Pagina 1 van 1
Dux en zijn bench *vraagje
Geplaatst: 19 jun 2014 21:06
door Judith
Dux vindt vanaf het begin de bench niet echt leuk. Dat kan k begrijpen maar er zin bij ons geen mogelijkheden om een deel of kamer af te sluiten dus hij moet wel.
Nu hebben wij 2 benchen, 1 kleintje die boven staat en inmiddels op de overloop staat en 1 grote beneden in de woonkamer (plek waar hij uiteindelijk zal belanden)
Nu heeft Dux iets "raars" hij piept om de meest vreemde dingen. Soms zit hij in deb ench te piepen met het deurtje open
Hij heeft nu dat als hij gaat slapen dat hij gaat piepen (hij wil zich niet overgeven aan zichzelf) k negeer het en ga zelf ook voorbereiden om naar bed te gaan. Als ik het dan zat ben zeg ik 1x Nee, en wat schetst mijn verbazing hij draait een rondje, geeft een kreun en gaat slapen

Nu meerdere keren dat hij piept ik 1x Nee zeg en hij dan ineens wel accepteerd om te gaan slapen
Ik loop nu een beetje vast qua bench training, hij piept dus niet speciefiek om iets het is totaal willekeurig, k weet nu niet zo goed hoe ik verder moet met alleen leren zijn. Want het ene moment is hij gewoon de hele middag stil en ligt hij lekker wakker te chillen en het volgende moment zit hij met het deurtje open de zeuren en te piepen. S avondsreageerd hij dus op een Nee en gaat dan wel ineens slapen, maar doe ik dat overdag zit hij mij aan te kijken van mens doe is niet zo raar en haal me hieruit
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 19 jun 2014 21:36
door Hilde
Loopt hij wel zelf in/uit de bench? En hoe gaat hij in de bench, gewoon met 'niets'? Of ligt er iets in? En geef je hem een Kong of iets te knagen in zijn bench? Je kunt hem voortaan ook voeren in de bench om het leuker te maken voor hem, eventueel.
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 24 jun 2014 18:28
door Judith
Hilde schreef:Loopt hij wel zelf in/uit de bench? En hoe gaat hij in de bench, gewoon met 'niets'? Of ligt er iets in? En geef je hem een Kong of iets te knagen in zijn bench? Je kunt hem voortaan ook voeren in de bench om het leuker te maken voor hem, eventueel.
Hij loopt er alleen in als hij op de grond in slaap gevallen is en wij hem die richting in sturen.
Hij krijgt zijn eten in zijn bench en hij gaat er ook in als wij het eten komen brengen.
Hij heeft nu een deken erover heen om het dichter te maken.
's avonds slaapt hij in een kleine bench en daar kan hij van 21.00 tot 10.00 (met om 1.00 en 6.00 plassen) nu de hele nacht zonder piepen te slapen.
Zodra hij nu in de grote bench zit vind hij het niets, hij piept veel sneller en is het er dan niet mee eens. Maar hij blijft ook "zeuren", gewoon piepen en mopperen om niets, midden in zijn bench zitten of met buiten lopen geen zin hebben en dan zet hij het op een piepen/knorren.
Soms als ik het deurtje open doe nadat hij gepiept heeft en weer stil is ( dus niet als hij aan het piepen is) blijft hij gewoon zitten, hij rent er dus niet uit...
Ik weet het niet zo goed, hij is onduidelijk. Er zijn ook momenten dat hij gewoon zonder te piepen wakker ligt in zijn bench met het deurtje dicht en er is niets aan de hand
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 24 jun 2014 18:33
door [Sandra]
Ik gaf Otto als ik weg moest vaak een gevulde kong in de bench. Dan had hij wat te doen en als ik weer thuiskwam, lag hij meestal lekker te slapen.
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 24 jun 2014 19:16
door Judith
Inge O schreef:piepen is voor puppen vaak een manier om contact te houden en de één doet het langer dan de ander - kwastje hier is ook een pieper van olympisch niveau

.
ik trek me er doorsnee niks van aan omdat ik weet dat het uit zichzelf nog wel sterk zal verminderen - alleen op twee momenten mag ze het NIET omdat ik vrees dat het in die omstandigheden te snel een gewoonte zou worden : als ze wacht terwijl ik het eten klaarmaak en als ze 's avonds in haar bench zit.
niet altijd iets achter zijn gepiep zoeken dus, vaak zit er niet meer achter dan 'ik ben hier, ben jij er ook nog?'.
Ok, thnx
Het is dus een kwestie van steeds minder piepen, en niet persee aandacht krijgen.
Het heeft ook geen haast om het te versnellen, maar ik ben gewoon bang voor een hond die niet alleen kan zijn en dat ik dan maanden bezig ben met oefenen oefenen oefenen
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 24 jun 2014 19:37
door Judith
Inge O schreef:Judith schreef:Inge O schreef:piepen is voor puppen vaak een manier om contact te houden en de één doet het langer dan de ander - kwastje hier is ook een pieper van olympisch niveau

