Pagina 1 van 1

Zo zielig iemand tips?????

Geplaatst: 10 jul 2006 17:22
door Dayenne
Ik heb een Jack russell van bijna een jaar en heb haar vanaf 7 weekjes.
Ik heb haar goed gesocialiseerd heb haar overal mee naar toe genomen enz...... in het begin vond ze andere hondjes wel wat eng maar naarmate ze wat ouder word word het steeds erger ik vind het zo zielig ze is als de dood voor andere honden(behalve de hond van mijn broer dat is haar grote vriendin).

Ik weet niet wat ik moet doen haar teveel aandacht geven is ook niet goed want dan denkt ze dat het goed is en dat ze idd bang voor andere honden moet zijn toch??

Soms sta ik wel even een tijdje te praten en dan negeren we alle twee de honden gewoon en dan komt ze na even wel wat dichterbij enzo en wat snuffelen maar verder niet.
Het liefst zou ze zo meteen naar huis willen rennen.

Ik zou het zo leuk voor haar vindne als ze niet meer bang is en lekker met andere honden kan spelen want ze is verder zo'n schat.

Ze is toen ze zelf wel wat dichterbij een hond wou komen om te snuffelen ook een paar keer gebeten en aangevallen en daarna is het alleen maar slechter gegaan helaas.

Kan ik zelf hier wat aan doen of zou ik andere hulp moeten gaan zoeken met me meis?

Ik hoop dat iemand me kan helpen.

Geplaatst: 10 jul 2006 17:30
door Eline*
Je pup zit nog in de angstfase, dus enige terughoudendheid is in die fase op zich niet gek. Wat me wel zorgen baart is dat je vertelt dat ze is aangevallen. Was ze daarbij gewond? Hoe heb je er zelf op gereageerd?
Wat je aangeeft in je berichtje over aandacht geven klopt.
Als je gedrag beloont door aandacht te geven denkt de hond dat hij het goed doet en blijft het gedrag herhalen. Als jij je hondje dus aandacht geeft door bv te troosten of lief te doen kan je daarmee de hond leren dat het de bedoeling is dat ze zo bang doet.
Speelt ze wel eens los met andere honden? Welk contact heeft ze allemaal met honden nu?

Geplaatst: 10 jul 2006 17:39
door Dayenne
Ze is nu trouwens 10 maanden (bijna).

Ze heeft nu helemaal geen contact met andere honden want ze is als de dood en dat word steeds erger.

Ze speelt alleen super leuk met de hond van me broer verder wil ze niks met andere honden te maken hebben.

Ze is 3 keer ''aangevallen'' maar was niet gewond wel erg geschrokken(heel erg) en heb wel eerst gekeken of ze niet gewond was en dat was niet het geval en heb haar daarna niet veel aandacht gegeven omdat er toch niks aan de hand was.

Als ik buiten ben en er komt een hond aan dan kan ik roepen en zeggen wat ik wil maar dan gaat er een knop om en dan is het zo snel mogelijk naar huis(daarom laat ik haar ook niet los hier in de buurt van huis).
Wil haar heel graag helpen maar weet echt niet hoe.

Geplaatst: 10 jul 2006 17:44
door Eline*
Dayenne schreef:Ze is nu trouwens 10 maanden (bijna).
Sorry, warmte stijgt mijn hoofd in en je pup zit helemaal niet meer in de angstfase. :H:
Ze heeft nu helemaal geen contact met andere honden want ze is als de dood en dat word steeds erger.

Ze speelt alleen super leuk met de hond van me broer verder wil ze niks met andere honden te maken hebben.

Ze is 3 keer ''aangevallen'' maar was niet gewond wel erg geschrokken(heel erg) en heb wel eerst gekeken of ze niet gewond was en dat was niet het geval en heb haar daarna niet veel aandacht gegeven omdat er toch niks aan de hand was.

Als ik buiten ben en er komt een hond aan dan kan ik roepen en zeggen wat ik wil maar dan gaat er een knop om en dan is het zo snel mogelijk naar huis(daarom laat ik haar ook niet los hier in de buurt van huis).
Wil haar heel graag helpen maar weet echt niet hoe.
Door vermijding is nog nooit een angst over gegaan. Je zult er dus mee aan de gang moeten.
Het is overigens zo dat als je hondje gebeten wordt dor een andere hond , je beter gewoon even kan doen alsof je neus bloedt als het vechten klaar is. Gewoon even doorlopen en pas na een paar minuten kun je de hond even aandacht geven. Juist die aandacht na een incident maakt vaak veel indruk, omdat je zelf als baas je vaak ook lam schrikt en dat breng je over.

