Pagina 1 van 1

ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 09:49
door Pumi
Hoi,

ik ben opzoek naar ervaringen positief en negatief van de workshops van Geertje Schijf, ik overweeg er eentje te gaan volgen. Dus brand maar los ...

plus punten en min punten :E:

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 09:50
door janinca2002
Ik ben halverwege weg gegaan

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 10:12
door DeDiana
janinca2002 schreef:Ik ben halverwege weg gegaan
Waarom?

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 12:02
door Pumi
DeDiana schreef:
janinca2002 schreef:Ik ben halverwege weg gegaan
Waarom?
inderdaad, graag waarom?? Mag eventueel ook per PB :wink:

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 12:55
door Perle
Ik vond de theorie op zich wel goed, heb er wel wat dingen uit gehaald. Maar eens de filmpjes en casusbesprekingen begonnen, kreeg ik het wel moeilijk om mijn mond te houden. Vond de observaties die zij koppelde aan de beelden helemaal niet kloppen, en wat zij een "overprikkelde hond" noemde, mja.... vroeg me af wat ze dan zou doen met een écht overprikkelde hond.. Heb die vraag ook gesteld, maar daar werd erg ontwijkend op gereageerd.

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 12:57
door Perle
Aanvulling: dat was een seminarie, lezing, geen workshop. :oeps:

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 14:10
door Dinah
Ik ben er naar toe geweest vorig jaar maart. De theorie vond ik erg goed. Sommige oefeningen in de praktijk niet. Honden die snuffelen, blaffen of trekken aan de lijn moest je toen eruit halen d.m.v. een korte ruk aan de lijn.

Ik had een cavalier mee en ik wilde graag een tuigje gebruiken en dit mocht bij hoge uitzondering.

Verder zaten er wel prima oefeningen in maar dit stuk stuitte mij heel erg tegen de borst. Mocht je filmmateriaal willen zien dan heb ik dat hier nog wel.

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 21:07
door Linsey
Ik heb de cursus control unleashed gedaan met Kai en was er heel tevreden over. Rukken aan de lijn kan ik mij niet herinneren.
Vooral het 'inchecken' of LAT zoals ze dat ook noemen vind ik voor Kai erg bruikbaar. Ik heb met Kai eraan deelgenomen omdat hij op wedstrijden vaak ging snuffelen als hij overprikkeld geraakte (misschien is overprikkeld niet het goede woord, maar meer gestressed of onder de indruk van geblaf,....).

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 14 apr 2013 21:11
door Perle
Inge O schreef:
Perle schreef: en wat zij een "overprikkelde hond" noemde,
ik vind tegenwoordig weinig woorden zo misbruikt als dit - als je de peuten (en ook soms forummers) moest geloven lopen er geen niet-overprikkelde honden meer rond. alles wat alerter is dan diepe slaap noemt men tegenwoordig al overprikkeld :oeps: . zelfs in hevig dromen durft men al overprikkeldheid zien :wall: .
Inderdaad :roll: ...

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 15 apr 2013 09:38
door Dinah
Lindsey, de workshop is 1 dag en jij hebt meegedaan aan een training. Daar zit het verschil. Het rukje heb ik duidelijk als advies bij 6 van de 8 deelnemers gehoord. Zij zegt zelf dat ze het doet om de hond "eruit" te halen. Recentelijk nog van een andere trainer gehoord dat er nog degelijk wel gecorrigeerd wordt in de workshop.

Het inchecken vind ik een goede oefening en de oefening van controled unleased ook. Na de workshop heb ik via het forum van de bedenker gevraagd hoe zij het snuffelen, trekken aan de lijn en blaffen corrigeerd en dit was een heel ander antwoord dan de oplossing van Geertje.

Ook 2 van mijn cursisten zijn er naar toe geweest en ook zij kwamen terug in de les met korte rukjes aan de lijn. Zonder een tuig maar met halsband want dat kwam beter door. Ik heb toen nog niets gezegd tegen de cursisten want ik wilde het eerst met eigen ogen zien waarom zij deze oplossing geeft.

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 15 apr 2013 14:48
door Linsey
Op de cursus werd met de leiband het hoofd van de grond geleid als Kai snuffelde, geen ruk. Of als hij fixeerde op een reu dan draaide ik mij om en wandelde de andere richting op waardoor de leiband wel eens strak kwam te staan, maar echte rukken? Dat kan ik mij niet herinneren bij mijn hond en hij was heel erg afgeleid door de geuren en 1 bepaalde reu in de groep.
Misschien is de workshop wel inderdaad anders dan de cursus dan, dat misschien alles sneller moet gaan.

Maar uiteindelijk kies je zelf wat je met je hond doet, zelfs op een workshop of training zal ik niet iets doen waar ik mij niet in kan vinden.

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 15 apr 2013 15:40
door Dinah
Het moet idd sneller en daarom zal de uitvoering wat anders gaan. Aan de leiband begeleiden ben ik ook niet ook voor maar dat terzijde. Ik had me ingeschreven omdat het programma controled unleased erg goed vind.

gelukkig hoefde ik ook niet te rukken, mijn cavalier had een ander probleem, nl alleen maar op mij gericht terwijl de wereld groter is.

Re: ervaringen Geertje Schijf workshop

Geplaatst: 15 apr 2013 16:11
door Linsey
Dinah schreef:Het moet idd sneller en daarom zal de uitvoering wat anders gaan. Aan de leiband begeleiden ben ik ook niet ook voor maar dat terzijde. Ik had me ingeschreven omdat het programma controled unleased erg goed vind.

gelukkig hoefde ik ook niet te rukken, mijn cavalier had een ander probleem, nl alleen maar op mij gericht terwijl de wereld groter is.
Normaal moest je wachten tot de hond zelf naar je keek, maar bij Kai bij les nr1 kon dat wel uren duren en zolang duurt de cursus niet :wink: