Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

warmtelamp

Dit forum is voor al uw vragen, ervaringen en weetjes over het fokken van honden.

Moderator: moderatorteam

Murphybull

warmtelamp

Ongelezen bericht door Murphybull »

Hoi

Vraagje

We hebben nog steeds de warmtelamp boven de bench en in de bench is het zo'n 27 graden, wanneer mag de warmtelamp erboven weg?
Angel is nu net 2 weken geweest en valt onder de categorie "moederloze pups", de omgevingstemperatuur in huis ligt op de 22/23 graden.
piep

Ongelezen bericht door piep »

ik zou het af gaan bouwen tot het dezelfde temperatuur als in de omgeving is en de pup een week of 4-5. dan beweegt ze meer etc. maar ja da's met mijn boerenverstand gedacht.
Gebruikersavatar
Inge
Zeer actief
Berichten: 20173
Lid geworden op: 22 apr 2002 05:31
Mijn ras(sen): Mechelse Herder
Aantal honden: 2
Locatie: V'waard Baasje van Kobe en TikA
Contacteer:

Ongelezen bericht door Inge »

Moederloze pup?
Ligt de moeder er helemaal niet bij dan? :eek:
Groetjes Inge
Afbeelding

Danco 16-02-1996 † 30-12-2006 Snoepie 03-07-1994 † 03-07-2008 Nika 07-07-1999 - † 10-08-2009 Marouck 24-08-2002 † 22-05-2012 Numa 11-05-2011 † 2017
Gebruikersavatar
jip007
Erelid
Berichten: 20825
Lid geworden op: 23 apr 2002 01:41
Mijn ras(sen): naakthonden .
Aantal honden: 4
Locatie: ergens in een hutje op de veluwe..

Ongelezen bericht door jip007 »

waarom mag ze niet bij de moederhond , die was toch weer helemaal hersteld.
Afbeelding
Knuffies van Flirtje, Sophietje, Pommelien en Splinter.
Murphybull

Ongelezen bericht door Murphybull »

Tara is wel gewoon in huis, de pup ligt in de verwarmde bench in huis, soms gaat tara er wel bijliggen maar meestal loopt ze gewoon door, ze ziet het niet echt als haar eigen.
Als we de pup de fles doen komt ze wel kijken en na die tijd even wassen, ze is er verder wel heel lief en teder voor maar mist denk ik de nodige ervaring...
Maar de lamp hangt dus boven de bench en mijn vraag was wanneer deze kon worden weggehaald of worden afgebouwd als de kamertemperatuur 23 graden is?
O ja, de kleine puppendame heeft sonds gisteren haar beide oogjes al los en is erg dartel :mrgreen:
Gebruikersavatar
starfleet
Erelid
Berichten: 8441
Lid geworden op: 16 jan 2005 23:56

Ongelezen bericht door starfleet »

Murphybull schreef: Als we de pup de fles doen komt ze wel kijken en na die tijd even wassen, ze is er verder wel heel lief en teder voor maar mist denk ik de nodige ervaring...

Sneu voor die pup, dan had ik toch hard op zoek gegaan naar een nest waar ze in kon opgroeien.

Anne
Gebruikersavatar
jip007
Erelid
Berichten: 20825
Lid geworden op: 23 apr 2002 01:41
Mijn ras(sen): naakthonden .
Aantal honden: 4
Locatie: ergens in een hutje op de veluwe..

Ongelezen bericht door jip007 »

heb je geen andere teef die er bij kan , ons moederloze nest is helemaal verzorgt (op de melk na )door de moeder van de overleden teef.
Afbeelding
Knuffies van Flirtje, Sophietje, Pommelien en Splinter.
Murphybull

Ongelezen bericht door Murphybull »

Ik heb geen geschikte teef, de teef die hier nog loopt is zelf te jong nog, zij is net 2 jaar geweest en heeft nog nooit pups gehad zelf, verder heb ik geen teven.
Ik zou het eerlijk gezegd ook niet over mijn hart kunnen verkrijgen de pup naar iemand anders te moeten brengen, ik vind dat ze mijn verantwoordelijkheid is en niet die van een ander persoon en wie weet wat ze met de pup doen???
Daar heb ik geen vertrouwen in, ben veels te bang dat haar iets overkomt.
Maar hier gaat het prima, ze groeit geweldig goed en moeder verzorgt haar ook wel maar vind het niet verantwoord de pup onbeheerd bij haar te laten.
Nu ligt de pup ook heerlijk te slapen in de bench maar moeder ligt op de bank.
Kortom, we hebben al 2 weken dag en nacht voor die kleine klaargestaan en zullen dat zeker ook de komende weken blijven doen tot ze mag verhuizen naar haar nieuwe baasjes die zelf ook al een hondje thuis hebben en die alle dagen ook thuis aanwezig zijn.
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Ongelezen bericht door malinois »

