Pagina 1 van 1

Dna databank de oplossing

Geplaatst: 21 jan 2013 08:24
door Es

Re: Dna databank de oplossing

Geplaatst: 21 jan 2013 08:30
door Es
Goed als weet dat je hond drager of lijder is maar zolang er stambomen worden afgegeven aan pups uit lijders? En welke aandoeningen mogen wel of niet wie bepaalt? Wat met polygenetische aandoeningen?
Of aandoeningen die te weinig voorkomen om dna onderzoek naar te doen?

Re: Dna databank de oplossing

Geplaatst: 21 jan 2013 19:55
door CKS
Naar mijn mening los je er niets mee op. Leuk dat je nu bepaalde aandoeningen gaat kunnen oplossen (ze zijn daar overigens naief optimistisch over, zie de opmerkinen van Es) maar het probleem los je niet op: dat door gebrek aan genetische variëteit steeds weer nieuwe problemen op zullen duiken. Dweilen met de kraan open dus. Ik kan me vergissen maar dit lijkt me 100% weggegooid geld. Jammer en een gemiste kans.

Kees

Re: Dna databank de oplossing

Geplaatst: 21 jan 2013 20:00
door Es
Ik kom dit nog tegen, het is een kwestie van resetten;
http://www.nctc.nl/index.php?pid=26&item=188

Re: Dna databank de oplossing

Geplaatst: 21 jan 2013 20:00
door Maeve
Ik vind het wel absoluut erg goed als gewoon alle gegevens openbaar komen hoor. Maar inderdaad, niet overal is op te testen, milieu komt er bij kijken etc. Het is een stapje in de goede richting maar dé oplossing? Nee.