Waarom werkhonden veel rust nodig hebben
Geplaatst: 23 dec 2005 16:56

@idoo schreef:Addy schreef:Slapen jouw honden echt zestien uur ? De mijne slapen ook best veel maar steeds na hun wandeling in bos of strand, per dag zijn ze een paar uur bezig, in huis nog eens een speeluurtje maar voor de rest maffen ze lekker
Als ik wegga om 8 uur vul ik de drankvoorraad altijd aan en als ik weer thuis kom om 6 uur blijkt me elke keer dat er geen druppel van gedronken is. Verder heb ik ze geleerd dat ze op hun plek moeten blijven als ik dat zeg en als ik overdag zonder dat ze het merken even kom kijken liggen ze precies op hun plek! Of ze slapen weet ik niet, maar ze reageren in elk geval nergens op en als ik zomers de tuindeuren open heb gaan ze ook nooit de tuin in als ik er niet ben.
Ze zijn het inmiddels gewend en ze hebben zich erbij neergelegd en aangepast. Het is niet erg honds om tien uur lang niet van je plek te komen (behalve het slapen in de nacht).@idoo schreef: Het is ook niet iets dat ik aanbeveel, maar het kan dus wel, mits je voldoende tijd en aandacht aan ze besteed in de tijd die nog overblijft.[/color]
Ehm... hier even een kanttekeningetje bij@idoo schreef:Als ik wegga om 8 uur vul ik de drankvoorraad altijd aan en als ik weer thuis kom om 6 uur blijkt me elke keer dat er geen druppel van gedronken is. Verder heb ik ze geleerd dat ze op hun plek moeten blijven als ik dat zeg en als ik overdag zonder dat ze het merken even kom kijken liggen ze precies op hun plek!
Dat lijkt me een kwestie van opvoeding en gewenning. Ze zijn nu gewend dat als jij thuisbent dat je dan alle aandacht voor ze hebt. Zou je vaker thuiszijn dan wennen ze eraan dat ze je niet de hele tijd aan de pet moeten zeuren.@idoo schreef: Met Schapendoezen van het soort als Teun is heb je dus een hond die de hele dag om je heen staat te springen en te gillen tot je wat met haar gaat doen. Lijkt me ook niet echt goed voor haar![/color]
Je hebt trainen en trainen.@idoo schreef:
Ja maar mijn probleem is dat ik ze daar niet op getraind heb, ze doen uit zichzelf niks als ik er niet ben. Er kunnen zelfs vreemden door mijn huis lopen en bijv. de verwarmingsketel vervangen zonder dat ze zelfs maar in de gaten hebben dat er honden in huis zijn!
Jij bent overdag meestal thuis, dus als je er niet bent dan praat je over... 2, 3, 4 uurtjes?poohbeer schreef:Die van ons krijgt geen commando blijf of wat dan ook als we weg zijn, maar hij drinkt ook geen druppel hoor. Daar begint hij pas mee als we er weer zijn
Dat zegt niks. Je weet niet hoe de vrouw met zijn aandachtrekken de hele dag omging en hoeveel gelegenheid hij had om tussendoor flink uit te gaan en te rennen, te rainen. Ik kan me zo voorstellen dat daarvan niet zo heel veel komt met een klein kind.@idoo schreef: Neenee, Teun is de eerste twee jaar van haar leven juist gewend geweest de hele dag mensen om haar heen te hebben.
Ze komt uit een gezin met nog een schapendoes en een klein kind en een vrouw die de hele dag thuis is![/color]
Volgens mij heeft dat niet zoveel met gewoonte te maken, maar is het meer een vorm van verlatingsangst. De ene hond brult en jankt alles bij elkaar en de ander ligt totaal apatisch op z'n kleedje zielig wachtend totdat de baas terug is.@idoo schreef:Miranda* schreef:Ehm... hier even een kanttekeningetje bij@idoo schreef:Als ik wegga om 8 uur vul ik de drankvoorraad altijd aan en als ik weer thuis kom om 6 uur blijkt me elke keer dat er geen druppel van gedronken is. Verder heb ik ze geleerd dat ze op hun plek moeten blijven als ik dat zeg en als ik overdag zonder dat ze het merken even kom kijken liggen ze precies op hun plek!
Tegen een kind kun je zeggen dat ze op de stoel moet blijven zitten, maar er in de hoek een kraan is waar ze bij dorstigheid mag gaan drinken maar daarna wel terug naar haar plaats moet gaan.
Een hond begrijpt dat niet.
Zeker een hond met een will to please niet.
Als jij tegen een hond zegt blijf... dan blijft hij waar hij is.
