Pagina 1 van 1

gedrag na sterilisatie

Geplaatst: 13 feb 2004 10:34
door Gast
Hi allemaal :zwaai:

Ik ben erover aan het nadenken mij beagle Lotje van 19 maanden te laten steriliseren.
Nu zou ik graag willen weten of er leden zijn die mij meer info kunnen geven over hoe de hond wel of niet is verandert na zo'n ingreep.
Het gaat me dus niet om medische info maar meer om het karakter, kleur enzovoort.
Lotje is ook erg dominant naar andere honden toe, altijd rijden op honden.
Enig idee of sterilisatie hier invloed op kan hebben? :?
Ik lees ook vaak dat teefjes vaak agressiever worden, is dit echt zo??!!

Ben erg benieuwd naar jullie reactie!

Bedankt en groetjes van Maureen en Lotje

Geplaatst: 13 feb 2004 10:38
door Rossi
Geen idee hoe dat zit bij sterilisatie bij honden. Wel bij katten, maar dat is niet de vraag. ;)
Maar Rossi is gecastreerd en men zei dat hij daarna rustiger zou worden en dikker. Geen van beide gaat hier op. Dat was ook niet de reden waarom we hem hebben laten castreren.
Volgens mij vallen de vooroordelen dus wel wat mee.

Geplaatst: 13 feb 2004 11:04
door linlin
Rossi schreef:Geen idee hoe dat zit bij sterilisatie bij honden. Wel bij katten, maar dat is niet de vraag. ;)
Maar Rossi is gecastreerd en men zei dat hij daarna rustiger zou worden en dikker. Geen van beide gaat hier op. Dat was ook niet de reden waarom we hem hebben laten castreren.
Volgens mij vallen de vooroordelen dus wel wat mee.
ik geloof dat de vraag ging over castratie bij een teef. :?

teefjes die van nature al een beetje stoer zijn, kunnen door de veranderde hormonale balans nog stoerder, nog baziger worden. agressief, ach, dat heb je natuurlijk zelf voor een groot deel in de hand.

onze ursula is een stoere dame. sinds ze gecastreerd is, is ze nog wat baziger geworden. maar het is zeker geen smerige valse rotfeeks geworden. ze is over vele, vele hondjes volledig de baas en doet ook aan grommen, grauwen, happen en snauwen. mag allemaal.

verder is het van belang om het gewicht van de teef goed in de gaten te houden. het hele circus van vruchtbaarheid kost nogal wat energie, en dat heb je nu dus niet meer nodig. met als gevolg dat de teef meer beweging nodig heeft en eventueel minder voer.

bij sommige rassen schijn je problemen met de vacht te kunnen krijgen na een castratie.

Geplaatst: 13 feb 2004 11:23
door Rossi
linlin schreef:
ik geloof dat de vraag ging over castratie bij een teef. :?
Ha ha. Dat had ik door. Het antwoord ging ook meer over de vooroordelen van....

Geplaatst: 13 feb 2004 11:40
door Hutsje
Ik weet niet of het vooroordelen zijn. Er izjn teven die er inderdaad veel "pittiger" van worden. Misschien heeft het ook te maken met het tijdstip waarop het gebeurt, ik denk dat je het minste risico op gedragsveranderingen loopt als ze tussen 2 looopsheden in geholpen worden. Dat is met Huts niet gebeurd door omstandigheden, die kan echt geen vreemde teven uit staan, als ik niet oplet klept ze erop. Bij Bo dus wel, en die heeft tot nu toe niet echt duidelijk vernaderingen laten zien. Ook kan het dominanter worden met de leeftijd te maken hebben, zo tussen 1 en 2 jaar vormt het karakter ook het meest.
Reuen worden vaak wat zachter omdat het orgaan dat de mannelijk hormonen weggehaald worden zodat de vrouwelijke de overhand nemen, en bij teven is het dus precies andersom.

Geplaatst: 13 feb 2004 14:02
door Neeltje
Ik heb bij Tirsa niet echt 'n verandering kunnen constateren ook is ze niet dikker geworden en de castratie is nu bijna 2,5 jaar geleden.

Geplaatst: 13 feb 2004 14:59
door lies
ook bij amy totaal helemaal geen verandering, ook niet in gewicht.

