Pagina 1 van 2

Trekken aan de lijn

Geplaatst: 22 nov 2005 18:47
door Mama Sanneke
Ik ben heel lang bezig geweest om het trekken aan de lijn af te leren.
Het heeft geen baat.
Als iemand tips heeft zodat we toch nog op een aangename manier kunnen wandelen ?
Zodra hij een hond heeft geroken of gezien is er geen houden meer aan.
Ook als hij mensen ziet aankomen.
Hij heeft nu een 2 meter lijn met halsband.

Geplaatst: 22 nov 2005 19:15
door Mirri
Hoi,

Heb je al eens geprobeerd om stil te blijven staan als hij trekt en het hem dan zelf te laten oplossen dat hij een stukje terug loopt en dan weer verder lopen.
Ben ik wel een paar maanden mee bezig geweest en nu heeft hij het door :ok:

Geplaatst: 22 nov 2005 19:15
door magda
ik heb met stacey hetzelfde probleem ook al van alles geprobeert ,bij stacey is het vooral de weg terug naar huis van huis weg gaat het wel :roll: ik sta ook open voor tips ,stilstaan en de andere kant oplopen heb ik allemaal al gedaan helpt geen snars :19: soms als ik het echt zat ben en ik word ff heel boos :boos: wil dat nog weleens even helpen maar ook niet voor lang :19:

Geplaatst: 22 nov 2005 19:43
door Mama Sanneke
Mirri schreef:Hoi,

Heb je al eens geprobeerd om stil te blijven staan als hij trekt en het hem dan zelf te laten oplossen dat hij een stukje terug loopt en dan weer verder lopen.
Ben ik wel een paar maanden mee bezig geweest en nu heeft hij het door :ok:
Ook geprobeert. :wink:

Geplaatst: 22 nov 2005 19:45
door Mama Sanneke
magda schreef:ik heb met stacey hetzelfde probleem ook al van alles geprobeert ,bij stacey is het vooral de weg terug naar huis van huis weg gaat het wel :roll: ik sta ook open voor tips ,stilstaan en de andere kant oplopen heb ik allemaal al gedaan helpt geen snars :19: soms als ik het echt zat ben en ik word ff heel boos :boos: wil dat nog weleens even helpen maar ook niet voor lang :19:
De andere kant oplopen heb ik ook een hele tijd geprobeert, hielp voor 5 minuten en dan begon het weer.
Het is niet alleen bij mij ook bij de ander gezinsleden.
Het uitvallen naar auto's is verbeterd.

Geplaatst: 22 nov 2005 20:04
door *amber*
Is zo'n lange lijn dan wel verstandig? Want dan heeft ie de ruimte om verder te gaan en kent ie z'n grens niet goed.. En ik denk consequent zijn, het hele gezin, want misschien doet de een het wel anders als de andere. En anders misschien toch maar op curcus?
Succes :mrgreen:

Geplaatst: 22 nov 2005 20:06
door Mama Sanneke
*amber* schreef:Is zo'n lange lijn dan wel verstandig? Want dan heeft ie de ruimte om verder te gaan en kent ie z'n grens niet goed.. En ik denk consequent zijn, het hele gezin, want misschien doet de een het wel anders als de andere. En anders misschien toch maar op curcus?
Succes :mrgreen:
Ik heb nochtans goed uitgelegd aan iedereen hoe ik het deed. :wink:
Ik zit nu te denken aan privé-hulp.
Probleem is dat ik me met Luka niet kan verplaatsen.(kan niet rijden)
Ergens op cursus zie ik vanwege de angst van luka niet zitten.

Geplaatst: 22 nov 2005 21:49
door elisavanmaarsseveen
heb je al eens een gentle leader geprobeerd
groetjes helga

Geplaatst: 23 nov 2005 09:03
door Mark-fryslan
Mama Sanneke schreef:
*amber* schreef:Is zo'n lange lijn dan wel verstandig? Want dan heeft ie de ruimte om verder te gaan en kent ie z'n grens niet goed.. En ik denk consequent zijn, het hele gezin, want misschien doet de een het wel anders als de andere. En anders misschien toch maar op curcus?
Succes :mrgreen:
Ik heb nochtans goed uitgelegd aan iedereen hoe ik het deed. :wink:
Ik zit nu te denken aan privé-hulp.
Probleem is dat ik me met Luka niet kan verplaatsen.(kan niet rijden)
Ergens op cursus zie ik vanwege de angst van luka niet zitten.
Je hebt er al eens eerder een topic over gehad. Daarin zijn alle tips zo'n beetje al gegeven. Het probleem is inderdaad dat je met het hele gezin consequent het probleem moet aanpakken. En volhouden natuurlijk. In dat laatste zit het hem denk ik. Je hond trekt nu steeds aan het langste eind. Hij heeft tot nu toe altijd succes gehad met het trekken. Dat leer je hem nu niet zomaar eventjes af. Dan is 5 minuutjes netjes meelopen al heel erg goed.

Je hond heeft zich ontwikkeld tot een semi prof. sledehond. Perfect aangeleerd. Goed opgebouwd. Nu is het tijd voor de volgende oefening. Ontspannen meelopen. Dat zal best een moeilijke oefening zijn voor je hond maar dat moet hem toch aan te leren zijn. Ik blijf bij mijn vorige tips (stilstaan en aandacht belonen) en denk dat het verstandig is als je er goede hulp bij krijgt. Een gentle leader kan helpen. Maar dan moet je wel de verleiding kunnen weerstaan om er aan te rukken. Een gentle leader of Follow me is een soort paardenhalster maar dan voor de hond. Je hebt er dan wel veel meer controle over.

Groetjes Mark

Geplaatst: 23 nov 2005 09:08
door Mama Sanneke
elisavanmaarsseveen schreef:heb je al eens een gentle leader geprobeerd
groetjes helga
Ik las ergens dat dit een goed hulpmiddel is.
Maar is het wel geschikt voor een kleiner ras zoals Luka.

Geplaatst: 23 nov 2005 09:17
door Mama Sanneke
De wandeling duurde vanochtend dus erg lang. :wink:
Ik weet niet of ie het snapt.
Maar hij verzet zich met alle macht als ik ga stilstaan.
Pas als hij naar me komt of de lijn los hangt ga ik verder.
Ik probeer het nu vol te houden en heb de andere gezinsleden op de hoogte gebracht.

Geplaatst: 23 nov 2005 09:29
door starfleet
Mama Sanneke schreef:De wandeling duurde vanochtend dus erg lang. :wink:
Ik weet niet of ie het snapt.
Maar hij vezet zich met alle macht als ik ga stilstaan.
Pas als hij naar me komt of de lijn los hangt ga ik verder.
Ik probeer het nu vol te houden en heb de andere gezinsleden op de hoogte gebracht.
Het kwartje gaat waarschijnlijk wel vallen, maar je moet een lange adem hebben. Als je denkt na twee weken dat het niet werkt, ben je te ongeduldig. En verder goed timen met belonen, elke keer dat hij braaf meeloopt of naar je opkijkt, al is het maar een seconde in het begin, gelijk belonen.
Helemaal het trekken eruit krijgen onder alle omstandigheden, dat gaat vast niet lukken, maar het moet wel mogelijk zijn het een heel eind te verbeteren. Een genteleader kan prima voor kleine honden, maar je moet heel erg opletten dat je niet corrigeert met de gentle leader, ik zie regelmatig mensen die een ruk geven aan de gentle leader :N: en dat is beslist niet de bedoeling.

Anne

Geplaatst: 23 nov 2005 10:38
door Mark-fryslan
In het begin zal het verzet alleen nog maar toenemen. Je hond haalt nu alle uit de kast om toch zijn succes te kunnen behalen. Het is nu belangrijk om je geduld te bewaren en je hond te belonen voor elk stapje wat hij goed

Je kunt zelf het eten geven smorgens even achterwege laten en hem echt iets geven wat hij heel erg lekker vind. Een hond met honger is extra gemotiveerd.

Je hond moet dus echt de omschakeling gaan maken: "Trekken is zinloos en levert me niks op. Ik kan beter zorgen dat er geen spanning op de lijn is want dan kan ik wat lekkers!"

Heel veel geduld de komende periode. En ik heb er alle vertrouwen in dat het kwartje gaat vallen bij je hond. Je kunt beter de kinderen niet met de hond laten wandelen als je weet dat ze het toch niet volhouden. Anders raakt je hond in de war natuurlijk. Ene moment kan je wel trekken. Dan weer niet.

Succes joh,

Groetjes Mark

Geplaatst: 23 nov 2005 11:04
door Belle
Ik ben het met de anderen eens dat het vooral een kwestie is van heel consequent zijn. Je moet echt even tegen jezelf zeggen dat je vanaf nu het trekken aan de lijn NOOIT meer toelaat. Dus ook niet als je haast hebt, even geen geduld hebt, Luka heel nodig moet. In het begin ook situaties waarvan je weet dat Luka aan de lijn trekt, proberen te vermijden. Het heeft bij Belle op die manier heel goed gewerkt. Ik ben begonnen met oefenen als ze eerst lekker had kunnen rennen en dan op rustige plekken waar de kans andere honden of andere afleidingen tegen te komen heel klein was. Daarna geoefend met honden aan de overkant van een brede weg en dan de afstand steeds een stukje verkleind. In situaties waarvan ik wist dat de kans groot was dat ze ging trekken, liet ik haar los lopen (natuurlijk alleen als dat veilig was). Op die manier kon ik haar vaak belonen voor goed gedrag en leerde ze het ook vrij snel.
Verder zou ik niet gaan lokken met lekkers (want hij moet het ook doen als je niets lekkers in je hand hebt), maar belonen als hij het per ongeluk goed doet. Dit betekent dat je heel goed op je hond moet letten, want in het begin moet je zelfs het kleinste moment van aandacht voor jou belonen.
Bij mij heeft de rest van de familie dit overigens niet consequent toegepast, met als gevolg dat Belle bij mij wel netjes aan de lijn kan lopen, maar bij de anderen nog weleens wil trekken. Een hond kan dus best iets bij de een goed doen en bij een ander niet.

Geplaatst: 23 nov 2005 11:06
door Bakkie
Mama Sanneke schreef:Het uitvallen naar auto's is verbeterd.
Hai

Begrijp ik het goed dat het probleem niet alleen wandelen zonder trekken is? Ik heb zelf ook een probleemhond met meerdere problemen, maar ook het wandelen bij ons is een probleem.
Ik ga je nu niet overvallen met mijn verhaal, maar mocht je het willen weten dan hoor ik het wel.

Weet je waarom je hond uitvalt naar auto's? En zijn er nog meer problemen die zich voordoen als je met je hond de straat op gaat?
Zoja dan zou ik als ik jou was toch eens gaan denken aan een gedragstherapeut. Ik ben namelijk bang dat als er een onderliggend probleem is je kan trainen wat je wilt maar dat de kans aanwezig is dat je hond het niet zal oppakken.

Waarom niet? Als wandelen om de een of andere reden stress oplevert kan het zijn dat het stressniveau op een gegeven moment zo groot wordt dat je hond niks meer kan leren.
Ik heb zelf die ervaring met mijn kruising Border Collie. Hij leert graag en heel erg snel, maar het wandelen zonder trekken wil maar niet lukken. Om de doodsimpele reden dat hij op de momenten dat ik dat doe te veel stress heeft.

Ik ga binnenkort starten met de clomicalm en ga daarnaast ook nog met hem in therapie.

