Pagina 1 van 1

meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 12 aug 2011 17:28
door Jacksel
Aangezien er zeker hier in Nederland gewoon heel weinig info te vinden is over psychiatrische hulphonden (en ook de trainers dus niet barsten van de ervaring) moeten we regelmatig hard denken over hoe we een bepaald iets gaan aanpakken.

Gisteren hebben we tijdens training besproken dat ik graag wil dat Jamey me op commando uit een drukte gaat leiden als ik overprikkeld ben, naar een rustigere plek.

Nou weet ik wel hoe ik Jamey aan zou moeten leren om naar een uitgang te gaan (simpelweg iedere keer bij een uitgang het commando zeggen en voertjes erin proppen en de link wordt op een gegeven moment gelegd), hetzelfde bij de auto zoeken, maar ik denk dat dit een heel stuk lastiger is in het geval van 'uit de drukte gaan en een rustige plek zoeken'.

Ten eerste omdat het veel moeilijker is om een goede trainingssituatie te creëren, ten tweede omdat het me een heel ongrijpbaar principe lijkt voor een hond. Uitgang = buiten. Auto = auto. Maar 'rustige omgeving'?

Iemand inspiratie over hoe dit aan te leren is? Overigens verwacht ik van Jamey geen perfecte uitvoering hiervan. Natuurlijk ga ik serieus proberen het aan te leren, maar het is ook een soort van experimenteren, zodat Cara het straks echt goed aan kan leren, omdat ik een idee heb van wat ik aan het doen ben.

Mijn trainster denkt er ook overna en overlegt met haar medetrainers en we hebben afgesproken dat we over 2 weken een plan de campagne gaan maken, dus dan moeten alle trainingsideeën binnen zijn :P

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 12 aug 2011 17:37
door sirene
Kun je het niet gewoon "naar huis" noemen ?
Als je ergens naartoe gaat en altijd benoemd als je weggaat dat je "naar huis" gaat, gaat ze die link wel leggen.
Naar huis is ook via de gekomen weg naar buiten bij iets overdekts en ook naar de auto in het geval je met de auto bent gekomen.

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 17 aug 2011 21:39
door May Linn
Lastige.

Een idee wat me zo te binnen schiet of het werkt weet ik dus niet.
Maar een hond kan zeker het verschil voelen, zien en ruiken tussen veel mensen en zonder veel mensen.
Dus een onderscheid is te maken.
Misschien dat het ook belangrijk is contrast aan te brengen dus je hond zowel te leren jou uit de drukte te leiden als naar de drukke toe, zodat hij wellicht de link sneller legt.
Belangrijk lijkt me dan wel uit de drukken belangrijker is dan in de drukke.

Ik zou het proberen met een targetstick/plaatje of iets dergelijks in de rustige ruimte waar hij jou dan naar toe moet navigeren.
Als dat goed gaat op meerdere plekken, dan zonder targetstick, of als overstap de targetstick verder weg/uit zicht.
Dan het contrast aanbrengen met hem ook een commando aanleren in de drukke brengen zodat hij het verschil beter snapt dat het gaat om bij de mensen/drukke weg te gaan.
Gaat dit allemaal goed dan de overstap naar zonder targetstick en kijken of hij je commando uit de drukke loodst.
Wel zul je denk duidelijk aan de hond moeten specificeren of uit de drukke ook is als er maar 1 of 2 mensen zijn bv op die plek.
Ofdat er helemaal geen mensen aanwezig moeten zijn.
Mogen er wel 1 of 2 mensen aanwezig zijn, dan kun je die in de buurt van targetstick plaatsen nadat je dat goed aangeleerd hebt.

Zo zou ik het proberen, maar of het werkt geen idee.

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 18 aug 2011 13:03
door gyanty
Maar er is weinig in nederland, betekent dus dat er in buitenland wel informatie voor het oprapen ligt? Amerika ofzo?

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 19 aug 2011 11:02
door Jacksel
Ook niet voor het oprapen. Maar ik zit wel op een Amerikaans hulphondenforum waar ik ook veel tips krijg. Probleem is alleen dat ik het echt niet in mijn eentje ga redden om Jamey te trainen, dus ik heb hulp van een trainer, waarbij we dus steeds dingen zelf moeten opzoeken/uitvinden hoe ze werken. Op de Amerikaanse sites zijn zat voorbeelden te vinden van wat je een psyhicatrische hulphond aan zou kunnen leren, maar het hoe staat er meestal niet bij.

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 01 nov 2011 13:24
door Cledeck
Interessante topic !
Welke trainer heb jij als ik vragen mag?

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 01 nov 2011 16:48
door Jacksel
ik train bij bulters en mekke

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 02 nov 2011 00:20
door Cledeck
Jacksel schreef:ik train bij bulters en mekke
Hey,die ken ik helemaal niet? Waar zitten zij dan?

Re: meedenkers hulphondentaak

Geplaatst: 02 nov 2011 10:34
door Jacksel