Pagina 1 van 3
2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 00:51
door Inge
Dat heb ik dus in huis. 2 vreetzakken (Biène en Seppe) die alles wat je ze voorzet naar binnen schrokken en 1 piettlut (Numa) die vaak met lange tanden eet en die je tig keer per brokkenmaaltijd moet zeggen dat ie door moet eten. Na 5 minuten gaat de bak sowieso weg maar hij blijft een zeikerd.
Ik had uiteindelijk een voer gevonden dat ie redelijk goed at, namelijk fokker country match, een geperste brok.
Maar die is op en aangezien ik momenteel niet meer op de club kom (waar we het verkopen) en op zoek ben naar een andere club, moest ie het dus gewoon met de fokker L doen.
Dat was dus geen succes, van de 4 maaltijden ging er 1 naar binnen en 3 maar gedeeltelijk.
Dus heb ik vandaag maar een zak Cavom gehaald en dat eet ie inmiddels alweer 2 maaltijden wel. Nu maar hopen dat dat zo blijft. Seppe ook gelijk over gezet, Cavom staat erom bekend dat het wat sneller dik maakt en hij mag wel wat extra hebben, de schrale tinus
Hebben jullie veelvraten of pietlutten?
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 01:28
door Feather__
Allebei niet. Hier staan altijd bakken gevuld met brokken. Een voor Yindi met normaal voer en een voor Snoopy met senior brokken. Ze eten allebei niet uit elkaars bak.
Yin eet zo'n bak per dag. Soms 2. En Snoopy doet wel een paar dagen met een bak. Altijd al zo geweest. Ze krijgen tussendoor wel dingen en elke avond natvoer. Dat schrokken ze wel allebei naar binnen alsof ze weken niet gegeten hebben. Vooral Snoopy die dan piepend om je benen draait en als je hem dan wegstuurt gaat die piepend rond de tafel rennen.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 01:35
door Yara
De zwarten hier Zorro en Yara eten alles wel wat ik ze voor zet. Mijn bruine mechel Famke is een pietlut. Die kan zo dramatisch doen als het eten haar niet aan staat. Dan loopt maar om haar voerbak heen en moeilijk kijken. Meestal eet ze het uiteindelijk dan toch maar heel langzaam op. Maar soms gaat ze ook een stuk verderop zitten kijken van dat eet ik dus echt niet! Het is sowieso een enorme drama queen dus ik moet er ook wel om lachen. Kan best zijn dat ze het de volgende dag opeens heel erg lekker vind. Maar net hoe het zin is van madam.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 01:35
door sbientje
Een vreetzak, das Pom. Charlie eet ook prima hoor, maar Pom is net een stofzuiger. Die eet werkelijk alles. Als die niet eet zit ik meteen bij de DA, dan is er echt iets mis
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 07:09
door Gittje
Ja hoor, hier ook zo'n vreetzak in huis. Ware het niet dat hij allergisch reageert op bepaalde voedingsstoffen, zouden we hem alles mogen voorschotelen dat eetbaar is.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 07:18
door Sanner
Ja, hier is het hetzelfde verdeeld als bij jou. Teun is de pietlut, hij lust de alleen nog maar pens vlees. Als Kiwi en Jamie een ander smaakje krijgen, eet Teun brokken maar dat moet ook niet te lang duren want dan eet hij de brokken niet meer. Moet dus echt afwisselen bij hem. Hij lust ook lang niet alle kluifjes, Kiwi en Jamie wel. Nou ja, gelukkig zijn ze niet alle drie zo.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 07:37
door DeDiana
Hier drie vreetzakken. Eten alles wat ik ze voorschotel, en dat is altijd binnen een paar seconden op.

