Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

Je moet niet klakkeloos maar 'doen' wat ik of een ander tegen je zeggen
Je moet zorgen dat je zelf ingelezen raakt en weet waarom je kiest voor bvb een prednison spuit en wat daar de gevolgen van zijn en wat je verder wilt gaan doen.

Als je namelijk gewoon maar doet wat er gezegd wordt en niet weet waarom je iets aan het doen bent zul je bij je DA misschien tegen een muur aanlopen.
Sommige DA's zijn alles behalve pro-vers bvb, of zijn erg volhardend in maaaaanden aanrommelen...
Als je dan komt vragen om een prednison spuit om de cirkel van jeuk te doorbreken en aangeeft dat je toch vers gaat voeren en dat niet weet te onderbouwen verlaat je met een beetje pech de DA praktijk met weer een tubetje zalf en een verhaal wat je niet plaatsen kunt.

Als je nu kiest voor een prednison spuit zul je haar straks goed moeten gaan 'lezen' om te zien hoe het gaat op het moment dat die spuit uitgewerkt raakt. (2-4 weken)
Het mooist zou zijn zoals Massam zegt dat je alleen een stootkuur geeft om die cirkel te doorbreken en dat je het daarna niet meer nodig bent.
Maar in die weken zul je dan wel iets moeten gaan doen want de spuit is alleen symptoombestrijding en veranderd niets aan de oorzaak dus uitkijken dat je niet het idee hebt dat 1 x zo
n spuit iets oplost, want dat doet het helaas niet.
Het geeft tijd-rust en inzicht om andere middelen in te gaan zetten (ander voer evt, evt kussens wassen etc, speciaal mijten filter in je stofzuiger etc)

Succes en je mag me altijd vragen stellen natuurlijk :wink:
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door M@scha »

nog een tipje.. veel van deze allergiehondjes zijn sowieso overgevoelig. ik was de hondendekens dus ook altijd met neutral.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Matje
Zeer actief
Berichten: 483
Lid geworden op: 26 sep 2003 14:37
Mijn ras(sen): Jones - Kruising Engelse Springer
Finley - Engelse Cocker Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Flevoland

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Matje »

Maar zo te lezen heb je de rollen van Rodi gegeven, dat zijn niet degene die je uit de vriezer haalt, zou juist gaan voor 'écht' kvv, dus idd puur vermalen en ingevroren.
Zou het gewoon eens 8weken proberen, wat heb je te verliezen? Je hond kan het er alleen maar beter op gaan doen :U:
In de praktijk zijn er ook een aantal honden die hyposensibilisatie krijgen. 1 hond is allergisch voor meerdere soorten grassen, bomen én mijten.
Die reageert er super op (al is de lente nu natuurlijk ook voorbij..) maar die krijgt nu 1x per maand inj.
Een andere hond kreeg het al jaren maar reageerde er steeds minder op, en krijgt nu telkens langwerkende prik cortico's.
En de anderen staan op de atopica of pred.
Zolang zij nog geen middel als prednison nodig heeft, is dat alleen maar mooi. En wat eerder genoemd is, holistisch dierenarts in de Bilt is ook een goede aanrader! Kom er zelf met Jones ook (maar dan ivm zijn Heupartrose) en er zijn meerdere goede verhalen van dieren met allergien die er goed op reageren!
Afbeelding
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Caro. »

Een hele goede tip van Hilje om jezelf goed in te lezen!! Google is je beste vriend :mrgreen:

Ik heb een hond met allergieën, waaronder ook alle soorten mijten (daarnaast onkruid en div. soorten pollen) die op dit moment ook de desensibilisatie kuur krijgt.

Ten eerste is 2 maanden veel te kort om er iets van te zeggen! In principe geef je dit 1 jaar de tijd en helpt het dan niet, dan is het zinloos om mee verder te gaan.
Je zit net in een rot seizoen voor de eerste start van de kuur en ik zou overleggen waarmee je de kuur kan gaan ondersteunen. Dan kan je denken aan Prednison (maar ik weet niet 100% zeker of dit gecombineerd mag worden met een desensibilisatiekuur) en je hebt dan ook nog Atopica. Atopica heeft minder bijwerkingen, maar het is enorm duur.

Hoe zijn de allergieën vastgesteld bij jouw hond? Is er zowel een huidtest als een bloedtest gedaan?
In principe moet het namelijk allebei om een goed beeld te krijgen: eerst de huidtest, daar komen diverse soorte allergieën uit en vervolgens nog een bloedtest en daar komt wat uit. Die twee worden met elkaar vergeleken en op basis daarvan wordt de vloeistof voor de kuur samengesteld.

Daarnaast zou ik, gezien de meelmijt allergie, als ik jou was ook overgaan op vers vlees.

Als jouw dierenarts niet voldoende verstand heeft van allergieën, dan zou ik je ook aanraden om naar een dermatoloog te gaan met alle uitslagen die er tot nu toe zijn. Deze kan je goed voorlichten en kijken waarmee de kuur op dit moment ondersteund kan worden.

De cijfers van de slagingskans van de desensibilisatiekuur liggen ver uit één. De een zegt 25%, de volgende 75%.
Bij mijn hond lijkt het tot nu toe heel erg goed aan te slaan! Hij krijgt het vanaf september en we zitten nu op 1 x 4 weken injecteren.
Normaal gesproken lag hij al in maart open, maar dit jaar is er op een paar hele kleine plekjes, niets aan de hand. De ergste maand voor hem - augustus - moet echter nog komen.
Bij alles wat je probeert, is het afwachten of het gaat helpen. Ook als je naar een holistisch of homeopatisch arts gaat, die slagingskans is ook echt niet hoger.
Eerst het één proberen en dan het ander, niet alles door elkaar.

Even samengevat:
- de kuur heeft sowieso veel meer tijd nodig (persoonlijk zou ik nu niet al gaan wisselen, maar eerst de resultaten van waar je mee bezig bent afwachten )
- ik zou naar een dermatoloog gaan om te bekijken of je dierenarts alles goed gedaan heeft (huidtest gedaan?) en sowieso overleggen waarmee je hond nu ondersteund mag worden; prednison of atopica.
- vers vlees gaan voeren

Heel veel succes ermee, het is zo sneu als je hond zoveel jeuk heeft.
Laatst gewijzigd door Caro. op 07 jul 2011 10:33, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Fin
Zeer actief
Berichten: 8182
Lid geworden op: 31 jul 2008 19:13
Locatie: zuid-holland

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Fin »

Matje schreef:Maar zo te lezen heb je de rollen van Rodi gegeven, dat zijn niet degene die je uit de vriezer haalt, zou juist gaan voor 'écht' kvv, dus idd puur vermalen en ingevroren.
Zou het gewoon eens 8weken proberen, wat heb je te verliezen? Je hond kan het er alleen maar beter op gaan doen :U:
Ik heb een kat met jeuk klachten. En dan echt dat hij op een gegeven moment van kop tot staart onder de korstjes zat. :(

De oplossing: eendagskuikens. Wel brokjes, liever niet maar hij komt buiten en bietst anders brokjes bij de overbuurvrouw. Maar dan brokjes zonder kleur-, geur- en smaakstoffen en conserveringsmiddelen. Hij heeft vermoedelijk een vlooienallergie maar de verkeerde brokjes maken zijn huid er nog gevoeliger voor. Met deze brokjes heeft zijn huid meer weerstand. Ik ben niet zo voor prednison middels injektie, ik haal voor hem tabletjes in huis en geef het alleen wanneer nodig. De jeuk is bij hem nu heel goed onder controle, alleen als er vlooien zijn, maar dan nog valt het mee.

Met een hond zou ik deze zonder meer op de kvv zetten, liefst nog graanvrije kvv ook. Bij Moos is het vooral de eendagskuikens die het verschil maken. Het blijven toch vleeseters. Een hond op brok is in mijn ogen hetzelfde als een mens die nooit eens fruit of een salade eet. Je blijft leven, maar gezond, nou nee.
Gebruikersavatar
Demi
Zeer actief
Berichten: 10316
Lid geworden op: 13 jun 2003 13:14
Mijn ras(sen): Rottweilers en het Kenzo, Izzy en Ivy ras!
Aantal honden: 4
Locatie: Amersfoort
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Demi »

Ik heb niet het hele topic doorgelezen, maar heeft ze geen demodex? Izzy heeft demodex gekregen doordat haar weerstand vermindert is door onderliggende allergieen. Ze is allergisch voor de andere mijten, vlooien, kakkerlakken en heel veel grassoorten. Daardoor kreeg ze jeuk, verminderde haar weerstand, kreeg plekjes die nu erg grote plekken zijn.
Volgens mijn DA komt het vaak voor demodex, maar wordt er vaak niet naar gekeken, maar wel naar allerlei andere dingen waarvoor ze allergisch voor kunnen zijn
Lieve lieve Lila, Calsey, Damien en Donja, ik mis jullie..
Gebruikersavatar
ellen en de birmanen
Zeer actief
Berichten: 5182
Lid geworden op: 30 nov 2010 15:39
Mijn ras(sen): 4 tollers
Aantal honden: 4
Locatie: voorburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door ellen en de birmanen »

vers vlees hoeft ook niet te helpen. mijn golden was allergisch voor precies dezelfde mijten. zij heeft ruim een half jaar op vers vlees gestaan en de klachten werden alleen maar erger. ik ben toen terug gegaan naar eukanuba lam en rijst en dat heeft ze tot dr dood toe gehad zonder problemen. ook zat zij aan de hyposensibilisatie kuur en dat werkte goed. ik schoor haar in de zomer wel kaal zodat de mijten geen houvast hadden in de vacht.
ellen
Afbeelding
Gebruikersavatar
RachelleAmericanBulldog
Zeer actief
Berichten: 2568
Lid geworden op: 23 feb 2004 07:41
Mijn ras(sen): kruising Boxer X mechelse herder een Laekense herder.En in het verleden een amerikaanse bulldog
www.woofatwork.nl
Aantal honden: 2
Locatie: Maastricht
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door RachelleAmericanBulldog »

Mijn vorige hond had ook allerlei allegieen de eerste drie jaar van zijn leven...de laatste 6 jaar nergens meer last van gehad...hij kreeg toen rauw vlees ipv brokken (allerlei soorten kvv)Ik zou echt zeggen ga je goed inlezen..en probeer het minstens 6 weken...
Afbeelding

Groetjes Rachelle,Nina(boxer x mechelse herder) en Pfaffke (laekense herder)

in loving memory : Shaggy (amerikaanse bulldog)
monique16
Zeer actief
Berichten: 346
Lid geworden op: 07 jan 2011 20:45

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door monique16 »

Onze hond heeft weer andere problemen (maag-darmen)
we zijn gestopt met de brokken en nu haal ik bij de C1000 pakjes smuldiervlees compleet (erg betaalbaar!)
Het gaat goed nu.
Ik heb 1 la in mijn vriezer die ligt vol met die pakjes.
Sepp krijgt 1 pakje per voerbeurt, soms wat meer hij is nog in de groei dus we bekijken het per dag zeg maar.
Niet vergeten het de avond ervoor eruit te leggen anders heb je wel een probleem.
En ok het stinkt maar Sepp is er gek op en hij knapt er ook van op.
Ik voer het trouwens wel buiten of in de schuur want de pens die erin zit die ruikt nogal....
(en niet teveel ernaar kijken hahahahaha)
succes!
Gebruikersavatar
Saschesfloor
Zeer actief
Berichten: 1378
Lid geworden op: 24 feb 2010 22:21
Mijn ras(sen): Cairn Terrier
Aantal honden: 2

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Saschesfloor »

Ook hier een hond met verschrikkelijke allergie voor mijten en vlooien. Helaas heeft ze ook voedselallergie en gaat vers voeren echt niet. Ze kan helaas alleen tegen Specific brokken van de dierenarts. Helaas komt dat de meelmijten allergie weer niet ten goede en Sacha blijft zo steeds in een cirkel ronddraaien. Mijn DA is gespecialiseerd in allergie klachten en zij raadde me een prikkenkuur af. Ik heb haar eerst op de Pretnison gehad, maar daar werd ze heel ellendig van. Dus nu helaas over op de Atopica. Dat werkt gelukkig goed en ik kan haar nu op een redelijk lage dosis houden, over het algemeen. Helaas is dit echt het seizoen en krijgt ze het weer elke dag. Wat hier ook goed helpt is haar regekmatig wassen met Malaseb shampoo, dat dood mijten die op de huid zitten.

Maar als jouw hond geen voedselallergie heeft, was het eerste wat ik deed, hem overzetten op vers voer.

Sterkte ermee, ik weet uit ervaring hoe zwaar het is te moeten aanzien dat je hond vergaat van de jeuk.
The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched, but are felt in the hart.
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

Hier ook eentje met een behoorlijke lijst allergieen. We zijn pas kort gestart via een homeopaat en kan nu dus niet zeggen of het echt helpt. Ik zal het wel bijhouden in mijn topic wat al eerder hier is aangelinkt.

In elk geval fijn dat je hier ervaringen kunt lezen, vaak heb je daar het meeste aan en je kunt voor jezelf een keuze maken wat het beste bij je hond kan passen.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Nee, ze krijgt geen demodex...
Ze krijgt niets voor haar weerstand.
Ze eet perfect, en als je niets zou weten en haar zo ziet spelen, kwispelen en ravotten is het haast niet voor te stellen dat ze zo'n uitslag en ontstekingen heeft.
De antibiotica begint nu goed zijn werk te doen. De zwelling van de vulva is aanzienlijk minder.
Ze ligt nu ook gewoon heerlijk op de bank te slapen na een lekker wandeling die we elke dag maken.
Ze kan ook gewoon haar rust vinden en ontspannen zijn, gelukkig.
Ik laat haar morgenvroeg om 8 uur voorzichtig scheren en wassen met een shampoo voor gevoelige huid.
Ik hoop dat de jeuk hierdoor wat afneemt omdat het dan onder de vacht niet meer zal broeien en er lucht bij kan komen.
Ook dat dan de mijten niet zo goed kunnen blijven zitten inderdaad.

Echt zo super bedankt voor alle reacties! zo geweldig vind ik dat!
Ik heb er echt veel aan want een DA sja, maken ze je hond nu beter, of houden ze je aan het lijntje....
Ik heb sterk het gevoel van het tweede.
Ik denk dat ik de therapie voortzet met de injecties op de hoop voor verbetering op den duur, en qua brokken heb ik al zoveel uitgebrobeerd (ook zonder rijst) misschien kan ik toch nog een keer een andere brok proberen of me door een specialist laten adviseren.
Op vlees heeft zij al eens 2 maanden gestaan, maar geen verbetering gezien.
Ook zeker weet ik, dat ik me wel aan het-alleen-vlees dieet- zou houden.
Maar ik kan ook zeker zeggen dat er mensen zijn die dat niet zo serieus nemen en dan is al het werk voor niets!
Overigens is er nooit een huidtest gedaan, alleen de bloedtest.
Al is er wel ooit huid weggeschraapt bij haar anus en bekeken maar dat was geen schurft.
Maar een huidtest, nee.

En @ ellen, jouw bericht, daar kan ik me wel in vinden als ik dat zo lees.
De prednison en Atopica ga ik even in mijn achterhoofd houden, morgen eerst maar eens scheren en kijken hoe het dan gaat.

Nogmaals SUPER bedankt voor jullie reacties.

Misschien kan ik morgen nog eens contact opnemen met de DA om te vragen of ik de "wondjes"mag wassen met een zeepvrije wasemulsie en koud water, goed na spoelen met koud water en daarna goed droog maken.
Misschien dat dat wat ontsmet.
Ik ga mijn best doen!!

Liefs, Danielle en een toch altijd vrolijke Sanja.
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Hutsje »

maar wat voor vlees heeft ze nu precies gehad dan? want je had het over worsten/rollen, was dat rodi dan?
Afbeelding
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Ja het waren rollen, grote rollen met donkerblauw plastic eromheen.
Zal morgen even bellen naar de dierenspeciaalzaak waar we het haalden.
Kan het Carnibest zijn geweest? dat klonk me wel heel bekend.
Ik weet het morgen!
Gebruikersavatar
Hanneke2
Zeer actief
Berichten: 14267
Lid geworden op: 30 nov 2002 22:22
Aantal honden: 2

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Hanneke2 »

mercedes2803 schreef:Ik heb nooit gedacht dat ik het zou roepen of vragen, maar...
waarom niet een prednison spuit ?
Dat wilde ik ook net zeggen.
Ik ben echt alles behalve een voorstander maar jee, ik was toch wel heel erg blij dat het bestond toen ik de vicieuze cirkel van jeuk niet doorbroken kreeg bij Rimpel,
SOms moet je wat en ik vraag me dus eigenlijk af waarom je daar niets van hebt.
Alhoewel, ik snap het enigszins want tijdens het spuiten - hyposensibilisatiekuur - willen ze liever geen prednison toestanden, maar goed...ergens houdt het natuurlijk op en ik kon op dat moment niet anders.
Ik heb tijdens de spuit kuur dus wel prednison ingezet. wel heel minimaal trouwens.

Ik ben uiteindelijk na een jaar gestopt met de spuitenkuur omdat het voor mijn gevoel dus niet echt wat opleverde.
Op een gegeven ogenblik zag ik vooruitgang maar ik kon hem niet perse toeschrijven aan de spuiten...
Ik heb Rimpel - inmiddels 9 - nu op prednison staan in de zomermaanden (vlooienallergie en bepaalde mijten)
en in de wintermaanden gaat het zonder eignelijk heel goed.

Ik heb me dus niet zo aan de normale gang van zkaen gehouden en heb hem ook nooit onderworpen aan eliminatie dieeten of dergelijke/.
Rimpel krijgt rauw vlees.
Bij een meelmijt allergie heb je namelijk een probleem met brokken.

Succces en ik hoop dat je gauw tot verlichting komt voor je hond
En verder ook alles wat Mercedes zegt. Eerst die hond blij en jeukvrij, en dan gaan kijken wat kan en niet kan.
Hanneke, Toto, Tika en Pindapoes
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Zouden jullie of: de voorgeschreven zalf weer op de vulva smeren en dat in laten trekken of het een paar dagen wat rust geven en droog laten?
Bij de vulva zitten namelijk wat plooitjes en het is een warme plek, dus zalf kan dan misschien wat te nattig blijven??
Dus wat te doen, nog even droog laten zonder zalf, of juist wel de hydrocortaderm en wond zalf smeren??
Gebruikersavatar
Sjalot
Zeer actief
Berichten: 2508
Lid geworden op: 11 aug 2002 11:39
Mijn ras(sen): Bordeaux Dog
Schotse Herder Korthaar
Engelse Bulldog
Lancashire Heeler
Aantal honden: 1
Locatie: Schiedam
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sjalot »

Als je weinig invriesmogelijkheden hebt zou je naast het rauw ook een speciaal blikvoer kunnen proberen.
Bijvoorbeeld: http://www.zooplus.nl/shop/honden/voers ... voer/65640
Groetjes van Charlotte
AfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
Gebruikersavatar
blacky
Zeer actief
Berichten: 8030
Lid geworden op: 18 mei 2007 20:37
Mijn ras(sen): Coton de Tuléar en Havanezer.
Aantal honden: 3

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door blacky »

Demodex is schurft en geen medicijn. Ze zou het dus best wel kunnen hebben hoor?
Via een afschraapsel van de huid kan je da dat zien.
Afbeelding
gevni havanezers
Gebruikersavatar
Saschesfloor
Zeer actief
Berichten: 1378
Lid geworden op: 24 feb 2010 22:21
Mijn ras(sen): Cairn Terrier
Aantal honden: 2

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Saschesfloor »

Dat scheren doe weleens goed kunnen helpen, ik hou Sacha ook altijd zo kort mogelijk, dan heeft ze de minste klachten. Wat de shampoo betreft om haar te laten wassen, ik zou persoonlijk echt die Malaseb shampoo halen bij de dierenarts. Ik en een vriendin hebben daar hele goede resultaten mee, onze beide honden hebben een mijten allergie.

Dat alleen een vlees dieet niet het gewenste resultaat gaf kan kloppen. Mijten zitten overal. Maar op vers vlees zitten geen mijten en hoe minder mijten ze binnen krijgt, hoe beter natuurlijk. Het gaat dus niet om de brokken an sich waar ze op reageert, maar op het feit dat er meelmijt op brokken gaat zitten, zodra je de zak hebt open gemaakt. Maar goed, je moet voeren waar je jezelf het beste bij voelt.

Ik had de zalf even achterwege gelaten rond haar vulva. Zeker als het nu begint op te drogen.
The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched, but are felt in the hart.
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

Na het plaatsen van mijn reactie kwamen er toch nog wat vragen.

Als ik de klachten met Do vergelijk komen ze totaal niet overeen. Do heeft geen jeuk aan anus of vulva. Ze heeft last van jeuk aan haar mond, soms poten, flanken en haar oren raken snel ontstoken. Ik weet niet wat een typische reactie is op een mijten allergie?
Hoe lang is de jeuk al aan haar achterkant? doe je ook ontwormen?

Als ik bijvoorbeeld naar de klachten van Do kijk komen die meer overeen met een voedingsallergie namelijk.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Gebruikersavatar
Matje
Zeer actief
Berichten: 483
Lid geworden op: 26 sep 2003 14:37
Mijn ras(sen): Jones - Kruising Engelse Springer
Finley - Engelse Cocker Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Flevoland

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Matje »

Sanja schreef:Zouden jullie of: de voorgeschreven zalf weer op de vulva smeren en dat in laten trekken of het een paar dagen wat rust geven en droog laten?
Bij de vulva zitten namelijk wat plooitjes en het is een warme plek, dus zalf kan dan misschien wat te nattig blijven??
Dus wat te doen, nog even droog laten zonder zalf, of juist wel de hydrocortaderm en wond zalf smeren??
Je mag de zalf sowiezo maar 10 tot 14dagen achtereen gebruiken omdat je anders meer nadelen gaat krijgen dan voordelen. Zou, als je het al zolang achter elkaar gebruikt hebt, het een week rust geven. Het zijn wel cortico's natuurlijk
Afbeelding
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Ze begon eerst altijd met jeuk bij haar anus. Daar heeft ze inmiddels een soort van olifanten huid.
Rond de vulva was het ook altijd wat onrustig, maar nog nooit zoals nu.
Haar oren raken ook snel ontstoken maar die houd ik zo goed mogelijk bij.
Tussen de tenen: zelfde verhaal. bij de acherpoten heeft ze tussen 2 tenen de haren weggebeten en i s het kaal en wat rood.
Ik denk ook dat dit de populairste plekken zijn waar ze goed bij kan.
Ik ben nu 2 dagen met de zalf gestopt (dit is de tweede dag) omdat ik denk dat als het wat droog wordt het beter kan genezen.
Gisteren is ze echt heel rustig geweest, heeft lekker gespeeld en daarna lekker liggen slapen en zelfs Hollands glorie.
Ze was helemaal op dr gemak.
Denk dat dat door de AB kuur komt.
Dus probeer ik liever die zalf achterwege te laten, dat spul is op lange termijn echt niet goed.
Ik gebruikte het zo'n 8 dagen.

Sanja is nu zo kort mogelijk geschoren, ze lijkt er weer erg blij mee en nu kan er goed lucht bij komen.
Die dame van de trimsalon zei wel, op de plekken waar het nog flink rood is, zou ik wel een beetje zalf opdoen nou het goed kan drogen....
En verder dat de korstjes er met wassen af zijn gevallen dus dat ze wel aan het "genezen" is....
monique16
Zeer actief
Berichten: 346
Lid geworden op: 07 jan 2011 20:45

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door monique16 »

duim voor je hondje (en jou ook natuurlijk) dat het allemaal goed gaat.
áls je vlees gaat voeren, om de voedselallergie uit te sluiten (de mijt in de brokken?)
moet je dit écht 6 weken doen.
En geen andere dingen erbij geven. (kluiven, koekjes e.d.)
Je hebt ook hypoallergene hondenkoekjes/snoepjes maar ik weet niet of die mijt daar ook in kan zitten.
Dan zou je dan moeten informeren
succes!
Emma
Zeer actief
Berichten: 7818
Lid geworden op: 05 mar 2008 17:28
Mijn ras(sen): 2 raslozen, namelijk:1 grote husky maal Am. Bulldog, en 1 kleine jack hussel. Nu geen honden meer.
Aantal honden: 0

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Emma »

misschien zeg ik nu iets heel raars, maar zou een hond met mijten allergie niet beter af zijn buiten in een kennel?( vooral in de zomer) daar is veel meer ventilatie, en veel honden vinden het buiten veel fijner.

ik zou trouwens ook echt vers vlees proberen. en dat een tijdje volhouden, dat heeft ook tijd nodig. als hier ``problemen``komen, ga ik ook weer 100 procent terug op vers vlees. ze krijgen nu zowel brok als vers vlees.

verder als ik een hond zou krijgen met dergelijke problemen, zou ik eerst zoveel mogelijk ``dichter-bij-de-natuur``gaan zitten. en vanuit daar kijken hoe en wat verder.

een hond die heel veel jeuk heeft, zou ik denk ik zoveel mogelijk buiten, of in een ``kale``ruimte binnen houden, met veel ventilatie. raam open en eventueel een hordeur ervoor.

als je dan merkt dat het buiten beter gaat, kun je altijd nog een maatje erbij halen. en in de winter misschien wel weer naar binnen, in een kale ruimte en de hondendeken elke week wassen met neutral of zo iets.

ik denk ook dat bijten/likken.krabben op een gegeven moment een gewoonte is geworden. dat was met Luca in het begin dat ze hier was ook. heel veel krabben, gewoon een soort stress/gewoonte. ook wat kale plekjes ervan. nu veel met de bal buiten spelen, en een stabiele omgeving, het is nu over. maar dit was dan wel krabben uit verveling en stress (bij de vorige eigenaren is de leefomgeving erg onstabiel geweest denk ik, en is ze heel misschien geslagen), en geen allergie.

ik zou ook eens nagaan hoeveel je met de hond doet, geef je haar af en toe een ``taak``, apporteer je er mee, misschien zou ze eens op een sportcursus moeten of speuren, om weer ``hond``te worden, en dat je haar afleidt van de jeuk.
Gebruikersavatar
senna en odin
Zeer actief
Berichten: 1439
Lid geworden op: 30 jul 2009 16:15
Locatie: in Nederland

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door senna en odin »

Ik zit met Senna, onze lab ook midden in een kuur.....alweer :ugh:

Moet vandaag bellen of er al uitslag is van zijn bloed ivm een hyposensibilisatiekuur. Hij staat nu ook op ceferal en prednoral.
Ik zit er ook aan te denken om hem de jaren die hij nog heeft dan maar op lichte dosis prednoral te zetten zodat ie nog fijne jeukvrije jaren heeft.
We hebben nog twee andere opties en het spuiten van spul waarvoor hij dan allergisch is lijkt me ook nog wat( die hyposensibilisatiekuur). Kortom ik heb nog wat denkwerk te verrichten.
Bij Senna begint het in maart/april en duurt de jeuk tot eind augustus begin september......heel apart.
Senna staat op vers voer van Lotgering en krijgt soms ook wat Barf. Die overstap heeft al heel veel jeuk weggehaald Als ie ook maar een brokje krijgt van iemand die het goed bedoeld dan krabt ie zich kapot. Hij heeft inmiddels in zijn liezen en waar zijn ballen hebben gezeten :tongue: al een olifanten huid en de huidflora is daar ook compleet verstoord.
Als ie heeft gezwommen dan blijft het water in zijn vacht zitten, gaat broeien en daarvan krijgt ie gisten en bacteriën op zijn huid die ook weer jeuk veroorzaken. Dat geeft een hele muffe geur dus misschien is dat iets om aan te denken vanwege de geur die jouw hond dan ook heeft.
Betekent dan als je hond gezwommen heeft, je hem/haar tot het laatste haartje moet droog föhnen.
Hij moet dan ook gewassen met Malaseb om alles in zijn vacht te doden.

Als ik je een tip mag geven dan zou ik zeker effe een predkuurtje vragen om van de ergste jeuk af te komen. Sen is vorige week vrijdag heen geweest, heeft s'middags zijn eerste prednoral pilletje gehad en s'avonds was zijn jeuk weg!!
Succes in ieder geval. Tis helemaal niet leuk je hondje zo te zien :ugh:
Groetjes Belinda
Afbeelding
Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

Ik ben uiteindelijk tot mijn keus voor prednison gekomen door de afweging te maken wat ik belangrijk voor Rimpel vond; kwaliteit van leven of kwantiteit van leven.
Ik heb gekozen voor kwaliteit (daar kies ik voor mezelf ook voor) en heb, ondanks dat ik er best vaak een hard hoofd in heb gehad, toch ook kwantiteit gekregen want Rimpel is inmiddels 9 en een half...

Waar ik maar mee wil zeggen dat een hond op de prendison niet per definitief een doodsvonnis op jonge leeftijd betekend.
Gebruikersavatar
senna en odin
Zeer actief
Berichten: 1439
Lid geworden op: 30 jul 2009 16:15
Locatie: in Nederland

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door senna en odin »

Zo dan....ik heb ook net de uitslag van Sen zijn bloed.
Allergisch voor: meelmijt, kopramijt en farinamijt.....samengevat een huisstofmijt allergie.
In januari gaan we beginnen met hyposensibiliseren en tot die tijd blijft ie op de laagst mogelijke Prednison dosis.
mercedes2803 schreef:Ik ben uiteindelijk tot mijn keus voor prednison gekomen door de afweging te maken wat ik belangrijk voor Rimpel vond; kwaliteit van leven of kwantiteit van leven.
Ik heb gekozen voor kwaliteit (daar kies ik voor mezelf ook voor) en heb, ondanks dat ik er best vaak een hard hoofd in heb gehad, toch ook kwantiteit gekregen want Rimpel is inmiddels 9 en een half...

Waar ik maar mee wil zeggen dat een hond op de prendison niet per definitief een doodsvonnis op jonge leeftijd betekend.
Die keuze heb ik ook in mijn achterhoofd :ok: . Beter een jaar minder leven op pred en geen jeuk dan allerlei dingen proberen en nog steeds jeuk.
Ik vind het vreselijk om mijn hond te horen jammeren als ie weer es zijn tenen en kootjes aan het kapot bijten is.
Dan kies ik toch voor een jeukvrij leven zolang ie nog bij ons mag zijn.
Groetjes Belinda
Afbeelding
Gebruikersavatar
Omega
Zeer actief
Berichten: 1258
Lid geworden op: 22 jul 2005 11:48
Mijn ras(sen): Toller
Aantal honden: 2
Locatie: Terborg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Omega »

Om even vanuit een ander oogpunt te kijken..
Is je hond ook al eens gecontroleerd op leverproblemen of een auto-immuunziekte? (weet even niet meer of je dat opgeschreven had :oeps: )
Huidproblemen kunnen veroorzaakt worden door een leverziekte.
Een auto-immuunziekte kan veel jeuk veroorzaken op de plaatsen die je beschrijft.
Verkooppunt Darf en Tammenga, kvv en snacks, in Terborg: http://www.kompleetversvoerenzo.nl
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Caro. »

Als er geen andere keuze meer is dan Prednison(achtige) middelen, denk dan ook eens aan Atopica.
Ik vond dat voor Puchu een fijner middel dan Prednison, hij had bij gebruik van Atopica veel minder bijwerkingen dan van de
Prednison. Het is het overwegen waard.
Verder, vraag goed na of bij een desensibilisatiekuur ook tegelijk prednison gegeven mag worden, ik twijfel hier namelijk aan of
dat mag. Atopica mag wel, maar prednison weet ik niet.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
Demi
Zeer actief
Berichten: 10316
Lid geworden op: 13 jun 2003 13:14
Mijn ras(sen): Rottweilers en het Kenzo, Izzy en Ivy ras!
Aantal honden: 4
Locatie: Amersfoort
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Demi »

Sanja schreef:Ze begon eerst altijd met jeuk bij haar anus. Daar heeft ze inmiddels een soort van olifanten huid.
Rond de vulva was het ook altijd wat onrustig, maar nog nooit zoals nu.
Haar oren raken ook snel ontstoken maar die houd ik zo goed mogelijk bij.
Tussen de tenen: zelfde verhaal. bij de acherpoten heeft ze tussen 2 tenen de haren weggebeten en i s het kaal en wat rood.
Ik denk ook dat dit de populairste plekken zijn waar ze goed bij kan.
Ik ben nu 2 dagen met de zalf gestopt (dit is de tweede dag) omdat ik denk dat als het wat droog wordt het beter kan genezen.
Gisteren is ze echt heel rustig geweest, heeft lekker gespeeld en daarna lekker liggen slapen en zelfs Hollands glorie.
Ze was helemaal op dr gemak.
Denk dat dat door de AB kuur komt.
Dus probeer ik liever die zalf achterwege te laten, dat spul is op lange termijn echt niet goed.
Ik gebruikte het zo'n 8 dagen.

Sanja is nu zo kort mogelijk geschoren, ze lijkt er weer erg blij mee en nu kan er goed lucht bij komen.
Die dame van de trimsalon zei wel, op de plekken waar het nog flink rood is, zou ik wel een beetje zalf opdoen nou het goed kan drogen....
En verder dat de korstjes er met wassen af zijn gevallen dus dat ze wel aan het "genezen" is....
Tenen anus en korstjes klinkt echt als demodex. Het is niet zo dat ik ineens overal meteen daaraan denk maar herken dat echt van Izzy. Heb je al eens een afkrabsel laten doen van haar huid bij de dierenarts? Is 2 min. werk en je weet hè binnen een paar minuten en kan je echt gericht gaan handelen mocht het zo zijn
Lieve lieve Lila, Calsey, Damien en Donja, ik mis jullie..
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”