Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Welke Molosser past het best bij mij?

Forum voor alle opmerkingen over hondenrassen, vragen of weetjes.

Moderator: moderatorteam

Siche2
nieuw lid
Berichten: 4
Lid geworden op: 27 okt 2009 17:13

Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Siche2 »

Hallo iedereen,

ik wilde eigenlijk wat advies/tips/informatie inwinnen. Eind van dit jaar wil ik mijn eigen trimsalon gaan openen. Uiteraard ben ik dol op honden en zou ik graag zelf een trouwe viervoeter hebben.

Het liefste zou ik een Molosser willen, omdat het flinke uiterlijk mij aanspreekt en de meeste Molossers die ik ken als Grote Vriendelijke Reuzen overkomen. Ze komen op mij als rustig over, niet te actief (zoals terriers). Graag wil ik mijn toekomstige hond in mijn trimsalon aanwezig laten terwijl ik aan het werk ben (wel achter een hekje), dus een Molosser die niet blafgraag is en vreemden snel duld (natuurlijk zal ik in de socialisatieperiode mijn toekomstige hond meenemen naar de salon waar ik stage loop, zodat ze bekend zal raken met de gang van zaken - dat er mensen met vreemde honden over de vloer komen).

Mijn vraag is dus: wie heeft of heeft veel kennis van een ras uit de rasgroep Molossers die niet blafgraag is en snel vreemde honden duld.

Het is mijn eerste hond en ik ben woonachtig op een flat....

Hopelijk wil/kan iemand me voorzien van tips/advies. :U:

Alvast bedankt! :roos:

Groetjes Simone :cheer:
tineke

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door tineke »

Ik ken de boredeauxdog zelf als een van de meest vriendelijke molossers maar dat zegt uiteraard niets over het hele ras.
Er zijn best wel wat scherpere molossers en minder een fila brasileiro is in het geval zoals jij het beschrijft echt totaal ongeschikt.
Ik denk dat je dus zelf moet kijken wat je het meest aanspreekt en dan sowieso maatregelen treffen dat de hond in ieder geval rustig zonder dat er mensen of vreemde honden zijn plekje betreden zich kan terug trekken of waar je de hond kunt laten als het wat drukker is of hij/zij zich toch niet als de vriendelijke reus ontpopt waarop je hoopt.
Gebruikersavatar
vania
Zeer actief
Berichten: 3432
Lid geworden op: 30 mei 2006 09:52
Mijn ras(sen): 2 dogo Canario's, 1 boxer x rottweiler, 1 groenendaeler
Aantal honden: 4

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door vania »

een Dogo canario zoals onze reu zou perfect kunnen, hij is oversociaal, stabiel, blaft praktisch nooit (alleen als de teven hier loops zijn) maar hij is uitzondering op het ras, er zijn maar heel weinig DC's die vreemde mensen zomaar aanvaarden

ik denk dat je ook moet kijken wat je wilt een grote molosser of een kleine, in rasgroep 2 zitten nogal wat verschillen in, korthaar of langhaar?
Afbeelding
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

En je bent woonachtig in een flat, met lift hoop ik anders zal het een klein mollossertje worden :wink:
Gebruikersavatar
Belle
Zeer actief
Berichten: 7365
Lid geworden op: 19 aug 2003 12:12
Aantal honden: 3
Locatie: Nijmegen

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Belle »

Ik weet niet zeker of een sint bernard ook onder de molossers valt, maar de twee kruisingen met een sint bernard die ik heb gehad (heb), voldoen zeker aan de eisen. Leah, kruising met een leonberger was heel gemoedelijk, rustig, verdraagzaam en stoïcijns. En Belle (kruising met pyreneese berghond) eigenlijk ook.
Marjolein, Isa, Dora, Suus en Anne
Those who are dead, are not dead, they're just living in my head..... (Coldplay, 42)
Catootje 12-05-05 - 17-09-09
Chiva ? - ? -91 - 08-01-10
Belle 06-03-2003 - 05-11-2012
Gebruikersavatar
yuki
Zeer actief
Berichten: 3909
Lid geworden op: 04 nov 2006 22:59

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door yuki »

S@ndr@ schreef:En je bent woonachtig in een flat, met lift hoop ik anders zal het een klein mollossertje worden :wink:
de meeste molossers til je niet ff op toch? :denken:
Eventhough you're gone, we're still a team'.
(r.i.p. Yuki / Askiem Yoshi)

Esther
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

yuki schreef:
S@ndr@ schreef:En je bent woonachtig in een flat, met lift hoop ik anders zal het een klein mollossertje worden :wink:
de meeste molossers til je niet ff op toch? :denken:
Daarom vraag ik het ook maar even voor de zekerheid :idea:
ik heb honden voor minder op de marktplaats zien belanden.
en het werd even tussen neus en lippen vermeld, maar er stond niets over een lift :U:
Gebruikersavatar
Maxine
Zeer actief
Berichten: 2713
Lid geworden op: 14 okt 2009 23:48
Locatie: België

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Maxine »

Gewoon even iets om over na te denken:
Je zal waarschijnlijk in jou trimsalon ook honden krijgen die zelf niet met andere honden overweg kunnen. Dus is het mogelijk dat je molosser niet altijd visueel aanwezig kan zijn als de andere hond constant staat te blaffen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
*kelly*
Zeer actief
Berichten: 707
Lid geworden op: 10 jun 2007 12:06

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door *kelly* »

Nanna schreef:Ik zeg: een Newfoundlander.
Grote zwarte (of bruine) langharige reuzen die in bijna alle gevallen de vriendelijkheid zelve personificiëren.
Gaan lekker liggen pitten als jij werkt en zijn niet te beroerd om een flinke lik aan de clientèle te geven.
Zijn ook zeer hondvriendelijk, ook niet onbelangrijk in een trimsalon waar de klanten niet alleen uit mensen maar ook uit honden bestaan.
Ik vind een New Foundlander niet echt geschikt om de hele dag binnen te liggen (ivm de enorme vacht)... Bovendien kan het best warm worden in een trimsalon (blazers, fohn), dus tenzij je ook een "buiten" hebt vind ik een New Foundlander niet echt geschikt!
"Mensen kunnen fouten maken, honden kunnen vergeven."

Afbeelding

"De enige fout van een hond is dat hij geen honderd jaar kan worden."
Tulp
Zeer actief
Berichten: 3148
Lid geworden op: 13 dec 2004 18:58
Mijn ras(sen): boerboel
Aantal honden: 0

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Tulp »

Ik vind eigenlijk geen enkele molosser geschikt voor op een flat.

Daarbij ben ik bang dat de gemiddelde trimsalonbezoeker het niet zo heeft op hele grote honden. Maar dat denk ik alleen maar en is niet gebaseerd op feiten maar op vooroordelen mijnerzijds. :engel:
* * *
People say that money cannot buy you happiness..............
but you can buy a boerboel and that is pretty damn close
Tulp
Zeer actief
Berichten: 3148
Lid geworden op: 13 dec 2004 18:58
Mijn ras(sen): boerboel
Aantal honden: 0

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Tulp »

Agree to disagree :tongue:
* * *
People say that money cannot buy you happiness..............
but you can buy a boerboel and that is pretty damn close
Gebruikersavatar
_Leonie
Zeer actief
Berichten: 34749
Lid geworden op: 19 jan 2009 15:15
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door _Leonie »

Leonberger, Bordeauxdoggen en Newfoundlander vind ik wel vriendelijke honden voor mens en dier. Al ken ik slecht gesocialiseerde Bordeauxdoggen maar goed dat was niet hun schuld. :wink:
Siche2
nieuw lid
Berichten: 4
Lid geworden op: 27 okt 2009 17:13

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Siche2 »

Hallo iedereen,

bedankt voor alle reacties! Ik ben woonachtig op de begane grond van een flat, dus hoef geen trappen te trotseren. Verder zat ik zelf misschien te denken aan een bullmastiff. Ik ken iemand die een bullmastiff heeft en die woont in een flat en bij 'Breed all about it' van Animal Planet werd ook verteld dat een flatje voldoende ruimte is voor een bullmastiff.

Mijn trimsalon zal in de garage van een huis gevestigd zijn, waar ze ruimte zal hebben om in een andere kamer te gaan of in de tuin (voor het geval dat het idd niet met een andere hond samengaat).

Heeft iemand ervaring met bullmastiff's?

Groetjes Simone
Gebruikersavatar
Reneey
Zeer actief
Berichten: 1055
Lid geworden op: 24 dec 2009 19:22
Mijn ras(sen): 1 Duitse Dog
1 Chihuahua
Locatie: Purmerend

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Reneey »

Ken het ras bullmastiff niet zo goed maar de honden die ik ken zijn niet zo makkelijk met andere honden .. nu heb je hem natuurlijk achter een hekje dus dat scheelt al.
Denk ook dat het op zich wel goed kan gaan als je het hem van pup af aan leert , dus elke dag mee daarheen zodat hij eraan gewend raakt ...dat zal ook een stuk schelen denk.
Verder durf ik je niet echt tips te geven ... ik heb alleen ervaring met Duitse Dog ... sommige karakters zou kunnen andere weer niet ... moeilijk je weet nooit hoe een hond van te voren word.
Maar ja zoals ik al zei is het misg wel goed om vanaf pup af aan het aan te leren dan zal hij eraan wennen waarschijnlijk en zal het ras misg minder uitmaken.
Afbeelding
Ik Kan Niet Loslaten ... Terwijl Ik Je Niet Vast Kan Houden
Als Ik Je Los Kan Laten, Kan Ik Je Niet Meer Verliezen
Jumbo 8-9-1998 / 19-7-2009
Gebruikersavatar
Youp
Zeer actief
Berichten: 3828
Lid geworden op: 15 nov 2004 12:38
Locatie: Enschede

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Youp »

De meeste Bordeauxdoggen die ik ken zijn zeer sociaal naar mens en dier. Ik ken er aardig wat en zelfs de reuen zijn redelijk mild (in vergelijking met andere molossers) naar sexegenoten.
Bij ons op stal hebben we 2 Bordeauxdoggen. Ze hebben wel een grote mond als er iemand het erf op komt maar je kan zo achter het hek. Je wordt vrolijk begroet. Ik ben banger voor de ganzen dan voor die 2 honden. :mrgreen:
Het aanslaan bij bezoek kun je met een goede opvoeding heel goed binnen de perken houden, al blijft het natuurlijk een hond!
Groetjes Kim en een poot van Diesel en Zahra
Afbeelding
hercujess

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door hercujess »

Ik heb zelf twee Bullmastiffs en die kunnen gerust mee naar de trimsalon. Hou er alleen wel rekening mee dat ze niet altijd even goed overweg kunnen met sexe genoten. Voor de rustige, lieve, niet blafgrage honden.
Gebruikersavatar
Brigitte30
Zeer actief
Berichten: 1690
Lid geworden op: 20 nov 2003 18:32
Mijn ras(sen): Cane Corso
Aantal honden: 1

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Brigitte30 »

Hier ook 2 bullmastiffs. Die van mij gaan niet goed met andere honden. zijn verder behoorlijk lui en vriendelijk naar mensen .
Hier zijn ze wel behoorlijk waaks en blaffen daar ook bij.
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door renee-uk »

Simone mogen je berichten alsjeblieft gewoon in het zwart, dat kleurtje leest zo rottig :?
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Muk

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Muk »

*kelly* schreef:
Nanna schreef:Ik zeg: een Newfoundlander.
Grote zwarte (of bruine) langharige reuzen die in bijna alle gevallen de vriendelijkheid zelve personificiëren.
Gaan lekker liggen pitten als jij werkt en zijn niet te beroerd om een flinke lik aan de clientèle te geven.
Zijn ook zeer hondvriendelijk, ook niet onbelangrijk in een trimsalon waar de klanten niet alleen uit mensen maar ook uit honden bestaan.
Ik vind een New Foundlander niet echt geschikt om de hele dag binnen te liggen (ivm de enorme vacht)... Bovendien kan het best warm worden in een trimsalon (blazers, fohn), dus tenzij je ook een "buiten" hebt vind ik een New Foundlander niet echt geschikt!
Ach, zolang je de verwarming maar uit laat. :mrgreen:
Hoewel een Newfoundlander een heerlijke, rustige, hondvriendelijke lobbes is hebben die zeker ook voldoende beweging nodig. Zolang je die geeft zal hij in huis heerlijk rustig zijn. Maar pas wel op met de warmte, boven de 20 graden is al snel te warmals ze niet op een lekkere koele plek kunnen liggen.

