Jaap* schreef:Ik kreeg van iemand de tip om met een fluit te gaan werken met het hier-commando ipv gewoon met stem.
Zou dat werken?
Als het de moeite waard is voor die eigenheimer wel
Er zit wel een systeempje achter hoor, want de fluit op zich doet niks anders dan fluiten natuurlijk. Een fluit is consistenter en draagt verder dan roepen, maar meer is het in principe niet.
Eerst moet je voor jezelf een lekkere riedel op de fluit bedenken. Veel mensen doen tuut tuuuuut, maar zelf fluit ik één lange fluittoon van hoog naar laag naar hoog. Met de nadruk op een hoge uitloop. Want bij felix duurt het soms even voordat het doordringt
Je kunt het best een
fluitje kopen (acme 210,5 of 211,5) en daarmee in je eentje een eind wegfietsen en gaan oefenen op de riedel die je het beste ligt. Dat moet Xavi niet horen.
Daarna ga je Xavi leren wat het fluitje betekent. Je roept hem gewoon, en geeft hem wat lekkers. Dat doe je een paar keer.
Daarna roep je hem én fluit meteen daarna je nieuw bedachte riedel. Als hij komt krijgt hij weer wat lekkers.
Als hij dat goed begrijpt fluit je alleen maar. En als hij begrijpt dat hij dan moet komen krijgt hij de jackpot.
Dan ga je kijken of hij het op andere plekken ook begrijpt, eventueel ga je een aantal stapjes terug om hem aan het verstand te brengen dat je toch echt overal hetzelfde verwacht
Het is best belangrijk om het met geduld echt goed aan te leren, ga er niet te snel vanuit dat hij het begrijpt.
Daarna komt de fase van de grote verrassingsbeloningen, dat er een volledige maaltijd tevoorschijn wordt getoverd als hij op een iets grotere afstand, of bij wat meer afleiding ook netjes bij je komt op de fluit.
En dát moet je een behoorlijk lange tijd onderhouden. Niet elke keer uitbundig belonen, maar onregelmatig écht vette beloningen. Met name in situaties die je zelf als twijfelachtig had ingeschat.
Na verloop van tijd zit de reflexreactie op de fluit er dan echt goed in.
Het is belangrijk om niet te fluiten als je verwacht dat het nutteloos is. Het moet worden voorkomen dat er situaties ontstaan waarin er wel gefloten wordt maar het effect uitblijft. Dan kun je beter niet fluiten.
Die situaties worden vanzelf zeldzamer als je het langzaam opbouwt.
Je moet in kleine stapjes de moeilijkheidsgraad opbouwen, dan kom je vanzelf steeds verder.
Ga er niet vanuit dat je een hond uit de endorfine-rush van het najagen terug kunt roepen of fluiten, dat zijn te hoge verwachtingen. Als het lukt is het mooi, maar reken er niet op.
Je zult altijd één oog op je hond moeten houden om hem tijdig bij je te kunnen roepen.
Als je te laat bent, en de hond is vertrokken, kun je hem beter 100 meter laten lopen en dán eens gaan fluiten.
Of als je ziet dat de gang er een beetje uit is. Eerder heeft dat dan sowieso geen zin.