Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Verlamde hond in brandende zon

Nieuws over dierenleed.
Niet geschikt voor jonge kinderen.

Moderator: moderatorteam

Sandra&co

Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Politieteam Dongemond

RAAMSDONKSVEER -
HULP AAN OVERVERHITTE HOND

Op maandagmiddag 17 juni kregen wij een melding dat er in Raamsdonksveer een hond in de achtertuin zou liggen, welke in de volle zon lag en zich niet kon verplaatsen. Hierop zijn wij ter plaatse gegaan. Wij troffen de hond ernstig versuft en oververhit aan. De hond was sinds kort verlamd aan zijn poten en kon derhalve niet zelfstandig bij zijn drinkbak, welke 2 meter verderop onder de parasol lag. Hij kon dan ook niet zelf de schaduw meer opzoeken. De eigenaar was op zijn werk.

Hierop hebben wij de dierenarts ingeschakeld. Terwijl de dierenarts onderweg was, zijn wij over de schutting geklommen en hebben wij ervoor gezorgd dat de hond water uit zijn bak kon drinken. Tevens hebben wij een doek gespannen vanuit de parasol naar de schutting, zodat de hond in de schaduw kwam te liggen. Zijn poten en nek hebben wij gekoeld met behulp van natte handdoeken.

Toen de dierenarts arriveerde, constateerde hij een lichaamstemperatuur van 41.5 graden. Een lichaamstemperatuur van 42 graden is levensbedreigend! Hierop hebben wij een deel van de schutting losgeschroeft en is de hond op een brancard vervoerd naar de dierenkliniek. Daar is de hond verder afgekoeld. Met de hond gaat het nu naar omstandigheden weer beter. De eigenaar is een proces-verbaal aangezegd en er zijn nadere afspraken gemaakt over de zorg voor de hond.

Voor deze hond kwam de hulp gelukkig net op tijd. Zorg met deze temperaturen er te allen tijde voor dat uw hond voldoende te drinken heeft en altijd een beschutte plek kan opzoeken.

Afbeelding
En schroef die kutschutting zelf maar weer lekker in elkaar.
Sandra&co

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Als je je verlamde hond mídden op het gazon legt op een dag dat de mussen dood van het dak vallen, heb je daar maar 1 reden voor.
gonnie
Zeer actief
Berichten: 23587
Lid geworden op: 11 jan 2011 10:51
Mijn ras(sen): Duitse Pinschers
Aantal honden: 2

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door gonnie »

Sandra&co schreef:Als je je verlamde hond mídden op het gazon legt op een dag dat de mussen dood van het dak vallen, heb je daar maar 1 reden voor.
Ben er ook bang voor.
Afbeelding

Tama, Nikkie, Jarah en Bijou.
Groetjes Gonnie.
Er is geen spreker die het van de zwijger wint.
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door fes/lou »

Breng maar hier dat arme beest...

Verstuurd vanaf mijn CLT-L09 met Tapatalk
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door dagmar88 »

fes/lou schreef:Breng maar hier dat arme beest...

Een enkeltje dierenarts volstaat.

Ik denk niet dat het expres is. Een recent opgelopen verlamming is reden genoeg om hem in te laten slapen. Dat is er zo één die geen afscheid kan nemen. Want hij kwispelt nog, liggend in z'n eigen schijt.
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door fes/lou »

Klopt, maar dat had ik ook graag voor hem gedaan.
Ik heb een keer een oude Lab gekregen van een expat die terug naar Amerika moest. Dier was 14 meen ik, zou alleen een klein beetje artrose hebben. Na 3 weken niet reageren op pijnstilling en voedingssupplementen heb ik haar mee naar de da genomen en in laten slapen. Ze bleek stijf te staan van de artrose. Zoiets had ik voor deze ook kunnen doen..

Verstuurd vanaf mijn CLT-L09 met Tapatalk
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Gebruikersavatar
Antonetta
Zeer actief
Berichten: 4912
Lid geworden op: 20 okt 2009 12:06
Mijn ras(sen): Ik heb een kruising chihuahua x pinscher en een kruising shih tzu x chihuahua.
Aantal honden: 2

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door Antonetta »

Arme hond. Wat ik wel raar vind is dat er een drinkbak onder een parasol stond, een schaduwplek met water en dan leg je de hond midden op het gras in de volle zon, vreemd.
Afbeelding.
Semper Fidelis, Coco, Gipsy, Gizmo en Mowgli.
Gebruikersavatar
Tenmashi
Zeer actief
Berichten: 1359
Lid geworden op: 15 jun 2013 19:39
Mijn ras(sen): Mechelse herder
Aantal honden: 0
Locatie: gem. Terneuzen (Zeeuws-Vlaanderen)

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door Tenmashi »

Heel eerlijk denk ik dat de hond zelf de zon in heeft gesleept toen hij nog niet oververhit was, en waarschijnlijk beter in staat zich rond te slepen.. vervolgens door de hitte verzwakt en niet meer in staat geweest terug de schaduw in te slepen...

Waarom zo'n verlamd dier buiten ligt is me dan weer een raadsel. Denk niet dat het vlot binnen warmer wordt dan buiten. Wellicht kon de hond zijn ontlasting ook niet meer ophouden door de verlamming?
Sandra&co

Re: Verlamde hond in brandende zon

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Haha, misschien probeerde die hond wel zelfmoord te plegen. "Als zij het me niet gunnen, dan doe ik het gódverdomme zelf wel."
Plaats reactie

Terug naar “Dier en Leed”