Greetz
Corina

Geplaatst: 23 nov 2005 12:20
door Belle
Inge O schreef:zonder het als kritiek te bedoelen, want ik weet dat je het te gevaarlijk vindt voor luka, maar ik denk heel eerlijk gezegd dat het bijna onmogelijk is een hond buiten lange tijd ontspannen aan een doorhangend lijntje te laten lopen als ze nooit los mogen. zo'n beestje zit dan vol energie, spanning, nieuwsgierigheid, aktie enz. enz.
en dat moet er langs érgens uit natuurlijk.

heb je hem al eens aan een lange (flexi) lijn gehad?
Ik denk dat je daar wel gelijk in hebt, Inge. Ik had er ook even niet aan gedacht dat Luka nooit los loopt. Sanneke, heb je wel een grote tuin waar Luka in kan uitrazen? Maar dan nog zijn er buiten natuurlijk allerlei interessante zaken die een hond wil onderzoeken. Een flexlijn is dan misschien inderdaad een optie. Als je dan afwisselt met een gewone lijn, kun je Luka misschien leren dat hij aan de flexlijn zijn gang mag gaan, maar aan de gewone rustig naast je moet lopen. Je kunt er natuurlijk ook een commando aan koppelen. Bij mij hoeven ze ook niet altijd en overal naast me te lopen, alleen als ik het commando 'naast' geef. Op het uitlaatveld bij mijn huis moeten ze wel aan de lijn, maar mogen ze voor, achter, links of rechts lopen en snuffelen wat ze willen. Ze mogen me alleen nooit het veld over sleuren, maar dat is met een hond van het formaat Luka toch niet zo snel het geval?

Geplaatst: 23 nov 2005 12:45
door Mark-fryslan
Inge O schreef:
Mama Sanneke schreef:Ik weet niet of ie het snapt.
Maar hij vezet zich met alle macht als ik ga stilstaan.
ik vrees dat hij het juist al heel goed snapt, sanneke, té goed zelfs :wink: . doordat je dit al herhaalde malen hebt geprobeerd vroeger, maar nooit superconsequent bent doorgegaan, weet hij ondertussen donders goed dat er een moment komt waarop je toegeeft - en daar werkt hij dus steeds weer naartoe.

zonder het als kritiek te bedoelen, want ik weet dat je het te gevaarlijk vindt voor luka, maar ik denk heel eerlijk gezegd dat het bijna onmogelijk is een hond buiten lange tijd ontspannen aan een doorhangend lijntje te laten lopen als ze nooit los mogen. zo'n beestje zit dan vol energie, spanning, nieuwsgierigheid, aktie enz. enz.
en dat moet er langs érgens uit natuurlijk.

heb je hem al eens aan een lange (flexi) lijn gehad?
Hmm dan vraag je wel heel veel van de hond ja. Een flexlijn zou misschien wel kunnen maar dan zou ik dat alleen op een speelweide doen. Niet zo op straat. Ik zie de flexlijn als het ideale hulpmiddel om het trekken aan te leren. Elke inspanning wordt immers beloond met meer vrijheid en ruimte.

Ik kwam vroeger regelmatig op een manege. Daar stonden de paarden 23 uur per dag op stal. Avonds werden ze even losgegooid in de bak. Dan gingen ze "zo gek doen" tja, vind je het raar dacht ik dan altijd?

Dat geld hier ook natuurlijk. Kun je niks verzinnen om je hond toch even lekker te laten rennen? Aan de fiets ofzo? Een hond die zijn energie niet kwijt kan raakt gefrustreerd. Lastig hoor. Dan weet ik het verder ook niet.

Groetjes mark

Geplaatst: 23 nov 2005 13:10
door starfleet
Of een tuig in combinatie met flex en een gewone halsband in combinatie met riem, dat vind ik het beste werken, met een flex komt er toch altijd een beetje spanning op de halsband te staan.