Misschien een vreemde suggestie, maar volgens mij zijn Mastiffs (Old English Mastiff) ook ontzettend goeie, vriendelijke lobbessen.
empyree
Zeer actief
Berichten: 3236
Lid geworden op: 27 okt 2005 15:04
Mijn ras(sen): Newfoundlander/Grand Basset Griffon Vendéen/Lagotto Romagnolo
Aantal honden: 5
Locatie: Puy-de-Dôme (FR)
Contacteer:

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door empyree »

Ik zeg ook NEWFOUNDLANDER en dan heb je gelijk een mooi visitekaartje bij de hand qua verzorging !
Wat de warmte betreft dat is maar net wat ze gewend zijn en als je zelf moet werken wil je het ook niet té warm hebben in de trimsalon ....
Sandra
Afbeelding
Gebruikersavatar
daan!
Zeer actief
Berichten: 491
Lid geworden op: 03 jan 2009 00:55

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door daan! »

Misschien een vreemde suggestie, maar volgens mij zijn Mastiffs (Old English Mastiff) ook ontzettend goeie, vriendelijke lobbessen.
Dat zijn ze, maar met een groot gedeelte van de dag '' afgezonderd zijn ' doe je ze geen plezier. Al helemaal niet op een flat, ook al is het op de begane grond. Zijn grote rustige honden, maar hebben wel wat ruimte nodig. Minimaal een buiten...Dat vind ik eigenlijk wel gelden voor alle zeer grote honden.

Overigens zou ik jou met je trimsalon direct een hond aanbevelen waar je je op kunt uitleven. Een mooi karakter, maar ook met een mooie vacht. Een visitekaartje. Ik ken alleen maar newfies als harige molossers, en dat karakter staat me enorm aan, open, sociaal, vriendelijk, en harig...
(alleen, dat is niet mijn dingetje, harige honden............... :wink: )
Gebruikersavatar
Mit
Zeer actief
Berichten: 50837
Lid geworden op: 09 dec 2004 15:14
Mijn ras(sen): Een Roemeense krielkip
Aantal honden: 1
Locatie: Ons Dorp

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Mit »

Leonbergers zijn hele vriendelijke honden. Ook Bordeauxdoggen ken ik als relaxed en vriendelijk.
Een Bullmastiff zou ik zelf niet direct doen, dan sowieso wel een teefje.
Ik heb zelf ervaring met een Dogo Argentino en die valt in elk geval hoe dan ook af :F:
Afbeelding
Gebruikersavatar
-Gaby-
Zeer actief
Berichten: 6335
Lid geworden op: 18 feb 2009 22:44
Mijn ras(sen): Louisiana Catahoula Leopard Dog, Tamaskan
Aantal honden: 2
Locatie: Groningen

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door -Gaby- »

Nog een puntje waar je misschien nog niet over na hebt gedacht, ik hoop dat je niet vies bent van kwijl... :engel:
Afbeelding
Foto gemaakt door Judith & Olly
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Hutsje »

Jinx schreef:Leonbergers zijn hele vriendelijke honden. Ook Bordeauxdoggen ken ik als relaxed en vriendelijk.
Een Bullmastiff zou ik zelf niet direct doen, dan sowieso wel een teefje.
Ik heb zelf ervaring met een Dogo Argentino en die valt in elk geval hoe dan ook af :F:
de teven die ik heb gehad waren allemaal een stuk moeilijker/feller met andere honden dan mijn reuen ;)
Afbeelding
Muk

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Muk »

