Pagina 1 van 1

Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 13:26
door PowerM
Boomer, een reu mops, is nu 9 maanden. We hebben vanaf het begin al problemen gehad met binnen plassen. We hebben hem uiteindelijk zover gekregen dat hij netjes voor de deur ging zitten wanneer hij naar buiten wou, dit heeft hij een paar maanden volgehouden. Sinds een maand tilt hij zijn pootje op bij het plassen, sindsdien is het binnen plassen weer begonnen en dringen we maar niet tot hem door dat dit buiten moet. We zijn een beetje ten einde raad dus doen nu een beroep op jullie ervaring hoe we hier mee om kunnen gaan. Wat zijn jullie tips?

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 13:31
door JBK
Als hij binnen plast, plast hij dan met z'n pootje omhoog?

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 13:32
door PowerM
Ja.

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 13:45
door sirene
Als het echt markeren is (dus kleine plasjes met poot omhoog op strategische plekken) en niet een kwestie van niet op kunnen houden (en dat kan best wel eens met ene jonge hond, zeker met mooi weer wanneer ze meer drinken bv), dan zou ik zorgen dat ik hem op heterdaad kan betrappen (dat betekend dus de hele tijd in de gaten houden en als je dat niet kan bv even in de bench) en hem vertellen dat dit absoluut niet de bedoeling is. Maar hem dan ook wel echt even goed op zijn sodemieter geven (met woorden en een hele boze grote baas).

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 14:00
door JBK
Wat Sirene zegt, vandaar mijn vraag.
Als het echt nagenoeg fysiek onmogelijk is dat hij plast omdat z'n blaas vol zit, zou ik het hem duidelijk maken dat dit niet de bedoeling is.

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 14:15
door PowerM
Dan is hij behoorlijk hardleers, want dit is precies wat we nu doen. De aanhouder wint dan maar?

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 15:20
door Paisley
Wat doet hij op het moment dat je hem betrapt?

Want als hij met hoge staart en kop bij zijn plasje weg paradeert, is de boodschap nog niet helemaal aangekomen zegmaar :mrgreen:

Het is afhankelijk van de gevoeligheid van de hond, maar hij moet doorhebben dat je het meent.

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 20:18
door sirene
PowerM schreef:Dan is hij behoorlijk hardleers, want dit is precies wat we nu doen. De aanhouder wint dan maar?
Betrap je hem altijd ? Hoe vaak heb je hem dan al betrapt ?

Re: Boomer plast (weer) binnen. Tips?

Geplaatst: 29 jul 2015 20:40
door ranetje
Heb je alle plekken wel grondig sschoongemaakt (biotex groen) zodat de geur helemaal weg is?
Anders kan dat ook nog een reden zijn om weer opnieuw op die plek te plassen.

Er komt overigens wel nog iets bij...........
Heeft hij duidelijke richtlijnen hoe hij zich in huis en daarbuiten hoort te gedragen?
En ben je consequent genoeg om hem dat steeds duidelijk te blijven maken als hij zich "vergist"?