Pagina 1 van 1

Re: Vraagje kleurvererving Shelties

Geplaatst: 05 jan 2013 18:09
door Tring
Zijn die niet gewoon K-/B-/spsp/Mm? Dus dominant zwart met bont gen en daaroverheen merle...En die tanpoint is dan kk waardoor ze tanpoint op de A-locus vertonen.

Re: Vraagje kleurvererving Shelties

Geplaatst: 05 jan 2013 19:24
door ~Suzanne~
Biblue (bluemerle zonder tan) en bi-black (zwartwit) vererven "onduidelijk" ;-) bij mijn weten.

Je hebt shelties nodig die ofwel die kleur zijn danwel het gen daartoe dragen en dan is het "afwachten".

Net zoals je bluemerle ook niet met zekerheid kunt fokken; ik bedoel, bluemerle komt uit een combi tussen bluemerle en tri maar er is GEEN garantie ;-) Je kunt dus makkelijk alleen maar tri's krijgen in zo'n nest, al is de theoretische kans dat er 50% blumerle en 50% tri inzit.

Kijk's hier op deze link; wellicht wordt het dan duidelijker waar de biblue en biblack vandaan KUNNEN komen...
http://www.gwensigor.nl/ras-sheltie/kleurvererving.htm
http://www.marmorea.nl/de_sheltie/kleurvererving/
http://www.sparkshire.com/color_genetics.htm
(vooral even scrollen)

Of hier, voor een plaatje:
Afbeelding

*edit; volg deze link en klik DAN op de betreffende kleur ;-)
http://www.marmorea.nl/de_sheltie/kleurvererving/

Klik op de kleur waar je het ontstaan van wilt weten

Suzanne

Re: Vraagje kleurvererving Shelties

Geplaatst: 05 jan 2013 20:41
door Elly*
Dat is recessief zwart, net als bij oa de Duitse herder. zie link van Suzanne

Re: Vraagje kleurvererving Shelties

Geplaatst: 05 jan 2013 20:44
door Maeve
Lijkt mij ook recessief zwart. Dat ligt op dezelfde locus als tanpoint dus als ze a (recessief zwart) hebben, hebben ze at (tanpoint) niet.