laeken schreef:Komt wel goed. Denk dat meneer inderdaad last heeft van verveling. In zo'n asiel of opvang in Spanje zitten ze natuurlijk de hele dag in een roedel. Lekker blaffen naar buiten de hekken of andere honden, beetje spelen hier en daar, wat graven, lekker buiten liggen etc. Dus binnen in huis kan best een hele omslag zijn. Wat ze denk ik ook doen in Spanje is spelen met wat ze vinden. Dus een brillenkoker is een hele vondst om op te kauwen...
Volgens mij is hersenwerk inderdaad de beste oplossing.
Ik denk dat je helemaal gelijk hebt. Alles wat je aanbiedt ziet hij als speelgoed, het is nog een godswonder dat hij niet veel meer dingen heeft gesloopt.
Ik heb hem vanmiddag een schoenendoos gegeven met wat 'nieuwe' kleine knuffeltjes, een leeg waterflesje en een paar dennenappels (als hij die buiten vindt gaat hij er ook direct mee lopen spelen), en hij heeft zich er tijden mee vermaakt. Ik ga denk ik ook wat dingen van het altijd beschikbare speelgoed weghalen en dan elke dag als ik de deur uitga die schoenendoos neerzetten met 'nieuw' speelgoed. Voor morgen heb ik alvast een wc-rol, een ouwe keukenhandschoen, een ouwe afwasborstel en een andere knuffel verzameld. Ik zie bij nader inzien af van koekjes of brokjes erbij, want vanmiddag was er een lichte aanvaring met Lilo over brokjes die ik over de vloer had gestrooid. Lilo bliefde ze niet, maar is dan weer zo'n bitch dat Toto ze ook niet voor haar neus mocht wegkapen. Zij viel uit, hij struikelde en ging onderuit en gilde echt van schrik. En terwijl hij nog op de grond lag met staart tussen zijn benen toch nog effe wat brokkies pakken. Deze heeft wel echt honger geleden, denk ik, die indruk krijg ik tenminste. Ook niet zo onwaarschijnlijk als je bedenkt dat hij als pup van een maand of zes, zeven op straat liep.
Maar goed, ik ga geen risico's nemen en dus geen vreten als ik er niet bij ben. Speelgoed doet Lilo niet moeilijk over, tenzij het nieuwe knuffels zijn met oogjes die er nog uitgepeurd kunnen.
En ik herken je verhaal over de geslagen en de niet geslagen hond heel goed. Bas is ook zo'n geslagen hond want die rent weg als je je stem verheft omdat ze bv binnen plast en je toch wil laten weten dat dat ongewenst is. Dan smeert ze hem met een ingetrokken kont en dan direct ergens tussen of achter. Als je in het bos een stok pakt om te gooien dan smeert ze hem ook meteen. En hetzelfde als je haar plotseling aait. Dan hoeft ze niks verkeerd te doen maar dan krimpt ze soms ineens in elkaar en doet ze haar ogen dicht om een tik te ontvangen. Vreselijk. Of als ik wandel en ik struikel. ZOEFFFF! weg Bas. Tien meter rent ze dan weg met de staart tussen de benen.
Gelukkig ebt dat weg en merk ik er bijna nooit wat van. Heel soms ineens zie ik dat gedrag dus weer even. Meestal merk ik er hele dagen niks van en is ze vrolijk, vrij en lekker zelfverzekerd.
Ik zag al vluchtig dat iemand dat in twijfel trok, maar ik ben er ook bijna 100% van overtuigd dat Jack wel schoppen en klappen heeft gehad en Lilo en Toto niet. Tuurlijk zijn er honden die puur door hun karakter ook angstig reageren op stokken of direct een hand op hun kop, maar ik weet niet, je ziet het gewoon. Lilo blijft mij ook echt met die stoicijnse Jerney Kaagmanbek aankijken ook al komt de stoom uit mijn oren omdat er weer eens vreselijke poep tot in haar oren zit. En Jack was vrienden met iedereen, maar als hij dacht dat iemand (de DA bijvoorbeeld) hem pijn wilde doen, nou je hart brak. De DA heeft met bloed afnemen ook wel eens vlak voor ik het wilde zeggen, gezegd van "Oh nee nu stop ik." En Jack spartelde niet tegen, hij was alleen maar bang dat ze hem dood wilde maken of zo.
Bij die buitenlanders ken je de geschiedenis niet, en je hoeft ook niet allemaal zielige verhalen te gaan verzinnen, maar je kan wel puzzelstukjes aan elkaar leggen en als iets lijkt te passen, kan je daar vooral in het begin een beetje rekening mee houden.
Toto vindt kinderen bijvoorbeeld een beetje eng. Als ze niet al te druk doen wil hij er wel een speelbuiging voor maken, maar het gaat heel voorzichtig en op zijn hoede en op afstand. Dan denk ik, misschien heeft hij er wat negatieve ervaringen mee, nou, daar kunnen we best aan werken, ik vertel vreemde kinders dus direct dat hij een beetje bang is voor kinderen, en geef instructies. Vanmiddag in het park een meisje dat hem ook wel erg indrukwekkend vond, en toen ze hoorde dat hij bang was voor haar ging ze dat direct vertellen aan haar ouders. Want zij was een beetje bang, maar hij ook!
Lilo had - daar ben ik werkelijk van overtuigd - nog nooit kleine kinderen gezien tot ze hier was. Lilo was stomverbaasd toen ze voor de eerste keer een peuter zag en ze vind kleine kinderen sindsdien geweldig, hoe kleiner hoe beter, het hele verschijnsel van menselijke puppies is een soort wonderlijk maar geweldig iets voor haar.
Als je kijkt naar een herplaatser waarvan je de achtergrond niet kent zal je vast wel eens verkeerde conclusies trekken, maar ik denk dat als je goed kijkt, je het ook vaak bij het rechte eind hebt.