Murphybull schreef:Ik heb geen geschikte teef, de teef die hier nog loopt is zelf te jong nog, zij is net 2 jaar geweest en heeft nog nooit pups gehad zelf, verder heb ik geen teven.
ik had bij mijn teef toen ze 2 was makkelijk een pup kunnen leggen denk ik hoor ook al had ze nooit pups gehad... ligt een beetje aan de teef, heb je het geprobeerd?
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
Scooby
Zeer actief
Berichten: 11376
Lid geworden op: 05 mei 2002 01:32
Mijn ras(sen): Duitse dog
Aantal honden: 1
Locatie: Zutphen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Scooby »

Murphybull schreef:Ik zou het eerlijk gezegd ook niet over mijn hart kunnen verkrijgen de pup naar iemand anders te moeten brengen, ik vind dat ze mijn verantwoordelijkheid is en niet die van een ander persoon en wie weet wat ze met de pup doen???
Ik vind het ook een stuk verantwoordelijkheid om die nestsocialisatie die je pup nu mist door èn geen moederhond om zich heen te hebben èn geen nestgenoten om zich heen te hebben (die zó belangrijk zijn voor de ontwikkeling van een pup!) te zoeken bij een fokker die je daarbij wil helpen, omdat hij/zij op dit moment zelf een nest heeft liggen waar jouw pup bij zou mogen.
Gebruikersavatar
starfleet
Erelid
Berichten: 8441
Lid geworden op: 16 jan 2005 23:56

Ongelezen bericht door starfleet »

Murphybull schreef: Daar heb ik geen vertrouwen in, ben veels te bang dat haar iets overkomt.
Maar hier gaat het prima, ze groeit geweldig goed en moeder verzorgt haar ook wel maar vind het niet verantwoord de pup onbeheerd bij haar te laten.
Nu ligt de pup ook heerlijk te slapen in de bench maar moeder ligt op de bank.
.
Ze mist wel heel erg veel begin vind ik. Hoe hard jij ook je best doet, jij kan moeder en/of nestgenoten niet vervangen, die heeft ze toch nodig voor de inprenting en haar ontwikkeling.

Als ik zo zou zitten zou ik pup beslist bij een andere fokker onderbrengen, lijkt me raar als er niet ergens een nestje ligt bij een goede fokker van ongeveer dezelfde leeftijd. Zeker als ze dadelijk wat meer van de wereld is toch wel heel belangrijk. Ik twijfel er verder overigens niet aan dat jij haar prima verzorgt.

Nestgenoten missen is al zowat, maar als moeder of surrogaatmoeder dan ook nog niks kan beteken wordt het wel dubbel gemis.

Anne
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Ongelezen bericht door LongFields »

Ik ben het met de rest eens en zou je adviseren om contact op te nemen met de moederloze pupcentrale, bovenaan de index bij fokken is daar een sticky van.

Als pup alleen, en met nauwelijks moederlijke zorg, geef je de pup wel een erg slechte start in het leven. Als pupkoper zou ik toch wel heel erg hard nadenken of ik zo'n pup wel zou willen hebben.
Ik vind het ook onzin dat je het gebrek aan zorg van de moederhond afschuift op het ontbreken van ervaring. In principe heeft iedere hond instinct, en ook al krijgen ze voor het eerst pups, dan nog weten ze van nature wat ze moeten doen. Om nu de pup en moeder gescheiden te houden vind ik ook een kwalijke zaak.
Ik hoop voor de pup en de toekomstige eigenaar dat de pup van deze eerste 8 weken geen blijvende gevolgen zal overhouden, maar vrees van wel.

Om even on topic te komen, een warmtelamp boven een ijzeren bak als een bench lijkt me zowiezo niet echt handig, omdat de plaat veel gemakkelijker opwarmt dan een houten oppervlak, ook al ligt er een drybed of vetbed o.i.d. op.
Je kunt trouwens vrij gemakkelijk zien of een pup genoeg heeft aan de omgevingswarmte en de lamp te heet vindt, als ze uit de straal van de lamp weg kruipt en elders gaat liggen.
Ik heb de lamp amper aangehad toen ik pups had, maar mijn pups zijn ook van het voorjaar/zomer geweest. Maar bij mij zat de moeder er de eerste weken bijna voortdurend erbij.
Ik zou je verwarming gewoon wat hoger zetten, en dan langzaam de lampwarmte afbouwen.
Gebruikersavatar
Amaranthas
Zeer actief
Berichten: 779
Lid geworden op: 30 aug 2004 13:39
Mijn ras(sen): Shih Tzu
Aantal honden: 7
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Ongelezen bericht door Amaranthas »