Geplaatst: 13 feb 2004 21:53
door mechelaar_fan
Amputatie van oren of staart is verboden, nochtans hebben deze ingrepen weinig gevolgen voor het verdere leven van de hond. ze brengen de dierenarts weinig op.

amputatie van geslachtsorganen zijn toegelaten. dierenartsen raden het in vele gevallen aan. het kost ook flink wat. (neen hoor, ik wil niet insinueren dat dierenartsen commerciële overwegingen hebben :roll: ).

Als ze op andere honden rijdt, kun je eventueel ook de achterpoten amputeren, dan zal ze niet meer rijden, gedaan dat dominant gedrag.

Als je hond dominant is, moet je hem consequent opvoeden, en geen amputaties uitvoeren, ook niet van geslachtorganen.

Geplaatst: 13 feb 2004 22:11
door Wil de hond
Ik heb tot nu toe vier gesteriliseerde teven meegemaakt. Bij geen enkele heb ik een verandering in gedrag waargenomen.

En ook geen last van dik worden gehad. Hoewel ik daar wel bedacht op ben geweest altijd. Niet te veel voeren en genoeg beweging.

Geplaatst: 13 feb 2004 22:19
door puk
birka is niet veranderd, qua karakter niet en heeft nog steeds haar slanke lijn!

Geplaatst: 13 feb 2004 22:47
door Hanneke2
mechelaar_fan schreef:Amputatie van oren of staart is verboden, nochtans hebben deze ingrepen weinig gevolgen voor het verdere leven van de hond. ze brengen de dierenarts weinig op.

amputatie van geslachtsorganen zijn toegelaten. dierenartsen raden het in vele gevallen aan. het kost ook flink wat. (neen hoor, ik wil niet insinueren dat dierenartsen commerciële overwegingen hebben :roll: ).

Als ze op andere honden rijdt, kun je eventueel ook de achterpoten amputeren, dan zal ze niet meer rijden, gedaan dat dominant gedrag.

Als je hond dominant is, moet je hem consequent opvoeden, en geen amputaties uitvoeren, ook niet van geslachtorganen.
Het is toch werkelijk onvoorstelbaar dat geen mens hier een normale vraag kan stellen over castreren zonder dat er iemand komt vertellen hoe vreselijk fout dat wel niet is, omdat iemand honden als mensen ziet en het nodig vindt om zijn of haar mening bij iemand anders door de strot te douwen.

Jij wilt je honden niet laten castreren, prima. Andere mensen willen dat wel. Ook prima. Als iemand vraagt 'wel of niet castreren?' dan kan je reageren totdat je scheel ziet. Maar als iemand vraagt naar het gedrag van een teef na castratie en jij hebt er de ballen verstand van omdat je nog nooit een gecastreerde teef hebt gehad, hou dan gewoon lekker je bek zoals andere verstandiger mensen ook doen. Je lijkt wel van de anti-abortustoestand. Ga lekker demonstreren bij de da voor de deur joh. Met een beetje geluk word je opgepakt en zijn wij effe van je af.

Hanneke

Geplaatst: 14 feb 2004 05:42
door cuatro
Wij hebben drie teven die we hebben laten castreren.
Bij de oudste hadden we zoiets van, hadden we dat maar eerder gedaan.
Ze knapte er ontzettend van op. Van te voren was ze zeker drie maanden van slag. Een zielig hoopje in de mand.
De tweede teef is een ontzettende bitch geworden. Volgens haar mag niemand door de kamer lopen want ze begint dan gelijk te snauwen. Hier vermoed ik wel dat ze te snel naar haar loopsheid is gecastreerd.
De laatste teef is niets aan te merken qua gedrag. Maar ze is wel ontzettend hongerig geworden. Was ze eerst moeilijk op gewicht te houden, nu moeten we zorgen dat ze niet te veel krijgt.
Alle drie de teven hebben wel meer vacht gekregen.

Geplaatst: 14 feb 2004 06:25
door granny
Mechelaar-fan heeft het over het amputeren van geslachtsorganen. Dat zou ik ook niet doen. Wel het weghalen van voortplantingsorganen. :mrgreen: :mrgreen:

Mijn teef is overigens ook dominant,maar als ze tegen de loopsheid aan zat werd ze ronduit agressief.

