Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Onzekerheid van pup naar kleine kinderen toe

Forum waar men kan praten over het gedrag en de opvoeding van puppies en volwassen honden (of de eigenaar).

Moderator: moderatorteam

Archibald
Vaste gebruiker
Berichten: 36
Lid geworden op: 04 jan 2006 12:43

Onzekerheid van pup naar kleine kinderen toe

Ongelezen bericht door Archibald »

Wat doen jullie met je pup die maar niet wil wennen aan het zien van kleine kinderen?

Die van mij is nu 6 maanden en ik heb erg veel aan de socialisatie gedaan. Dit is het enige waar ik voor mijn gevoel niet zoveel mee kan.
Hij is onzeker, wil wel spelen maar durft niet. Dat resulteert in blaffen, wat uitdagend grommen, terugdeinsen en weer toenaderen. Hij laat een hanekam zien, maar valt niet uit en bijt tot nu toe ook niet. Dat verwacht ik zelf ook niet eerlijk gezegd.

Zelf vind ik het al eng om een klein kind (meestal gaat het om kinderen tot een jaar of 6) toch te laten aaien en een koekje geven. Laat staan de ouders.

Hoe zouden jullie dit aanpakken?
Gebruikersavatar
Tamara.
Zeer actief
Berichten: 10148
Lid geworden op: 30 jul 2005 23:15
Mijn ras(sen): Hovawart
Aantal honden: 4

Ongelezen bericht door Tamara. »

Ik heb dit ook gehad met mijn hond, die was er in het begin zelfs bang voor. Het enige wat bij haar geholpen heeft is ten alle tijden de kinderen de hond negeren, niet naar kijken en ook geen aandacht proberen te laten trekken van de hond. Die van mij was toch zo nieuwsgierig dat ze elke keer toch ging kijken. Zelfs als ze aan de kinderen gaat snuffelen de kinderen toch niet laten aaien, gewoon net doen of de hond niet bestaat, ten allen tijde niet, ook niet als de hond zowat op schoot zit. Het is lullig, en ik heb ook best streng moeten optreden tegen de kinderen en daarbijbehorende ouders, maar dat heeft er wel in geresulteerd dat mijn hond dus absoluut niet meer bang is!
Gebruikersavatar
Tamara.
Zeer actief
Berichten: 10148
Lid geworden op: 30 jul 2005 23:15
Mijn ras(sen): Hovawart
Aantal honden: 4

Ongelezen bericht door Tamara. »

En wat ik daar ook even aan toe wilt voegen, voel je niet bezwaard om op te treden tegen de kinderen hoe ze met jouw hond om moeten gaan. Het is jouw hond en jij bepaald wat wel of niet kan. En hoe moeilijk het soms ook is, kinderen en de daarbij behorende ouders moeten maar luisteren. Je niet vervelend voelen in ieder geval, het gaat om het welzijn van je hondje waar die alleen maar bij gebaat is. Het zal ook niet binnen 2 weken opgelost zijn maar op langere termijn merk je echt wel verschil!
Archibald
Vaste gebruiker
Berichten: 36
Lid geworden op: 04 jan 2006 12:43

Ongelezen bericht door Archibald »

Bedankt voor het antwoord!

Ik dacht inderdaad al dat hij zich meer op zijn gemak voelde als hij zelf kan beslissen of hij gaat snuffelen of niet. We hadden bezoek met een kindje. Die negeerde de honden goed. Ze was alleen wel geinteresseerd in de oudste, maar die is heel lief voor kinderen. Cody kwam af en toe van achteren geslopen om heel voorzichtig even te snuffelen, bewoog ze dan schoot hij gauw weer terug op een veilige twee meter afstand.
Het balffen en grommen werd ook stukken minder.

Later op straat begon het wel weer van voor af aan, maar angst haal je natuurlijk niet in een keer weg.

Ik ga jullie tips volgen. :ok:
Plaats reactie

Terug naar “Gedrag en opvoeding”