Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Inslapen na bijtincident...

Hier is ruimte voor uitgebreide gedachtenwisseling over stellingen en dilemma's over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

Cleva schreef:
aman.en.don schreef:laat mij dan maar lekker een "parelliprinsesje" zijn, mijn paard en ik spreken voor zover mogelijk wel dezelfde taal.
Misschien is het daarom dat jullie zo dom naar elkaar staan te schoppen.

Ik moet er niet aan denken om als een beest te keer te gaan tegen mijn beesten omdat dat hun taal is.
Ik ben de baas dus de taal die telt is de mijne.

Paarden gaan overigens niet op elkaar zitten en sluiten elkaar ook niet op.
o nu ga ik ook al als een beest tegen mijn dieren tekeer en gaan we mekaar dom staan schoppen? hahahahahahahahaha om zoveel domheid kan je je gewoon niet druk maken maar moet je alleen maar medelijden mee hebben.
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door malinois »

aman.en.don schreef:
Cleva schreef:
aman.en.don schreef: een paard wil alleen met je in complete vrijheid samen werken als er spraken is van een intense band gebasseerd op vertrouwen en respect.
En een flinke trap op zijn tijd, kennelijk. Respectvol, hoor. En zo vrij ook.
kom lekker terug als je weet waar je over praat. je snapt blijkbaar verdomd weinig van paarden. ga jij maar lekker een paard opvoeden waar een flinke kop en wil op zit met de koetsiekoetsiekoe methode. vergeet hem vooral niet even streng toe te spreken als hij iemand wil trappen en een goedkeurend schouderklopje na te geven. laat mij het maar lekker doen via de taal die ze kennen en zelf ook gebruiken, namelijk lichaamstaal. of wacht nee, wat zeg ik daar nou? de paarden die jij kent spreken natuurlijk allemaal nederlands en begrijpen het als je tegen ze zegt foei paardje, weet je dan niet dat een mens niet zo sterk gebouwt is als jij en je die dood kan trappen terwijl je geen eens volluit uit haalt? niet meer doen he stouterd!
ondertussen weet mijn paard dat wanneer hij trapt een trap terug krijgt en laat het dus liever uit zijn hoofd. jaja, zo'n harde trap dat hij niet eens een blauw plekje of wat ook heeft. en het werken in vrijheid hebben wij bereikt door wederzijds respect en vertrouwen want nogmaals, een paard komt niet naar je toe en werkt niet samen met je als hij bang voor je is want een paard is een vluchtdier. kan hij niet vluchten gaat hij vechten want je geloofd toch zeker niet dat een paard waar je al jaren mee samen werkt niet weet dat hij velen malen sterker is dan zijn eigenaar? dat hij niet allerlei krachtmetingen en leiderschaps spellen met je gespeelt heeft terwijl jij geen eens ziet dat hij dat doet omdat je zijn taal niet kent?
alles wat ik met mijn paard kan, dat moet jij nog maar eens voor elkaar zien te krijgen .
ik denk dat ik de horse whisperer minstens zoveel dingen heb zien doen maar ik heb hem geen seconde kunnen betrappen op trappen :denken:
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

Martijn32 schreef:
Cleva schreef:Ja joh, ik ben vreselijk jaloers op zo'n pseudo-analphabeet parelliprinsesje van het kamp dat haar paard staat te trappen "omdat ze de baas is".

Goed hoor.
ik hou van pittige discussie maar om nou zo te reageren gaat naar mijn inziens weer net iets te ver cleva.
iemand op zijn afkomst aanpakken is wat zwak net als op het uiterlijk / sociale status etc .

laten we het er maar op houden dat het een :blont: was ;) en terug op het topic gaan
ach joh, laat gaan. ik kom niet van het kamp, heb geen familie op het kamp en zie er zeer zeker niet als een prinsesje uit. is gewoon dommigheid omdat hij niks slims weet te zeggen
Gebruikersavatar
sTefaniA
Zeer actief
Berichten: 5079
Lid geworden op: 03 mei 2010 22:41
Mijn ras(sen): kruising stafford - maltezer
Aantal honden: 1
Locatie: Antwerpen

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door sTefaniA »

Martijn32 schreef:
sTefaniA schreef:
Martijn32 schreef:Dit is dus juist de reactie van mensen die hun hond vermenselijken
Tuurlijk schopt mijn kind de hond niet ,zal ze niet in haar hoofd halen! maar een kind houd zoveel van haar huisdieren dat zij ze als
knuffels zowat ziet dus wil zij ze kussen kroelen enz en als jouw hond zo gevaarlijk is dat als hij in een park los loopt en een klein kind wil hem aaien en hij bijt dan heb je echt wat fout gedaan in de socialiseer fase.
Onze honden komen regelmatig op school bij kinderen en er heeft er nog nooit 1 raar tegen de hond gedaan.
Kinderen zijn wel degelijk heilig en een hond heeft daar normaal tegen te doen zo niet dan muilkorf in alle openbare gebieden!
Net zoals een gezonde hond nooit kleine kinderen en puppies aanvalt zal een normaal kind nooit een dier pijn willen doen met opzet.

En als jij bij rare dingen aan slaan en schopen van je hond denkt zou ik eens gaan praten met je zus hoe zij haar kinderen opvoed want blijkbaar gaat er dan wat goed fout in je familie

Ik hou al sinds dat ik kan lopen van dieren. En ik heb dieren nooit gezien als knuffels :denken: maar als levende wezens die je in hun waarde laat. Misschien dat jij eens naar je eigen familie moet kijken want als er hier een kind een huisdier behandelt als een pop of knuffel dan word er aan dat kind duidelijk gemaakt dat dat niet de bedoeling is.

Over de rest zeg ik maar niks.
tja duidelijk heb je geen kinderen en ook geen ervaring met kleine kinderen want ik denk dat iedere ouder hier op het forum moet erkennen dat kleine kinderen soms puur uit liefde "raar"doen met beesten.


*"raar" niet als in schoppen slaan of ander geweld maar in de vorm van een kusje willen geven als hij/zij aan het eten is of slapen met een lange vinger in de hand naar de hond rennen en dan struikelen naast/ tegen de hond alleen maar omdat ze zelf nog wankel lopen en hun eigen koekje met de hond willen delen.Knuffel geven voordat ze naar bed gaan terwijl de hond net heerlijk ligt te slapen dat soort dingen bedoel ik voordat we weer een discussie over raar krijgen.

Weet je zelf wel wat je zegt? Een kus of een koek delen is toch heel wat anders dan een huisdier als een knuffel behandelen. En ja ik heb regelmatig kleine kinderen over de vloer, van een paar maanden tot een paar jaar oud. En die mogen allemaal een koek aan Diesel geven, de kleinste niet want die kunnen niet eens lopen. Compleet onverantwoord, een wankele peuter bij een hond laten. Je zal net zien dat de kleine zich probeert op te trekken aan de hond zijn vacht of staart. Volkomen normaal als een hond dan hapt, maar omdat het een kind is mag een hond niet happen. Weet die hond veel dat dat jou teergeliefde kindje is. Ik begrijp dat nooit zo, een hond mag niks doen naar een kind en moet alles maar over zich heen laten gaan. Een hond weet niet dat een jong kind soms rare dingen doet en dat hij het dan maar moet begrijpen.

Een vrouw tilde Diesel ooit onder zijn oksels de lucht in. Zij kreeg een hap, want Diesel had duidelijk pijn. Moest het een kind geweest zijn is het opeens de hond zijn schuld? Ook al was het uit liefde dat hij opgetild werd? Hoe kan een hond nu weten dat hij bij pijn niet mag reageren als het een kind betreft, en wel bij een volwassene of een andere hond?

Zoals ik hier al gezegd heb zou een kindagressieve hond bij mij ingeslapen worden. Maar een slapende hond die een kind een snauw geeft omdat het kind voorover in zijn mand valt is voor mij geen kindagressieve hond.

Ik ben ook zo opgevoed. Je laat honden met rust en je blijft er met je tengels af. Altijd. Nooit kinderen zonder toezicht bij een hond en jonge kinderen zelfs helemaal niet bij een hond. Niet aaien zonder te vragen. Honden kregen eten in een aparte ruimte. De lijn niet vasthouden tijdens het wandelen. Niet rond een hond zijn nek gaan hangen want als je van de hond geen snauw kreeg dan kreeg je die wel van je ouders. Ik ben groot geworden tussen de rottweilers en ik heb nooit een hap of een snauw gekregen van de honden omdat ik als kind ten eerste nooit in een situatie geplaatst werd waar zoiets kon gebeuren, en omdat ik ten tweede donders goed wist wat de regels waren. Moest ik toch een hap gekregen hebben omdat ik uit liefde mijn koek in de hond zijn strot wou duwen dan kreeg ik er nog een uitbrander bovenop.
Afbeelding
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

malinois schreef:
aman.en.don schreef:
Cleva schreef:
aman.en.don schreef: een paard wil alleen met je in complete vrijheid samen werken als er spraken is van een intense band gebasseerd op vertrouwen en respect.
En een flinke trap op zijn tijd, kennelijk. Respectvol, hoor. En zo vrij ook.
kom lekker terug als je weet waar je over praat. je snapt blijkbaar verdomd weinig van paarden. ga jij maar lekker een paard opvoeden waar een flinke kop en wil op zit met de koetsiekoetsiekoe methode. vergeet hem vooral niet even streng toe te spreken als hij iemand wil trappen en een goedkeurend schouderklopje na te geven. laat mij het maar lekker doen via de taal die ze kennen en zelf ook gebruiken, namelijk lichaamstaal. of wacht nee, wat zeg ik daar nou? de paarden die jij kent spreken natuurlijk allemaal nederlands en begrijpen het als je tegen ze zegt foei paardje, weet je dan niet dat een mens niet zo sterk gebouwt is als jij en je die dood kan trappen terwijl je geen eens volluit uit haalt? niet meer doen he stouterd!
ondertussen weet mijn paard dat wanneer hij trapt een trap terug krijgt en laat het dus liever uit zijn hoofd. jaja, zo'n harde trap dat hij niet eens een blauw plekje of wat ook heeft. en het werken in vrijheid hebben wij bereikt door wederzijds respect en vertrouwen want nogmaals, een paard komt niet naar je toe en werkt niet samen met je als hij bang voor je is want een paard is een vluchtdier. kan hij niet vluchten gaat hij vechten want je geloofd toch zeker niet dat een paard waar je al jaren mee samen werkt niet weet dat hij velen malen sterker is dan zijn eigenaar? dat hij niet allerlei krachtmetingen en leiderschaps spellen met je gespeelt heeft terwijl jij geen eens ziet dat hij dat doet omdat je zijn taal niet kent?
alles wat ik met mijn paard kan, dat moet jij nog maar eens voor elkaar zien te krijgen .

ik denk dat ik de horse whisperer minstens zoveel dingen heb zien doen maar ik heb hem geen seconde kunnen betrappen op trappen :denken:
dat is maar een film.

weet je wat zielig is? met sporen rijden waarbij je paard iedere keer een metalen punt tussen zijn ribben gedrukt krijgt. een schop op zijn bil, die nooit hard aan kan komen want ik kan nooit genoeg kracht zetten om hem pijn te doen als ik zo hoog met schoppen en daarbij hem raak op een zeer vlezig gedeelte met mijn wreef met een dikke zachte lip van mijn sportschoenen
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door renee-uk »

aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Gebruikersavatar
Martijn32
Vaste gebruiker
Berichten: 30
Lid geworden op: 10 aug 2012 10:34

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Martijn32 »

malinois schreef:
Martijn32 schreef:Dit is dus juist de reactie van mensen die hun hond vermenselijken
Tuurlijk schopt mijn kind de hond niet ,zal ze niet in haar hoofd halen! maar een kind houd zoveel van haar huisdieren dat zij ze als
knuffels zowat ziet dus wil zij ze kussen kroelen enz en als jouw hond zo gevaarlijk is dat als hij in een park los loopt en een klein kind wil hem aaien en hij bijt dan heb je echt wat fout gedaan in de socialiseer fase.
Onze honden komen regelmatig op school bij kinderen en er heeft er nog nooit 1 raar tegen de hond gedaan.
Kinderen zijn wel degelijk heilig en een hond heeft daar normaal tegen te doen zo niet dan muilkorf in alle openbare gebieden!
Net zoals een gezonde hond nooit kleine kinderen en puppies aanvalt zal een normaal kind nooit een dier pijn willen doen met opzet.

En als jij bij rare dingen aan slaan en schopen van je hond denkt zou ik eens gaan praten met je zus hoe zij haar kinderen opvoed want blijkbaar gaat er dan wat goed fout in je familie
Ik heb gelukkig toch altijd geleerd bij mijn ouders dat ik NOOIT bij een vreemde hond mag komen en NOOIT hem mag aaien laat staan om zn nek hangen... Hou die lieverdjes van jou dan maar weg bij de mijne, ik vertrouw kinderen nl. niet en kan erg boos worden als ze bij mijn honden komen. Ik wil nl. geen vreemden aan mijn honden .. het zijn waakhonden en die hoeven alleen mij te accepteren aan hun lichaam en diegene die ik het toesta zoals de dierenarts oid. Overigens zijn ze prima gesocialiseerd en ik heb geen idee wat ze doen en dat wil ik ook niet weten want ik wil het simpelweg niet hebben. Opsouten.

ps. zoals je kunt lezen heb ik helemaal niks met kinderen dus heilig zijn ze ook niet bij mij.
Weet je dit is precies waarom ik eigelijk niets met forums als dit heb. ik heb het geprobeert ook daar ik vragen over farmfood had.
een moderator die reacties als dit geeft wat neer komt op "als een kind naar mijn hond komt dan bijt haar maar raak"en ik vertrouw kinderen niet" is gewoon niet wijs en heeft naar mijn inziens 0 social life. kinderen zijn echt belangrijker dan honden -mensen staan boven beesten zo is het nou eenmaal als een kind een hond bijt ( is het niet goed bij zijn hoofd maar dat is een andere discussie) zal geen enkel gezond mens zeggen dat dat kind een spuit moet krijgen. verder vraag ik mij af hoe je zo iets kunt zeggen als "ps. zoals je kunt lezen heb ik helemaal niks met kinderen dus heilig zijn ze ook niet bij mij." maar dit zal waarschijnlijk uit persoonlijke frustratie komen.
ik denk dat het moderateam maar eens goed moet kijken of jij wel de juiste persoon bent voor deze functie als je zulke opmerkingen maakt.
En dit zelfde vind ik voor farmfood of zij wel hun naam aan dit soort mensen als jij willen verbinden. ik zal dit stukje dan ook zeker naar hun door mailen en vragen om een reactie
English Cocker Spaniel Rules

If I like it, it's mine.
If it's in my mouth, it's mine.
If I had it a little while ago, its mine.
If you can't take it from me, it's mine.
If it looks like mine, it's mine.
If it's mine, it will never be yours.
If i saw it first, it's mine.
If you have something and put it down, it's mine.
If I chew something up, all the pieces are mine. (even the tiny little pieces)
If it used to be yours, get over it.
If it's broken, it's yours!
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door malinois »