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 07:54
door Fotogravinnetje
Elco is over het algemeen een prima eter tegenwoordig. Wel wissel ik qua smaken vlees af, maar dat is dan ook de manier om compleet te voeren met Lotgering.
Naast dat hij 's avonds dus kvv krijgt, krijgt hij overdag brokjes als beloning. Op dit moment een mix van Acana Burbank Potato en drie smaken taste of the wild (high prairie, southwest canyon en pacific stream). Hij moest in het begin nog wel even wennen aan de nieuwe smaakjes, maar nu eet hij ze allemaal.
Een jaartje geleden was meneer wel enorm pietluttig met z'n eten, maar achteraf had ik hem gewoon iets minder moeten geven. Hij had gewoon geen honger.
Eergisteren at hij z'n vlees trouwens niet op. Gisteravond kreeg hij eerst het restje en daarna z'n normale portie. Ging nu achter elkaar naar binnen. Maar hij leek, vooral eergisteren, wat last te hebben van z'n hormonen. Maakte me dus geen zorgen over het slechte eten
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 08:54
door dagmar88
Beiden. Niko en Pjotr eten gewoon wat je ze voorzet, ook al zou dat iedere dag hetzelfde zijn.
Tibbe was een vreselijke eter, maar hij en charlie eten met afwisseling prima.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 08:57
door Habibi
Haar gewone voer: vreetzak. Gaat altijd snel en met veel smaak naar binnen.
Kluifjes, botjes, pensstaven, snoepjes: pietlut. Hangt er maar net vanaf. Zo kan ze de ene keer een runderkophuidstuk van een centimeter of 30 achter elkaar wegkanen, om de eerstvolgende keer zon ding niet eens aan te kijken.
Beloningssnoepjes heel wisselend.
Snoepjes aanpakken van mensen die ze niet kent: vrijwel nooit. Soms eet ze hetzelfde snoepje wel als ik het vervolgens aanbied.
Kortom: het gewone voer prima, beloningsspul en snacks moeten afgewisseld worden. Maar als ze zoiets niet eet, dan zoekt ze het maar uit tot haar avondmaaltijd, zeg maar...
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 08:58
door krullie
een klein vreetzakje.
2 kvv maaltijden zijn zo op.
en 2 brok maaltijden zijn ook zo op.
hopelijk blijft het zo.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 13:29
door Inge
Hij heeft nu 3x cavom gehad en tot nu toe eet hij dat wel gewoon dus nu maar hopen dat dat blijft
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 13:46
door alm@
De teckel is een vreetzak, schrokt, vreet alles en jat ook als hij de kans krijgt. Biko is een beschaafde eter en lust ook alles (ze krijgen kvv hier). Fruit en groente eten zo ook. Van de week was ik tijdens het uitlaten bramen aan het plukken. Braam in het bakkie, braampje voor Biko en braampje voor Raffie, zo schattig
Conclusie: geen pietlutten hier

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 13:49
door maart
Ds eet haar korrels netjes op. Het hoeft niet voor haar, dat eten, maar ze heeft er zich al een jaar of 2 bij neergelegd dat eten nu eenmaal bij het leven hoort en eet alles op. Rauw doet ze nog wel lastig over, dus ze krijgt enkel wat ze lekker vindt of wat gemengeld kan worden met blikvoeding.
Ruun eet bijna alles, eet altijd meteen en direct zijn maaltijd maar gaat niet hopeloos staan schrokken. Eten buiten zijn eetbak interesseert hem niet, hij gaat niets pikken of dergelijk.
Piiri zuigt haar eten naar binnen

en ze eet alles, ook alles van wild en dergelijk... Verder zou ze ook pikken als je niet oplet (ze is al eens met een stuk vlees van de bbq aan de haal geweest) maar dat dient ze vooral nog te leren. Maar zowel vers als korrel gaat vliegensvlug binnen.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 14:05
door Veronique & Kyra
Beiden vreetzakken, doen nooit moeilijk met eten en de bakken zijn ook altijd binnen een minuut helemaal leeg en ondertussen nog tig keer uitgelikt bij de ander om zeker te zijn dat er geen kruimel meer in zit.
Kyra is helemaal rampzalig, die vreet echt gewoon alles. Daar waar Sari bij iets nieuws nog eerst even ruikt en voorzichtig wat proeft denkt Kyra niet na en slikt het gewoon af.
Likt ze sambal op dan zou je denken dat een normale hond zich nog wel eens bedenkt voor een tweede meer. Kyra niet, als je die de kans zou geven vreet ze het hele potje op
Laatst waren we haar kwijt bij m'n schoonouders. Was ze de bijkeuken in geslopen en daar van het rek een pak bloem gejat. Ja, je leest het goed; bloem ....
Die had ze dus voor de helft al op, ze zag eruit als een cocaïne verslaafd beest, kreeg de bloem niet meer afgeslikt omdat het een goor vies papje geworden was icm haar speeksel, maar tóch blijven dooreten
Echt, nog nooit eerder zo'n volslagen idioot meegemaakt.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 15:14
door -Lilo-
Een pietlut. Nu ze s ochtends smuldier krijgt, gaat het met brokken s avonds ook beter. Maar brokken hoeft van haar op zich niet zo.
In het verleden at ze het liefst s nachts, dan liet ik de brokken staan. tegenwoordig hoeft dat dus niet meer gelukkig.
Met koekjes etc is ze net zo'n miemel. Ze kan ook rustig iets tien keer oppakken en weer uitspugen. Maar de meeste dingen eet ze gewoon niet. Op zich ook overzichtelijk

