We hebben laatst een karratje gekocht om achter de fiets te hangen zodat we onze lieveling kunnen meenemen op tochtjes. We hebben 'm rustig voorgetseld aan het nieuwe tuigje en het wat gezellig ingericht. Geen probleem tot zover. Hij gaat er zelfs mooi in of bij liggen als het niet gebruikt wordt.
Maar nu komt het: Als je dan ook daadwerkelijk gaat rijden gaat het mis. Dan begint ie hartstochtelijk te janken. Net alsof je het beestje waanzinnig aan het mishandelen bent. Bijna krijsen. Hij wordt dan ook wel wat onrustig, maar eigenlijk niet overdreven.
Loop je naast de fiets en trek je'm zo voort in z'n karretje gaat het ietsje beter.
Als je dan nog eens continue naar 'm kijkt is het eigenlijk prima.
Nu dacht ik (Rik) dat het iets met rangorde te maken heeft. Hij is gewoon van redelijk vrij te zijn in de dingen die ie doet. Als we gaan wandelen loopt ie b.v. aan een lange lijn en dan loopt ie meestal wel een stukje voor ons uit, met de neus tegen de grond natuurlijk.
Het grote verschil met het fietsbakje is dat ie nu achter de baasjes hangt. Daar bij zit ie nog eens een stukje lager dan de baasjes eens die op de fiets springen, wat het nog wat erger maakt voor 'm.
Zou het daar iets mee te maken kunnen hebben?
We zijn ondertussen begonnen met oefenen in de tuin. Rondjes rijden op het gazon en wat tegen 'm praten als ie braaf is. Het helpt wel een beetje, maar echt veel verandering is er nog niet.
