aman.en.don schreef:
malinois schreef:
aman.en.don schreef:
Cleva schreef: En een flinke trap op zijn tijd, kennelijk. Respectvol, hoor. En zo vrij ook.
kom lekker terug als je weet waar je over praat. je snapt blijkbaar verdomd weinig van paarden. ga jij maar lekker een paard opvoeden waar een flinke kop en wil op zit met de koetsiekoetsiekoe methode. vergeet hem vooral niet even streng toe te spreken als hij iemand wil trappen en een goedkeurend schouderklopje na te geven. laat mij het maar lekker doen via de taal die ze kennen en zelf ook gebruiken, namelijk lichaamstaal. of wacht nee, wat zeg ik daar nou? de paarden die jij kent spreken natuurlijk allemaal nederlands en begrijpen het als je tegen ze zegt foei paardje, weet je dan niet dat een mens niet zo sterk gebouwt is als jij en je die dood kan trappen terwijl je geen eens volluit uit haalt? niet meer doen he stouterd!
ondertussen weet mijn paard dat wanneer hij trapt een trap terug krijgt en laat het dus liever uit zijn hoofd. jaja, zo'n harde trap dat hij niet eens een blauw plekje of wat ook heeft. en het werken in vrijheid hebben wij bereikt door wederzijds respect en vertrouwen want nogmaals, een paard komt niet naar je toe en werkt niet samen met je als hij bang voor je is want een paard is een vluchtdier. kan hij niet vluchten gaat hij vechten want je geloofd toch zeker niet dat een paard waar je al jaren mee samen werkt niet weet dat hij velen malen sterker is dan zijn eigenaar? dat hij niet allerlei krachtmetingen en leiderschaps spellen met je gespeelt heeft terwijl jij geen eens ziet dat hij dat doet omdat je zijn taal niet kent?
alles wat ik met mijn paard kan, dat moet jij nog maar eens voor elkaar zien te krijgen .

ik denk dat ik de horse whisperer minstens zoveel dingen heb zien doen maar ik heb hem geen seconde kunnen betrappen op trappen :denken:
dat is maar een film.

weet je wat zielig is? met sporen rijden waarbij je paard iedere keer een metalen punt tussen zijn ribben gedrukt krijgt. een schop op zijn bil, die nooit hard aan kan komen want ik kan nooit genoeg kracht zetten om hem pijn te doen als ik zo hoog met schoppen en daarbij hem raak op een zeer vlezig gedeelte met mijn wreef met een dikke zachte lip van mijn sportschoenen
Ik heb hem een uurtje aan het werk gezien samen met Cesar Millan en dat was geen film, dat was perfectie... :ok:
Wat al die sporen er nou weer mee te maken hebben is me een raadsel.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
billy
Erelid
Berichten: 12510
Lid geworden op: 22 apr 2002 06:04
Mijn ras(sen): Fox en Duitse Jacht terrier
Aantal honden: 1

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door billy »

Martijn32 schreef:mmm zat net een heel verhaal te tikken gaat er iets mis met plaatsen

ik zat net terug te lezen pagina 1 en 2 en eigelijk alles wat ik er over vind staat daar al.
Een hond die een kind bijt gaat echt te ver en kan niet anders dan een spuitje krijgen.
dit doordat bij herplaatsing altijd het risico blijft van contact met kinderen.
een hond die een soortgenoot bijt kan gerehabiliteerd worden naar mijn mening.

jullie discussie over paarden bemoei ik mij niet mee aangezien mijn werkzaamheden daarin niet verder gaan dan uitmesten voeren van en op het land zetten gaan.
de bazin* regelt de dingen als opvoeding en wedstrijden

(*bazin is een sarcastische verwijzing naar de vrouw de huizes "Sarcasme kan zich bedienen van de stijlvorm der ironie ) zodat hier geen misverstanden over kunnen ontstaan:)

Beetje kortzichtig toch, een hond moet zich maar alles laten welgevallen van een kind, en anders is hij ten dode opgeschreven :19: weet je hoeveel onopgevoede koters er rondlopen en idem onopgevoede honden.
Hier kunnen rustig kinderen op visite komen en heb er regelmatig te logeren gehad van familie, maar er is 1 regel en dat is als de hond op rust ligt dan laat je hem hem rust en geloof me dat weten ze al heel snel, anders maak ik het ze wel duidelijk, geen gekloot bij de hond.

Respect van beide kanten :ok:
Afbeelding
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

Cleva schreef:
aman.en.don schreef:
Cleva schreef:
aman.en.don schreef:laat mij dan maar lekker een "parelliprinsesje" zijn, mijn paard en ik spreken voor zover mogelijk wel dezelfde taal.
Misschien is het daarom dat jullie zo dom naar elkaar staan te schoppen.

Ik moet er niet aan denken om als een beest te keer te gaan tegen mijn beesten omdat dat hun taal is.
Ik ben de baas dus de taal die telt is de mijne.

Paarden gaan overigens niet op elkaar zitten en sluiten elkaar ook niet op.
o nu ga ik ook al als een beest tegen mijn dieren tekeer

Ja, jij begint over dezelfde taal, hoor.
Ik ga er even vanuit dat je paard niet in LBO-Nederlands met je converseert.
hieruit blijkt jou onwetendheid maar weer. dezelfde taal kan je ook met lichaamstaal spreken, onee als parelliprinsesje verbeeld ik me dat maar
ene het is ABN niet lbo. oftewel algemeen beschaafd nederlands
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door malinois »

Martijn32 schreef:
malinois schreef:
Martijn32 schreef:Dit is dus juist de reactie van mensen die hun hond vermenselijken
Tuurlijk schopt mijn kind de hond niet ,zal ze niet in haar hoofd halen! maar een kind houd zoveel van haar huisdieren dat zij ze als
knuffels zowat ziet dus wil zij ze kussen kroelen enz en als jouw hond zo gevaarlijk is dat als hij in een park los loopt en een klein kind wil hem aaien en hij bijt dan heb je echt wat fout gedaan in de socialiseer fase.
Onze honden komen regelmatig op school bij kinderen en er heeft er nog nooit 1 raar tegen de hond gedaan.
Kinderen zijn wel degelijk heilig en een hond heeft daar normaal tegen te doen zo niet dan muilkorf in alle openbare gebieden!
Net zoals een gezonde hond nooit kleine kinderen en puppies aanvalt zal een normaal kind nooit een dier pijn willen doen met opzet.