Ik denk dat het goed is om met je hondje eens een hondenschool op te gaan zoeken. Je kan haar niet in contact dwingen, want dan heb je ook nog kans op agressie op den duur. Wel vind ik dat je haar langzaamaan moet laten wennen aan andere honden en onder begeleiding van een hondenshcool, waar ook genoeg andere hondjes zijn kun je ieder geval een start maken en advies vragen.

Geplaatst: 10 jul 2006 17:49
door Dayenne
Dank je wel voor je advies :ok:

Ik denk dat ik dat idd maar eens ga doen en hopen dat het overgaat en ze een vrolijke hond word(buiten dan) en lekker met andere honden speelt.

Geplaatst: 10 jul 2006 17:51
door Dayenne
Weet iemand misschien een goede hondenschool in omgeving Haarlem??

De pest is dat ik afhankelijk ben van het openbaar vervoer(kan soms wel wat regelen maar niet altijd helaas).

Geplaatst: 10 jul 2006 20:30
door ranetje
Het idee van Inge is niet zo gek, maar het hangt wel erg van de hond af of dat helpt. Het kàn ook minder gunstig uitpakken.

Dayenne ik heb je een PBtje gestuurd :wink:

Geplaatst: 10 jul 2006 20:39
door boxersien
Nog een tip, als de hond van je broer heel goed met andere honden op kan schieten misschien moet je die hond dan eens een poosje te logeren nemen, of jou hondje een poosje naar hun (hun kunnen op dat gedrag misschien wel beter inspelen dan jij, omdat jij toch al een zekere spanning zal hebben). Samen met die hond kan ze misschien wel langzaam aan leren dat andere honden niet eng zijn.
Hier ondervind ik trouwens wel dat een bange hond voor andere honden vaak de reden is om aan te vallen (waarom weet ik niet, maar heb het nogal eens zien gebeuren).

De tip voor het pension lijkt me ook wel wat, maar dan zou ik wel een goed pension opzoeken die de hond niet plompverloren in een groep zet ofzo.

Geplaatst: 10 jul 2006 20:51
door Dayenne
Heel erg bedankt voor al jullie tips ik denk dat ik dat met dat pension maar niet doe(heb er niet zo'n goed gevoel over zometeen gaat ze dan alleen de hele week zielig in eenhoekje zitten ofzo nee doe maar niet).

Ik ga op zoek naar een goede hondenschool die me goed kunnen helpen heb via pb net een goede doorgehad en daar ga ik me nu opgeven(voor na de zomer helaas maar dat geeft niet)

Geplaatst: 10 jul 2006 21:07
door Dayenne
Inge O schreef:
Dayenne schreef:Heel erg bedankt voor al jullie tips ik denk dat ik dat met dat pension maar niet doe(heb er niet zo'n goed gevoel over zometeen gaat ze dan alleen de hele week zielig in eenhoekje zitten ofzo nee doe maar niet).
bedoelde ik ook niet dat je dit moest doen hoor, het was alleen maar een voorbeeld over hoe een hond over een angst heen kan raken door juist veel met 'zijn angst' in contact te worden gebracht zonder dat hij kan vluchten en zonder negatieve ervaringen :wink: .
Ow oke sorry verkeerd begrepen hihi.

Als ik met haar uit ga probeer ik ook altijd de honden die er zijn op te zoeken(niet die loslopen en die ik verder niet ken want je weet nooit wat ze doen helemaal niet omdat zij zo bang is),maar helaas zijn er hier in de buurt niet veel honden dus het is ook vaak zo dat we een paar dagen geen honden tegen komen(of ze net mis lopen haha) en dat komt haar ook niet ten goede toch? Het is niet zo dat ik ze ga ontlopen wnat dat is helemaal niet goed.

Nou ja als we wel elke keer een hond tegen zouden komen dan zou het ook niet over gaan dat weet ik ook wel we moeten gewoon hulp bij een hondenschool gaan zoeken.