Anne

Geplaatst: 23 nov 2005 14:13
door Mama Sanneke
Bakkie schreef:
Mama Sanneke schreef:Het uitvallen naar auto's is verbeterd.
Hai

Begrijp ik het goed dat het probleem niet alleen wandelen zonder trekken is? Ik heb zelf ook een probleemhond met meerdere problemen, maar ook het wandelen bij ons is een probleem.
Ik ga je nu niet overvallen met mijn verhaal, maar mocht je het willen weten dan hoor ik het wel.
Weet je waarom je hond uitvalt naar auto's? Greetz
Corina
Auto's die zacht rijden en weinig lawaai maken doen hem niks.
Die er in een rotvaart voorbij schuren wel, net zoals zware motors.
Harde geluiden, ook bv. als je met zo'n zware nietjesmachine bezig bent
of zelfs bij de buren, dat tjakka telkens daar is ie ontzettend boos op.

Geplaatst: 23 nov 2005 14:15
door Mama Sanneke
Inge O schreef:
Mama Sanneke schreef:Ik weet niet of ie het snapt.
Maar hij vezet zich met alle macht als ik ga stilstaan.
ik vrees dat hij het juist al heel goed snapt, sanneke, té goed zelfs :wink: . doordat je dit al herhaalde malen hebt geprobeerd vroeger, maar nooit superconsequent bent doorgegaan, weet hij ondertussen donders goed dat er een moment komt waarop je toegeeft - en daar werkt hij dus steeds weer naartoe.

zonder het als kritiek te bedoelen, want ik weet dat je het te gevaarlijk vindt voor luka, maar ik denk heel eerlijk gezegd dat het bijna onmogelijk is een hond buiten lange tijd ontspannen aan een doorhangend lijntje te laten lopen als ze nooit los mogen. zo'n beestje zit dan vol energie, spanning, nieuwsgierigheid, aktie enz. enz.
en dat moet er langs érgens uit natuurlijk.

heb je hem al eens aan een lange (flexi) lijn gehad?
Ja, daar doet hij net hetzelfde mee.
De lijn is nooit lang genoeg.

Geplaatst: 23 nov 2005 14:18
door Mama Sanneke
Mark-fryslan schreef:
Inge O schreef:
Mama Sanneke schreef:Ik weet niet of ie het snapt.
Maar hij vezet zich met alle macht als ik ga stilstaan.
ik vrees dat hij het juist al heel goed snapt, sanneke, té goed zelfs :wink: . doordat je dit al herhaalde malen hebt geprobeerd vroeger, maar nooit superconsequent bent doorgegaan, weet hij ondertussen donders goed dat er een moment komt waarop je toegeeft - en daar werkt hij dus steeds weer naartoe.

zonder het als kritiek te bedoelen, want ik weet dat je het te gevaarlijk vindt voor luka, maar ik denk heel eerlijk gezegd dat het bijna onmogelijk is een hond buiten lange tijd ontspannen aan een doorhangend lijntje te laten lopen als ze nooit los mogen. zo'n beestje zit dan vol energie, spanning, nieuwsgierigheid, aktie enz. enz.
en dat moet er langs érgens uit natuurlijk.

heb je hem al eens aan een lange (flexi) lijn gehad?
Hmm dan vraag je wel heel veel van de hond ja. Een flexlijn zou misschien wel kunnen maar dan zou ik dat alleen op een speelweide doen. Niet zo op straat. Ik zie de flexlijn als het ideale hulpmiddel om het trekken aan te leren. Elke inspanning wordt immers beloond met meer vrijheid en ruimte.

Ik kwam vroeger regelmatig op een manege. Daar stonden de paarden 23 uur per dag op stal. Avonds werden ze even losgegooid in de bak. Dan gingen ze "zo gek doen" tja, vind je het raar dacht ik dan altijd?

Dat geld hier ook natuurlijk. Kun je niks verzinnen om je hond toch even lekker te laten rennen? Aan de fiets ofzo? Een hond die zijn energie niet kwijt kan raakt gefrustreerd. Lastig hoor. Dan weet ik het verder ook niet.