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 15:32
door veertje
Hier ook zo'n zeurkous.. Zolang het nieuw is is het goed, en anders is het maar afwachten of het gegeten wordt en wanneer. Ik laat het gewoon staan, dan eet hij wanneer hij zin heeft, soms is dat 2 maaltijden per dag en soms 1. Hij eet meestal nadat hij gelopen heeft, daarvoor hoeft hij niks.
Sinds kort heb ik ook een antischrokbak (goedkope van de action) en het lijkt alsof hij daar eerder uit wil eten. Ook brokjes op de grond of in een doos gaan sneller op.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 15:34
door nathalie
Ushi vreet. Die doet nooit ergens langer dan 15 minuten over, ook botten en kluiven zijn zo weg. Pasha is moeilijk en wordt steeds kieskeuriger en Chuck eet rustig, geniet en stopt als hij denkt genoeg gehad te hebben.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:22
door Gollum
2,5 vreetzak hier denk ik. Rani en Gollem eten tot nu toe alles. Mika kan miepen met dingen, zo lust ze geen eend en absoluut geen groenten en fruit. Maar alles wat ze wel lust gaat er met sneltreinvaart in

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:25
door malinois
Inge schreef:Dat heb ik dus in huis. 2 vreetzakken (Biène en Seppe) die alles wat je ze voorzet naar binnen schrokken en 1 piettlut (Numa) die vaak met lange tanden eet en die je tig keer per brokkenmaaltijd moet zeggen dat ie door moet eten. Na 5 minuten gaat de bak sowieso weg maar hij blijft een zeikerd.
Ik had uiteindelijk een voer gevonden dat ie redelijk goed at, namelijk fokker country match, een geperste brok.
Maar die is op en aangezien ik momenteel niet meer op de club kom (waar we het verkopen) en op zoek ben naar een andere club, moest ie het dus gewoon met de fokker L doen.
Dat was dus geen succes, van de 4 maaltijden ging er 1 naar binnen en 3 maar gedeeltelijk.
Dus heb ik vandaag maar een zak Cavom gehaald en dat eet ie inmiddels alweer 2 maaltijden wel. Nu maar hopen dat dat zo blijft. Seppe ook gelijk over gezet, Cavom staat erom bekend dat het wat sneller dik maakt en hij mag wel wat extra hebben, de schrale tinus
Hebben jullie veelvraten of pietlutten?
Veelvraten op nieuwe pup Xygan na... die is zo lastig met eten maar bij zo'n jonge pup vind ik t ook eng om maar dagen niets te geven bij niet eten...
Zn broers en zussen zijn wel weer vreetzakken.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:27
door Inge
Numa had het al als pup dus dat belooft wat voor Xygan
Vlees gaat er overigens meestal wel goed in, hoewel hij daar incidenteel ook moeilijk bij doet.
Tijdens trainen jat hij echter de koekjes uit mijn zak als ie de kans krijgt.

