Jullie zijn allemaal doorgaans nogal eerlijk

Wij hebben 2 sheltieheren, 1 van bijna 4 en 1 van ruim 1 jaar (ongecastreerd). Ik zie op een ander forum een herplaats-collie-teefje (schotse herdershond) en geloof dat ik op slag verliefd ben.
Practisch gezien is dat niet slim.. denk ik... ze is nl 16.
Vragen als 'hoe doe ik dat in de praktijk met uitlaten' (ivm conditie oude dame). En 'we hebben vakantie geboekt, kan ze mee?' en dan bedoel ik nog niet eens of ze ook in het huisje zou mogen (dat moet ik natuurlijk navragen!)
Let wel: ik heb nog niets, helemaal niets besloten, maar ik vind haar wel aantrekkelijk.. hoe lang heeft die schat nog? Van mij mag ze die tijd ogenblikkelijk hier doorbrengen, maar impulsieve beslissingen, daar worden noch deze collie noch ik gelukkiger van.
Mijn man weet ook nog an niets

Wie heeft tips, raadgevingen, advisen? En dat mogen ook adviseren zijn van "niet doen".....! Wie geeft mij nog wat ter overdenking?
Suzanne