Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.

Moderator: moderatorteam
Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
Ben jij niemand danLongFields schreef:Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
En wie zegt dat er verder niets mee gedaan wordt?Jion schreef:Ik wou dat alle herderbaasjes zo waren. Maar degene die ik dus tegenkom hebben een herder (liefst uit een werklijn) aangeschaft en gaan er dan 3 keer per dag een half uurtje in een losloopgebied mee wandelen, terwijl ze ondertussen 'hij doet niks hoor' zitten te zeggen.renee-uk schreef:mijn herders zijn helemaal niet sociaal, niet zoals hier sociaal bedoeld wordt, maar daar heb ik ze ook niet voor.
ik ben niet van het gezellie met een stel naar een losloopweitje waar de honden hun gang kunnen gaan, ik wil zelf met mijn honden bezig zijn, ook bij het uitlaten.
verder vreet gina kleine hondjes en katten op als ze de kans zou krijgen.
maar die kans krijgt ze dus niet, nooit!
ik zie het baasgerichte en minder sociale aspect van mijn dh's ook totaal niet als een probleem, sterker het is precies de reden waarom ik voor deze honden gekozen heb, al had dat hapgrage van gina voor mij nou ook weer niet gehoeven.
Marion. schreef:Ben jij niemand danLongFields schreef:Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
Nou, vooruit dan maar.Nanna schreef:Mijn nederige excusesLongFields schreef:Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
volgens mij was nathalie je voorLongFields schreef:Nou, vooruit dan maar.Nanna schreef:Mijn nederige excusesLongFields schreef:Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
nathalie schreef: Herders zijn ook gewoon honden hoor.
Dat is Nanna op haar leeftijd al lang vergeten hoor. Pagina 2, dat is al zó ver weg...renee-uk schreef: volgens mij was nathalie je voor
op pagina 2:nathalie schreef: Herders zijn ook gewoon honden hoor.
en nanna het is haast jammer dat het niet gebeuren zal, maar ik wou jou echt jan wel eens zien schoppen
mijn jan valt geen minihondjes aan (en ook geen andere honden trouwens), ook niet als ze gillen dus het is allemaal zeer hypothetisch.Nanna schreef:renee-uk schreef: en nanna het is haast jammer dat het niet gebeuren zal, maar ik wou jou echt jan wel eens zien schoppenIk zie geen enkele reden waarom ik hem zou schoppen. Maar als ie aan komt denderen om mijn gillende Simone (die nooit gilt, maar toe maar, als voorbeeld
) aan te vallen, krijgt ie toch écht maat 43 vol tegen zijn smoel. Ik laat niet mijn teckel doodbijten.
LongFields schreef:Dat is Nanna op haar leeftijd al lang vergeten hoor. Pagina 2, dat is al zó ver weg...renee-uk schreef: volgens mij was nathalie je voor
op pagina 2:nathalie schreef: Herders zijn ook gewoon honden hoor.
en nanna het is haast jammer dat het niet gebeuren zal, maar ik wou jou echt jan wel eens zien schoppen
De herder zat toch aangelijnd daarom lijnde zij haar hond toch ook aan,en toen werd de herder toch los gegooid?Dat begrijp ik ook niet,vooral niet als je weet dat hij niet tegen een gillende hond kan.En ik denk dat zo correctie juist averechts werkt en de hond in kweste alleen er alleen maar slechter uitkom.Branka schreef:Bedankt dat je juist dat citaat eruit haalt. Want hier zegt Hanneke dus dat Lilo de enige aangelijnde hond was. Dus omdat Lilo aan de riem hysterisch zit te doen, moet de herder ook worden aangelijnd terwijl de rest van de honden wel los blijven lopen?malinois schreef:dit dus... en dat doet Hanneke nietLief schreef: Daarbij vind ik dat er dus een groot verschil zit in een gillende hond waarbij de baas er actief iets aan probeert te doen en een gillende hond met een baas ernaast die hooguit zegt, ja hij is een beetje bang!Lilo protesteert heftig en gilt moord en brand, maar ik heb haar strak aan de lijn naast mijn knie en het zal me worst wezen of ze jaloers is of dat het haar vreemde-herderagressie is, ik sta nog steeds te kletsen met die andere bazen en ik negeer al die hysterie lekker, want ik ben zo langzamerhand wel klaar met proberen te socialiseren met vreemde herders. Het is het laatste stukje hond(angst)agressie wat ik er bij Lilo gewoon niet uitkrijg, maar ze is stikgehoorzaam en laat zich altijd braaf even aanlijnen, dus ik vind het wel goed zo.
Ik ben ook iemand, ik zei het ook alLongFields schreef:Dat was niet iemand, maar ikkes.Nanna schreef:Zoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
mag ik de extra e waar ik als vrouw recht op heb?????Nanna schreef:Ja, dit dus. Wat moet je anders? Vol ontzag opzij stappen om de herder (waar iedereen doodsbang voor is als ik René mag geloven), zijn goddelijke gang laten gaan? DaggutnieRebble schreef:Ik zou daar wsl. niet eens bij nadenken wat voor soort hond Izzy op staat te vretenWat moet je anders doen dan?
misschien moet je dan eens beter lezen en je vooroordeel brilletje afzetten?Nanna schreef:Daar heb je mij helemaal niet voor nodigrenee-uk schreef: ik heb geen honden om andere mensen af te schrikken al wil je nogal eens graag die indruk wekken![]()
Die indruk wek je zelf al.