Groetjes mark
Als ik buitenkom moet ik meteen de straat op, dat gaat niet anders.
Een speelweide hebben we hier niet, ook geen losloopgebied en het laatste kleine bosje word binnenkort omgevormd tot een park.
Ik had het veldje met wat struiken enzo hierachter, maar daar word nu sinds vorige zomer volopgebouwd.
Twee keer per dag, nu één keer omdat het savonds donker is gaan we spelen in de tuin, rennen, spelen etc....

Geplaatst: 23 nov 2005 14:21
door Mama Sanneke
Martijn schreef:Komt Luka nooit los dan?
Nee.
Het is hier veel te gevaarlijk.
Luka rent gewoonweg terug naar huis.
Als ie buitenkomt is ie zo gefixeerd op de omgeving dat ie totaal niet let op mij, ondanks ik herhaaldelijk probeer zijn aandacht te krijgen, zit ie nog met één oog te kijken of er hem niks ontgaat.
Misschien is het omdat hij vrij angstig is.

Geplaatst: 23 nov 2005 14:23
door Mama Sanneke
Deze middag met het baasje ging het heel goed.
Heb hem uitdrukkelijk ook gevraagd, aan het baasje dan :wink: , om hetzelfde te doen zoals ik.

Geplaatst: 23 nov 2005 14:33
door Baily
Misschien kun je voordat je gaat lopen met Luca aan de riem, eerst een half uurtje heel intensief met hem spelen in de tuin zodat hij al wat moe is en rustiger loopt.

1 van mijn honden is ook door het dolle heen als hij naar buiten gaat, en trekt dan het eerste stukje wel.

Maar als hij aan de riem moet nadat hij een uur heeft losgelopen, en we terug gaan naar de auto, dan loopt hij perfect. Omdat hij dan al moe is. Dus misschien scheelt dat ietsje, en dat je van daar uit kunt gaan oefenen met hem.

En niet op het moment dat hij als een raket aan die riem rondstuitert. :wink:

Geplaatst: 23 nov 2005 14:33
door Mama Sanneke
Martijn schreef:
Mama Sanneke schreef:
Martijn schreef:Komt Luka nooit los dan?
Nee.
Het is hier veel te gevaarlijk.
Luka rent gewoonweg terug naar huis.
Als ie buitenkomt is ie zo gefixeerd op de omgeving dat ie totaal niet let op mij, ondanks ik herhaaldelijk probeer zijn aandacht te krijgen, zit ie nog met één oog te kijken of er hem niks ontgaat.
Misschien is het omdat hij vrij angstig is.
Dan denk ik niet dat het haalbaar is om hem het trekken af te leren, eerlijk gezegd.
Waarom niet Martijn ?
Als ik misschien nog meer oefen met aandachtsoefeningen of zo ?

EVen :offt: Wat ie soms ook heeft dat is als ie binnen moet komen dat ie blijft staan voor de deuropening en staat te staren.
Dan toon ik met mijn hand dat ie op de mat moet komen, maar hij blijft staan.
Alsof ie vergeten is waar een deuropening voor dient.

Geplaatst: 23 nov 2005 23:07
door Diesel73
Een gentle leader is niet geschikt om trekken af te leren. Daar is hij niet voor ontwikkeld, het is slecht voor je hond en het werkt meestal alleen de eerste periode terwijl je hem om hebt.
Gentle leader of halti kan perfect werken om het trekken af te leren. En hond heeft het snel door. 1ste periode alleen? tjèn, :denken: met een halti om KON hij dus ècht niet trekken want dan trok hij zelf zijn bolle hoofd om en kon hij niks meer zien. Stom is de hond ook niet, hij wil natuurlijk wel blijven kijken, dus volgen we de baas maar braaf....Niet elke hond veralgemenen met de rest. De halti en Gentle Leader hebben hun nut bewezen, daar kun je niet omheen.

Diesel

Geplaatst: 24 nov 2005 08:49
door Bakkie
Hai

Misschien uit jou hond zich dan iets anders dan de mijne toch is er iets wat me opvalt en wat ik herken. Dat is het verschil tussen dingen die veel lawaai maken en dingen die weinig lawaai maken. Mijn hond is ook overgevoelig voor harde geluiden. Wij hebben nu een hele therapie waarbij we hem gaan leren dat buiten zijn (ook als er lawaai is) eigenlijk heel leuk is.