Ik heb haar dus laten castreren(werd ook steeds schijnzwanger).Ze is nog steeds super dominant naar honden,maar haar gedrag is nu wel stabieler dan ervoor. Ze is ook niet dikker geworden en de DA geeft nog steeds complimentjes over hoe weinig vet ze heeft(Ze is niet mager,maar gewoon slank)

Geplaatst: 14 feb 2004 13:40
door Roosje
Ik heb zelf niet echt een verandering gezien in het gedrag van Dot na haar castratie. Ze heeft ook niet de neiging om dikker te worden dan ervoor. Ons vorige teefje, Vip, was ook geholpen, daar heb ik ook geen echte gedragsverandering bij gemerkt, ze had wel de neiging om iets te dik te worden.

Roosje

Geplaatst: 14 feb 2004 16:53
door mechelaar_fan
Een hond castreren is dierenmishandeling, verminking, niet meer en ook niet minder dan dat.
Mensen die te lui zijn om hun hond een opvoeding mee te geven, vlug geslachtsorganen amputeren en klaar is kees.
Dat daarmee de hormonenproductie stilvalt is bijzaak, tja, dierenartsen en hormonen... ze springen er weinig ethisch mee om...
Een dierenarts gaat je uit commerciële overwegingen nooit de nadelen van de amputatie vertellen.
Inderdaad de mineraaldensiteit bij alle gewervelde dieren neemt af na castratie, maw de botten en gans het bewegingsapparaat worden zwakker. Ook de spierverzwakking na castratie is bewezen, Calcium speelt een belangrijke rol in de spiercontractie.
Oren bijknippen is natuurlijk veel erger...

Geplaatst: 14 feb 2004 18:11
door granny
zoals ik al zei,het is geen amputatie van geslachtsorganen,maar van VOORTPLANTINGSORGANEN.
En oren bijknippen....?????????? afknippen kan wel(liever niet) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Geplaatst: 14 feb 2004 23:11
door jidde
linlin schreef: teefjes die van nature al een beetje stoer zijn, kunnen door de veranderde hormonale balans nog stoerder, nog baziger worden. agressief, ach, dat heb je natuurlijk zelf voor een groot deel in de hand.
Ik gok dat het bij Nanni ook zo is, ik heb natuurlijk niet gekend VOOR castratie, maar ik denk dat dat ook een grote rol heeft meegespeeld met haar gedrag naar andere honden. Ze was al behoorlijk dominant en nu is ze dat nog erger. Ook door andere factoren hoor, ze krijgt hier opeens alle aandacht, wat ze voorheen moest delen

Geplaatst: 16 feb 2004 10:22
door damona
Hanneke2 schreef:
mechelaar_fan schreef:Amputatie van oren of staart is verboden, nochtans hebben deze ingrepen weinig gevolgen voor het verdere leven van de hond. ze brengen de dierenarts weinig op.

amputatie van geslachtsorganen zijn toegelaten. dierenartsen raden het in vele gevallen aan. het kost ook flink wat. (neen hoor, ik wil niet insinueren dat dierenartsen commerciële overwegingen hebben :roll: ).

Als ze op andere honden rijdt, kun je eventueel ook de achterpoten amputeren, dan zal ze niet meer rijden, gedaan dat dominant gedrag.

Als je hond dominant is, moet je hem consequent opvoeden, en geen amputaties uitvoeren, ook niet van geslachtorganen.
Het is toch werkelijk onvoorstelbaar dat geen mens hier een normale vraag kan stellen over castreren zonder dat er iemand komt vertellen hoe vreselijk fout dat wel niet is, omdat iemand honden als mensen ziet en het nodig vindt om zijn of haar mening bij iemand anders door de strot te douwen.

Jij wilt je honden niet laten castreren, prima. Andere mensen willen dat wel. Ook prima. Als iemand vraagt 'wel of niet castreren?' dan kan je reageren totdat je scheel ziet. Maar als iemand vraagt naar het gedrag van een teef na castratie en jij hebt er de ballen verstand van omdat je nog nooit een gecastreerde teef hebt gehad, hou dan gewoon lekker je bek zoals andere verstandiger mensen ook doen. Je lijkt wel van de anti-abortustoestand. Ga lekker demonstreren bij de da voor de deur joh. Met een beetje geluk word je opgepakt en zijn wij effe van je af.

