Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

teef laten steriliseren/castreren na laatste nest?

Dit forum is voor al uw vragen, ervaringen en weetjes over het fokken van honden.

Moderator: moderatorteam

pepim
Zeer actief
Berichten: 3836
Lid geworden op: 28 jun 2005 15:19

Ongelezen bericht door pepim »

Stang schreef:Nee, slecht niet. Slecht is iemand die honden mishandelt.
Alleen ik kan me er dus ook niet in vinden :19: Als je begint met fokken, dan moet je met een aantal zaken rekening houden, ook met tegenslag, ruimte, financiën, enz. enz.

Herplaatst een fokker een nog relatief jonge hond, tja ik ga niet juichen en roepen wat fijn. Heeft hij/zij echter met zorg een nieuw huis uitgezocht en heeft de hond het daar prima, nou ja het moet maar dan. Meer kan ik er gewoon niet van maken. Ik vind het niet 'slecht', maar ik vind het zeker ook niet 'goed' en al helemaal niet als het gedaan wordt omdat het zgn 'in het belang van de hond is', want dat is lulkoek natuurlijk.

Ik denk er gewoon allemaal heel anders over: fokken doe je alleen als je absoluut de mogelijkheden hebt en die mogelijkheden creeër je niet door andere honden dan maar de deur uit te doen.
Ik kan me heel goed in Caroline's woorden vinden. Helemaal mee eens en niets aan toe te voegen!
laeken
Zeer actief
Berichten: 32016
Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door laeken »

Nanna schreef:Tulijk zul je aan een nest van 12 Ierse Wolfshondpups (ik roep maar wat) als alles goed gaat geld overhouden. Maar ik denk dat je na die periode geslóópt bent (ik zou er persoonlijk niet aan moeten denken tenminste).
Twaalf pups socialiseren, van twaalf pups tónnen poep en pis opruimen, voor twaalf pups goede bazen vinden, de giga hoeveelheid visite, ik kan je zeggen dat je gierend gek wordt. Dat geld is dan wat mij betreft dík verdiend :wink:
Als ik de hele dag thuis was en dan in die tijd mijn 12 pups mocht grootbrengen denk ik dat het met die energie die je erin moet steken ook wel meevalt. Dweilen, spelen, voeren en socialiseren gaat niet vanaf dag 1 in en daarnaast is dat hartstikke leuk als je er niet ook 40 uur bij hoeft te werken :19: . Mensen over de vloer die een pup willen en over het nest komen praten is nu ook niet bepaald iets waar ik een burn-out van krijg.
Wat doet een Ier tegenwoordig? Ik weet in ieder geval zeker dat iemand die zich full time te pletter werkt in een fabriek niet binnenhaalt wat je met een nest van 12 pups binnenhaalt als je de hele dag thuis met die pups bezig moet zijn. Het is niet voor niets dat mensen soms fokken met honden tot ze een ons wegen. Er is hondenhandel, broodfok en particuliere hondenfok. Dat draait allemaal om geld bij een deel van die mensen dus rendabel is het hoe dan ook.

Soms worden er kosten berekend, bv bij een nest kruisingen. Meestal kosten ze dan tussen de 150 en 250 euro. Ik ga er dus nog steeds vanuit dat je verdient. Helemaal niks mis mee, ik heb daar echt niets op tegen, maar het is wel zo. :19:
Afbeelding
Anna*

Ongelezen bericht door Anna* »

Toch blijf ik me af en toe afvragen hoe het zou zijn als er niet voor pups en honden betaald zou worden:

- broodfok en hondenhandel stort ineen
- veel (de meeste) fokkers geven er de brui aan

Alleen de fokkers die echt hart voor hun pups hebben zouden overblijven, want ze zouden immers alleen maar moeten investeren. Er zouden veel minder honden en pups zijn, dus mensen moeten op een wachtlijst en kunnen niet meer impulsief een hond aanschaffen.

Nou ja, zo zwart-wit zou het niet zijn, er zullen bijvoorbeeld ook wel kruisingen gefokt worden om maar snel aan een pup te komen, maar hedendaagse excessen als gevolg van commerciële belangen zouden zeker verdwijnen.
laeken
Zeer actief
Berichten: 32016
Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door laeken »

Anna Penta schreef:Toch blijf ik me af en toe afvragen hoe het zou zijn als er niet voor pups en honden betaald zou worden:

- broodfok en hondenhandel stort ineen
- veel (de meeste) fokkers geven er de brui aan

Alleen de fokkers die echt hart voor hun pups hebben zouden overblijven, want ze zouden immers alleen maar moeten investeren. Er zouden veel minder honden en pups zijn, dus mensen moeten op een wachtlijst en kunnen niet meer impulsief een hond aanschaffen.

