Pagina 1 van 1

Wel of niet goed ?

Geplaatst: 25 sep 2004 00:51
door sirene
Bij mij op puppycursus hadden we laatst een kind-hond middag. Er werden spelletjes gedaan en de puppen konden zo meteen een beetje aan kinderen wennen.
We moesten ook in een grote kring gaan zitten op het veld en dan onze puppen doorgeven. Alle puppen moesten even (een minuut ofzo) bij alle mensen zitten. Aangeraakt en geknuffelt worden, spelen mocht ook.
Zo werden ze dus de kring doorgeven. Ik vond dit "spelletje" maar niks, ik vind het zowieso niks als vreemde mensen aan mijn hondje zitten maar oké.
Mullu (mijn pup) vond het dus ook helemaal niks. Hij blafte en jankte en zat constant naar mij te kijken. Volgens de instructeurs moest ik gewoon volhouden en was dit juist een goede oefening voor hem (hij was de enige die zo tekeer ging), hij was teveel aan me gehecht.

Nu hebben we binnenkort weer zo'n dag en gaan ze dat dus weer doen. Is dit werkelijk goed en stel ik me aan of moet ik gewoon naar mijn (en Mullu's gevoel) luisteren en niet meedoen. Of misschien een aantal mensen en niet de hele kring.
Wat is wijsheid ?

Oja, Mullu is inderdaad wel heel erg op mij gericht (dit zit ook in het ras). Maar kan best alleen thuis blijven of even bij bekenden van mij blijven zonder te piepen. Dan is het toch goed ?

Groetjes Sonja

Geplaatst: 25 sep 2004 00:59
door Wil de hond
Hoi Sonja,

Ik vind dat doorgeefspelletje maar raar klinken hoor. En al helemaal als je scheetje het daar zo moeilijk mee heeft. Je kunt toch ook bvb. met een paar mensen bij elkaar gaan zitten, zonder andere pups erbij, en dan proberen droppie ook met andere mensen kontakt te laten maken, in jouw aanwezigheid?

Zoals je het hierboven beschrijft leert Mullu niets positiefs mbt. andere mensen, hoogstens het tegendeel. Iets wat zeker niet de bedoeling zal zijn. Niet meer aan meedoen is dan ook mijn advies.

Als hij alleen kan blijven zit het met die enorme binding van hem aan jou ook wel snor lijkt me.

Groetjes terug,

Willy.

Geplaatst: 25 sep 2004 01:40
door Eline*
Ik ben het met Wil eens en ik zou hier dus ook niet aan meedoen. Sowieso hoort er bij het socialiseren van pups geen dwang aan te pas te komen, want dan ben je je pup aan het bang maken.
Wel vind ik dat je juist bij een ras zoals dat van jou je pup wel veelvuldig contact moet laten maken met vreemde mensen. Terughoudendheid en baasgerichtheid..okee, maar angst is niet okee.
Dus ik zou absoluut wel aan het werk met je pup!!

Geplaatst: 25 sep 2004 01:45
door Belle
Als ik jou was zou ik gewoon op m'n eigen gevoel afgaan. Als dit zo stressvol is voor je hond, lijkt het me niet echt goed. Socialiseren is natuurlijk goed, maar dan wel (zoals Wil ook al zegt) aan de hand van positieve ervaringen.
Belle is ook heel erg op mij gericht, en als ik thuis ben, wil ze ook het liefst bij mij in de buurt zijn. Maar als ik er niet ben, heeft ze ook helemaal geen problemen om bij de anderen van de familie te knuffen. Ook heeft ze geen problemen met alleen thuis zijn.

Geplaatst: 25 sep 2004 10:00
door Lysette
Van mij hoeft een hond niet iedereen maar leuk te vinden. Floor moet niks van vreemden hebben maar als ze mensen dan wat beter kent is ze er gek op. Benno moet echt totaal niks van vreemden hebben en maar een paar mensen buiten ons gezin waar hij ook bij op schoot wil zitten ofzo. Ik vind het wel best. Job is zo'n -ik-vind-iedereen-aardig-hondje en dat is soms wel leuk maar soms ook irritant :mrgreen:

Geplaatst: 25 sep 2004 10:20
door jip007
Ik zou hier ook echt niet aan mee doen :wink:

Geplaatst: 25 sep 2004 10:22
door Ursula
Ik zou hier ook niet aan mee doen. Bij ons op de hondenschool waar ik destijds liep wilden ze eens dat de cursisten van hond ruilden voor 1 les.
Om eens te ervaren hoe 't zou zijn met een heeeeeeeeele andere hond. In mijn geval zou ik dan Max moeten ruilen voor een Maltheser.
Ik wilde daar niet aan meedoen. Daar heb ik een flinke woordenwisseling over gehad en toen ben ik maar naar huis gegaan.
Ten eerste vond ik 't geen strak plan dat de mevrouw die haar Maltheser gewend was ineens met mijn onbehouwen Max moest lopen en ten tweede boeit 't me niet hoe 't zou zijn om met een Maltheser te lopen.
Ik zag er echt 't nut niet van in.
Luister maar naar je eigen gevoel en doe er niet aan mee!!!
Het is prima als je hond in contact komt met vreemde mensen, daar is niks mis mee, maar zeker NIET onder dwang.