Ik hoor een Crutz of Selene nooit over hoe gevaarlijk herders zijn en dat iedereen er bang voor is of zou moeten zijn. Dat ben je echt zelf hoor.
nee hoor, hier liepen ze voor pup Xavi van amper 8 weken ook al een blokje om... hij had een zwarte kop en dat was eng...Nanna schreef:Hier lopen ook zat herders. En ja, veel mensen hebben er een oogje op. Maar vreemde tuinen invliegen of buggy's optillen 'omdat er een herder aankomt' maak ik hier toch nooit mee.renee-uk schreef: dat mensen hun buggy's optillen en/of onder tuindraadjes doorduiken is niet mijn of hun schuld,![]()
Maar wellicht zijn Brabanders heldhaftiger dan Engelsen op dat gebied
die overstekers vanwege mijn pupke woonden in deurneNanna schreef:Hier lopen ook zat herders. En ja, veel mensen hebben er een oogje op. Maar vreemde tuinen invliegen of buggy's optillen 'omdat er een herder aankomt' maak ik hier toch nooit mee.renee-uk schreef: dat mensen hun buggy's optillen en/of onder tuindraadjes doorduiken is niet mijn of hun schuld,![]()
Maar wellicht zijn Brabanders heldhaftiger dan Engelsen op dat gebied
Echt niet ik ben echt serieus banger voor een poedelPepie schreef:Mensen zijn ook banger voor een herder dan voor bv een poedel.Ook voor een rottweiler.Ik merk duidelijk verschil of ik met Banjer aankwam of met Dolly.Met dolly houden ze rekening met Banjer was dat niet hoor.Ik vind het wel zijn voordelen hebben
Inderdaad zoals al eerder beschreven is hetzelfde als met grote honden. Alleen sommige honden zijn zo ontzettend slim, dat ze mensen gaan trainen ipv mens-hond maar dan hond-mens.Fizgig schreef:Kleine keffertjes, je struikelt er hier over in Wormerveer. Ik vraag me vaak af wat ik met dat gedrag zou doen, want hoe corrigeer je zo'n kleintje? Ik lees hier vaak dat mensen dan werken met herrie, bijvoorbeeld een flesje met muntjes ofzo, wat je dan op de grond gooit. Ik denk eigenlijk dat ik neer zou knielen en even aan de riem zou trekken ofzo, om de aandacht van het hondje te krijgen. Maar goed, ik denk niet dat ik ooit aan een kleine hond zou beginnen, want dat zijn zo vaak van die blaffers, vind ik.
Bruno en Shelly vermijden keffertjes aangelijnd als de pest. Ze lopen dan sneller door, weg van die herrie. In het loslooppark, proberen ze ze ook te vermijden. Maar sommige zijn echt gek hoor, die gaan dan in hun snuit staan blaffen en niet wijken. Bruno heeft wel eens een sprintje getrokken richting de kleine blaffer, die piepend wegsjeesde. Instabiele energieën he, vinden ze niks.
Het is wel een lastig probleem, de kleine blaffers en de grotere honden die daar iets aan willen doen, en groeiende door de vergrijzing. Dus ja, ik zou wel willen weten hoe je zo'n kleine blaffer stil krijgt, want dan kan ik dat ook doorgeven aan de oudjes die hier lopen. Die kun je ook niet kwalijk nemen dat ze niet zoveel weten over hoe hun hond te corrigeren. Negeren is geen goed idee, volgens mij.
Wat doen mensen met kleine hondjes die veel blaffen daar eigenlijk aan? Hoe corrigeer je dat?
Dan zal ik er ook wel bij horen want tot ik met een herder ging lopen heb ik nooit begrepen hoeveel mensen er bang voor zijnNanna schreef:Daar heb je mij helemaal niet voor nodigrenee-uk schreef: ik heb geen honden om andere mensen af te schrikken al wil je nogal eens graag die indruk wekken![]()
Die indruk wek je zelf al.
Ik hoor een Crutz of Selene nooit over hoe gevaarlijk herders zijn en dat iedereen er bang voor is of zou moeten zijn. Dat ben je echt zelf hoor.
Ja dat doen ze hier ook en ik heb het bij 1 man hier in het begin geprobeerd, toen was zijn hondje nog jong, van "nee zet maar neer" nou ja en dat deed hij dan en dan snuffelden ze aan elkaar was het goed, maar keer erop had ie m weer opgetild en dacht ik nou laat maar...Yvet schreef:
Wat ik ook net zo erg vind met kleine hondjes dat sommige bazen van een klein hondje om ze gaan optillen als er een grotere hond eraan komt. Zelfs als ik met Pepper eraan komt wordt dat kleine hondje ook optild en dan ook nog gedragen totdat we uit mekaars gezichtsveld zijn.
