedereen nee maar wel degelijk goed te houden als je er verstand van hebt. Die zou je niet eens als gevaarlijk herkennen hoor.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:08
door M@scha
corason del perro schreef:Sorry hoor maar de Tornkjak en meerder rassen op die lijst zijn helemaal geen gevechtshonden!!! Maar kudde bewakers. Dat is nogal een ander verhaal hoor. Tja miss niet de makkelijkster voor iedereen nee maar wel degelijk goed te houden als je er verstand van hebt. Die zou je niet eens als gevaarlijk herkennen hoor.

en kuddebewakers zijn voor mensen vaak gevaarlijker dan vechthonden. dat zijn over het algemeen alleen maar etters voor andere honden

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:11
door corason del perro
Ow ik heb tegen beide niets :wink: zeker niet als ze bij een verandwoorde baas zitten. Maar kudde bewakers zie je toch ook bijna niet?(teminsten ik hier niet) omdat het vaak wel heel vel hond is.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:15
door nana
corason del perro schreef:Ow ik heb tegen beide niets :wink: zeker niet als ze bij een verandwoorde baas zitten. Maar kudde bewakers zie je toch ook bijna niet?(teminsten ik hier niet) omdat het vaak wel heel vel hond is.
Heb ook niks tegen beide honden maar wel tegen onverantwoordelijke eigenaren met deze honden.
Wat me wel opvalt dat er veel grote honden in de lijst voorkomen maar de deense molosser is minstens net zo groot en een kuddewaker en die valt er niet onder.

Wat moet er gebeuren als je nu een hond hebt van bv 2 jaar oud? vanaf vandaag moet die gemuilkorft zijn maar in 2015 is deze hond 7 stel dat de hond nog leeft wat moet er dan gebeuren afmaken??

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:19
door bouvierpoedel
De ideale gezins hond in een kinderrijke buurt.??
Moeten ze allemaal met een Golden gaan lopen.??
Zijn ook heel erg veel bijtgevallen van geweest ,ik dacht dat hij bij de top 10 hoorde.??.
De meeste gezinnen met leuk kindergrut hebben per definitie ook geen verstand van honden opvoeden.
Een pittig hondenras in goede handen kan een eitje zijn.
Maar een golden of wawa kan ook een dog from hell zijn in verkeerde handen.

Vind het maar vreemd dat ze nu een aantal rassen de plomp in gooien.
Net zoiets als al tanden maar uit je muil laten trekken voor het geval je ooit kiespijn zal krijgen.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:20
door corason del perro
Ik heb ook iets tegen onverandwoorde eigenaren maar ook die met een malthezer ofzo rond lopen.

Tja zo te lezen kun je dan alleen nog maar verhuizen. Hun eigen ras kunnen ze natuurlijk niet verbieden dat is wel cultureel erfgoed he :roll:

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:22
door Badu
Jacksel schreef:
Badu schreef:
Lucky luke schreef:Is er enige reden waarom die rassen zo nodig in stand gehouden moeten worden?
Zie ik ook niet :U:
Is er een reden dat naakthonden in stand gehouden moeten worden?
Tja.... :denken:

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:22
door M@scha
corason del perro schreef:Ik heb ook iets tegen onverandwoorde eigenaren maar ook die met een malthezer ofzo rond lopen.

Tja zo te lezen kun je dan alleen nog maar verhuizen. Hun eigen ras kunnen ze natuurlijk niet verbieden dat is wel cultureel erfgoed he :roll:

onzin. iemand die geen verantwoording neemt en een maltezer heeft is echt een minder groot probleem dan iemand met een krachtig ras zonder enig verantwoordelijkheidsgevoel.

als dat nog een discussiepunt moet zijn :U:

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:24
door Valerie
Lucky luke schreef:Ik moet zeggen dat ik een aantal honden van deze lijst liever ook niet zie in onze wijk, dat zeer kinderrijk is met allemaal jonge gezinnen.
En dat zullen veel mensen met me eens zijn, al zullen ze dat hier op het honden forum mss niet zo snel zeggen. :F:
Ik zie het liefst alleen echte gezins- en gezelschapshonden hier, en geen honden die vroeger generaties lang als vechthonden gefokt zijn.
De afgelopen jaren zijn er hier in het dorp een aantal ernstige incidenten geweest, waarbij die zgn vechthonden betrokken waren.
Is er enige reden waarom die rassen zo nodig in stand gehouden moeten worden?
Er is ook geen reden om hersenloze mensen in stand te houden, schijnbaar hou je dat toch niet tegen.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:28
door Badu
Nanna schreef:Zolang er figuren met een laag voorhoofd blijven rondlopen die een hond niet als vriend maar als pikverlenger kopen hou je dit soort ellende.
Verbieden van rassen en kruisingen heeft helemaal geen zin. Gewoon iedereen die een dergelijk ras (of kruising daarvan) wil een verplicht examen VANTEVOREN laten doen. Laat ze ook maar het vijfdubbele aan hondenbelasting betalen. En bij grof in de fout gaan is het hond afspuiten en vergunning afnemen.
Kijken hoeveel "liefhebbers" er nog overblijven.
Fijn plan :ok: Snap alleen die hondenbelasting niet zo...