Geplaatst: 25 sep 2004 11:28
door laeken
Wuilus zou het ook heel erg vinden en ze heeft helemaal geen problemen met alleen zijn. Het is de aard van je hondje en daar moet je niet mee sollen. Wat Wil al zegt, het wordt allemaal een nare ervaring en dat is iets wat juist een wat eenkennig hondje niet moet hebben met vreemden lijkt me :ok: Ik zou daar dus niet meer aan meedoen en je hondje gewoon contact laten maken met vreemden waar jij bij bent, lekker op eigen initiatief dus waardoor het allemaal positief wordt.

Geplaatst: 25 sep 2004 11:32
door fes/lou
Ik heb zelf Labradors, heel stabiel en open, maar ook die zou ikmniet door laten geven. Kom op zeg, het is geen lappenpop.
Gewoon weigeren de volgende keer, het is jouw hond, en hij heeft een uitgesproken karakter, daar ga je niet mee sollen.

Geplaatst: 25 sep 2004 11:49
door cloris
Ik vind heel veel leuk en aardig, maar mijn pup ga ik toch echt niet doorgeven!

Geplaatst: 25 sep 2004 13:13
door Mama Sanneke
Ik denk dat dwang nooit goed is.
Als je mensen en kinderen ontmoet dan krijgt hij de kans
om kennis te maken op zen eigen tempo.
je zal maar es van de ene in de andere grijpers van mensen geduwd worden.
Dat maar bruut gaan forceren lijkt me echt niks. :boos:
Sanneke

Geplaatst: 25 sep 2004 13:19
door Roelfien
Ik vind dat ook niet zo goed, eerlijk gezegd.
Wat wij wel op puppy cursus deden was met de pup langs een paar mensen en hun hondje lopen, gewoon aan losse lijn en dan kregen ze van die mensen een koekje en een kleine aai. Maar dan hou je dus zelf je hond bij je en als het hondje het niet wilde, dan hoefde dat ook niet.

Geplaatst: 25 sep 2004 13:34
door Simone62
ik zou het ook niet doen, dan maar een extra rondje door het winkelcentrum om te laten wennen aan mensen. maar dan heb je het zelf onder controle wie je pup aait en wie niet.

Geplaatst: 25 sep 2004 15:44
door Golden Stanley
Hoi,

Ik zou daar niet meer aan meedoen. Foute manier van druk op je hond zetten en heeft totaal niks met socialiseren te maken. Stel dat je toch wil doen waar je me laatst over mailde, kan dit een slechte invloed hebben.
Laat hem naar de mensen komen ipv andersom, zonder enige vorm van dwangmatig handelen.
Veel succes hoor.

Geplaatst: 25 sep 2004 20:08
door sirene
Jeetje, zoveel reakties had ik niet verwacht hoor! Bedankt allemaal.

Ik ga daar dus niet meer aan mee doen en we gaan lekker weer gewoon op ons eigen tempo op onze eigen manier bezig.
Met het socialiseren zit het wel goed hoor, Mullu is vanaf het begin "overal" mee naar toe geweest en nu nog. Hij is absoluut niet bang voor vreemde mensen of wat dan ook , hij vind ze alleen meestal niet leuk.
Hij hoeft van mij ook absoluut niet iedereen aardig te vinden of door iedereen geknuffeld te worden hoor. Als hij maar niet angstig of agressief wordt.

We doen gewoon geen ruilspelletjes meer :pffff:

Bedankt :ok:
Sonja

Geplaatst: 25 sep 2004 20:46
door Gast
Ik zou aan deze oefening ook niet meedoen als mijn pup angstig reageert.
Wij hebben laatst een oefening gedaan op de hondenschool met een kind die ik wel leuk vond. Het kind, een meisje van een jaar of 12, moest op iedere cursist afstappen en vragen of ze de hond mocht aaien. Ze moest de hond eerst even aan haar hand laten snuffelen en dan onder de kin aaien. Vantevoren werd gezegd dat je niet aan deze oefening mee hoefde te doen als je hond bang of mogelijk agressief was.

Geplaatst: 25 sep 2004 22:25
door KLEINE HOBBES
Ik zou mijn pup dat niet aan willen doen straks heeft hij een hekel aan kinderen en wie weet wat er dan gebeurd.