En als jij bij rare dingen aan slaan en schopen van je hond denkt zou ik eens gaan praten met je zus hoe zij haar kinderen opvoed want blijkbaar gaat er dan wat goed fout in je familie
Ik heb gelukkig toch altijd geleerd bij mijn ouders dat ik NOOIT bij een vreemde hond mag komen en NOOIT hem mag aaien laat staan om zn nek hangen... Hou die lieverdjes van jou dan maar weg bij de mijne, ik vertrouw kinderen nl. niet en kan erg boos worden als ze bij mijn honden komen. Ik wil nl. geen vreemden aan mijn honden .. het zijn waakhonden en die hoeven alleen mij te accepteren aan hun lichaam en diegene die ik het toesta zoals de dierenarts oid. Overigens zijn ze prima gesocialiseerd en ik heb geen idee wat ze doen en dat wil ik ook niet weten want ik wil het simpelweg niet hebben. Opsouten.

ps. zoals je kunt lezen heb ik helemaal niks met kinderen dus heilig zijn ze ook niet bij mij.
Weet je dit is precies waarom ik eigelijk niets met forums als dit heb. ik heb het geprobeert ook daar ik vragen over farmfood had.
een moderator die reacties als dit geeft wat neer komt op "als een kind naar mijn hond komt dan bijt haar maar raak"en ik vertrouw kinderen niet" is gewoon niet wijs en heeft naar mijn inziens 0 social life. kinderen zijn echt belangrijker dan honden -mensen staan boven beesten zo is het nou eenmaal als een kind een hond bijt ( is het niet goed bij zijn hoofd maar dat is een andere discussie) zal geen enkel gezond mens zeggen dat dat kind een spuit moet krijgen. verder vraag ik mij af hoe je zo iets kunt zeggen als "ps. zoals je kunt lezen heb ik helemaal niks met kinderen dus heilig zijn ze ook niet bij mij." maar dit zal waarschijnlijk uit persoonlijke frustratie komen.
ik denk dat het moderateam maar eens goed moet kijken of jij wel de juiste persoon bent voor deze functie als je zulke opmerkingen maakt.
En dit zelfde vind ik voor farmfood of zij wel hun naam aan dit soort mensen als jij willen verbinden. ik zal dit stukje dan ook zeker naar hun door mailen en vragen om een reactie
hartstikke goed, wil je het emailadres van Michiel? Doe het gelijk ook even naar het moderatorteam :ok:
Wij moderators zijn echte mensen met echte eigen meningen... zoals dat in het dagelijks leven ook gaat. Dus die mogen wij hier ook uiten en dat doe ik dus ook.
Dat mijn mening niet strookt met de jouwe is echt jouw probleem want ik ga hem niet wijzigen omdat jij dat zo graag ziet.
Daarnaast verdraai jij mijn woorden en daar heb ik geen behoefte aan. Dus dit kun je gewoon terugnemen: "als een kind naar mijn hond komt dan bijt haar maar raak"en ik vertrouw kinderen niet". Mijn honden mogen zelf niks oplossen zowel bij andere honden als bij mensen dat doe ik voor hun. En ik zal dus kinderen waarschuwen, luisteren ze niet dan krijgen ze een brul. Wegwezen... waarom moet ik andermans kinderen accepteren? Ik heb daar totaal geen behoefte aan dus hou ze gewoon bij je. En dat werkt uitstekend tot op heden hoor... geen probleem. Oh ik heb overigens een uitstekend sociaal leven, wat over het algemeen draait om de honden. Goed he?!!! En dat is hartstikke leuk kan ik je vertellen. Ik zou niet weten wat mijn persoonlijke frustratie zou moeten zijn? Kinderen zijn leuk bij een ander als ze luisteren... maar ik heb er geen behoefte aan, dat kan toch dat is toch niet iets wereldvreemds?
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

