Pagina 1 van 1
lange haren onder de pootjes
Geplaatst: 06 okt 2006 20:14
door rakoes
Hoihoi,
het valt mij op dat mijn Labrador lange haren krijgt tussen de kussens onder zijn poten. Komt dit omdat het kouder wordt of lopen we te weinig op harde ondergrond? Hij krijgt absoluut voldoende beweging: Hij gaat mee met hardlopen, wandelen en vooral zwemmen (nee, daar zullen de haren idd niet van slijten..)
Een (behaarde) poot van Rakoes...
Geplaatst: 06 okt 2006 20:36
door veertje
Biry heeft ook lange haren onder haar pootjes en gaat toch regelmtig naar buiten. Op dit moment rent ze ook nog eens 3 keer per week naast de fiets, maar die haren worden niet veel korter.
Ze heeft er geen last van en zolang dat niet het geval is, doen we er niks aan. Wel in de winter even opletten of er geen ijs tussen blijft zitten, maar zover is het hopelijk nog lang niet

Geplaatst: 06 okt 2006 20:37
door marian*
Wat noem je lang?
Geplaatst: 06 okt 2006 21:08
door jores
Bij een springer spaniel en engelse cocker spaniel groeien de haren ook daar moet je de voetjes van knippen, ik weet niet of dat bij een labrador ook moet
Geplaatst: 06 okt 2006 21:09
door Debby Speerstra
Onder de pootjes bij de zooltjes kun je de haren gewoon wegknippen

.
Geplaatst: 06 okt 2006 21:56
door rakoes
marian* schreef:Wat noem je lang?
Oei...dat is moeilijk uit te leggen, ik ben helaas nog niet zo handig met het plaatsen van een foto
Maar als ik het goed begrijp kan het geen kwaad om het weg te knippen.

bedankt voor jullie antwoorden!
Geplaatst: 06 okt 2006 22:01
door peggy en vinnie
rakoes schreef:
Oei...dat is moeilijk uit te leggen, ik ben helaas nog niet zo handig met het plaatsen van een foto
Maar als ik het goed begrijp kan het geen kwaad om het weg te knippen.

bedankt voor jullie antwoorden!
ik knip het altijd weg,en nog nooit ergens last van gehad, de trimster van onze vorige golden knipte het ook altijd netjes kort en ik neem aan dat zij weet waar ze mee bezig was

Geplaatst: 07 okt 2006 12:23
door Timmert
als een hond veel op steen rent dan slijt het opzich ook wel redelijk weg, net als de nagels van een hond..
maar mijn honden vinden het leuker om door de bosjes en het gras te rennen, dus gewoon af en toe wegknippen is een prima optie

Geplaatst: 09 okt 2006 11:44
door lieke
Collies hebben ook altijd haren onder de poten. Het groeit tussen de voetkussentjes uit en het zijn echt hele dotten. In de zomer knip ik het zo nu en dan bij maar in de winter kijk ik elke week of het moet worden bijgeknipt. Ze kunnen, door die haren, makkelijk uitglijden en als er sneeuw en ijs ligt, blijft het er in klonten onder plakken en vooral als er pekel is gestrooid, blijft dat er ook aanplakken met alle gevolgen van dien.
Het is heel makkelijk om weg te knippen. Je pakt een pootje op, drukt zachtjes met de duim op de bovenkant van de voet zodat de tenen zich spreiden en dan kun je makkelijk aan de onderkant de plukken wegknippen en evt. ook de overhangende haren aan de bovenkant van de voet wegknippen (in ovaalvorm: in de zgn. konijnenpootjes-vorm

).
Geplaatst: 09 okt 2006 18:53
door rakoes
Ik heb het net met de tondeuse gedaan, dat vond hij dus helemaal niks! Maar ik heb vervolgens het geheime wapen gepakt: een kluifje!
en dan mag de baas opeens alles doen....
Geplaatst: 10 okt 2006 07:22
door MoniqueDM
Ik heb gisteren nog de haartjes onder de pootjes en tussen de teentjes kort geknipt bij mijn honden. Dat doe ik regelmatig. Er blijft dan veel minder vuil inhangen en het staat gewoon mooier en verzorgder.
Geplaatst: 10 okt 2006 08:33
door kim bloemen
Ja hoor. de haartjes kun je gewoon weg knippen. Vuil en straks ijs en sneeuw blijft er dan niet meer aanhangen en de voetjes drogen ok sneller bij nat weer.