Pagina 1 van 1

Op onderzoek

Geplaatst: 03 feb 2026 14:59
door Wiekie
Hoi allemaal!
Hier iemand (nog) zonder hond, wel 3 katten (mmv)..

Mijn man en ik zijn ons aan het oriënteren op de aanschaf van een hond.

Gezin: We hebben een lieve rustige intelligente zoon van 7 en 3 katten (mmv). We wonen in een ruim huis met afsluitbare tuin en wonen op loopafstand van een prachtig wandelgebied (waar we al dagelijks wandelen).

We zijn op zoek naar een lieve hond (bij voorkeur pup, zodat we hem van de start kunnen leren kennen) die bij ons past. Over ras zijn we ideeën aan het vormen. Liefst middelgroot tot groot, gezinshond, vriendelijk, goed te trainen, betrouwbaar en een tikkie eigenwijs ;)

Alle tips welkom...

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 03 feb 2026 16:28
door ranetje
Welkom hier :ok:

Je vertelt over je wens wat het uiterlijk betreft van je toekomstige hond (middelgroot tot groot).
Betrouwbaar ligt voor een deel aan de hond (karakter) en voor een deel aan hoe je hem opvoedt.

Wat verwacht je van je hond gedurende de dagen (en nachten) dat hij er is?
Hoeveel tijd heb je/hebben jullie om hem/haar op te voeden en eventueel cursussen te volgen?
Wil je er ook een hondensport mee doen?

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 03 feb 2026 16:56
door Wiekie
Hi Ranetje,

Dank voor je reactie, leuk! Formaat was meer om aan te geven dat we geen hele kleine willen.
Ik ben 90% van de tijd thuis. Wil beginnen met een uitgebreide puppycursus, en daarna eventuele vervolgcursussen. Opvoeding zal ik met name doen, Hondensport zitten we niet direct aan te denken (maar wie weet..) ..

Wat ik van de hond verwacht is liefde, loyaliteit en wat ondeugd. Een maatje voor als ik alleen, of me niet fijn voel. Voor mn zoon ook. We zijn beide best gevoelig.

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 03 feb 2026 21:46
door ranetje
Ik denk dat je zoekt naar een actieve gezelschapshond ;-)
Liefde en loyaliteit is voor het grootste deel wat je krijgt als je het geeft :P

Ook nog eisen aan de vacht? :D

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 03 feb 2026 21:57
door Wiekie
Dst denk ik ook, heb me wel wat ingelezen, maar weet nog niet helemaal welk ras goed past. Qua vacht vind ik een lastige. Geen dagelijkse kam/klit/knoop ontwarring hij voorkeur, (twee) wekelijks/maandelijks borstelen en/of paar keer per jaar trimsalon is prima. Met 3 katten is het huis al niet haarvrij...

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 04 feb 2026 14:53
door twinkeltje
Hallo , welkom

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 07 feb 2026 14:41
door Wiekie
Dankjewel!

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 08 feb 2026 21:06
door twinkeltje
Ik hoop dat je een leuk hondje vind wat de katten oke vinden

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 10 feb 2026 16:28
door Wiekie
Ik denk dat het een Golden Retriever gaat worden na verder onderzoek, qua karakter en trainbaarheid :) Nog tips voor een goede fokker iemand?

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 11 feb 2026 11:11
door Marion.
Wiekie schreef: Gisteren 16:28 Ik denk dat het een Golden Retriever gaat worden na verder onderzoek, qua karakter en trainbaarheid :) Nog tips voor een goede fokker iemand?
Ik geef echt nooit iemand de tip om voor mijn ras te gaan, maar ik denk wel dat het een goede keuze is. Pas wel op voor broodfokkers, zeker met dit ras. Mijn honden komen hier vandaan maar voorlopig komen daar geen pups. Welke regio woon je?

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 11 feb 2026 11:18
door Wiekie
Ik woon in de kop van Overijssel. Heb de fokkerslijsten van de GR vereniging en de GR club gecheckt, alle website/socials toegevoegd/gescand. Bij 1 raakte iets me, daarmee gaan we contact hebben. Volledig buiten de regio maar wel een goeie volgens mij.

Re: Op onderzoek

Geplaatst: 11 feb 2026 14:16
door Marion.
Wiekie schreef: Vandaag 11:18 Ik woon in de kop van Overijssel. Heb de fokkerslijsten van de GR vereniging en de GR club gecheckt, alle website/socials toegevoegd/gescand. Bij 1 raakte iets me, daarmee gaan we contact hebben. Volledig buiten de regio maar wel een goeie volgens mij.
Naam? Mag ook per PB :wink: