Pagina 1 van 1

Duwen tegen benen

Geplaatst: 06 mei 2016 11:28
door Afraatje
Hai, was benieuwd of jullie het volgende ook herkennen;
Als ik en mijn hond in het park staan met wat andere mensen en hun honden, dan komt mijn hond soms in ene met haar kont vrij hard tegen mijn benen aanduwen en dan draait ze zich om en doet het nog een paar keer. Ze blaft verder niet hoor, maar het is net of ze me een sein wil geven dat ze er genoeg van heeft en verder wil lopen, alsof ze het te druk vindt. Ik vind haar ietwat nerveus gedrag vertonen. Ze heeft dan wel soms gespeeld met de andere honden en dan is het opeens genoeg. Net een klein kind dat mijn aandacht vraagt. Ze doet niet vervelend naar andere honden of zo, dat helemaal niet, maar ik ken het fenomeen niet. Alleen in het park zo doet ze dit soms, verder thuis niet. Weet iemand wat dit betekent?

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 06 mei 2016 16:44
door Javierrrr
Zeer herkenbaar. Het is bedoeld om jullie onderlinge band te bevestigen en haar manier om anderen te tonen dat jullie bij elkaar horen. Javier schurkt ook vaak langs mijn benen, ik vergelijk het zelf met het kopjesgeven van een kat. Dus krijgt hij een stevige aai of knuffel terug. Hij doet dit in situaties met andere honden, soms mensen, maar ook bv als we op het punt staan te gaan wandelen. Na dit ritueel is hij helemaal gelukkig.

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 06 mei 2016 16:46
door alm@
Steun zoeken?

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 13 aug 2016 10:45
door Moos14
Heel herkenbaar en vind het altijd heel lief. Zo van ik hoor bij jou :)

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 13 aug 2016 10:58
door DeDiana
alm@ schreef:Steun zoeken?
Daar dacht ik ook meteen aan. Als Mila dit doet, is het inderdaad om steun te zoeken.

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 13 aug 2016 11:06
door Izzie_Anneke
Izzie doet het ook om steun te krijgen. Teveel honden of te opdringerige honden en ze schiet meteen naar me toe. Dan krijgt ze die steun en lopen we verder. Ze vindt het op dat moment gewoon niet prettig op die plek / in die situatie.

Re: Duwen tegen benen

Geplaatst: 13 aug 2016 11:09
door Tamaartje
Hier nu een logee die dat ook doet.