malinois schreef:
aman.en.don schreef:
malinois schreef:
aman.en.don schreef: kom lekker terug als je weet waar je over praat. je snapt blijkbaar verdomd weinig van paarden. ga jij maar lekker een paard opvoeden waar een flinke kop en wil op zit met de koetsiekoetsiekoe methode. vergeet hem vooral niet even streng toe te spreken als hij iemand wil trappen en een goedkeurend schouderklopje na te geven. laat mij het maar lekker doen via de taal die ze kennen en zelf ook gebruiken, namelijk lichaamstaal. of wacht nee, wat zeg ik daar nou? de paarden die jij kent spreken natuurlijk allemaal nederlands en begrijpen het als je tegen ze zegt foei paardje, weet je dan niet dat een mens niet zo sterk gebouwt is als jij en je die dood kan trappen terwijl je geen eens volluit uit haalt? niet meer doen he stouterd!
ondertussen weet mijn paard dat wanneer hij trapt een trap terug krijgt en laat het dus liever uit zijn hoofd. jaja, zo'n harde trap dat hij niet eens een blauw plekje of wat ook heeft. en het werken in vrijheid hebben wij bereikt door wederzijds respect en vertrouwen want nogmaals, een paard komt niet naar je toe en werkt niet samen met je als hij bang voor je is want een paard is een vluchtdier. kan hij niet vluchten gaat hij vechten want je geloofd toch zeker niet dat een paard waar je al jaren mee samen werkt niet weet dat hij velen malen sterker is dan zijn eigenaar? dat hij niet allerlei krachtmetingen en leiderschaps spellen met je gespeelt heeft terwijl jij geen eens ziet dat hij dat doet omdat je zijn taal niet kent?
alles wat ik met mijn paard kan, dat moet jij nog maar eens voor elkaar zien te krijgen .

ik denk dat ik de horse whisperer minstens zoveel dingen heb zien doen maar ik heb hem geen seconde kunnen betrappen op trappen :denken:
dat is maar een film.

weet je wat zielig is? met sporen rijden waarbij je paard iedere keer een metalen punt tussen zijn ribben gedrukt krijgt. een schop op zijn bil, die nooit hard aan kan komen want ik kan nooit genoeg kracht zetten om hem pijn te doen als ik zo hoog met schoppen en daarbij hem raak op een zeer vlezig gedeelte met mijn wreef met een dikke zachte lip van mijn sportschoenen
Ik heb hem een uurtje aan het werk gezien samen met Cesar Millan en dat was geen film, dat was perfectie... :ok:
Wat al die sporen er nou weer mee te maken hebben is me een raadsel.
dat is niet de whorse whisperer maar Pat Parelli. Ik als "parelliprinsesje" ken zijn methodes maar altijd goed. hoeveel van zijn curses dvd's om officieel bij hem je levels te halen wil je hebben?
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door malinois »

aman.en.don schreef:
malinois schreef:
aman.en.don schreef:
malinois schreef:
ik denk dat ik de horse whisperer minstens zoveel dingen heb zien doen maar ik heb hem geen seconde kunnen betrappen op trappen :denken:
dat is maar een film.

weet je wat zielig is? met sporen rijden waarbij je paard iedere keer een metalen punt tussen zijn ribben gedrukt krijgt. een schop op zijn bil, die nooit hard aan kan komen want ik kan nooit genoeg kracht zetten om hem pijn te doen als ik zo hoog met schoppen en daarbij hem raak op een zeer vlezig gedeelte met mijn wreef met een dikke zachte lip van mijn sportschoenen
Ik heb hem een uurtje aan het werk gezien samen met Cesar Millan en dat was geen film, dat was perfectie... :ok:
Wat al die sporen er nou weer mee te maken hebben is me een raadsel.
dat is niet de whorse whisperer maar Pat Parelli. Ik als "parelliprinsesje" ken zijn methodes maar altijd goed. hoeveel van zijn curses dvd's om officieel bij hem je levels te halen wil je hebben?
dat zal mij een worst zijn, ik heb hem zien werken en dat beviel me uitstekend. Net als Cesar's manier mij over het algemeen uitstekend bevalt. En daar heb ik geen cd/dvd of wat dan ook voor nodig. :wink:
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door renee-uk »

aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
oh goden, maak nou niet dat ik moet gaan zoeken met mijn nog niet betere hoofd :jank:
niet jokken arman.en.don.
je weet toch dat de waarheid de leugen altijd achterhaalt :idea:
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

malinois schreef:
aman.en.don schreef:
malinois schreef:
aman.en.don schreef: dat is maar een film.

weet je wat zielig is? met sporen rijden waarbij je paard iedere keer een metalen punt tussen zijn ribben gedrukt krijgt. een schop op zijn bil, die nooit hard aan kan komen want ik kan nooit genoeg kracht zetten om hem pijn te doen als ik zo hoog met schoppen en daarbij hem raak op een zeer vlezig gedeelte met mijn wreef met een dikke zachte lip van mijn sportschoenen
Ik heb hem een uurtje aan het werk gezien samen met Cesar Millan en dat was geen film, dat was perfectie... :ok:
Wat al die sporen er nou weer mee te maken hebben is me een raadsel.
dat is niet de whorse whisperer maar Pat Parelli. Ik als "parelliprinsesje" ken zijn methodes maar altijd goed. hoeveel van zijn curses dvd's om officieel bij hem je levels te halen wil je hebben?
dat zal mij een worst zijn, ik heb hem zien werken en dat beviel me uitstekend. Net als Cesar's manier mij over het algemeen uitstekend bevalt. En daar heb ik geen cd/dvd of wat dan ook voor nodig. :wink:
dat je zowaar voor cesar bent. hij geeft de honden tenslotte een touch in de flanken of "schop" zoals sommige het liever noemen.
als cesar en pat fan heb ik die aflevering inderdaad gezien. pat's methodes volgens is echt niet domweg in het rond schoppen en je kunt zijn levels ook absoluut niet halen je als dat wel doet :S:
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

renee-uk schreef:
aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
oh goden, maak nou niet dat ik moet gaan zoeken met mijn nog niet betere hoofd :jank:
niet jokken arman.en.don.
je weet toch dat de waarheid de leugen altijd achterhaalt :idea:
wat lieg ik dan? jij weet blijkbaar meet als ik. daro heeft naar andere gesnauwd niet gebeten. is geen leugen. kayla had ideoot drinkgedrag, is nu over, is geen leugen en een nest wil ik van hun niet en is ook nooit de bedoeling geweest ook al heb ik het wel eens gehad over wat als. betekend niet dat ik het ook wilde. kom dus maar met bewijzen :U:
als ik iets verkeerd onthouden heb of een gebeurtenis ben vergeten word ik daar graag op gewezen want liegen doe ik niet

edit, ooit is er wel nagedacht heel even over een nestje omdat er mensen in de omgeving om vroegen maar heb toen der tijd hier ook duidelijk in het topic aan gegeven dit toch niet te willen.

edit 2, alles vluchtig proberen terug te zoeken maar kan mezelf niet op een leugen betrappen, sorry :U:
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door renee-uk »

aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef:
renee-uk schreef: hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
oh goden, maak nou niet dat ik moet gaan zoeken met mijn nog niet betere hoofd :jank:
niet jokken arman.en.don.
je weet toch dat de waarheid de leugen altijd achterhaalt :idea:
wat lieg ik dan? jij weet blijkbaar meet als ik. daro heeft naar andere gesnauwd niet gebeten. is geen leugen. kayla had ideoot drinkgedrag, is nu over, is geen leugen en een nest wil ik van hun niet en is ook nooit de bedoeling geweest ook al heb ik het wel eens gehad over wat als. betekend niet dat ik het ook wilde. kom dus maar met bewijzen :U:
als ik iets verkeerd onthouden heb of een gebeurtenis ben vergeten word ik daar graag op gewezen want liegen doe ik niet

edit, ooit is er wel nagedacht heel even over een nestje omdat er mensen in de omgeving om vroegen maar heb toen der tijd hier ook duidelijk in het topic aan gegeven dit toch niet te willen.

edit 2, alles vluchtig proberen terug te zoeken maar kan mezelf niet op een leugen betrappen, sorry :U:
ah dat nestje waar je nooit over gedacht hebt had ik ook gevonden, daar had je dus wel over gedacht ;)
dat bijten kon ik inderdaad niet zo gauw vinden, denk dat dat in dat ellenlange topic over daro's bijtgedrag (in jouw arm) stond, maar ik had geen zin om dat helemaal na te pluizen.
ik heb iets in mijn hoofd over een jongen die hem stond uit te dagen en die hij toen in zijn arm greep?

wat me wel gebleken is uit mijn zoektocht is dat ik het niet verkeerd had toen ik zei dat je toen regelmatig met je handen in het haar zat, daarom blijf ik toch bij mijn mening dat er een en ander schort aan je inzicht in honden, toen maar gezien je posts in dit topic, nu nog steeds.

klein bewijsje:
aman.en.don schreef:we hebben een mechelse herder en een border. familie en nog een aantal bekenden hebben al heel duidelijk te kennen gegeven ooit een pup van deze twee te willen als er ooit een nestje zou komen. nou hebben we eigenlijk nooit willen fokken met onze honden maar nu er door familie en bekende te kennen is gegeven dat zei graag een pup van hun zouden willen, willen we toch kijken of het uberhaubt wel mogelijk is. het zou een eenmalig nestje zijn. de border is het teefje. beide worden los van het krijgen van een nest getest op heupen etc omdat we willen gaan sporten met beide, met name de border, en dus zeker willen zijn dat ze het lichamelijk aan kunnen. voor het geld zou het absoluut niet zijn aangezien ze dan weg zouden gaan tegen de prijs van de medische kosten.

nou kan ik me alleen niet voor stellen dat het mogelijk is om een nest te krijgen van een reu van 65 schoft en een border van 50 cm? schoft. ze is pas 4,5 maand dus dat weten we uiteraard nog niet precies. kan een teef uberhaubt wel op een gezonde manier bevallen van zo'n grootte verschil? nogmaals, we over wegen het enkel omdat een aantal familie leden en goeie bekenden onze honden kennen, gek op hun zijn en heel graag een pup van hun zouden willen hebben en niet om verder voor geld of wat ook te gaan fokken of uberhaubt echt te gaan fokken. dan had ik wel 2 stamboom honden genomen van het zelfde ras!
vanaf welke loopsheid mag een teef gedekt worden? ik neem aan de derde zoiets?
ik vraag dit ook uit nieuwsgierigheid want als het al mogelijk is weet ik nog geen eens zeker of ik het wel tot een nest wil laten komen.
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Gebruikersavatar
Irta
Zeer actief
Berichten: 1488
Lid geworden op: 01 aug 2012 23:02
Mijn ras(sen): xHH
Aantal honden: 2

