Pagina 1 van 1

Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 12:49
door anniek16
Goedenmiddag allemaal,

Sinds nu ongeveer een jaar ben ik de trotse eigenaar van Nowah, een papillon/vlinderhondje. Nu is het nog lang niet zover maar in de toekomst zouden wij graag een tweede hond erbij willen. Eerst zijn wij opzoek naar een andere woning, daar zit nu wat vooruitgang in en als eenmaal de nieuwe woning klaar is en wij en Nowah goed gewend zijn zal er plek zijn voor een extra hond.

Heb mij al veel op dit forum georienteerd, en daar zijn ook zeker wat rassen naar voren gekomen die ik wel zie zitten. Nu aan jullie de vraag, wat voor ras zouden jullie in ons huishouden maar vooral bij mijn Nowah vinden passen.

Nowah is dus een vlinderhondje van nu 14 maanden oud. Wij hebben hem gekregen toen hij 5 maanden oud was, dit omdat de fokkers erg kritisch zijn qua plaatsing van hun honden. Voor ons was dit een ideale situatie, voor een pup hadden wij net geen genoeg tijd maar toch wouden wij graag een jonge hond om alsnog onze eigen draai aan te geven. Nu gaat het met Nowah bijna perfect, erg speels heeft actieve moment maar kan ook een heerlijke luierkont zijn. Tijdens wandelingen erg enthousiast naar andere honden en het enige wat meneer dan wil is spelen.

Nou is Nowah dus een klein ras met schofthoogte van 30 cm. In een tweede hond zijn wij opzoek naar iets groters, niet té groot (aka Duitse dog) maar toch zeker wel een schofthoogte van 50 cm. Het belangrijkste vind ik dat de tweede hond een goede match met Nowah zal zijn.

Een ras dat mij qua uiterlijk erg aantrekt is de Toller. Border collies, vizsla, wiemaraner en friese stabij vind ik ook erg leuk. Verder heb ik het niet zo op platneuzen..

In de bovengenoemde rassen hebben ik mij nog niet erg goed ingelezen in karakterbeschrijvingen, aangezien dit de eerste orientatiefase is komt dat allemaal nog. In het karakter ben ik op zoek naar een sociale en trouwe hond, die los kan lopen, en netjes naast de fiets kan lopen. Geen ras dus met een erg jachtinstinct.
Ook is er zeker de kans dat wanneer het zover is we dierenasiels bij langs gaan om te kijken of er een maatje tussenzit, maar belangrijk vind ik dat ik zoals met Nowah mijn eigen draai aan een hond kan geven.

Dit is mijn huidige vent!:
Afbeelding

Afbeelding
Ik hoop dat jullie nog wat leuke tips voor mij hebben!

Groetjes Anniek

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 12:53
door Gollum
Oh wat een leuk hondje is Nowah zeg!

Ik heb niet zoveel rassenkennis dus veel tips heb ik niet, je zou kunnen kijken voor een leuke herplaatser. Waar trekt Nowah naartoe buiten om mee te spelen?

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 12:56
door anniek16
Eigenlijk trekt Nowah naar alles wat 4 pootjes heeft haha.
Groot klein maakt hem niet uit, alhoewel de manier van naderen bij grotere honden wat terughoudender is, maar is er eenmaal kennis gemaakt dan speelt hij met grote honden net zo uitbundig als kleintjes.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 12:58
door Jeannettebo
De weim en de vizla zijn volgens pure jachthonden, en de toller en de stabij wordt ook jacht mee getraind dacht ik

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:03
door Marjoleine
Stabijs zijn niet bepaald jachthonden pur sang, hoor.
Al hoor ik dat vast niet te zeggen aangezien ik ze al jaren fok, want er zijn mensen die dat anders zien.
Maar stabijs zijn van oorsprong mollenjagers en liepen op het erf. Zijn erg aan eigen volk gehecht maar de meeste zijn beroerde apporteurs.
Wel erg goede honden voorgezelschap, sport en spel, lange-afstandslopen en zo.
En ik weet dat ze qua temperament goed bij vlinders passen. Of ze bij jullie passen weet ik uiteraard niet.

