Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Gevolgen van broodfok

Dit forum is voor al uw vragen, ervaringen en weetjes over het fokken van honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Narkissos
geregistreerd lid
Berichten: 12
Lid geworden op: 02 okt 2004 19:16
Locatie: Noord-Brabant

Gevolgen van broodfok

Ongelezen bericht door Narkissos »

Ik herinner me niets van de plaats waar ik geboren ben. Het was er duf en donker, en we kwamen nooit in contact met mensen. Ik herinner me nog wel mijn moeder en haar zachte pels, maar ze was zo dikwijls ziek en ze was heel mager. Ze had bijna geen melk voor mij en al mijn broertjes en zusjes. Ik herinner me dat vele van hen stierven, en ik miste hen zo. De dag dat ik van mijn moeder werd weggehaald herinner ik me nog als de dag van gisteren. Ik was zo triestig en bang, mijn melktandjes waren nog maar pas doorgekomen. Ik had feitelijk nog bij mijn mammie moeten blijven, maar ze was zo ziek. Bovendien bleven de mensen zeggen dat ze geld nodig hadden en dat ze de vuiligheid die mijn zusje en ik maakten beu waren. Dus werden we gekooid en werden we naar een vreemde plaats gebracht. Enkel wij beiden. We kropen dicht tegen elkaar en we waren bang. Er was niemand om ons te knuffelen of te aaien. Zo veel te zien, en zo veel geluiden, zo veel geuren! We werden naar een winkel gebracht met heel veel verschillende dieren! Sommigen kwaakten!... Sommigen miauwden!... Sommigen piepten!... Mijn zuster en ik werden in een klein kooitje gesmeten. Ik kon er andere puppies horen. Ik zag mensen naar me kijken. Ik hield wel van kleine mensjes, die leken wel lief en leuk. Ze wilden zelfs spelen! De ganse dag bleven we in die kleine kooi. Soms kwamen er nare mensen die op het glas klopten en ons bang maakten. Af en toe werden we uit de kooi gehaald om vastgehouden te worden door de mensen of gewoon om ons te bekijken. Sommigen waren lief, weer andere deden ons pijn. Dikwijls zeiden ze "Ooooh.. ze zijn zoooo schattig! Ik wil er eentje!". Maar nooit gingen we met iemand mee. Mijn zusje stierf vorige nacht, toen het donker was in de winkel. Ik legde mijn hoofdje op haar zachte vacht en voelde het leven uit haar magere lijfje verdwijnen. Ik had hen horen zeggen dat ze ziek was en dat ik nu voor een spotprijsje zou verkocht worden, zodat ik de winkel snel zou verlaten. Toen het levensloze lichaampje van mijn zusje uit de kooi werd gehaald om weggegooid te worden, was mijn zacht gehuil het enige teken van droefheid.
Vandaag kwam er familie die mij kocht! Wat een zalige dag! Ze waren een lieve familie, ze wilden me zo graag, echt waar! Ze kochten me een etensbak en eten en het kleine meisje hield me zo liefhebbend in haar armen. Ik hield zoveel van haar! De man en de vrouw zeiden dat ik een lieve, brave puppy ben! Ik werd Angel gedoopt. Ik hield ervan om mijn nieuwe mensen likjes te geven.
De familie zorgde goed voor mij, ze waren zo lief en aardig en zacht. Ze leerden me het verschil tussen wat goed was en wat verkeerd was. Ze gaven me goed te eten en heel veel liefde! Het enige wat ik wou was om deze mensen te plezieren. Ik hield van het het kleine meisje en genoot ervan om met haar te spelen en rond te lopen. Vandaag ging ik naar de dokter. Het was een vreemde plek en ik was bang. Ik kreeg een paar spuitjes, maar mijn beste vriend, het kleine meisje, hield me teder vast en zei dat alles in orde was. Ik was zo kalm. De dierenarts moet trieste woorden gezegd hebben, want mijn geliefde familie keek heel triest. Ik hoorde moeilijke woorden zoals heupdysplasie en iets over mijn hart. Verder verstond ik nog flarden zoals broodfokkers en ongeteste ouders. Ik weet niet wat dat allemaal betekent, maar het deed me pijn om mijn familie zo triest te zien. Maar ze hielden nog steeds van mij en ik hou ook zo veel van hen! Ik ben nu zes maanden oud. Terwijl de meeste pups sterk en robuust zijn en wilde spelletjes spelen, doet elke beweging me geweldig pijn. De pijn gaat nooit weg. Het doet pijn om te lopen en te spelen met mijn kleine lieve meisje. Het is ook moeilijk om te adem halen. Ik blijf mijn best doen om een sterke puppy te zijn, zoals ik feitelijk zou moeten zijn, maar het is zo moeilijk. Het breekt mijn hart om mijn vriendinnetje zo triest te zien. Soms spreken de vrouw en de man over " het is misschien tijd nu". Ik ga regelmatig naar de dierenarts, maar er is nooit goed nieuws. Ze spreken steeds over aangeboren problemen. Ik wil enkel maar de warme zon voelen, spelen, lopen en flodderen met mijn familie. De vorige nacht was de pijn het ergst. Pijn was nu een vaste gezel in mijn leven, het doet nu zelfs pijn om recht te staan en te gaan drinken. Ik tracht recht te geraken, maar kan enkel zachtjes huilen van de pijn. Ik word voor de laatste keer in de auto gezet. Iedereen is zo triest en ik weet niet waarom. Ben ik stout geweest? Ik tracht altijd lief en braaf te zijn, wat kan ik toch verkeerd gedaan hebben? Oh, als die vervelende pijn maar zou weggaan. Als ik de tranen van mijn vriendinnetje maar kon drogen. Ik tracht me te strekken om haar hand te likken, maar ik kom niet verder dan een kreet van pijn. De tafel van de dierenarts is koud. Ik ben zo bang. De mensen aaien en strelen me, ze huilen in mijn zachte vacht. Ik kan hun liefde en hun verdriet voelen.Ik slaag er in om zachtjes hun handen te likken. Zelf de dierenarts lijkt niet zo angstaanjagend meer. Hij is lief en voel mijn pijn verzachten. De kleine meid houd me zacht vast en ik bedank voor al de liefde die ze mij gegeven heeft. Ik voel een zachte prik in mijn voorpoot. De pijn begint te verdwijnen, ik krijg een vredig gevoel. Ik kan haar nu zelfs zachtjes likjes geven.
Ik kom in een droomwereld terecht, ik zie mijn moeder, mijn broertjes en mijn zusje in een verre groene wereld. Ze vertellen me dat daar geen pijn is, alleen vreugde en blijheid. Ik neem afscheid van de familie, op de enige manier die ik ken, door zachtjes met mijn staart te kwispelen en door met mijn neus te snuffelen. Ik had gehoopt om heel veel dagen met hen door te brengen, maar het heeft niet mogen zijn. Ik hoorde de dierenarts nog zeggen: Puppies die in een dierenwinkel verkocht worden zijn meestal afkomstig van " broodfokkers en puppyfabrieken " en niet van bekwame fokkers. De pijn is nu verdwenen, maar ik weet dat het nog jaren zal duren eer ik mijn geliefde familie terug zal zien..... Als de dingen maar anders hadden kunnen zijn.



***Dit verhaal mag elders gepubliceerd of herdrukt worden in de hoop dat het fokkers zal stoppen om geldgewin na te streven in plaats van aan het welzijn van de dieren te denken.
Afbeelding
Als wij respect tonen voor andere levende wezens, reageren zij met respect voor ons
Afbeelding
Gebruikersavatar
marian*
Erelid
Berichten: 32600
Lid geworden op: 10 feb 2003 18:01
Mijn ras(sen): Drentsche Patrijshond
Aantal honden: 1
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Ongelezen bericht door marian* »

Dit verhaal waart al sinds jaar en dag op internet rond in allerlei variaties ,
maar het blijft een triest verhaal.
Afbeelding
Uit het oog maar nooit uit het hart
Max 24/8/'94-11-4-'11,Bente 27/4/'99-23/11/'10
Gebruikersavatar
Mol
Zeer actief
Berichten: 4735
Lid geworden op: 24 apr 2002 23:44

Ongelezen bericht door Mol »

is ook al 100 jaar oud

mol :8):
Gebruikersavatar
Shita
Zeer actief
Berichten: 657
Lid geworden op: 13 jan 2004 19:31
Mijn ras(sen): Mechelaar
Aantal honden: 4
Locatie: Loenen GLD
Contacteer:

Ongelezen bericht door Shita »

Inderdaad, ik heb hier ook wel eens geplaatst... en helaas broodfok blijft bestaan zolang mensen niet inzien dat die broodfokkers alleen geld willen verdienen... :roll:
Dag lieve Schorpo, Jessie, Vito, Shita en Zorcan.....

