Pagina 1 van 1

DD: allergie voeding ? please help !!!!

Geplaatst: 24 apr 2005 23:15
door planet
Mijn probleemkind DJEFFE, duitse dog van 1 jaar oud ...

Probleem 1: zijn oog (we maken ons klaar voor een 4de operatie)
Probleem 2: zijn vacht ...

Sinds 5 maanden proberen we zijn vacht (zwart) in orde te krijgen. Sinds januari is hij zijn puppie pels aan het ruilen voor een nieuwe vacht ... tergend langzaam (meerdere malen op controle geweest bij de huidspecialist ...).
Heeft al weken antibiotica gehad, demodex etc ... ook 6 weken op Hills voeding (speciaal voor allergie).

Tijdens het ruilen van de pels vertoont hij ook kale plekjes en puistjes ... tijdens zijn dieet op Hills voeding bleeft dit verschijnels achterwegen.
Helaas is die Hills voeding niet betalen voor lange termijn ... (60 a 70 euro/zak van 10kg).

Sinds we een week weer overgeschakeld zijn naar zijn normale brokken, Prins, komen de kale plekjes weer te voorschijn.

Ik vermoed een slechte reactie op Prins. Royal Canin was ook geen geschikte combinatie.
In het weekend krijgt hij enkel Duck compleet (2x/dag).

Weet iemand raad ???? Welke brokken kan ik eens proberen ???

Ben al maanden op de sukkel met onze Djeffe, ik weet niet meer wat te proberen ...

Eukeneba ? Hills ???

Thx !!!

Bart

Geplaatst: 24 apr 2005 23:40
door indiera
Hoi probeer maar eens een lams rijst brok en dan die van technical ,is een canadees voer ,maar heeft al vele dogachtigen geholpen wel eerst even zo een 6 a 7 weken volhouden hoor.

Geplaatst: 25 apr 2005 08:33
door plenty
Ik denk dat je beter op de Barf voeding kan overstapen , krijgt je hond hellemaal geen troep meer binnen .

Geplaatst: 25 apr 2005 08:36
door cloris
Heb je hem al eens een langere tijd op versvlees gezet? hij krijgt het nu alleen in het weekend lees ik, ik zou het proberen, gewoon een week of 2 alleen maar versvlees, daarna eens iets van FarmFood proberen als je brokken bij wilt geven.
In een grijs ver verleden hebben mijn honden ook oa R.C. gekregen en steenvast kreeg de reu gekke rode plekken enz... dus.

Geplaatst: 25 apr 2005 12:11
door Golden Stanley
Als je toch in de experimenteerfase zit, zou ik hem overzetten op barfen of een goed KVV. Is hij al getest op voedselallergie (graan/gluten)? Dan zou ik hem ook van de Duck afhalen en bv. Carnibest geven. Er zijn maar weinig honden met Demodex of andere huidallergien die het goed doen op een brok.

Geplaatst: 25 apr 2005 12:18
door M@scha
mijn hond heef hetzelfde, nu heb ik zijn huid redelijk onder controle en begint zijn huid weer.

kvv heeft hier niks geholpen

Geplaatst: 25 apr 2005 13:31
door caitlin
probeer een reza dat is een voeding dat glutenvrij is en heel veel honden zijn allergisch voor gluten het is altijd te proberen

Geplaatst: 25 apr 2005 19:36
door aschra
ik zou dit voer eens proberen

http://www.canidae-eu.com/

Geplaatst: 29 apr 2005 22:44
door *Linda*
Mijn hond reageert ook op heel veel produkten allergisch. Heb verschillende merken gebrobeert oa. Royal Canin Sensibel speciaal voor honden met gevoelige darmen/huid. Hielp dus niets. Hij krijgt nu al heel lang Farmfood met af en toe Rodi versvlees en hij ziet er echt geweldig uit. Zijn vacht is heel mooi glad en hij glimt erover terwijl hij eerst ook kale plekken en een soort puistjes had. Houd er ook rekening mee dat al die antibiotica kuren en narcose-vloeistoffen een enorme inpact hebben op een hond, daar hoort dus ook zijn huid bij......Veel sterkte!

Re: DD: allergie voeding ? please help !!!!

Geplaatst: 30 apr 2005 10:58
door Gerrit de Weerd
planet schreef:Mijn probleemkind DJEFFE, duitse dog van 1 jaar oud ...


Weet iemand raad ???? Welke brokken kan ik eens proberen ???

Ben al maanden op de sukkel met onze Djeffe, ik weet niet meer wat te proberen ...

Eukeneba ? Hills ???

Thx !!!

Bart
Hallo Bart,

Zomaar overgaan op andere brokken heeft uit mijn ervaring geen zin. De darmflora, "die veel voor de kiezen heeft gehad", moet eerst goed worden opgebouwd. Dit bereik je niet met droogvoer!! Ook niet met Farm Food HE.
Vandaar mijn advies:
Deze methode adviseren wij voor honden die een heel gevoelige spijsvertering (slechte darmflora) hebben.
Wanneer uw huidige brokken op zijn, geeft u de hond de eerste dag een compleet diepvries versvlees met veel vuile pens waar even de “kookâ€

Re: DD: allergie voeding ? please help !!!!