-Gaby- schreef:Nog een puntje waar je misschien nog niet over na hebt gedacht, ik hoop dat je niet vies bent van kwijl... :engel:
Hahaha, ja veel molosossers kunnen wat kwijlen. Al moet ik zeggen dat dit ook ontzettend veel afhangt van of je ze veel tussendoortjes geeft of niet.
De meeste Newfoundlanders kwijlen alleen bij de wat langere wandelingen of als je ze veel tussendoortjes geeft.
Wat wel belangrijk is, is dat molossers niet altijd netjes drinken. En dit geldt ook voor Newfoundlanders, die maken er meestal een flink waterballet van. Maar hier kun je je prima op instellen. :mrgreen:
Muk

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Muk »

daan! schreef:
Misschien een vreemde suggestie, maar volgens mij zijn Mastiffs (Old English Mastiff) ook ontzettend goeie, vriendelijke lobbessen.
Dat zijn ze, maar met een groot gedeelte van de dag '' afgezonderd zijn ' doe je ze geen plezier. Al helemaal niet op een flat, ook al is het op de begane grond. Zijn grote rustige honden, maar hebben wel wat ruimte nodig. Minimaal een buiten...Dat vind ik eigenlijk wel gelden voor alle zeer grote honden.
Dit geldt voor bijna alle hondenrassen. Een Newfoundlander doe je ook geen plezier als je hem de hele dag afgezonderd houdt (weinig honden denk ik). Maar als een hond in de trimsalon aanwezig is achter een hekje, dan vind ik dat niet afgezonderd. Zolang de hond maar goed kan bewegen en zolang er na het werk maar voldoende mee gedaan wordt.
Gebruikersavatar
-Gaby-
Zeer actief
Berichten: 6335
Lid geworden op: 18 feb 2009 22:44
Mijn ras(sen): Louisiana Catahoula Leopard Dog, Tamaskan
Aantal honden: 2
Locatie: Groningen

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door -Gaby- »

Muk schreef:
-Gaby- schreef:Nog een puntje waar je misschien nog niet over na hebt gedacht, ik hoop dat je niet vies bent van kwijl... :engel:
Hahaha, ja veel molosossers kunnen wat kwijlen. Al moet ik zeggen dat dit ook ontzettend veel afhangt van of je ze veel tussendoortjes geeft of niet.
De meeste Newfoundlanders kwijlen alleen bij de wat langere wandelingen of als je ze veel tussendoortjes geeft.
Wat wel belangrijk is, is dat molossers niet altijd netjes drinken. En dit geldt ook voor Newfoundlanders, die maken er meestal een flink waterballet van. Maar hier kun je je prima op instellen. :mrgreen:
Het is ook echt niet vervelend bedoelt, maar mijn zus had er ook absoluut niet aan gedacht toen ze hun Bordeaux dog namen. Maar de kwijldraden komen tot aan het plafond als de hond gedronken heeft en zich uitschudt. Ook in de auto zag je overal vlekken. De hond schooit absouluut niet, maar het loopt er gewoon uit. Newfoundlanders vallen wat kwijl betreft wel mee denk ik.

Dat is wel wat anders bij deze jongen: :engel:
Afbeelding
Afbeelding
Foto gemaakt door Judith & Olly
Gebruikersavatar
cybert2
Zeer actief
Berichten: 1335
Lid geworden op: 03 okt 2004 01:06
Mijn ras(sen): 1 nepBasset Door, 1 Jack Russel Saar, en 1 Frans Bulldogje (met neusje) Abbby
Aantal honden: 3
Locatie: Duitsland

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door cybert2 »

Nanna schreef:
Tulp schreef:Agree to disagree :tongue:
:mrgreen:
Het hangt ook wel van de molosser af. Ik vind een Mastino een slecht idee, een Landseer of Newfoundlander een goed idee.
Newfy wel, Landseer zeker niet. Dat zijn echt geen sullen en kunnen ABSOLUUT niet tegen gekef...
Groet, Janine
Gebruikersavatar
Mol
Zeer actief
Berichten: 4735
Lid geworden op: 24 apr 2002 23:44

Re: Welke Molosser past het best bij mij?

Ongelezen bericht door Mol »

weet niet welke BM jullie kennen of hebben of hebben gehad maar dat zijn niet de BM's die ik ken en gefokt hebt, die van mij zijn niet zo vriendelijk met het orginele karakter wat ze behoren te hebben.

mol
Plaats reactie

Terug naar “Hondenrassen en kruisingen”