.
ik trek me er doorsnee niks van aan omdat ik weet dat het uit zichzelf nog wel sterk zal verminderen - alleen op twee momenten mag ze het NIET omdat ik vrees dat het in die omstandigheden te snel een gewoonte zou worden : als ze wacht terwijl ik het eten klaarmaak en als ze 's avonds in haar bench zit.
niet altijd iets achter zijn gepiep zoeken dus, vaak zit er niet meer achter dan 'ik ben hier, ben jij er ook nog?'.
Ok, thnx
Het is dus een kwestie van steeds minder piepen, en niet persee aandacht krijgen.
Het heeft ook geen haast om het te versnellen, maar ik ben gewoon bang voor een hond die niet alleen kan zijn en dat ik dan maanden bezig ben met oefenen oefenen oefenen
ik denk niet dat het één met het ander hoeft te maken te hebben, piepster kwastje kiest er vaak zelf voor om alleen te blijven (als 's ochtends de paardenstallen gedaan worden durft ze niet mee en blijft dan probleemloos en stil bij het huis achter), terwijl jouw dux soms piept terwijl hij met open deurtje in de bench ligt (en dus gerust bij jou zou kunnen komen toch?).
Ja klopt, ik zit dan of op de stoel of op de bank. Hij kan er dan gewoon bij komen
Hij is pas 12 weken en ik weet dat ik nu veelste hoge verwachtingen heb. Maar het is voor mij meer, hoe kan ik het beste oefenen? Niet dat hij het al moet kunnen, want dat weet ik dat het nog lang niet kan om alleen te zijn.
Ik heb nu niet echt momenten waarop ik kan oefenen, hij slaapt (heel diep) en dan kan je een bom af laten gaan. of hij is wakker en aan het rellen met Dana, en zodra hij wakker is in de bench is het eigenlijk piepen.
Re: Dux en zijn bench
Geplaatst: 24 jun 2014 20:50
door nathalie
Chuck had een beetje moeite met het verschil in grote tussen de bench boven en beneden. Die van boven was 76 cm en die van beneden 126 cm

Hij heeft zich totdat het echtechtecht niet meer kon in die kleine bench blijven proppen.
Re: Dux en zijn bench *vraagje
Geplaatst: 20 jul 2014 17:30
door Judith
We zijn inmiddels een stuk verder, Dux is woensdag 16 weken. Nu zijn we regelmatig even weggeweest, van 5 minuten tot 35 minuten omdat hij in hele diepe slaap was.
We hebben het iedere keer opgenomen met mijn telefoon (alleen geluid). En vandaag heb ik het 1x gefilmd met mijn laptop. Hierin is hij heel wisselend, er zijn dagen dat hij geen kick geeft, slaapt of gewoon niets doet. En er zijn dagen dat hij binnen 1 minuut al zit te piepen. Het is dan 2x piepen en weer ophouden voor 1 minuut enz.
Vandaag ben ik met Dana een rondje gaan lopen dit was 20 minuten, ik heb het hele filmpje gekeken, hij is tot 3 minuten af en toe aan het piepen en kijkt richting de deur. Daarna denkt hij, ze komen niet terug en gaat liggen slapen tot het einde.
Hoe moet ik dit uit gaan breiden, of moet ik echt minuut voor minuut doen? Ik heb namelijk meer het idee dat hij piept en wacht op een reactie, hij valt vandaag ook gewoon in slaap. Hij raakt niet in paniek, hij zit of ligt in zijn bench af en toe te piepen en houdt het dan voor gezien. Terwijl andere keren hij niet piept en het hem niet interesseert als we weggaan.
Hij is daarvoor goed uit gelaten, en hij gaat nu altijd zelfstandig in zijn bench liggen als hij moe is, hij krijgt ook zijn eten in de bench en 's nachts kan hij van 22.00 tot 6.00 slapen zonder de piepen, ik moet hem dan 's ochtends nog met moeite uit zijn bench halen.
Re: Dux en zijn bench *vraagje
Geplaatst: 20 jul 2014 21:38
door Sidhe
Ik weet niet of je er iets aan hebt want misschien heb je het al lang gedaan, maar ik heb de bench heel cosy gemaakt waardoor ze kan kiezen voor de grote ruimte om languit te liggen of een klein bedje om zich echt opgerold en geborgen te snugglen in de kussens. Sidhe ligt op een verschoonkussen met een hoes erom en fleece dekentjes waarin ze zich kan rollen, er ligt een voor haar grote knuffel Husky in waar ze tegenaan gaat liggen, ze kan in een slaapzakje kruipen en er ligt ook een hondenzetel in waarop ze kan slapen, wat ook dus iets verkleind door de opstaande kussens.
Ze slaapt elke nacht in een afgesloten bench, met een kong erin.
Eigenlijk piept ze nu na het eerste wennen van het begin nooit meer, als ze het een keer doet, zeg ik alleen op een beetje vermoeide toon al ogenrollend 'Oh Sidhe, hou je mond toch! ' en die boodschap komt over.