Geplaatst: 30 apr 2005 12:29
door Sjiel
Gerrit de Weerd schreef:
planet schreef:Mijn probleemkind DJEFFE, duitse dog van 1 jaar oud ...


Weet iemand raad ???? Welke brokken kan ik eens proberen ???

Ben al maanden op de sukkel met onze Djeffe, ik weet niet meer wat te proberen ...

Eukeneba ? Hills ???

Thx !!!

Bart
Hallo Bart,

Zomaar overgaan op andere brokken heeft uit mijn ervaring geen zin. De darmflora, "die veel voor de kiezen heeft gehad", moet eerst goed worden opgebouwd. Dit bereik je niet met droogvoer!! Ook niet met Farm Food HE.
Vandaar mijn advies:
Deze methode adviseren wij voor honden die een heel gevoelige spijsvertering (slechte darmflora) hebben.
Wanneer uw huidige brokken op zijn, geeft u de hond de eerste dag een compleet diepvries versvlees met veel vuile pens waar even de “kookâ€

Re: DD: allergie voeding ? please help !!!!

Geplaatst: 02 mei 2005 09:28
door Gerrit de Weerd
.[/quote]
En als de hond allergies is voor rundereiwitten????[/quote]

Een allergie voor rundereiwitten bestaat niet. Rundereiwit is een basisbestanddeel van de voeding van de wilde hondachtigen (wolf). Wanneer een hond een zogenaamde "allergie" voor rund heeft, zijn er andere stoffen die een volledige benutting onmogelijk maken. Je moet dan gaan zoeken naar die stoffen.
Bovendien lost een goed opgebouwde darmflora, in combinatie met een eerlijk voer zonder chemische toevoegingen vrijwel elke "allergie" op.

Groet,
Gerrit de Weerd.

Geplaatst: 02 mei 2005 10:21
door Golden Stanley
Mijn mening is dat honden wel allergisch kunnen zijn voor bepaald vlees.
Whooper is bv. allergisch voor runderhart en kreeg daar flinke reacties op. Smetplekken over zijn hele borstkas wat vreselijk ging jeuken.
Dat was in de beginfase van het barfen. Tijdje niks meer gegeven en daarna heel langzaam opgebouwd tot standaard 1x per week runderpens of runderhart met groentemix. De plekken zijn nu helemaal weg, hij is er 'overheen gegroeid'.
Ik denk dat het percentage rundereiwit in FF wel meevalt om zo'n reactie aan te wakkeren, want toen ze nog op FF stonden had hij nooit last.

Re: DD: allergie voeding ? please help !!!!

Geplaatst: 02 mei 2005 21:18
door Sjiel
Gerrit de Weerd schreef:Een allergie voor rundereiwitten bestaat niet. Rundereiwit is een basisbestanddeel van de voeding van de wilde hondachtigen (wolf). Wanneer een hond een zogenaamde "allergie" voor rund heeft, zijn er andere stoffen die een volledige benutting onmogelijk maken. Je moet dan gaan zoeken naar die stoffen.
Bovendien lost een goed opgebouwde darmflora, in combinatie met een eerlijk voer zonder chemische toevoegingen vrijwel elke "allergie" op.

Groet,
Gerrit de Weerd.
Identification of allergens responsible for canine cutaneous adverse food reactions to lamb, beef and cow's milk

Geplaatst: 03 mei 2005 23:21
door ignit
Beste Gerrit,

honden kunnen wel degelijk allergisch zijn voor gekookt rundvlees en andere vleessoorten. Volgens Mogens Eliasen, Mag.Scient. Chemie, is de oorzaak, dat de logge eiwitmoleculen tijdens het verhitten zodanig geschud en getrild worden, dat ze letterlijk in stukken uit elkaar vallen en zich niet meer kunnen hergroeperen. Bovendien vallen ze uiteen in veel identieke eiwitfracties, eiwitfracties die allemaal hetzelfde zijn. Het lichaam van bepaalde honden kan ze niet allemaal benutten en ook niet verwerken. Het immuunsysteem kan dan "redenen tot bezorgdheid" constateren en een allergische reactie teweegbrengen.

Rauw vlees wordt in de maag afgebroken door duizenden enzymen, die allemaal een bepaald gedeelte van een eiwitmolecuul afbreken in eiwitfracties of aminozuren, die klaar zijn voor gebruik en helemaal afgestemd op het lichaam.

Dan is er ook nog Donald R. Strombeck, de Amerikaanse onderzoeker die zich 40 jaarlang heeft bezig gehouden met de spijsvertering van honden en katten en daar zelfs een Award voor gekregen heeft van Purina. Hij geeft aan, dat allergien voor vlees veroorzaakt kunnen worden door 1) een slechte orale tolerantie, 2) te vroeg spenen en 3) entingen op te jeugdige leeftijd.

Wat bedoel je met
Wanneer een hond een zogenaamde "allergie" voor rund heeft, zijn er andere stoffen die een volledige benutting onmogelijk maken. Je moet dan gaan zoeken naar die stoffen.

Vriendelijke groet,
Ignit Bekken.
www.barf-natuurlijk.nl

Geplaatst: 03 mei 2005 23:34
door jip007
Hebben ze wel een allergie test gedaan , en een puppievacht gaat pas echt goed loslaten als het echt heel warm weer wordt, dus meestal niet in januari.