Geen heel makkelijke hond; het eerste jaar vraag je je af wat er ook al weer leuk was. Daarna perfect als je van het soort temperament houdt.
Het zijn wel feestneuzen, zeg maar, maar wel erg leuke honden vind ik.
Info over dat weergaloze temperament op mijn website als je dat leuk vind ;)

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:09
door semmyboy
Mooi hondje is dat zeg! Echt een prachtig beessie!
Viszla's vind ik heel leuk! Bij ons in de buurt woont er 1! Echt een vrolijk dier! En zeer sociaal!
Verder ken ik de viszla niet goed, alleen de hond bij ons in de buurt.
Bij mij op cursus zit een friese stabij, die is vrij rustig en luisterd erg goed, wel baasgericht.
Verder geen ervaring met de rassen die jou leuk lijken;) maar leek me leuk om te melden hoe ik de honden uit de buurt ervaar.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:16
door anniek16
Jeannettebo; Dankje voor de info, zie hier in de buurt wel een vizsla loslopen, het dier luistert perfect. En de stabij, zie ik erg vaak ook los. Het kan natuurlijk zijn dat met deze rassen jacht getraind kan worden, maar als de jachtinstinct enigzins onderdrukt kan worden en de hond gewoon los kan lopen is dat prima.

Marjoleine; Dankje voor je antwoord. Je praat echt vol lof over je ras, erg leuk om te lezen, je website ziet er ook erg leuk uit en die wordt ook zeker nog doorgespit!

Semmyboy; Dankje voor het delen van je ervaring, helpt natuurlijk altijd, en vind het ook erg leuk om te lezen. Karakterbeschrijvingen omschrijven natuurlijk erg veel en uitzonderingen zijn er natuurlijk ook. Daarom zou ik ook zo graag een eigen draai aan een hond kunnen geven.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:19
door Corneliana
ik zal wel gek zijn maar je kan geen draai aan een hond geven of een hond perfect vormen.
genetica speelt altijd mee
dus waarom niet een hond uit het asiel?

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:25
door anniek16
Corneliana; Genetica speelt natuurlijk een erg grote rol, dat is logisch en dat besef ik ook al te goed, vandaar dat ik erg optijd begin met orienteren om uiteindelijk een goede keus te kunnen maken. Misschien is 'een eigen draai geven' aan een hond een verkeerde omschrijving, maar je kunt een hond altijd aan je eigen leefomstandigheid 'aanpassen'. Als ik het zo mag zeggen. Misschien kan ik de juiste woorden niet vinden.
Een hond uit een asiel valt ook zeker onder de opties, maar aangezien het nog niet zo ver is en ik me toch alvast wil orienteren zit ik te kijken naar rassen en hun karakter.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:28
door Maeve
Tja, de Toller..het jachtinstinct verschilt een beetje. Ik heb er hier eentje die nergens op jaagt, hooguit moet ik hem terug roepen als hij wat eenden ziet wegspringen. En de ander moet ik wat strakker houden wat dat betreft. Ze is heel aanhankelijk en baasgericht waardoor het (nog) prima onder controle te houden is maar ze fixeert zelfs op kleine vogeltjes :mrgreen:

In mijn ogen is het sowieso erg belangrijk om iets te ondernemen met je Toller. Ze hebben best een pittig karakter ten opzichte van de andere Retriever rassen en als je dat niet in goede banen leidt kunnen ze best vervelend worden. Daarnaast moet je er ook rekening mee houden dat ze een soort uitlaatklep nodig hebben in de vorm van een training of sport. Het hoeft niet op hoog niveau, als ze maar worden bezig gehouden en kunnen samenwerken met de baas. En in dat geval zijn het ook prima honden om mee te fietsen, wandelen etc. Ze zijn doorgaans erg speels en enthousiast naar anderen, die twee hier zijn de grootste vrienden en hebben meestal veel bekijks tijdens wandelingen, zoveel zijn ze aan het rennen en spelen :mrgreen:

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:37
door anniek16
De Toller, ik vind het echt prachtbeesten. En als ik jouw onderschrift bekijk, wauw, haha.
Leuk om de karakteromschrijvingen van je honden te horen. Dingen ondernemen is geen probleem, heerlijk vind ik het. Elke week, als het niet meerdere keren per week is, gaan we naar het bos. En met het heerlijke weer van vandaag sta ik zometeen op de skeelers, omdat Nowah dan zo lekker hard kan rennen en we vandaag helaas niet naar het bos kunnen.
Dankje in ieder geval voor je antwoord!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:43
door Maeve
anniek16 schreef:De Toller, ik vind het echt prachtbeesten. En als ik jouw onderschrift bekijk, wauw, haha.
Leuk om de karakteromschrijvingen van je honden te horen. Dingen ondernemen is geen probleem, heerlijk vind ik het. Elke week, als het niet meerdere keren per week is, gaan we naar het bos. En met het heerlijke weer van vandaag sta ik zometeen op de skeelers, omdat Nowah dan zo lekker hard kan rennen en we vandaag helaas niet naar het bos kunnen.
Dankje in ieder geval voor je antwoord!
Klinkt goed! :ok:
Maar als je serieus een Toller overweegt moet je wel weten dat er een verschil is tussen fysiek en mentaal bezig houden. Boswandelingen en hardlopen vinden ze prachtig maar dat alleen hebben ze niet genoeg aan. Dan zou je bijna fulltime op je skeelers moeten staan :mrgreen: Ik train eens per week met ze op de hondenschool (momenteel GG) en beide krijgen zo'n 1 a 2 keer per week hun trainingsmomenten thuis. Dat duurt niet lang hoor, hooguit een half uurtje tot een uur duurt zo'n sessie. Maar dat doet veel meer met ze dan een paar uur rennen en spelen.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:51
door anniek16
Dat snap ik zeker, en het lijkt me ook zeker erg leuk om lekker bezig te zijn de hond. Gedrag en gehoorzaamheid wordt ook zeker met Nowah gedaan, dan wel niet op de hondenschool. Nowah wordt ook mentaal uitgedaagd maar niet zoveel als een Toller nodig zou hebben. (Denk aan intelligentiespelletjes etc.)

Het is nog lang niet zo ver, maar de Toller blijft toch erg erg erg leuk.
Als het zover is en de Toller nogsteeds overwogen wordt, dan denk ik er sowieso erg goed overna en zal ik mezelf ook echt vragen of ik zo'n hond genoeg te bieden heb.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:51
door joytje333
:I: Wat is nowah mooi zeg!
Vorig jaar was ik ook op zoek naar onze eerste hond. Ik kwam toen ook al snel uit op de stabij. Ik heb toen erg veel informatie opgezocht, op internet heb ik toen het een en ander kunnen vinden, maar nog niet genoeg. Ik heb het toen ook op een forum gevraagd en daar kwam toen uit dat de stabij zeer eigenwijs is en vaak weg loopt. Dat weg lopen vond ik wat minder. Elke keer als ik een stabij zag lopen vroeg ik of ze ( de baasjes :mrgreen: ) wat meer over het ras wilde vertellen en idd ik kreeg vaak te horen dat ze hem niet los konden laten, omdat hij dan weg liep. Verder zijn het heel enthousiaste honden (voor zover ik weet) en erg sociaal. Dus met nowah samen zal denk ik ook wel goed gaan.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 13:56
door anniek16
Wat een snelle reacties allemaal, en wat een complimentjes voor Nowah! 't Is echt een mooie vent, en volgensmij weet ie het zelf ook hahaha.
Dankje voor de info, had het nog nooit gehoord over de stabij, dat ze snel weglopen. Maar wel een goed idee om me zo te orienteren! Gewoon mooie hondenbaasje aan een interview onderwerpen. Welke rassen zat je nog meer over te denken, en waarom is het uiteindelijke de welsh springer spaniel geworden? (:

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 14:03
door maaiike17
Hier ook een toller. Dexters jachtinstinct valt heel erg mee. Hij vindt het leuk om vogels even weg te jagen, maar is daar ook best goed van terug te roepen. Voor het loslopen is het in ieder geval geen enkel probleem. Hij wil eigenlijk nooit verder bij 20 meter bij ons vandaan en als hij ons even niet meer ziet, gaat hij heel snel zoeken naar waar we gebleven zijn.

Dexter moet wel echt af en toe wat te doen krijgen, dat kan zo simpel zijn als wat trucjes oefenen of met een bal gooien. Een cursus lopen is wel erg leuk, zeker met een toller, want ze leren enorm snel. Het is ook leuk, omdat je dan weer iets te oefenen hebt voor de rest van de week.

Ik denk dat het wel een goede match is als je andere hond erg van spelen houdt en flink wat energie heeft. Dan kunnen ze elkaar wel lekker bezig houden (misschien totdat je er zelf gek van wordt :mrgreen: ).

Succes met zoeken naar een passend ras!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 14:09
door anniek16
Dexter, wat een dotje haha. Is ie nogsteeds zo jong of zijn het verouderde foto's? En je woont ook nog in Groningen zie ik, woon je echt in de stad of buiten de stad? Als ik zo de omschrijving van Dexter hoor dan zou het best eens een grotere variant van Nowah kunnen zijn. Nowah loopt ook los in het bos, maar blijft ook in de buurt en dicht bij ons. En ook het af en toe wat aandacht nodig hebben dmv bal gooien of trucjes herken ik.
Leuk! Dankje!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 14:18
door gyanty
Ik vind dat ook echt niet des stabijs om weg te lopen (zeker ook omdat het honden waren die op het erf rondliepen) en ik ken ook niet echt stabijs die stelselmatig weglopen. Ja ze luisteren niet altijd zoals mijn border collies. Gaan hun eigen weg wel eens, maar weglopen? Nee ik zie ze niet zo veel(die weglopen) en ik zie hier veel stabijs! Ik vind het an sich erg leuke honden en denken dat ze zeker ook leuk bij jullie kunnen passen. Ze hebben wel een bepaalde koppigheid en ze zijn in de regel niet haantje de voorsten, maar dat vind ik helemaal geen slechte eigenschap!

Een toller zou ik ook best bij jullie kunnen zien, al vragen die wel iets meer dan de stabijs in het algemeen. De border collies vragen nog weer wat meer en die jagen misschien dan bijna helemaal niet, nee die brengen je de kudde schapen of paarden bij je, waar plaatselijk buren ook niet blij mee zijn.... :lol1:

Weimaraners zijn niet heel gemakkelijke honden en zie ik ook niet meteen naast een vlinderhondje. De vizla zie ik dan meer mogelijkheden in, maar beide wel jachthonden pur sang. Er loopt hier een hele brave vizla(Hazel, vind haar geweldig), maar ken ook minder brave exemplaren.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 15:55
door maaiike17
anniek16 schreef:Dexter, wat een dotje haha. Is ie nogsteeds zo jong of zijn het verouderde foto's? En je woont ook nog in Groningen zie ik, woon je echt in de stad of buiten de stad? Als ik zo de omschrijving van Dexter hoor dan zou het best eens een grotere variant van Nowah kunnen zijn. Nowah loopt ook los in het bos, maar blijft ook in de buurt en dicht bij ons. En ook het af en toe wat aandacht nodig hebben dmv bal gooien of trucjes herken ik.
Leuk! Dankje!
Het zijn oude foto's hij is gisteren 1 jaar geworden. We wonen in de stad, dus we moeten wel altijd een eindje fietsen of met de auto om iets te kunnen doen. Nowah klinkt ook wel echt als een heel leuk hondje!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 16:22
door anniek16
Wat een leukerd, ben alleen nu helaas nog niet opzoek naar een maatje. Zal eerst een ander huisje moeten komen. Dus of ie er dan nog zal zijn, dat weten we helaas niet.
Wel erg leuk dat jullie meedenken!
Weten jullie eventueel nog andere rassen die wel bij mij in de smaak zouden kunnen vallen? Gekeken naar de rassen die ik heb genoemd?

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 16:32
door Chihuahua-paws
Kooikerhondje ?
Maar ik denk dat als je ook actief wil zijn met de hond ook sporten enz.
Dat Border collie of Toller wel goede maches zouden kunnen zijn.

Goed van je dat je je zo orrienteerd al.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 16:51
door anniek16
Kooikerhondje vind ik persoonlijk iets te klein, heb liever iets groters. Daarnaast als ik kijk bij de rasstandaards hier op het forum naar kooikerhondje dan is het woord wat mij opvalt 'etter' haha. Nee, opzich een erg leuk hondje maar toch iets groters (:

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 16:55
door Marjoleine
gyanty schreef:Ik vind dat ook echt niet des stabijs om weg te lopen (zeker ook omdat het honden waren die op het erf rondliepen) en ik ken ook niet echt stabijs die stelselmatig weglopen. Ja ze luisteren niet altijd zoals mijn border collies. Gaan hun eigen weg wel eens, maar weglopen? Nee ik zie ze niet zo veel(die weglopen) en ik zie hier veel stabijs! Ik vind het an sich erg leuke honden en denken dat ze zeker ook leuk bij jullie kunnen passen. Ze hebben wel een bepaalde koppigheid en ze zijn in de regel niet haantje de voorsten, maar dat vind ik helemaal geen slechte eigenschap!
Ik lees dat vaker van jou, maar ik vraag me toch af hoeveel stabijs jij dan kent. En hoeveel kruising wetters erbij zitten.

Ik zit al even in het ras en ik erger me al even lang aan het subjectieve beeld dat ervan geschetst wordt.
Stabijs zijn echt erg leuk maar je moet de negatieve punten niet onder tafel vegen. Ik heb echt meer dan me lief is meegemaakt hoe mensen zich verkeken op het ras en herplaatsten daardoor.
En dat komt onder andere door de positieve draai die iedereen er altijd maar aan meent te moeten geven zodat de negatieve kanten worden vergeten. Echt, dat doet een ras geen goed!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 16:57
door Marjoleine
@Anniek, ken je de wetterhoun? Dat zou ook zeker passen denk ik zo.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 17:06
door anniek16
Marjoleine; ik ken het ras niet, weet dus ook niet of ik hem ooit gezien heb haha. Maar kwam hem al tegen op je site, zal nog even verder kijken of je site!

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 17:17
door Marjoleine
anniek16 schreef:Marjoleine; ik ken het ras niet, weet dus ook niet of ik hem ooit gezien heb haha. Maar kwam hem al tegen op je site, zal nog even verder kijken of je site!
Het zijn erg leuke honden.
Ze zijn alleen soms wat lomp maar enorm lief, vredelievend en stabiel, en je kunt er best veel dingen mee doen.
Ze lopen erg graag naast de fiets, zijn absoluut geen weglopers en jagen doen ze eigenlijk niet. Soms gaan ze wel uit zicht maar ze zijn daar heel makkelijk in te trainen.
Wel zijn de meeste geneigd om dingen die ze vinden mee te nemen. Echt jagen doen ze niet, wel mollen graven. ;)
Ze zoeken nooit confrontatie op en zijn daardoor dus over het algemeen erg sociaal.
Ik vind het erg fijne honden en heel geschikt voor een gezin of mensen die er veel mee willen ondernemen.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 17:20
door anniek16
Dat klinkt erg goed!
Als ik eerlijk moet zijn vind ik de stabijhoun qua uiterlijk mooier dan de krullige wetterhoun. Maar dat is natuurlijk een stuk minder belangrijk dan het innerlijk en karakter. De wetterhoun komt op mijn lijstje om later nog weer eens naar te kijken tegen de tijd dat het zover is.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 17:24
door joytje333
anniek16 schreef:Wat een snelle reacties allemaal, en wat een complimentjes voor Nowah! 't Is echt een mooie vent, en volgensmij weet ie het zelf ook hahaha.
Dankje voor de info, had het nog nooit gehoord over de stabij, dat ze snel weglopen. Maar wel een goed idee om me zo te orienteren! Gewoon mooie hondenbaasje aan een interview onderwerpen. Welke rassen zat je nog meer over te denken, en waarom is het uiteindelijke de welsh springer spaniel geworden? (:
Daarvoor hadden we naar een kooikerhondje gekeken, maar dat was toch qua karakter niet helemaal wat ik zocht en iets aan de kleine kant.
Eigenlijk wilde ik altijd al een golden retriever of labrador, maar dat was voor ons toch een maatje te groot. Dus toen ben ik naar andere retriever soorten gaan kijken en kwam uit op de tolling retriever, maar mijn moeder wilde graag iets van een spaniel. Ze heeft altijd al een cocker spaniel gewild, dus ik ging kijken op het internet en ik vond ze er niet echt leuk uit zien :oohja: ( en uiterlijk vond ik toen nog heel belangrijk, dat is nu wel anders ). Op een ander forum heb ik toen ook zo'n topic geopend als jij nu gedaan hebt en daar kwam de welsh springer spaniel voorbij. Ik heb toen op internet alle informatie opgezocht, contact gehad met andere welsh springer spaniel baasjes en ben naar een fokker geweest en ik was verkocht :I: Ik was op zoek naar een allemansvriend en die heb ik gevonden. Hij is dan wel héél eigenwijs, maar verder is het een schatje :I: . Met voldoende beweging zijn ze rustig in huis, dan komt ie lekker aan je voeten liggen. Hij is heel sociaal, kinderen mogen alles met hem doen, ook honden zijn geen probleem. Oh en ze zijn ontzettend slim! Hij kon binnen no time de deuren open doen (zelfs als je de deurkruk omhoog zet, als je begrijpt wat ik bedoel), de prullenbak open doen en een nieuw commando heeft ie ook zo geleerd. Als we bij de DA langsgaan word de arts ook vriendelijk begroet en hij gaat uit zichzelf alvast op de behandeltafel staan :piew: .

Ik denk dat de tolling retriever ook wel goed bij jullie zou passen.
en misschien de welsh springer:mrgreen: ?

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 03 mar 2013 17:32
door joytje333
gyanty schreef:Ik vind dat ook echt niet des stabijs om weg te lopen (zeker ook omdat het honden waren die op het erf rondliepen) en ik ken ook niet echt stabijs die stelselmatig weglopen. Ja ze luisteren niet altijd zoals mijn border collies. Gaan hun eigen weg wel eens, maar weglopen? Nee ik zie ze niet zo veel(die weglopen) en ik zie hier veel stabijs! Ik vind het an sich erg leuke honden en denken dat ze zeker ook leuk bij jullie kunnen passen. Ze hebben wel een bepaalde koppigheid en ze zijn in de regel niet haantje de voorsten, maar dat vind ik helemaal geen slechte eigenschap!