Wij hebben eigenlijk nog nooit een warmtelamp boven de werpkist gehad. Ik heb er wel 1 in huis, maar ook niet gebruikt. De kist stond bij de kachel en dat was warm genoeg.
Een Shih Tzu heb je niet als huisdier, je leeft ermee samen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Ongelezen bericht door Hutsje »

LongFields schreef:Ik vind het ook onzin dat je het gebrek aan zorg van de moederhond afschuift op het ontbreken van ervaring. In principe heeft iedere hond instinct, en ook al krijgen ze voor het eerst pups, dan nog weten ze van nature wat ze moeten doen.
Ik ben het helemaal met je eens en zou het niet in mijn hoofd halen er uberhaupt nog over te denken met deze teef nog een nest te fokken. En ja, ik zou ook zsm zorgen dat er een pleegmoeder en pleegpups bij kwamen, of dat nou bij mij of ergens anders was. Zeker met een ras als dit, een Bullterrier zonder bijtrem lijkt me zeer gevaarlijk.
Afbeelding
Selian
Actief
Berichten: 234
Lid geworden op: 16 jan 2006 13:23
Mijn ras(sen): Groetjes,
Jeroen, Manuela
Selian,Jonas&Ruby
Selian Border Collie's
Locatie: Hoogezand
Contacteer:

Ongelezen bericht door Selian »

Ik zou toch kijken of ik de pup bij een andere fokker onder kan brengen. De pup mist nu een heleboel wat hem later in de rest van zijn leven duur kan komen te staan omdat jij het nu niet wil!
Denk aan het belang van je pup en niet aan je zelf.

Over de warmte lamp kan ik je geen tips geven.
Groetjes,
Jeroen, Manuela
Selian,Jonas & Ruby
Selian Border Collie's
Gebruikersavatar
M@ri@nne
Zeer actief
Berichten: 7219
Lid geworden op: 23 apr 2002 05:48
Locatie: Nijmegen

Ongelezen bericht door M@ri@nne »

*topic opgeschoond, graag weer ontopic*
Groetjes, Marianne.
Afbeelding
Murphybull

Ongelezen bericht door Murphybull »

:denken: Ik heb nu nog geen antwoord gekregen op mijn vraag:

"Wanneer mag ik de warmtelamp weghalen"
Gebruikersavatar
Scooby
Zeer actief
Berichten: 11376
Lid geworden op: 05 mei 2002 01:32
Mijn ras(sen): Duitse dog
Aantal honden: 1
Locatie: Zutphen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Scooby »

Murphybull schreef::denken: Ik heb nu nog geen antwoord gekregen op mijn vraag:

"Wanneer mag ik de warmtelamp weghalen"
Ik lees al meerdere antwoorden op deze vraag, hoor!? :roll:
Selian
Actief
Berichten: 234
Lid geworden op: 16 jan 2006 13:23
Mijn ras(sen): Groetjes,
Jeroen, Manuela
Selian,Jonas&Ruby
Selian Border Collie's
Locatie: Hoogezand
Contacteer:

Ongelezen bericht door Selian »

Murphybull schreef::denken: Ik heb nu nog geen antwoord gekregen op mijn vraag:

"Wanneer mag ik de warmtelamp weghalen"
Om even on topic te komen, een warmtelamp boven een ijzeren bak als een bench lijkt me zowiezo niet echt handig, omdat de plaat veel gemakkelijker opwarmt dan een houten oppervlak, ook al ligt er een drybed of vetbed o.i.d. op.
Je kunt trouwens vrij gemakkelijk zien of een pup genoeg heeft aan de omgevingswarmte en de lamp te heet vindt, als ze uit de straal van de lamp weg kruipt en elders gaat liggen.
Ik heb de lamp amper aangehad toen ik pups had, maar mijn pups zijn ook van het voorjaar/zomer geweest. Maar bij mij zat de moeder er de eerste weken bijna voortdurend erbij.
Ik zou je verwarming gewoon wat hoger zetten, en dan langzaam de lampwarmte afbouwen
Dit is een Quote van Longfields, hier staat in wanneer je de warmtelamp weg kan halen. Succes!
Groetjes,
Jeroen, Manuela
Selian,Jonas & Ruby
Selian Border Collie's
Murphybull

Ongelezen bericht door Murphybull »

:ok: Bedankt
borderke
Actief
Berichten: 253
Lid geworden op: 27 jan 2006 13:52
Contacteer:

Ongelezen bericht door borderke »

meestal tss de 2de en 3 de week gaat de lamp hier uit
leuke site
Plaats reactie

Terug naar “Fokken van honden”