Hanneke
Ik ben het helemaal met je eens :ok: :ok: :ok: Kon het niet beter zeggen

Geplaatst: 16 feb 2004 10:26
door damona
Bij dorca hebben we nooit enig verschil gemerkt, voor of na de castratie, alleen dat het een enorme hongerlap werd en dat we goed moesten uitkijken met eten.
Monda heb ik nooit gekend voordat ze gecastreerd werd, maar zij is behoorlijk dominant en heeft af en toe reuen gedrag.
Bij iedere boom willen piesen, soms zelfs haar poot optillen etc. Maart zij blijft gewoon mooi op gewicht en heeft geen last van vreetbuien

Geplaatst: 16 feb 2004 10:50
door linlin
mechelaar_fan schreef:Een hond castreren is dierenmishandeling, verminking, niet meer en ook niet minder dan dat.
Mensen die te lui zijn om hun hond een opvoeding mee te geven, vlug geslachtsorganen amputeren en klaar is kees.
Dat daarmee de hormonenproductie stilvalt is bijzaak, tja, dierenartsen en hormonen...
wat minder kort door de bocht mag ook, hoor. :roll:

wij hebben weloverwogen gekozen voor een castratie van onze ursula.

redenen:

1. ze is als teefje in de broodfok gebruikt. een groot aantal nestjes reeds gehad. wij vonden het genoeg. geen enkel nestje meer. nooit. uitsluiten.

2. ze was of loops, of schijnzwanger, of in de aanloop naar loops zijn. ze had er last van. was niet in goede doen.

3. wij willen niet een teefje verliezen aan tumoren aan de baarmoeder, eierstokken en/of tepels.

4. teefje was verder in uitermate goede gezondheid. eventuele risico's van de operatie waren alleszins aanvaardbaar.

voor de volledigheid: 5. eventuele ongemakken voor ons, zoals het uitlaten van een loopse teef, aanbidders voor de poort en bloedvlekken in huis konden ons bommen. dat was het probleem niet.

de operatie is uitermate goed geslaagd. teefje is in psychisch en fysiek opzicht in uitstekende conditie. gisteren nog werd haar leeftijd door een niet-malloot op vijf geschat. in april wordt ze negen. het is geen wrak, zoals jij wellicht veronderstelt.

Geplaatst: 16 feb 2004 10:55
door Eline*
Even antwoord op de vraag..teven worden over het algemeen gewoon wat zelfverzekerder na sterilisatie. Dat betekent dus dat teven die erg domineren of af en toe agressie tonen, dat dus met meer overtuiging gaan doen. Bij angstig/agressieve teven wordt sterilisatie omwille hiervan afgeraden.
Ik heb mijn eigen teef wel laten steriliseren en dat betrof een ansgtig/agressieve teef. Toen wist ik helaas nog niet beter. En ja..spijt als haren op mijn hoofd, want Laika is er alles behalve makkelijker van geworden.

Geplaatst: 16 feb 2004 11:41
door mechelaar_fan
om aan geboortebeperking te doen volstaat een heel eenvoudige ingreep, waar weinig bloed bij te pas komt: het afbinden van de eileiders. Je moet dan nog altijd vermijden dat je teef gedekt wordt, maar een ongelukje is ook geen ramp.

Geplaatst: 16 feb 2004 12:18
door ~Tine~
Yiska is er kwa karakter enorm van opgeknapt. Ook zij was voor de castratie ofwel loops, ofwel schijnzwanger, ofwel zaten haar hormonen zodanig in de knoop dat ze alleen zin had om ergens in een hoekje te liggen.

Na da castratie is ze een zelfzekerdere hond geworden met een eigen karakter dat niet om de haverklap veranderd. Kwa uiterlijk is haar vacht wat dikker geworden, maar dat mocht wel. Dikker is ze zeker niet geworden.

Ik heb spijt dat ik het niet eerder heb laten doen (ze was 4 jaar).

Mijn andere hond heeft geen last van haar loopsheid en is op haar 9-jaar oud dan ook nog volledig intakt. Er zit alleen een kans in dat het er toch nog uit moet door kisten op haar eierstokken :roll: .