Pagina 1 van 1

Haas

Geplaatst: 21 okt 2022 16:34
door Hazenrein
Vanochtend zag ik aan mijn Fransman dat er iets in het gras zat. Dichterbij gekomen zag ik dat het een haas was. De beide heren roken er aan maar op mijn verzoek om door te lopen, deden ze dat keurig. Ze hadden de haas gewoon zo in z’n nek kunnen bijten maar ik denk dat ze te verbouwereerd waren dat ie stil zat :scratch:

Affijn, de haas leefde zeker weten nog. Maar is dit afwijkend gedrag of kan het viorkomen dat die beesten met twee hondenneuzen aan z’n lijf nog steeds blijft zitten?

Als het afwijkend gedrag is, is de haas wellicht ziek. En als ie ziek is, moet ik dan ergens op letten wat mijn honden betreft? Weet iemand dat?

Re: Haas

Geplaatst: 21 okt 2022 18:30
door MoTsiTsi
Ik denk ook dat hij/zij ziek kan zijn geweest. Ze blijven eerst stil zitten, maar als je dichterbij komt, vliegen ze weg. Doen konijnen hier ook. Eerst zie je ze helemaal plat gaan liggen, maar als ze dicht bij het pad liggen en wij komen dichterbij zijn ze weg.

Mixomatose? Ik weet niet of het besmettelijk is, behalve tussen konijnen/hazen?

Re: Haas

Geplaatst: 21 okt 2022 21:09
door ranetje
Dit lijkt mij afwijkend gedrag.
Nog nooit meegemaakt dat een haas blijft zitten terwijl twee honden hem besnuffelen.
Normaal is dat ook een haas die heel "vast" ligt, bij benadering opeens omhoog schiet en razendsnel is vertrokken.

Dus hij/zij lijkt me helemaal niet gezond

Re: Haas

Geplaatst: 21 okt 2022 23:23
door alm@
Een haas die blijft liggen is inderdaad ziek of (veel te) jong. Wat ik van google heb geleerd is dat honden door snuffelen de hazenpest kunnen krijgen. Ze zijn daar echter ongevoelig voor dus ik denk niet dat je ergens bang voor hoeft te zijn.

Re: Haas

Geplaatst: 22 okt 2022 07:22
door Fotogravinnetje
Hazenpest ofwel tularemie is een zoönose, dus let ook op jezelf. https://www.wur.nl/nl/onderzoek-resulta ... pest-1.htm

Re: Haas

Geplaatst: 22 okt 2022 16:25
door Hazenrein
Ok bedankt allemaal. Ik hou mezelf in de gaten!

Re: Haas

Geplaatst: 23 okt 2022 16:55
door Sassy
Fotogravinnetje schreef: 22 okt 2022 07:22 Hazenpest ofwel tularemie is een zoönose, dus let ook op jezelf. https://www.wur.nl/nl/onderzoek-resulta ... pest-1.htm
Bedankt voor de link, heel informatief :ok:

@Hazenrein, beter op jezelf en je dieren letten inderdaad. Je weet maar nooit.