Marjoleine schreef:Gos schreef:Inge O schreef:
alleen al de verhuis is een mega-ervaring op zich en juist dat blijkt voor jonge puppen belangrijk te zijn om ze stressbestendiger te maken. zegt weer een ander onderzoek

.
Wat is dan het effect van het niet-verhuizen in het geval een fokker zelf een pup aanhoudt?
Ik heb ooit gehoord van een onderzoek waarin men aanried de pup na 8 weken een week elders onder te brengen en dan weer terug te halen. Dat zou goed zijn voor de stress-bestendigheid en de hond zou er een groter aanpassingsvermogen (nog groter?) door ontwikkelen.
Ik heb het in elk geval nog nooit gedaan, ik vind het een rare gedachte.
Een andere pup gaat verhuizen en als je er een aanhoudt neem je die extra mee voor socialisatie en zo, lijkt mij.
precies dat heb ik ongewild bij de hand gehad.
een pup met 8 weken gegaan en 8 dagen later weer terug.
was wel heel raar om te zien want meneer was meteen thuis, ging met zijn dikke kont voor de kachel zitten en wist mam en de waterbak meteen te vinden.
sliep ook bij lola boven op haar kamer en bleef daar ook alleen met haar als ik dingen voor hem moest regelen en dus niet thuis was heel even.
die hond was zo op zijn plek toen hij terug kwam dat was niet normaal. hij settelde zich in ons gezin en de structuurtjes (die anders waren toen hij nog bij ons in het nest was) alsof dat allemaal heel normaal was.
echt heel apart om te zien.
hij zit nu heel dichtbij in de buurt en komt ie op visite dan weet ie meteen weer waar hij zijn moet. die hond is en blijft zelfs na een jaar helemaal thuis hier