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:30
door DesireeB
Met Maylo heb ik in het begin aardig moeten zoeken naar wat goed was voor hem en laatst was het hondje van me ouders er welke verpest was en alleen blikvoer at heeft 2 weken geduurd voor Maylo weer normaal at van zijn eigen brokken.
Sinds Izzy er is en alles naar binnen werkt dat los en vast zit merk ik geen problemen meer met Maylo, hij begint zelfs meer dingen te proberen zolang Izzy het maar eerst voorproeft.
Izzy zelf haalt nergens haar neus voorop die denk ook na elke wandeling eten te krijgen en heeft dus op de terug weg echt haast dus soms wacht ik even met eten geven als we thuis komen en het is dus eigenlijk etenstijd.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:34
door malinois
Inge schreef:Numa had het al als pup dus dat belooft wat voor Xygan
Vlees gaat er overigens meestal wel goed in, hoewel hij daar incidenteel ook moeilijk bij doet.
Tijdens trainen jat hij echter de koekjes uit mijn zak als ie de kans krijgt.

Hij moet gewoon niet zo raar doen maar eten... *kijkt moeilijk*
Ik heb daar echt een hekel aan en bij volwassen honden is t dan jammer dan morgen weer een dag maar bij een pup vind ik dat weer zo lastig...
Die hebben t zo nodig.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:50
door Izzie_Anneke
Izzie eet gewoon. Mijn vorige hond vrat nog net de voerbak er niet bij op en was altijd in een paar seconden klaar. Ik vind Izzie dus een keurige mes-en-vork eter. Botten gaan wel in een angstaanjagend tempo. Waar een normale hond 2 dagen over doet is bij Iz in een halve dag verdwenen
Ik kreeg Maggie te logeren met de boodschap dat ze een slechte eter zou zijn. Te leuk om te zien hoe goed competitie werkt. Die kleine heeft haar bakje telkens als eerste leeg en staat dan ongeduldig te wachten tot Izzie een keer klaar is.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 16:56
door Branka
Geen pietlut, maar ook geen vreetzak. Finn krijgt zijn voerbak en mag daarna gaan eten. Soms staat hij dan nog even mutsig te kijken en als hij dan nog een keer te horen krijgt dat hij mag gaan eten begint hij rustig te eten. Vooral heel rustig.
Soms lijkt meneer ook te willen dat je ophoepelt en wacht hij met eten tot je bent weggelopen. Bak gaat altijd netjes leeg.
Voorheen wel een combi vreetzak(Jari)/pietlut (Tagor) gehad. Werkte erg goed, want de pietlut vond het onacceptabel dat de vreetzak zijn bak zou leeg vreten. De vreetzak had enorm respect voor de pietlut. Jari stond dan altijd braaf te wachten tot Tagor klaar was met eten. Die liet dan altijd een paar brokjes in zijn bak liggen die Jari met groot plezier naar binnen schoof.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 20 aug 2015 19:35
door -Saskia-
Een vreetzak, een halve pietlut en een hele pietlut
Frank eet alles. Toen ik hem kreeg had hij nog nooit rauw gezien maar werkelijk alles wat ik hem geef eet hij netjes op.
Nanuq eet geen rat, vis of rauw waar nog pluimen aan zitten maar qua brok is alles goed. Aiko is moeilijk. Hij at steeds minder rauw, meerdere KVV merken zijn afgekeurd en Orijen is de enige brok waar ik niets doorheen moet mengen.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 21 aug 2015 15:51
door Shibby
Shib is een vreselijke pietlut.
Hij krijgt standaard 100 gram Carnibest minder per dag, omdat hij anders helemaal loopt te miepen.
Meer dan de helft van de diersoorten die beschikbaar zijn, mot hij sowieso niet.
Qua snacks lust hij ook zeker 90% niet.
Die hond gaat nog liever dood dan dat hij iets moet eten wat hij niet lekker vindt heb ik het idee

Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 21 aug 2015 15:57
door MirjamV
Hier een echte alleseter, zijn eten gaat ook achter elkaar op. Hij doet echt alles voor eten. Op straat loopt hij ook altijd te struinen voor vreterij.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 21 aug 2015 15:59
door Sas
gewoon eten: vreetzakken. Met snackjes: pietlutten.
Re: 2 vreetzakken en een pietlut
Geplaatst: 21 aug 2015 19:45
door duitse herder
Noah is een alleseter. Echter gaf ik haar laatst kippenlever (geloof ik) en mevrouw at het gewoon niet

Voor het eerst dat ze iets liet staan. Ze echt verder alles, al is het met lange tanden
