Pagina 1 van 1

Blaffen naar grote (donkere) honden

Geplaatst: 26 sep 2004 15:15
door Misty 2
Hoi allemaal,

Onze cocker spaniel van 3 en een half jaar heeft sinds een tijdje dat ze blaft naar grote honden. Zeker als die donker zijn. Als ze eenmaal dichtbij zijn doet ze niks en wil spelen. Dit doet ze als ze aan de riem is en ik heb gemerkt dat het ook aan mij ligt. Ik pakte al bij voorbaat de riem steviger vast en dat is nu net het sein voor haar dat er wat bijzonders aankomt. Ik doe dat dus niet meer :neenee: , maar het gedrag is er wel zo ingeslopen bij haar.
Ik probeer het met afleiden, maar dat lukt (nog) niet echt.
Wij doen samen aan behendigheid en volgen GG 1 en daar vertoond ze dit gedrag niet.
Wie heeft er tips?
alvast bedant

Geplaatst: 26 sep 2004 15:22
door Eline*
Je idee is prima, maar in de uitvoering gaat er denk ik iets mis. :wink:
Afleiden..daarmee is je bedoeling dat je ander gedrag aanleert inplaats van het uitvallen wat je hond nu doet. Dat betekent dat je de hond dus iets gaat aanleren wat tijd kost en langzaam opgebouwd moet worden. De oefening aandacht voor de baas kan je niet opbouwen..een hond heeft aandacht of heeft het niet. Wel kan je de tijd dat de hond aandacht kan vasthouden opbouwen en de afleidende prikkels opbouwen. Dan begin je dus met oefenen in een prikkelarme omgeving en dat breidt je uit naar steeds moeilijker..en het moeilijkste voor jouw hond is dat dus in de buurt van andere honden. In principe ga je dus pas op afstand oefenen van andere honden als je hond zonder andere hond goed aandacht voor je heeft en dat een poosje vol kan houden. Dan oefen je op grote afstand van andere honden en langzaamaan verklein je die. Oefenen doe je bij iedre hond, ook de kleinere..dat is namelijk ook het opbouwen van je prikkels.
Als je in de tussentijd in de situatie komt dat je hond fixeert of blaft naar andere honden draai je om en loop je de andere kant op weg van die naderende hond, terwijl je de aandacht vangt van je hond.
Zo voorkom je winnaarservaringen.

Geplaatst: 27 sep 2004 13:54
door Misty 2
Bedankt Eline, ik ga er aan werken.
Gelukkig speelt ze wel gewoon met grote honden, maar dat uitdagende blaffen moet ze gewoon laten.