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:31
door corason del perro
massam schreef:
corason del perro schreef:Ik heb ook iets tegen onverandwoorde eigenaren maar ook die met een malthezer ofzo rond lopen.

Tja zo te lezen kun je dan alleen nog maar verhuizen. Hun eigen ras kunnen ze natuurlijk niet verbieden dat is wel cultureel erfgoed he :roll:

onzin. iemand die geen verantwoording neemt en een maltezer heeft is echt een minder groot probleem dan iemand met een krachtig ras zonder enig verantwoordelijkheidsgevoel.

als dat nog een discussiepunt moet zijn :U:
Ik vind iemand een verandwoorde baas als hij/zij zich van te voren goed bedenkt wel ras goed bij hem/haar past en daar dus ook mee om weet te gaan. Tuurlijk loop je meer risico met een van de rassen die op deze lijst staan, dan met een maltezer, maar ik wil ook niet door een maltezer gebeten worden :neenee: En ik ken genoeg van dat soort honden die het helemaal niet schuwen om een keer flink te bijten. Dus ik zeg niet dat een onopgevoede maltezer erger of even erg is als een onopgevoede gevechtshond of kudde bewaker. Maar dat ik gewoon vind dat iedereen zijn verandwoording moeten nemen :ok: En dat betekend bij dit lijstje honden met namen heel goed nadenken over wat je in huis haalt en hoe met hun moeilijke kant om te gaan.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:41
door StormenRoxy
Nanna schreef:Zolang er figuren met een laag voorhoofd blijven rondlopen die een hond niet als vriend maar als pikverlenger kopen hou je dit soort ellende.
Verbieden van rassen en kruisingen heeft helemaal geen zin. Gewoon iedereen die een dergelijk ras (of kruising daarvan) wil een verplicht examen VANTEVOREN laten doen. Laat ze ook maar het vijfdubbele aan hondenbelasting betalen. En bij grof in de fout gaan is het hond afspuiten en vergunning afnemen.
Kijken hoeveel "liefhebbers" er nog overblijven.
weet je dat ze dit in duitsland al doen...
alleen het examen is voor honden groter als 40 cm en gevaarlijke rassen..
belastingen voor die gevaarlijke rassen dan ook rond de 400 euro per jaar..

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:42
door Lucky luke
massam schreef:zijn er redenen om rassen waar niet officieel mee gewerkt wordt (zweet/jacht/politie/hulphonden) in stand te houden?
Hondengevechten zijn al lang verboden, dus waarom de hiervan afgeleide rassen in stand houden? Ik las hier eerder over het befaamde 'omslagpunt' bij Staffords.
De wel verantwoordelijke baasjes ten goede, (en ik neem aan dat de gebruikers van dit forum in deze categorie vallen) maar helaas is het ook zo dat een ander slag eigenaren van deze honden het allemaal niet zo nauw neemt, met als resultaat de krantenkoppen.

Politie en waakhonden zie ik hier liever ook niet, die komen beter tot hun recht op een boerenerf, of in de politiekennel en doen waarvoor ze gefokt zijn.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:43
door Valerie
massam schreef:
corason del perro schreef:Ik heb ook iets tegen onverandwoorde eigenaren maar ook die met een malthezer ofzo rond lopen.

Tja zo te lezen kun je dan alleen nog maar verhuizen. Hun eigen ras kunnen ze natuurlijk niet verbieden dat is wel cultureel erfgoed he :roll:

onzin. iemand die geen verantwoording neemt en een maltezer heeft is echt een minder groot probleem dan iemand met een krachtig ras zonder enig verantwoordelijkheidsgevoel.

als dat nog een discussiepunt moet zijn :U:
Mwa ligt eraan. Hier is een ongeluk gebeurd vanwege een loslopende maltezer die zonder baas die de weg overstak. Ik vind dat ook aardig gevaarlijk.

Re: Denemarken verbiedt 13 rassen

Geplaatst: 09 jun 2010 12:45
door Valerie
StormenRoxy schreef:
Nanna schreef:Zolang er figuren met een laag voorhoofd blijven rondlopen die een hond niet als vriend maar als pikverlenger kopen hou je dit soort ellende.
Verbieden van rassen en kruisingen heeft helemaal geen zin. Gewoon iedereen die een dergelijk ras (of kruising daarvan) wil een verplicht examen VANTEVOREN laten doen. Laat ze ook maar het vijfdubbele aan hondenbelasting betalen. En bij grof in de fout gaan is het hond afspuiten en vergunning afnemen.
Kijken hoeveel "liefhebbers" er nog overblijven.
weet je dat ze dit in duitsland al doen...
alleen het examen is voor honden groter als 40 cm en gevaarlijke rassen..
belastingen voor die gevaarlijke rassen dan ook rond de 400 euro per jaar..
Ik vind zulke regels erg goed :ok: Eerst examen afleggen voor je hond los mag. Maar dan wel voor alle honden.