Afbeelding
+ LINK du Clos d'Alsan
Gebruikersavatar
Amaranthas
Zeer actief
Berichten: 779
Lid geworden op: 30 aug 2004 13:39
Mijn ras(sen): Shih Tzu
Aantal honden: 7
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Ongelezen bericht door Amaranthas »

ik heb um al 1000 keer gelezen, maar elke keer krijg ik weer de tranen in mn ogen ervan :cry:
Een Shih Tzu heb je niet als huisdier, je leeft ermee samen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Fozze
Actief
Berichten: 117
Lid geworden op: 29 sep 2004 15:23
Locatie: Mol

Ongelezen bericht door Fozze »

Zeer mooi droevig verhaal, had het nog nooit gelezen.
Zit hier nu te snotteren als een klein kind.
Als alle mensen dit zouden lezen voor ze in zo'n winkel een pup kochten zou het snel gedaan zijn met de broodfokkers.
Groetjes Veronique en ne dikke poot van Fozze

Afbeelding
Gebruikersavatar
RRback
Vaste gebruiker
Berichten: 28
Lid geworden op: 02 dec 2004 17:06
Locatie: Krommenie

Ongelezen bericht door RRback »

zo kwam ik ooit eens een stel mensen tegen die hun hond bij een broodfokker hebben gekocht. Die stonden met tranen in hun ogen toen ik ze vertelde hoe het er daar vaak aan toe gaat.

Ook een meisje dat een kruising chihuahua/JR had gekocht, binnen een week dood aan PARVO dat had hij al toen ze hem kreeg.

Je zou ze zwaarder moeten straffen... :boos:

Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Ik presenteer! Jowy en Siemie zoet, Jowy en Siemie stout...
Afbeelding
Afbeelding
idorh
Zeer actief
Berichten: 2887
Lid geworden op: 04 jun 2002 20:16
Mijn ras(sen): Saarlooswolfhonden.
Aantal honden: 6
Locatie: ovezande
Contacteer:

Ongelezen bericht door idorh »

Ailena schreef:ik heb um al 1000 keer gelezen, maar elke keer krijg ik weer de tranen in mn ogen ervan :cry:
Mooi verhaal he, het is wel echt een gevoelige hond met smaak van en voor schrijven.
Het is jammer dat er maar zo,n weinig honden zijn die net als deze kunnen schrijven.

En nog wel zo ontroerend ook, weten jullie het adres van de hond, misschien heeft die ook leuke verhalen geschreven.

Gr Bertus.
dierenfreek
Actief
Berichten: 178
Lid geworden op: 25 sep 2004 21:54
Locatie: emmen
Contacteer:

Ongelezen bericht door dierenfreek »

Hoi

Wat een geweldig mooi en verdrietig verhaal net zoals die over die hond die naar asiel word gebracht omdat die te veel was geworden is ook zo'n geweldig verhaal waar je het niet droog bij houd

groetjes Dierenfreek en Duco
Afbeelding
Duco is mijn kampioen, En Rebbel volgt hem op dat weet ik zeker
Afbeelding
Gebruikersavatar
Mama Sanneke
Zeer actief
Berichten: 5464
Lid geworden op: 18 aug 2003 11:37
Locatie: Belgie

Ongelezen bericht door Mama Sanneke »

Ik voel me zo intens triest als ik dat lees
echt waar
Sanneke, Bazinneke van Luka Poedelmans
Afbeelding
Ik ben gewoon mezelf
Gebruikersavatar
mar10e
geregistreerd lid
Berichten: 8
Lid geworden op: 20 dec 2004 21:11

Ongelezen bericht door mar10e »

RRback schreef:
Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Ik heb nog nooit pups gezien bij de ranzijn of discus... :denken: Natuurlijk moet je geen pups kopen bij dierenwinkels maar er zijn mensen die het zielig vinden dat zo'n pup daar alleen zit. Als niemand ze meer koopt worden ze ook afgemaakt. Maar als je uit medelijden koopt, blijven er broodfokkers. Een neerwaardse spiraal.
jidde

Ongelezen bericht door jidde »

RRback schreef: Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Bij de Ranzijn verkopen ze volgens mij ook geen honden hoor :eek:
Gebruikersavatar
Branka
moderator
Berichten: 21014
Lid geworden op: 25 jul 2003 11:25
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Drenthe

Ongelezen bericht door Branka »

jidde schreef:
RRback schreef: Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Bij de Ranzijn verkopen ze volgens mij ook geen honden hoor :eek:
Volgens mij ook niet, maar wel heel veel andere soorten dieren... helaas :evil:
Afbeelding
Gebruikersavatar
mar10e
geregistreerd lid
Berichten: 8
Lid geworden op: 20 dec 2004 21:11

Ongelezen bericht door mar10e »