Je geeft aan dat jouw hond ook erg angstig is. Waar is hij allemaal angstig voor?

Ik hoor ook telkens mensen zeggen dat een hond zijn enegie kwijt moet kunnen, maar men heeft het dan enkel over lichamelijke dingen om zijn energie in kwijt te kunnen. Wat ik uit ervaring weet is dat als je je hond geestelijk bezig houd hij ook heel goed zijn energie kwijt kan.
Wat je dus kan doen is een paar keer per dag flink met je hond trainen. Voor sommige honden geld zelfs dat een paar keer per dag trainen meer voldoening geeft (spreek uit ervaring) dan een paar fikse wandelingen.
Ik werk zelf ook op een hondenschool en als ik dan zie hoe moe en voldaan de honden na de les het veld af komen krijg ik maar weer bevestigd hoe goed trainen voor honden kan zijn.

Ik denk nog steeds dat je eerst zal moeten proberen zijn angst en stress weg te nemen voordat je echt op het wandelen zonder trekken kan gaan trainen. Mijn gedragstherapeuten (tja heb de luxe dat ik er 2 heb) adviseren mij beiden om zolang zijn stress niet onder controle is met Caesar het wandelen zonder trekken te laten voor wat het is omdat hij nu toch niet genoeg kan leren.

Greetz
Corina

Geplaatst: 24 nov 2005 09:04
door Bakkie
Martijn schreef:Nou, mijn hond was niet moe na een uurtje trainen op het veld hoor.
Wel mentaal voldaan..maar fysiek zijn ei zeker niet kwijt en dapper is geen overdreven actieve hond.
Nou hieruit blijkt dus dat niet iedere hond hetzelfde is en je dus nooit kan zeggen dat de hond waar het hier om gaat dus enkel zijn ei kwijt kan door te rennen. :mrgreen:

Ik heb namelijk zelf de ervaring dat mijn hond pas echt in zijn hum is als hij getraind heeft. Na een wandeling van een uur of zo kan hij nog steeds vervelend doen, maar na een training is hij echt moe en voldaan. :mrgreen:

Greetz
Corina

Geplaatst: 24 nov 2005 09:39
door magda
Martijn schreef:
Mama Sanneke schreef: Waarom niet Martijn ?
Als ik misschien nog meer oefen met aandachtsoefeningen of zo ?
Hij moet gewoon eerst zijn energie kwijt.
Ik zou toch een manier vinden waarop hij in ieder geval een paar keer per week zijn pootjes los kan rennen. Heeft een hond gewoon nodig.
dat energie kwijt zijn helpt bij stacey ook niet hoor :roll: wij lopen veel met ze in het bos dan lopen de honden los :ok: en stacey draaft als een gek alle kanten op ,maar omdat stacey vlak voor het naar huis gaan er nog wel eens vandoor gaat (achter een ree aan ) dan leggen we haar een stukje voor het eind vast maar dan hangt ze net zo in de lijn als dat ze niet los gerend heeft :19:

Geplaatst: 24 nov 2005 11:44
door elisavanmaarsseveen
nog even terug komen op de gentle leader
ik heb er ervaring mee en het helpt echt om het trekken af te leren
ik train nu ook een hond die zo erg trok en na 1 les met de gentle leader om gaat het heel goed
uiteraard moet voorlopig de gentle leader om blijven maar dat is toch geen probleem

je kunt je hond niet alleen lichamelijk moe maken, op een gegeven moment krijg je hem dan ook niet meer moe als hij eraan gewend is, je moet hem ook geestelijk moe maken
dit kan met speltherapie, gewoon in huis of in de tuin bv. iets lekkers of een speeltje verstoppen, zijn eten niet in een bak geven maar in het gras strooien en de hond het laten speuren
er zijn boekjes over spelletjes met honden, geef af en toe een kong
groetjes helga