Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Nee inderdaad.
Het zou zwel heel mooi zijn maarja, het kan toch goed en en zijn.
Nu maar even afwachten, de medicijnen zijn nu toegediend dus...
Ze heeft een antibiotica voor het voor het doden van de bacterien
En 3 pipetjes die ze om de twee weken 1 moet in de nek tegen de Sarcoptes canis --> Sarcoptes-mijt.
Maandag weer terug op controle.
Doorgaan met moderin en eventueel van 2 pilletjes p/d naar 1 pilletje p/d gaan maar ik denk dat het goed is om nog even door te gaan met 2 totdat de ergste jeuk voorbij is?
Voel me nu wel wat kalmer nu ik weet dat ik de juiste medicijnen heb, voor een aangetoond probleem.
Nu maar kijken in hoeverre ze ervan afkomt en of dit het enige is/was.
Ben in ieder geval blij dat er gericht gekeken wordt nu.
Sanja heeft nu wel jeuk, weet niet goed of het erg is want als ik in de buurt ben likt ze niet.
Krabben heel af en toe aan haar nek of ze schudt met haar oren.
Dat doet ze wel af en toe.
Verder ok, eet goed, drinken redelijk onder controle, iets meer maar niet dat ze haar plas laat lopen.

Ik kreeg trouwens een tip van iemand die zei dat het echt werkt om je hond ook elke dag een beetje karnemelk te geven.
Dat dit de jeuk en het branderige gevoel uit de huid trekt.
Is dat zo of heeft iemand er ervaring mee?
Of beter van niet?
Ik las namelijk veel berichten op inet dat het bloedzuiverend en goed werkt voor huidproblemen?
Gebruikersavatar
nusca
Zeer actief
Berichten: 1100
Lid geworden op: 25 mei 2010 22:49
Mijn ras(sen): Een mechelaar.
Locatie: Hoogvliet

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door nusca »

Sanja schreef:Ik kreeg trouwens een tip van iemand die zei dat het echt werkt om je hond ook elke dag een beetje karnemelk te geven.Dat dit de jeuk en het branderige gevoel uit de huid trekt.
Het enige hoe ik weet hoe karnemelk kan helpen bij een branderige huid is als deze verbrand is door de zon en je hebt geen aftersun in huis. Je kan dan karnemelk of yoghurt er op doen. Wegens een hogere zuurgraad help dit iets bij de branderige huid.
Gebruikersavatar
flatcoat4ever
Actief
Berichten: 165
Lid geworden op: 28 feb 2005 08:40
Mijn ras(sen): Flatcoated Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Eext, Drenthe
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door flatcoat4ever »

Sanja schreef: Ik kreeg trouwens een tip van iemand die zei dat het echt werkt om je hond ook elke dag een beetje karnemelk te geven.
Dat dit de jeuk en het branderige gevoel uit de huid trekt.
Is dat zo of heeft iemand er ervaring mee?
Of beter van niet?
Ik las namelijk veel berichten op inet dat het bloedzuiverend en goed werkt voor huidproblemen?
Hoi Danielle,
Heb het topic tnt met interesse gevolgd zou fijn zijn als je het met de stronghold onder controle krijgt en houdt, raar zeg dat je eigen DA het niet kon leveren je kan het zelfs op MP kopen
Begrijp dan ook dat je het vertrouwen in je DA kwijt bent, maar ook dat je blij bent met wat deze dematolog je nu aan hulp biedt, correct?
Ga dan nu aub niet zomaar omdat iemand het zegt haar iets geven wat ze nooit krijgt nml een melkproduct, overleg dat dan eerst met je dermatoloog, zo met alle tips schrijf ze op als je voor controle gaat en overleg!

Schrijf dan ook eens op wat ze vind van een groene leemkuur (ff googlen en alleen als je het zelf ook een goed idee vind natuurlijk, het is een soort natuurlijke detox, dus ontgiften)
Heb het zelf bij mijn hond (een flatcoated ;-)) maar 1 keer gebruikt want die had na zn jaarlijkse vacinatiecoktail ook altijd jeuk en voelde zich ronduit lamlendig duurde weken, kon er de klok op gelijk zetten, maarrrrr dat kwam echt niet van de vaccinatie zei de DAP, dus ging ik trouw elk jaar weer heen, tja dacht zij wel wisten wat ze zeiden kijk daar sinds dien toch ook anders naar en neem niets meer klakkeloos aan leve het internettijdperk, ik heb toen op een barfforum de tip gekregen om zo'n kuur te doen, was wonderbaarlijk hoe snel ik verbetering merkte, heb daarna overigens ook nooit meer gevaccineerd en het probleem was voor ons over maar dat is hier niet het onderwerp. Vergeet verder niet dat een platjas als ras ook gevoelig is voor een traagwerkende schildklier met alle verschijnselen vandien in verschillende gradities daarbij! Suc6
gr. Martha eerst met Flash nu met Jalke & Bob en pleeghond Nobel
Afbeelding
Rust in vrede mijn Flash, mijn allerliefste Jochie
(Jet Black Flash of the Ginyard, 19 mei 1998 - 24 april 2011)
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Hey flatcoatfor4ever!

Klopt helemaal wat je zegt.
Nu ik erover nadenk, ze heeft ook een enting gehad laatst!
Ik kreeg een brief binnen inderdaad van de DA dat ze in april gevaccineerd moest worden :s, in juni....
Maar dat is het misschien wel!
Maar dan krijg ik helemaal het heen en weer als het daaraan ligt want zij weten dondersgoed dat Sanja een probleem hondje is en dat zij daarvan inderdaad wel eens erge jeuk kan krijgen.
Ze hadden ook kunnen kijken of het elke keer na de enting was inderdaad.
Duidelijk voor mij: geen entingen meer en ik zet gewoon geen voet meer binnen de deuren van die dierenkliniek Den Heuvel in Best!!
Het is wel wat lastig want als er een keer een spoedgeval optreed dan moet ik wel ergens in de buurt terecht kunnen, en verder zit er niet veel meer in Best met goede referenties.
Ik zei al, dit is al de tweede slechte, (je zou bijna denken expres) fouten makende dierenarts die ik heb.

Sanja staat onder strenge controle voor haar schildklier en krijgt hier al jaren L-thyroxine voor. ( 2 pilletjes per dag)
Toevallig wilde ik maandag op de controle gaan vragen aan de derma over de karnemelk inderdaad.

Het gaat steeds slechter met Sanja, ze heeft heel veel jeuk maar krabt en doet gelukkig niet omdat ze het niet mag maar ze begint te bibberen en te steunen of hoe leg ik dat uit, beetje half piepen zeg maar.
Ze heeft nu haar 2e pil op van de antibiotica en gister avond haar eerste pipetje gehad.
Kan natuurlijk niet verwachten dat het meteen werkt maar dat het slechter wordt ??? :(
Verdomme !!

Over dat ontgiften daar zal ik het eens met de dermatologe over hebben.
Misschien is het wel een uitkomst!
Bedankt voor je reactie :)

Groetjes Daan die nog even wat bij gaat slapen!
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

Kan het niet zijn dat die "beestjes" het nu op een rennen gaan zetten en dat ze daardoor wat meer jeuk krijgt? Dus eigenlijk ook het ontgiften als dat klopt met wat ze heeft?

Misschien even met de dermatoloog bellen met de vraag of het erger kan worden of dat het juist hetzelfde moet blijven of moet minderen. Als je het weekend in gaat met vragen lijkt me ook niks.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Caro. »

Zou het elkaar ook niet tegenwerken? :denken:
Moderin onderdrukt d'r immuunsysteem, waardoor wellicht de Sarcoptesmijt meer vrij baan krijgt?
Dan nog de stronghold, antibiotica, desensibilisatie én ik lees nu dat ze ook schildkliermedicatie krijgt (overigens, één van de symptomen van
schildklier afwijkingen zijn huidproblemen he?).

Ik vind het wel erg veel tegelijkertijd en zou het nog eens goed overleggen idd met de dermatoloog
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
flatcoat4ever
Actief
Berichten: 165
Lid geworden op: 28 feb 2005 08:40
Mijn ras(sen): Flatcoated Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Eext, Drenthe
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door flatcoat4ever »

Klopt, daarom bracht ik ook naar voren dat schidklier ook nog huidklachten kan veroorzaken maar daar wordt ze dus al voor behandeld, en Daan heeft het hele dossier bij de dermatoloog neer gelegd, ga er toch vanuit dat die niet voor niks zich specialist mag noemen?

@ Daan heeft de dermatoloog niet gezegd dat de klachten eerst verergeren, want ik weet wel dat toen ik Flash die groene leemkuur dat BARFforum me vooraf waarschuwde voor verergering, krijg je ook bij veel homeopatische middelen heb ik me laten vertellen, als ik dat niet had geweten was ik toen ook met dat spul gestopt, misschien is dat ook wel zo met wat jij nu hebt gekregen (bedoel je hond natuurlijk).

Het vaccineren was voor mij zelf heel duidelijk de oorzaak, maar zijn klachten waren niet zo extreem als wat jij beschrijft, dat je wilt stoppen met vaccineren is uiteraard je goed recht, maar daar is ook genoeg over te lezen door pro en antivaccineerders (-> mooi woord voor galgje :wink: ) beslis niets in een opwelling, ik geef alleen maar aan dat het zou kunnen.

Ik ben trouwens een anti geworden van de jaarlijkse klakkeloze herhaling en zou een pup een ander schema geven rekeninghoudend met zoogtijd enz, maar erken ook wel de noodzaak tegen ziekten als Parvo) nádat ik me meer in vaccinozen ging verdiepen, maar dat is off topic.
gr. Martha eerst met Flash nu met Jalke & Bob en pleeghond Nobel
Afbeelding
Rust in vrede mijn Flash, mijn allerliefste Jochie
(Jet Black Flash of the Ginyard, 19 mei 1998 - 24 april 2011)
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Ik heb het volgende mailtje verstuurd:

Goedemiddag Mw Verschuuren,



Sanja heeft nu 2 pillen van de antibiotica gehad en donderdag avond het pipet voor in haar nek.

Wanneer zou ik ongeveer moeten gaan merken dat het aanslaat?

Ze heeft nog erg veel jeuk namelijk met name aan haar oren.

Daaar schudt ze de hele dag mee.

Gisteren begon ze ook lichtjes te piepen af en toe.

Vandaar dat ik graag wil weten wanneer dit minder zou moeten worden.



Geef nog steeds Moderin 2 pilletjes per dag, jeuk wordt niet echt minder eerlijk gezegd.



Kreeg een tip om haar karnemelk te geven elke dag een klein beetje omdat dat jeukstillend werkt en de brand uit de huid haalt ?

Als u denkt dat dit verder geen kwaad kan wil ik er graag mee doorgaan.

Tja, je probeert van alles he!


Sanja wordt nu al wat rustiger, het liefste gaat ze mee slapen op de bank of op dr kleedje op bed.
Daar kan ze lekker slapen en heeft ze geen jeuk.
Moet zeggen dat San er erg goed mee omgaat allemaal, ze is nog steeds vrolijk.
Ah, ik krijg een mail binnen...
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Hallo Danielle,


Even voor de duidelijkheid: van de antibiotica (Marbocyl) bedraagt de dosering 1xdaags ¾ tablet, dus niet een hele tablet!

Goed dat je meteen de Stronghold hebt toegepast. Er zijn minimaal 2 behandelingen nodig om de sarcoptes mijten volledig uit te roeien.

De karnemelk kan geen kwaad lijkt me.

grt




------------------------------------------------------------------------------


Oke, ja dat weet ik, ze krijgt ook 3/4 pil maar bedoelde dat ze die nu twee gehad heeft.

En wat doet 1 pipet? zorgt dat al voor vermindering?

Het is allemaal niet wat teveel ineens aan medicatie?

Ze staat ook op L-thyroxine voor de schildklier en ABkuur en injectiekuur, Moderin en pipetjes?

Ik vind het nogal wat.

En ze heeft nog steeds jeuk! :s

Het is toch niet normaal dat de jeuk niet vermindert of toeneemt met vlagen?



m.v.g.
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Heb nog geen mail terug op de laatste, en tot overmaat van ramp heeft sanja nu flink ontstoken oren!
Pffff :(

:roos:

Als ik haar vitamine c wil gaan geven he? of in ieder geval iets voor betere weerstand, wat is dan het effectiefste en waar is het te koop?
gemini6
Zeer actief
Berichten: 906
Lid geworden op: 06 jan 2008 23:58
Mijn ras(sen): 2 boomertjes
Aantal honden: 2
Locatie: Amsterdam

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door gemini6 »

Ik denk dat ze door die ontstoken oren wat aan het piepen en rillen was. Misschien moet je even langs een dierenarts voor een zalfje?? Wat een zorgen allemaal he. Het lijkt me dat het toch nu wat beter moet gaan met de jeuk, in ieder geval niet slechter.
Gebruikersavatar
vinkje
Zeer actief
Berichten: 1978
Lid geworden op: 23 apr 2002 05:56
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Boomertje
Locatie: eindhoven

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door vinkje »

Ja oorontsteking doet erge pijn heb het zelf maar eens, daar kan Sanja door piepen dat ze pijn heeft.
Ik heb altijd een nieuwe nog niet gebruikte tube Otiderm in huis voor het geval dat.
Ook mijn Golden had heel veel jeuk.
Heb er ook van alles aan gedaan, de bekende spuitjes bijna een jaar lang, het hielp niet.
Drie kuren van Josefien van Natuurlijk in Balans, ook die hielpen niet.
En nu krijgt Beau prednoral, 2 dagen niets, een dag een tabletje, dan weer twee dagen niet, derde dag weer een heel tabletje.
Hij heeft af en toe nog wel wat jeuk, maar gelukkig lang niet meer zo erg als voorheen.
Beau heeft trouwens nooit iets kapot gekrabt of ontstekingen gehad.
Afbeelding


Als je de mensen leert kennen, ga je van dieren houden.
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Hallo allemaal,

We zitten nu op dag 3 met de AB kuur en Moderin en ik heb het idee dat het beter gaat.
Ondanks de jeuk die ze heeft aan haar oren gaat het verder gewoon goed.
Ze is kalm en lief en vrolijk :) heeft goede eetlust (en wel veel dorst)
Ze komt wel lekker veel bij me liggen en wordt een beetje extra vertroeteld door ons.
Geven haar veel aandacht en doen heel vrolijk tegen haar om dr een beetje op te vrolijken.
Elke dag frisbee-en enzo, ze vindt het geweldig.
Hardlopen en frisbee-en vandaag een keertje overslaan, er is hier al uren een soort van wolkbreuk bezig.
En met Sanja's korte haartjes en wat mindere weerstand, lijkt me dat niet verstandig....
Spelen met de bal binnen dus ;)
Heb haar oorschelpen ingesmeerd met tea tree.
Ze zijn al wat lichter van kleur geworden, niet meer zo rood als eerst.
Dus gaat het langzaam aan beter met haar :)
gemini6
Zeer actief
Berichten: 906
Lid geworden op: 06 jan 2008 23:58
Mijn ras(sen): 2 boomertjes
Aantal honden: 2
Locatie: Amsterdam

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door gemini6 »

Ik vind tea tree goed spul, wel de verdunde 20%. Gelukkig zijn de oortjes wat minder rood.
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Vandaag is het weer helemaal niets, ze is weer heel erg down, haar oren voelen koud en ze trekt zich terug in de mand.
Zit weer weinig leven in...
Niet echt jeuk maar nu is ze dus heel misselijk. :(
Kan gewoon zien dat ze zichzelf in de weg zit.
Vanmiddag om 15.00 weer naar de dermatologe.
Dit zit me helemaal niet lekker...
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

pfff wat blijft het wisselen. Hoop echt dat ze snel weer lekker is.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Caro. »

Misschien toch Atopica proberen?? ik weet het niet, het is echt uit proberen met dit soort dingen, waar ze goed op reageert :roos:
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Nu toch weer wat beter met Sanja, ze is later wat opgeknapt.
Ze heeft zalf in haar oren gehad en daar heeft ze nu een stuk minder last van, of eigenlijk bijna niet meer.
Moet 1x daags zalven.
Oogdruppels heeft ze ook gehad, 2x per dag druppelen, da's nog even afwachten tot het begint te werken.
Verder elke dag 1 pilletje Moderin proberen.

Ook heb ik bloed laten afnemen voor een uitgebreide bloedtest op de functie van alle organen, bloedarmoede en suiker.
Kreeg nogal wat argwaan nadat ik Sanja veel zag rekken en de Derma zei dat ze aan heer tong kon zien dat ze een verminderde nierfunctie dreigt te hebben ( mijn vorige allesje is gestorven aan nierziekte)
Alhoewel ik Sanja automatisch al onder controle had voor nierfalen.
Dit werd al om de 8/9 maanden getest. (omdat ik dus zo panisch ben dit nog eens helemaal te moeten doorstaan want het vergiftigt je hond gewoon en ziet hem steeds meer aftakelen...)
Ik krijg morgen de uitslag (heb nu al zenuwen)

Sanja is nu vrij kalm, ligt aan mijn voeten te slapen, heeft eindelijk rust van die vervelende oren!
Neem haar zo lekker mee uit frisbee-en :D

Toch zit het me nog steeds niet lekker en voel ik bijna alsof er iets achter blijft.
Die misselijkheid, dat gras eten, dat doet ze toch al vrij lang en vandaag was ze echt flink misselijk.

Heb ook besloten om waarschijnlijk weer over te gaan op vleesvoeding.
Ze hebben bij onze dierenspeciaalzaak Carnibest:
kalkoen met rijst
Eend-rijst
Lam-rijst en Kip-rijst.

Ik dacht zelf aan kalkoen-rijst of eend-rijst....
Omdat kalkoen en wild ook aangeraden wordt bij honden met een voedselallergie.

Aangezien ik in 2 afspraken al meer dan 300 euro kwijt was heb ik nog wel een nieuwe voertrommel weten te bemachtigen :engel:
Dat had Sanja wel verdiend na al dat gesleep en gedoe met prikken enzo :(

Ik had trouwens een zak met een paar kluifjes gehaald voor dr (hele neutrale)
Omdat ik dr zo zielig vind en wat denk je?
Die tas stond even op de grond omdat ik mijn handen vol had en ja hoor, ze had er al een gepikt haha was wel komisch.
gemini6
Zeer actief
Berichten: 906
Lid geworden op: 06 jan 2008 23:58
Mijn ras(sen): 2 boomertjes
Aantal honden: 2
Locatie: Amsterdam

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door gemini6 »

Ik duim dat er niets bijzonders uit het bloedonderzoek komt morgen.
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Dankjewel.

Ik duim zelf ook, ben echt zenuwachtig.
Misschien iemand ideeen over welk vlees voer het beste is voor Sanja als zij mogelijk toch een voedselallergie zou hebben?
Met wat ik hierboven beschreef qua combinaties?
Gebruikersavatar
Lunatic
Erelid
Berichten: 8931
Lid geworden op: 17 jan 2011 18:53
Mijn ras(sen): Labrador retriever
Roemeense mix
Aantal honden: 2

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Lunatic »

Sanja schreef:Dankjewel.

Ik duim zelf ook, ben echt zenuwachtig.
Misschien iemand ideeen over welk vlees voer het beste is voor Sanja als zij mogelijk toch een voedselallergie zou hebben?
Met wat ik hierboven beschreef qua combinaties?
Ik zou geen voer met rijst geven, rijst valt onder graan en een voedsel allergie is meestal voor graan. Zoek een merk waar geen graan en gluten inzitten, dat is ten alle tijden beter.
Sterkte met je meisje :roos:
Je weet niet hoe sterk je bent tot het moment dat sterk zijn de enige keuze is die je hebt!
Inc

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Inc »

Ik zou gaan voor wild...en idd geen rijst of andere granen.

Je weet niet waar ze allergisch voor is, dus snap ook niet goed dat je dan wel weer kluifjes haalt :oeps:
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

Ik zou kijken naar iets waar geen gluten/granen/rijst in zit en dan het liefst geen kip of rund omdat deze twee ook vaak voorkomen als vlees waar ze een allergie voor kunnen hebben.

Misschien eens kijken op www.lupa-diervoeding.nl ?
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Gebruikersavatar
AnnSophie
Zeer actief
Berichten: 449
Lid geworden op: 30 dec 2007 21:12
Mijn ras(sen): Engelse cocker spaniel
Locatie: Oost-Vlaanderen, België
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door AnnSophie »

Ik heb niet je hele topic gelezen, maar ik heb hier ook een hond met dezelfde allergieën: farinaemijt, meelmijt en copramijt.

Ik merk bij voeding met rijst (Carnibest, Renske) toch nog vaak gekrab, dus zou het ten stelligste afraden. Ik geef volledig vers en daar is ze nog nooit zo goed mee geweest. Vroeger gaf ik nog vaak KVV met granen, dit is nu toch verleden tijd. Ik geef wel af en toe nog Real Nature blikvoeding zonder bewaarmiddelen en met aardappel. Dit lijkt ze beter te verdragen...
http://www.realnature-tiernahrung.de/ Ik heb dit gegeven toen ze in opvang was, deze mensen hadden geen ervaring met rauw dus vond ik dit wel een redelijk alternatief.
Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

zonder granen - en dus geen kluifjes kopen/geven
Gebruikersavatar
Moniek B.
Zeer actief
Berichten: 1390
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:10
Mijn ras(sen): Flatcoated en Golden Retriever
Aantal honden: 2
Locatie: Daarlerveen
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Moniek B. »

Carnibest heeft ook de diabetes-varianten, ook van eend, kalkoen en lam. Zonder rijst en verder compleet. Zou ik in elk geval doen. Als de dierenwinkel het niet op voorraad heeft, zou hij het moeten kunnen bestellen. En dan inderdaad geen koekjes, of je moet je echt beperken tot bijvoorbeeld eenden- of kalkoensnacks (bv. ook van Carnibest)
Groetjes,
Monique, Ean en Griffin!
Monique Bladder
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door joyce83 »

Ik geef Do trouwens gedroogde visjes als snack. Misschien ook een optie. En als je over zou stappen op vers denk dan eens aan een droogmachine, hier op het forum is daar een heel topic over. Dan weet je precies wat je geeft.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

Hallo Danielle,



De bloedwaarden van Sanja waren uitstekend. Zowel de nieren als Lever functioneren goed. Ook het suikergehalte was normaal.

Kortom er is geen reden tot ongerustheid wat dat betreft.

Inmiddels heb ik ook de schimmelkweek uitslag: er is geen schimmelgroei opgetreden. Conclusie: er is geen sprake van een schimmelinfectie van de huid/vacht.



Vriendelijke groeten,
---------------------------------------------------------
:) hoera, da's in ieder geval een goed bericht!

Sanja heeft toch wel degelijk baat bij de Moderin want gaf gaar nu 2 dagen 1 pil per dag en ze krijgt nu de jeuk een beetje terug.
1 pil pd is dus niet genoeg om het te onderdrukken.
Dus vanaf morgen toch maar weer 2 pd geven.

Verder gaat alles volgens plan.
Oren zijn rustig nu, bloed is dus goed, oogdruppels werken goed, alleen dus toch weer terug naar 2 moderin pd.
Zodra ik terug ben van vakantie gaan we meteen een zelfkook dieet toepassen om voedsel allergie uit te sluiten, en dan ook ECHT uit te sluiten.
Ook al denk ik dat Sanja en en heeft omdat zij dus ook al allergisch is voor die 3 mijtsoorten.
Dus omgeving én voedsel.
Maar ga alles via het plan doen om zo geen steekjes te laten vallen en Sanja volledig beter te krijgen.

We gaan goed met de dermatologe een dieet samen stellen wat goed bij Sanja past en dit gedurende ruim 6 weken toepassen.
Als het blijkt dat het beter zou zijn om vlees te voeren zal ik met haar overleggen welk vleesvoer, doe namelijk beter niets meer op mijn eigen houtje...
Ik heb er helaas niet voor geleerd en geen ervaring mee (tenminste niet de ervaring met een oplossing)

Dat staafje wat ik voor haar had gehaald is al speciaal voor huidprobleem hondjes...
En dacht bij mezelf, nu kan het nog, dadelijk heeft ze een streng dieet en mag ze helemaal niets.
Ze krijgt nu ook nog gewoon brokken dus dat is eigenlijk ook niet goed maarja.... kan pas na de vakantie starten dus...

De dermatologe raadde me aan gewoon op vakantie te gaan, en daarna aan het dieet te beginnen.
Ze zei dat het goed genoeg onder controle is allemaal.
Want als ik daaraan twijfel of het echt niet vertrouw is het helaas pindakaas voor de vakantie ;)

goede tips in iedergeval weer! :ok:

Groetjes, Daan en San
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Caro. »

Ha wat fijn zeg dat de bloeduitslagen goed zijn :ok: :cheer: :cheer:

Hopelijk nu even rust in de tent, wissel niet teveel en te snel met alles, maar probeer een evenwicht te
vinden waar ze het voor nu even redelijk op doet. Kan je na je vakantie inderdaad verder kijken met het dieet :ok:
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Sanja
Actief
Berichten: 110
Lid geworden op: 03 apr 2010 21:33

Re: Ten einde raad Flatcoated retriever met vreselijke jeuk!

Ongelezen bericht door Sanja »

:)

:D
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”