Branka schreef:
jidde schreef:
RRback schreef: Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Bij de Ranzijn verkopen ze volgens mij ook geen honden hoor :eek:
Volgens mij ook niet, maar wel heel veel andere soorten dieren... helaas :evil:
Sorry dat ik off-topic en zelfs off-forum ga, maar wij hebben onze cavia en konijn bij de intratuin gekocht en ik moet zeggen dat we daar eerst een beetje huiverig voor waren. Een tuincentrum is geen dierenwinkel. Maar toen we wat vaker daar keken, zagen we dat een gedeelte van het personeel speciaal is opgeleid om voor de dieren te zorgen. Het personeel kon ons veel vertellen over de dieren, de hokken waren schoon en ruim, de dieren zagen er gezond uit. Onze beesten zijn nog nooit ziek geweest en zijn gewoon hartstikke lief.
Maar om weer even on te gaan, bij de discus hebben ze ook geen honden, maar wel bemiddeling.
Gebruikersavatar
clausipaus
Zeer actief
Berichten: 1431
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:33
Mijn ras(sen): Zooitje kruisingen
Aantal honden: 3
Locatie: Elburg Baasje van Penotti & Sombra!
Contacteer:

Ongelezen bericht door clausipaus »

mar10e schreef:
Branka schreef:
jidde schreef:
RRback schreef: Misschien meer nog de dierenwinkels boycotten die dit soort hondjes in de verkoop gooien....ik mag waarschijnlijk niet adverteren maar ik noem een rentenaar of discus. Ranzijn is helemaal vreselijk!
Ga dan naar het plaatselijke kneuterzaakje waar het iets duurder is maar waar ze wel nog echt hart hebben voor dieren!
Bij de Ranzijn verkopen ze volgens mij ook geen honden hoor :eek:
Volgens mij ook niet, maar wel heel veel andere soorten dieren... helaas :evil:
Sorry dat ik off-topic en zelfs off-forum ga, maar wij hebben onze cavia en konijn bij de intratuin gekocht en ik moet zeggen dat we daar eerst een beetje huiverig voor waren. Een tuincentrum is geen dierenwinkel. Maar toen we wat vaker daar keken, zagen we dat een gedeelte van het personeel speciaal is opgeleid om voor de dieren te zorgen. Het personeel kon ons veel vertellen over de dieren, de hokken waren schoon en ruim, de dieren zagen er gezond uit. Onze beesten zijn nog nooit ziek geweest en zijn gewoon hartstikke lief.
Maar om weer even on te gaan, bij de discus hebben ze ook geen honden, maar wel bemiddeling.
Maar je weet niet waar ze vandaan komen.

Misschien zitten de ouderdieren wel in een donkere schuur in hun eigen ontlasting en hebben ze het hele jaar door aan 1 stuk jongen erbij.
Penotti & Sombra!

Afbeelding

En niet meer onder ons, maar ook zeker niet vergeten: Floeboe & Keizer
jelle
Zeer actief
Berichten: 2676
Lid geworden op: 30 apr 2002 09:10
Locatie: Utrecht

Ongelezen bericht door jelle »

clausipaus schreef: Maar je weet niet waar ze vandaan komen.

Misschien zitten de ouderdieren wel in een donkere schuur in hun eigen ontlasting en hebben ze het hele jaar door aan 1 stuk jongen erbij.
Dat is zelfs behoorlijk waarschijnlijk. In de opvang hebben we nu ook weer een groep konijnen en cavia's uit een inbeslagname van een handelaar. De omstandigheden waren vergelijkbaar met de ergste broodfok-hondenhandel verhalen die je je kunt voorstellen.
Groetjes, Marielle, Sirena, Diaz, Rios en Boeli!

Afbeelding


Voor altijd in onze herinnering... Vigo (+02-11-2012); Esperanza (+19-06-2012); Ferro (+04-08-10); Grandi (+15-01-09); Moya (+01-02-08 ); Berta (+27-11-06); Ymke (+04-07-06); Nora (+02-12-05)
sam&gijs
Vaste gebruiker
Berichten: 95
Lid geworden op: 06 dec 2004 19:58

Ongelezen bericht door sam&gijs »

Zit hier inderdaad met tranen over m'n wangen. Ons hondje komt ook uit een dierenwinkel, Faunaland. Met hem gaat het nu gelukkig goed, maar wat hebben we het eerste jaar problemen met hem gehad. Hij is zo lief, en wat waren wij naief, nog nooit het woord broodfok gehoord....
Nu weet ik het en kan ik er voor waarschuwen, maar er zijn nog te weinig mensen die hier vanaf weten. Mijn buurvrouw had ook bijna een hond daar gekocht, gelukkig nu een bij een fokker vandaan.
Plaats reactie

Terug naar “Fokken van honden”