Een toller zou ik ook best bij jullie kunnen zien, al vragen die wel iets meer dan de stabijs in het algemeen. De border collies vragen nog weer wat meer en die jagen misschien dan bijna helemaal niet, nee die brengen je de kudde schapen of paarden bij je, waar plaatselijk buren ook niet blij mee zijn.... :lol1:

Weimaraners zijn niet heel gemakkelijke honden en zie ik ook niet meteen naast een vlinderhondje. De vizla zie ik dan meer mogelijkheden in, maar beide wel jachthonden pur sang. Er loopt hier een hele brave vizla(Hazel, vind haar geweldig), maar ken ook minder brave exemplaren.
Ik zeg ook niet dat alle stabijs weglopen, maar met de ervaringen die ik heb zijn er veel stabijs die weg lopen. Op puppycurcus zat ook een stabij en dat baasje vertelde ook dat ze hem niet mee los liet, omdat ze dat dus al een keer gedaan had en hij toen was weg gelopen, gelukkig was hij zelf naar huis gegaan en mankeerde hem niets. Dat zal natuurlijk per hond anders zijn.

Re: Eerste Oriëntatiefase voor een tweede hond.

Geplaatst: 07 mar 2013 08:44
door gyanty
Marjoleine schreef:
gyanty schreef:Ik vind dat ook echt niet des stabijs om weg te lopen (zeker ook omdat het honden waren die op het erf rondliepen) en ik ken ook niet echt stabijs die stelselmatig weglopen. Ja ze luisteren niet altijd zoals mijn border collies. Gaan hun eigen weg wel eens, maar weglopen? Nee ik zie ze niet zo veel(die weglopen) en ik zie hier veel stabijs! Ik vind het an sich erg leuke honden en denken dat ze zeker ook leuk bij jullie kunnen passen. Ze hebben wel een bepaalde koppigheid en ze zijn in de regel niet haantje de voorsten, maar dat vind ik helemaal geen slechte eigenschap!
Ik lees dat vaker van jou, maar ik vraag me toch af hoeveel stabijs jij dan kent. En hoeveel kruising wetters erbij zitten.

Ik zit al even in het ras en ik erger me al even lang aan het subjectieve beeld dat ervan geschetst wordt.
Stabijs zijn echt erg leuk maar je moet de negatieve punten niet onder tafel vegen. Ik heb echt meer dan me lief is meegemaakt hoe mensen zich verkeken op het ras en herplaatsten daardoor.
En dat komt onder andere door de positieve draai die iedereen er altijd maar aan meent te moeten geven zodat de negatieve kanten worden vergeten. Echt, dat doet een ras geen goed!
Hoeveel stabij's ik ken? Nou die zijn over mijn leven genomen niet op twee handen te tellen. Dus ja zeker meer dan 10. En ja van de stabijna's stikt het hier ook, al vermoed ik zelden met wetterhound gekruist, vaker de kruizing met de border collie zie ik hier. Op elk ras wordt zich verkeken door mensen en worden honden herplaatst. Ik zo positief vind ik nou ook weer niet dat ik de stabij afschilder. Koppig zijn ze, ze zijn niet altijd haantje de voorste (wat soms zelfs wat angstig over kan komen) en ze luisteren niet altijd even goed. Ik ken ze vooral ook als behoorlijk waaks(blaffen) moet ik nog zeggen. Voor de rest heb ik gewoon erg weinig vaak problemen met stabijs en al mijn honden ook, terwijl dat lang niet altijd de makkelijkste honden zijn. Sterker nog toevallig zijn mijn moeilijkste honden altijd hoteldebotel van stabij's (je zou haast zeggen, neem zelf een stabij, maar ik heb niks met het ras voor mezelf). Maar als ik de stabij gewoon als gezinshond zie, zie ik gewoon een gemiddelde leuke gezinshond, ja met zijn positieve maar ook minder positieve punten. Maar het is mijn beeld van stabij's die ik baseer op de stabij's die ik ken. Ja de gemiddelde stabij die ik ken zal een kat najagen, maar dat doen zo veel honden, zelfs border collies. Het blijven wel honden met hondengedragingen....