LongFields schreef:Super, gefeliciteerd, ook voor de eigenaresse natuurlijk!!!
Hoe oud is hij nu? En waarom geen ED-foto's, komt dat helemaal niet voor bij de Beauceron?
15,5e maand is hij nu.
ED. Nee, eigenlijk komt dat niet voor. Nouja, ongetwijfeld heus wel eens, het lijkt me sterk dat het helemáál niet voorkomt. Maar niet vaak genoeg om het een rasprobleem te noemen.
En ze doen er toch allemaal héél héél erg hun best voor met hun meer dan lompe gedrag
En zijn wel heel enkele fokkers die er op testen trouwens (en in Finland en dergelijke, waar het verplicht is dacht ik). Op zich een goede zaak denk ik, maar ik zie er eerlijk gezegd (gelukkig) de noodzaak nog niet toe (ik weet persoonlijk geen enkele beauceron met ED. maar misschien weet Sieneke daar meer van).
We hebben er eigenlijk niet van te voren aan gedacht, maar hadden het anders misschien wel meteen meegenomen
Niet dat ik er over ga natuurlijk, maar ik was wel mee met foto's maken
Zouden er meer gevallen komen lijkt me dat wel een belangrijke/noodzakelijke stap maar gericht gaan zoeken naar problemen die kennelijk geen problemen geven, daarover heb ik nog geen echt duidelijke mening in mijn hoofd. Dat wisselt een beetje moet ik zeggen.
Toen ik met 4,5 maand oude Yanthe voor een gebroken teen foto's liet maken (en ze had wat groeipijn gehad, dat had ik verteld) wilde de specialist in opleiding (ongetwijfeld zoekend naar een mooie casus) persé foto's maken om elleboog-, schouder- en heupdysplasie uit te sluiten. Terwijl ik kwam voor een teen en ze geen last meer had van groeipijn. Zelfs mét gebroken teen liep ze prima.
Afein hij heeft op eigen houtje 17 (!!!!!

) foto's laten maken en alles was perfect in orde. Behalve dan de gebroken teen, die inderdaad gebroken was. Ik vind dat tot op de dag van vandaag nog zo'n ontzettende kul. Dat gewroet naar afwijkingen zonder klachten (al helemaal op dergelijk jonge leeftijd, dan kun je 5 maanden later wel weer screenen). Ik heb geloof ik hier nog gepost hoe boos ik was dat het hem met zijn mankracht (met echt véél moeite) lukte om wat beweging in haar heup te krijgen. Ja, natuurlijk. Het hondje was 4,5e maand!
Maargoed. Ik heb alleen betaald voor de gebroken teen, die al prachtig aan het helen was en meneer had verder geen casus
Voor mij wel leuk te weten dat ze zo'n prachtig skelet had én ik heb die foto's wel allemaal op de CD meegekregen, maar toen was ik alleen maar boos