Nou ja, zo zwart-wit zou het niet zijn, er zullen bijvoorbeeld ook wel kruisingen gefokt worden om maar snel aan een pup te komen, maar hedendaagse excessen als gevolg van commerciële belangen zouden zeker verdwijnen.
Een ander gevolg van niet betalen voor pups zou kunnen zijn dat ze niet ingeent worden of op een andere manier "zuinig" opgevoed. Daarnaast zou fokken dan iets voor rijke mensen worden wat ik ook niet echt nodig vind. Heb je geld dan kan je fokken, heb je minder geld maar misschien geniale ideen of super goede honden dan zit fokken er niet in. Dat is dus ook niet echt ideaal. :wink:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Ik was nog even verder over deze topic aan het nadenken (jahaaa :N: :mrgreen: ) en bedacht me eigenlijk dat het fokken nu een excuus aan het worden is voor zaken die we normaal gesproken helemaal niet juist vinden.

Bijvoorbeeld: als ik vandaag een topic open dat ik Kaya herplaats omdat er een pup komt, krijg ik (terecht) het hele forum over me heen of ik gek geworden ben.
Maar als een fokker het doet onder het mom van 'er moet plaats komen voor het nest' of 'ik zit vol, dus moet herplaatsen' dan is het blijkbaar voor sommigen ineens heel normaal?
Als er op marktplaats staat dat 'het oudje' wegmoet omdat er een pup is gekomen en 'het oudje' niet op kan schieten met de pup, dan vinden we het een schande dat 'het oudje' weg moet.

Is dat omdat het fokken dan toch als een soort 'bedrijfje' wordt gezien en niet meer als de hobby die het zou moeten zijn, geboren uit de liefde voor honden?
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Essy

Ongelezen bericht door Essy »

Scooby schreef:
Marion. schreef:
Scooby schreef:
Nanna schreef:Mijn pup van 600 euro kost qua stamboom en entingen al evenveel als een ras dat 1500 euro of meer opbrengt.
Bij een groot ras zullen de voerkosten inderdaad hoger liggen.
Maar een nestje van 4 x 600 euro (2400 euro) is minder "winstgevend"(wat een rotwoord) dan een nest van 10 x pups van 1500 euro (dat maakt dan 15.000 euro). Zij hebben écht niet voor ruim 12.000 euro meer kosten.
Nee, daar heb je gelijk in. Hoewel het bij bijvoorbeeld een keizersnede ook weer uitmaakt of het een dwergteckel of een reuzenras is, qua kosten, denk ik?
Géén 12000 euro

Nee, Marion. Dat snap ik ook nog... :roll:
Ik begrijp niet hoe een fokker honden kan fokken voor een prijs van 250 of 300 euro. Ik zat met dekgeld, stamboom, ontwormen en enten al op 250 euro kosten per pup. Dan heeft er nog niemand gegeten, moeder's keizersnede en melkklieronsteking is nog niet betaald (AB en narcose en ontwormen gaan inderdaad per kilo) heb je nog geen uitrusting enz.
Overigens zijn er maar zeer weinig doggenfokkers die tegenwoordig nog 1200 voor een pup kunnen vragen. Voor een eerste nest kun je beter uitgaan van zo'n 650 euro gemiddeld per pup.
En inderdaad moet er met 10 doggenpups echt de hele dag iemand thuis zijn want het is inderdaad ongelofelijk wat die per dag aan poep en pies produceren los van dat als je ze echt wil socialiseren je er de hele dag mee bezig bent.
Ik kan me ook niet voorstellen dat mensen met veel grote pups gewoon weer kunnen gaan werken, tenzij je pups in een schuur liggen waar ze zoveel kunnen schreeuwen en poepen en piesen als ze willen.

En als je ze dan allemaal op tijd kunt verkopen en geen complicaties hebt, dan hou je inderdaad wat over. Maar de kans dat dat niet gebeurd is net zo groot.

Maar puppies van 300 euro en dan toch nergens op hebben hoeven bezuinig en een toppup afleveren, daar snap ik niet van hoe dat voor dat geld kan.
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Ongelezen bericht door Hutsje »

Scooby schreef:
Marion. schreef:
Scooby schreef:Jij zal ook bij lange na niet zulke kosten hebben als fokkers van grote rassen met (vaak) grotere nesten, dus dat heft elkaar, volgens mij, dan weer op?
Hoe reken je dit nu weer????

Grote rassen hebben grotere nesten ja. Doel je nu op de entingen en het voer ofzo? Dat zal inderdaad een paar tientjes meer zijn (als er meer puppen zijn).
Nou, een nest van tien doggenpups eet toch wel héél wat meer op dan een paar tientjes als je dat vergelijkt met een nest van drie dwergteckel pups in acht weken tijd, denk ik zo? En wat denk je van het verschil in medische kosten als die er zijn?
Maar zoals ik al eerder schreef: ik geloof dus niet dat een fokker met 8 pups a 1500 Euro er geen geld aan over houdt.
Ik heb met het nest van Huts 11 pups destijds a 1200 gulden erop toe moeten leggen. Het kostenplaatje is nog wel ergens terug te vinden. Als Pien nu 8 pups had gehad a 1500 euro had ik er werderom op toe moeten leggen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Angelique25
Zeer actief
Berichten: 1537
Lid geworden op: 21 jul 2002 12:26
Mijn ras(sen): Old English Sheepdog
Aantal honden: 6
Locatie: Sellingen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Angelique25 »

Ik denk toch ook wel dat als pups niks zouden kosten de impulsaanschaffingen helemaal de pan uit zouden rijsen.
En bij rashonden zou het voortbestaan van een ras dan wel heel afhankelijk worden van een paar mensen die nog wel van enkel hun salaris vers (duur) bloed uit het buitenland kunnen halen.

Hobby hoeft niet winstgevend te zijn, mag best geld kosten, maar het moet wel veroorloofbaar zijn en blijven voor Jan Modaal.
Gebruikersavatar
Angelique25
Zeer actief
Berichten: 1537
Lid geworden op: 21 jul 2002 12:26
Mijn ras(sen): Old English Sheepdog
Aantal honden: 6
Locatie: Sellingen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Angelique25 »

Martijn schreef:
Angelique25 schreef: Hobby hoeft niet winstgevend te zijn, mag best geld kosten, maar het moet wel veroorloofbaar zijn en blijven voor Jan Modaal.
Is dat zo?
Een asielhondje is nog steeds helemaal niet duur hoor. Een raszuivere herplaatser ook niet.

Moet iedereen alles makkelijk kunnen betalen? Ten koste van alles?
Het heeft de paardensport weinig goed gedaan.
Ik bedoel de hobby hondenfokken, niet alleen de aanschaf van een hond.
Gebruikersavatar
Scooby
Zeer actief
Berichten: 11376
Lid geworden op: 05 mei 2002 01:32
Mijn ras(sen): Duitse dog
Aantal honden: 1
Locatie: Zutphen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Scooby »

Essy schreef:Overigens zijn er maar zeer weinig doggenfokkers die tegenwoordig nog 1200 voor een pup kunnen vragen. Voor een eerste nest kun je beter uitgaan van zo'n 650 euro gemiddeld per pup.
Ach, kom. Alle wat bekendere fokkers vragen gemiddeld tussen de 1000 Euro en 1500 Euro per pup. Als nieuwkomer kan ik me voorstellen dat dat misschien wat moeilijker gaat (ligt overigens ook aan de kleurslag, jij fokt nu eenmaal met de meest populaire kleurslag), maar ik ken ook meerdere nieuwkomers die gewoon die prijzen vragen en de pups ook kwijtraken daarvoor, hoor.
Gebruikersavatar
Nanc
Zeer actief
Berichten: 434
Lid geworden op: 25 feb 2005 10:24
Mijn ras(sen): Beauceron
Locatie: Teuven (B)

Ongelezen bericht door Nanc »

Sorry voor mijn gemakszucht, ik heb nl eerlijk gezegd de 1e pagina van dit topic maar tot de helft gelezen en ik wil gelijk ergens op reageren om dat ik dus iets echt niet kan begrijpen :denken:

Hoe kan iemand in vredesnaam een teef waarmee je een nestje hebt gefokt uit huis plaatsen :denken:
Ik heb hier ook een teef waarmee ik nu inmiddels 2 nestjes heb gefokt en als je toch samen een bevalling hebt meegemaakt met je teef krijg je toch een nog fijnere band met haar als daarvoor, zou het niet over mijn hart kunnen verkrijgen om haar weg te doen omdat ik zo nodig wil fokken en ik geen plaatst meer zou hebben voor haar!!! Nee, totaal geen begrip voor!!!
En iemand die geen pup wil maar een iets oudere hond zou ik naar het asiel sturen, daar zitten genoeg honden op een baasje te wachten :boos:
Afbeelding
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Ongelezen bericht door malinois »

Essy schreef:
Scooby schreef:
Marion. schreef:
Scooby schreef: Nee, daar heb je gelijk in. Hoewel het bij bijvoorbeeld een keizersnede ook weer uitmaakt of het een dwergteckel of een reuzenras is, qua kosten, denk ik?
Géén 12000 euro

Nee, Marion. Dat snap ik ook nog... :roll:
Ik begrijp niet hoe een fokker honden kan fokken voor een prijs van 250 of 300 euro. Ik zat met dekgeld, stamboom, ontwormen en enten al op 250 euro kosten per pup. Dan heeft er nog niemand gegeten, moeder's keizersnede en melkklieronsteking is nog niet betaald (AB en narcose en ontwormen gaan inderdaad per kilo) heb je nog geen uitrusting enz.
Overigens zijn er maar zeer weinig doggenfokkers die tegenwoordig nog 1200 voor een pup kunnen vragen. Voor een eerste nest kun je beter uitgaan van zo'n 650 euro gemiddeld per pup.
En inderdaad moet er met 10 doggenpups echt de hele dag iemand thuis zijn want het is inderdaad ongelofelijk wat die per dag aan poep en pies produceren los van dat als je ze echt wil socialiseren je er de hele dag mee bezig bent.
Ik kan me ook niet voorstellen dat mensen met veel grote pups gewoon weer kunnen gaan werken, tenzij je pups in een schuur liggen waar ze zoveel kunnen schreeuwen en poepen en piesen als ze willen.

En als je ze dan allemaal op tijd kunt verkopen en geen complicaties hebt, dan hou je inderdaad wat over. Maar de kans dat dat niet gebeurd is net zo groot.

Maar puppies van 300 euro en dan toch nergens op hebben hoeven bezuinig en een toppup afleveren, daar snap ik niet van hoe dat voor dat geld kan.
mijn pups kosten 500 euro en ja wij (m'n fokker en ik) hebben na aftrek van kosten nog een klein bedrag overgehouden. Niet veel, maar wel een klein bedrag. Overigens heb ik dus geen DA kosten o.i.d. gehad tijdens/na de bevalling. Uitrusting etc. had m'n fokker natuurlijk al dus dat is niet meegerekend.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
Angelique25
Zeer actief
Berichten: 1537
Lid geworden op: 21 jul 2002 12:26
Mijn ras(sen): Old English Sheepdog
Aantal honden: 6
Locatie: Sellingen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Angelique25 »

Martijn schreef:
Angelique25 schreef:
Martijn schreef:
Angelique25 schreef: Hobby hoeft niet winstgevend te zijn, mag best geld kosten, maar het moet wel veroorloofbaar zijn en blijven voor Jan Modaal.
Is dat zo?
Een asielhondje is nog steeds helemaal niet duur hoor. Een raszuivere herplaatser ook niet.

Moet iedereen alles makkelijk kunnen betalen? Ten koste van alles?
Het heeft de paardensport weinig goed gedaan.
Ik bedoel de hobby hondenfokken, niet alleen de aanschaf van een hond.
Dan vind ik nog sterker dan niet iedereen dat makkelijk hoeft te kunnen betalen. Sommige dingen mogen van mij wel wat elitair blijven.

Maar ja...niet kunnen betalen is voro veel mensen ook weer geen reden om het dan maar niet te doen. Die gaan dan gewoon niet meer testen en dergelijke.

Weet je wat. Ik hou gewoon mijn klep. Ook weleens verfrissend. :wink:
Volgens mij zijn we het gewoon eens toch :19:

Heb je mij puppies al gezien? ook heel verfrissend :mrgreen:
Plaats reactie

Terug naar “Fokken van honden”