Ook al staat er ergens in de hoek van een kamer een bak water de meeste honden zullen eerder dorst lijden dan dat ze ongehoorzaam zijn, van hun plek af komen om te drinken. DAT verklaart de reden waarom er niet gedronken wordt. Niet omdat ze geen dorst hebben (water is een MUST voor honden) maar omdat ze niet van hun plek af komen.
Ik heb hetzelfde hier meegemaakt. Eten van de salontafel is not-done
De honden krijgen hier altijd een kluifje als ik weg ga en Rockey (onze vorige hond) speelde altijd eerst met zijn kluifje.
Toen ik op een dag thuis kwam lag zijn kluifje op de salontafel. Hij had hem daar waarschijnlijk neergegooid en kon er zo bij om het kluifje te pakken alleen omdat hij dat niet mocht liet hij het.
Zielig... ja inderdaad.... maar dat zelfde is dus met jouw waterbak.
Ik bedoelde ook niet dat ze geen dorst hadden, maar dat ik aan de drinkbak kon zien dat ze zelfs de hele dag niet durven te drinken.
Van mij mogen ze de hele dag gebruiken om mijn hele huis te slopen en mijn tuin in een maanlandschap te veranderen, maar als ik 's ochtends met ze thuiskomen hollen ze direct naar hun plek en blijven daar, terwijl ik me ga omkleden enzo. Ze komen er pas weer af als ik van mijn werk thuiskom.
Het zijn nu eenmaal gewoontedieren.
Eline* schreef:@idoo schreef:Addy schreef:Slapen jouw honden echt zestien uur ? De mijne slapen ook best veel maar steeds na hun wandeling in bos of strand, per dag zijn ze een paar uur bezig, in huis nog eens een speeluurtje maar voor de rest maffen ze lekker
Als ik wegga om 8 uur vul ik de drankvoorraad altijd aan en als ik weer thuis kom om 6 uur blijkt me elke keer dat er geen druppel van gedronken is. Verder heb ik ze geleerd dat ze op hun plek moeten blijven als ik dat zeg en als ik overdag zonder dat ze het merken even kom kijken liggen ze precies op hun plek! Of ze slapen weet ik niet, maar ze reageren in elk geval nergens op en als ik zomers de tuindeuren open heb gaan ze ook nooit de tuin in als ik er niet ben.
Ik vind het allemaal erg sneu klinken. Honden die het lastig vinden alleen te zijn kunnen dat ook uiten door puur niets doen en zich somber voelen. Dan lig je dus inderdaad de hele dag op je plek je dood te vervelen. Daar krijg je niets van wat zichtbaar is, maar een verdomd saai en leeg leven is het wel.
Als mijn honden samen alleen zijn spelen ze, eten ze en drinken ze. Dat klinkt me een stuk normaler en gezonder in de oren dan honden die de hele dag voor dood op hun kussen liggen.
Ik heb er dus een wat andere kijk op als jij.
Je zegt dus zelf ook dat iig Teun zich heel rot voelt als zij alleen is. Maar elke week zich 50 uur rot voelen daar heeft zij verder geen last van@idoo schreef:
Teun is inderdaad bang alleen.
Bij haar vroegere eigenaren had ze geleerd dat ze dit probleem kon oplossen door te gaan zitten krijsen, dat werkt niet bij mij dus ligt ze nu de hele dag apatisch af te wachten of ik terugkom.
Haar zoon heeft dat gedrag overgenomen.
Dat het ze schaadt, lijkt me sterk want niemand kan me aanwijzen waar dat aan te zien valt.
zijn vader liep wel rond, althans hij zat niet zo vast aan een bepaalde plek in huis maar wisselde ma enige tijd van plek
Dan behandel ik boris wel HEEL erg slecht zeg, hij wil zich steeds voor me uitsloven, wat een rot baas ben ik toch@idoo schreef:
Het nare van honden is nu eenmaal dat hoe slechter je ze behandelt hoe meer ze zich voor je gaan uitsloven!
Sluit je hond dag en nacht op in een hok in de tuin en haal hem er alleen uit om uit te laten of om zijn (politiehonden)werk te doen en je hebt een hond de zich voor je uit de naad werkt!
Helaas!
Bedoel je dus dat jij ook een slechte baas bent? Ben ik gelukkig niet de enige@idoo schreef:quote]
Nee, ik geloof dat ik dezelfde kijk erop heb.
Natuurlijk is hun leven zonder de baas saai en somber, maar daardoor zijn ze elke dag weer dubbel zo blij als ik er weer ben.
Het nare van honden is nu eenmaal dat hoe slechter je ze behandelt hoe meer ze zich voor je gaan uitsloven!