Ik ben er hier wel blij meetwinkeltje schreef:Echt niet ik ben echt serieus banger voor een poedelPepie schreef:Mensen zijn ook banger voor een herder dan voor bv een poedel.Ook voor een rottweiler.Ik merk duidelijk verschil of ik met Banjer aankwam of met Dolly.Met dolly houden ze rekening met Banjer was dat niet hoor.Ik vind het wel zijn voordelen hebben
Klopt hier zijn ook van die baasjes met grote honden die hun honden maar op ukies af laten vliegen onder hem nom och hij doet niks,maar ondertussen duiken ze met hun lompe poten zo op je wawa die daarna krom weg schompeld.Pepie schreef:Ik ben er hier wel blij meetwinkeltje schreef:Echt niet ik ben echt serieus banger voor een poedelPepie schreef:Mensen zijn ook banger voor een herder dan voor bv een poedel.Ook voor een rottweiler.Ik merk duidelijk verschil of ik met Banjer aankwam of met Dolly.Met dolly houden ze rekening met Banjer was dat niet hoor.Ik vind het wel zijn voordelen hebbenAls je weet wat hier allemaal rondloop aan foute baasjes,dan ben ik maar al te blij dat ik een Rottweiler heb.Want daar houden ze wel rekening mee maar met je minder stoere hond om het zo maar te zeggen niet hoor.
![]()
En nou zijn ze niet allemaal zo,maar het gebeurd toch mooi
Volgens mij stonden daar buiten Hanneke nog meer mensen. Ik maak niet uit het verhaal op dat die hun honden wel aanlijnden. Dus moet die herdereigenaar zijn hond aangelijnd houden omdat Hanneke daar met een hysterische Lilo blijft staan terwijl de rest van de honden (incl. Hanneke haar andere hond) gewoon los blijven lopen?Nanna schreef:De forummores (en het normale gedrag op straat) is anders dat als je ziet dat een ander zijn/haar hond aanlijnt, om wat voor reden dan ook, jij je eigen hond óók aanlijnt.Valerie schreef:Ik vind het ook wel typisch dat de herdereigenaar de aso is in dit verhaal. Lilo is diegene die niet normaal doet in den beginne. Ja zij wordt aan de lijn gedaan maar je gaat niet weg. Wie weet wilde de herdereigenaar z'n hond ook lekker laten spelen daar en dan claim jij het gebied met jouw gillende hond en moet hij maar zijn hond aanlijnen en wegwezen.
En niet expres loslaat om te laten 'corrigeren'.![]()
Als ik met een gillende Simone zou staan en iemand anders laat zijn hond los om er even op af te stormen ben ik ook not amused.
Die krijgt toch écht een trap terug richting eigenaar. Ja, ook als het een herder is want niet iedereen wijkt automatisch diep buigend en vol ontzag aan de kant als het om een herder gaatZoals iemand al opmerkte: dat zijn ook maar gewoon honden.
Je laat je lekker kennen zo Hanneke, zoals wel eens vaker met je haat richting herdersHanneke2 schreef: Heb jij zware Alzheimer ofzo?
Volgens mij was jij hier al toen ik Lilo kreeg. Denk even heel hard na. Hondje in beslag genomen in Spanje, 1 jaar oud, altijd in een hok aan de ketting, met niks of niemand gesocialiseerd, extreem bang? Gaat er een lichtje branden?
iets aan zou mogen doen aan dit gestoorde gedrag
Iets aan zou mogen doen? Pardon? Het asiel en de stichting en ik hebben een compleet wrak van een hondje veranderd in een eeuwig kwispelend altijd opgewekt stuiterballetje, verzot op haar hondenvienden, superknuffelhondje bij bekende mensen, hartstikke sociaal, lief en voorzichtig bij alles wat jong en klein of bang is. Maar nog steeds panisch voor vreemde herders, ja. En elke keer weer doen we allebei ons best, en soms wordt Lilo helemaal dikke vrienden met een vreemde herder. En soms niet. En dat ligt niet aan mij of aan Lilo.
Rot toch lekker op zeg, je hebt werkelijk geen idee waar je over lult en je leeft echt in een andere wereld dan normale hondenbazen, met je psychisch mismaakte honden.
Gut suske, dat kan toch helemaal niet?Suske schreef:Eikel van een vent natuurlijk dat hij zijn hond op zo'n moment loslaat.
Ik heb er hier ook eentje hoor, echt een ongelooflijke hekel aan jankende, gillende honden.
Maar gaten maken doet ze niet en na heel veel trainen laat ze zich ook terughalen en blijft ze zo'n gillert niet meer opjagen.
Voor de rest staan er in dit topic weer zoveel vooroordelen en aannames![]()
Alleen die van het zielug in een kennel slapen wil ik even weerleggen:
Het Suske slaapt al vanaf dat ze 7 weken is prinsesseheerlijk in mijn armen