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Irta »

aman.en.don schreef:wat een bull shit allemaal zeg. sorry hoor maar alsof jullie de hele god ganse dag kijken als je hond op de bank ligt, wat bij de meeste van jullie gewoon mag, of het dier zijn ogen sluit en jullie kinderen lopen dan ook natuurlijk nooit langs de hond en jullie zijn dan natuurlijk al helemaal nooit even met het huishouden bezig, drinken pakken uit de keuken of bukken om je veters te strikken.
Juist hierom zeg is dus...laat die hond dan niet op de bank slapen :19:
En alhoewel het in deze discussie eigenlijk helemaal niet relevant is.... Ja, Tadej en Caleb mogen idd op de bank, maar ik heb dan ook geen kinderen. Er is dus voor mij geen reden voorzorgsmaatregelen te nemen omdat er een kans bestaat dat er omgelukken tussen kind en hond gebeuren :19: Ik zeg ook nergens dat honden wat mij betreft nooit op de bank mogen, alleen vind ik het onverantwoord een hond op de bank te laten slapen terwijl er hele kleine kinderen rondlopen en de ouders niet in staat zijn dit constant te begeleiden (wat denk ik meestal het geval is) of iig de situatie onder controle te hebben. Dit was in jou geval dus niet zo, getuige het hapincident.
Verder weet ik idd constant wat Tadej doet, ja (heb daar zo mijn redenen voor). Ook als ik in de keuken aan het koken ben, als ik buiten of boven ben, zelfs als ik niet thuis ben. Ik heb bij wijze van spreken ogen in m'n achterhoofd en als ik niet thuis ben ligt ze waar ik haar neerleg voor ik wegga. Of het nou dmv geluid, haar voetstappen (waarbij de manier waarop ze loopt mij ook al heel veel zegt, bv), door haar spiegelbeeld in een raam/de ovendeur/.... is of door haar direct te observeren, ik weet waar ze is, waar ze mee bezig is en wie er evt bij haar is. Zo moeilijk is dat niet hoor, het gaat bij mij tenminste automatisch :19: Het is iig wat mij betreft nooit en excuus dat je er als ouder even niet bij was. Dan had je er gewoon voor moeten zorgen dat hond en kind niet samen zonder toezicht achterbleven :U:
Maar goed, dit is dus allemaal helemaal niet nodig als je, zoals ik inmiddels al een aantal keer herhaald heb, gewoon de hond niet op de bank laat slapen wanneer je kleine kinderen hebt rondlopen :19: Dan kun jij je prima permiteren dat je niet constant op je hond en kind tegelijk kunt letten.
ondertussen zijn er zo veel verhalen hier op het forum van eigenaren wiens honden toch wel regelmatig met elkaar vechten. begrijp je dan het wezen hond wel goed? raar dat dat hier in huis dan niet gebeurt en als er hier uberhaubt gesnauwd word is een hey al genoeg om de rust weder te doen keren. nee dan snap ik echt totaal niks van het wezen hond. o nee wacht, dat komt vast omdat ik 2 doetjes van honden heb, dat komt natuurlijk totaaal niet omdat ik wel degelijk na 31 jaar honden hebben wel degelijk iets van honden begrijp. ik maak wel degelijk fouten maar ook daarbij ben ik natuurlijk de enige hier op het forum.
:hmmm:
Ik denk dat er in de meeste huishoudens tussen de honden onderling niet echt gevochten wordt :wink: Zo bijzonder is dat niet. Dat hoeft ook helemaal niks met jou te maken te hebben. Het kan natuurlijk wel, maar ik heb dan ook nergens geschreven dat je m.i. niks goed doet in de omgang met je honden. Ik schreef juist dat je specifiek DEZE SITUATIE naar mijn mening verkeerd aangepakt hebt.
Het aantal jaren ervaring dat je met honden hebt heeft voor mij persoonlijk geen enkele betekenis. Je kunt oneindig veel ervaring hebben zonder ooit iets van honden te begrijpen. Maar ook weer hier zie je mij niet beweren dat dat bij jou het geval is. Ik ken jou verder niet, ik weet alleen wat ik hier lees, en daar ben ik het in dit geval iig volstrekt mee oneens.

Edit: zin toegevoegd
Laatst gewijzigd door Irta op 16 aug 2012 02:57, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Anja
Zeer actief
Berichten: 4084
Lid geworden op: 08 dec 2009 22:50
Mijn ras(sen): Oudduitse herder en Chihuahua
Aantal honden: 2

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Anja »

Ik heb niet alles bijgelezen, maar hier zou een hond niet ingeslapen worden na een bijtincident.
Mijn kinderen waren 4 en 6 jaar oud toen Max bij ons kwam wonen en ik ben altijd zeer strikt geweest dat ze niet bij hem mochten komen als hij aan het eten was en als hij in zijn mand lag. Ook het achternalopen als hij wegliep werd streng verboden.
Mijn dreigement aan de kinderen was altijd "als hij reden heeft om te bijten, ben je vervelend geweest en dan krijg je van mij nog een pets toe"
Niemand kan zijn kinderen 100% in de gaten houden en ik had Max ook zeker het voordeel van de twijfel gegeven als hij wel een keer gebeten had. Kinderen zijn nou eenmaal onvoorspelbaar.

Maar voor hun veiligheid had ik hem ( denk ik) wel weggedaan, mijn kinderen zijn net iets belangrijker dan mijn hond.
Laatst gewijzigd door Anja op 16 aug 2012 02:48, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
Hanna - Mica - Jop
Gebruikersavatar
Irta
Zeer actief
Berichten: 1488
Lid geworden op: 01 aug 2012 23:02
Mijn ras(sen): xHH
Aantal honden: 2

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Irta »

Martijn32 schreef: een moderator die reacties als dit geeft wat neer komt op "als een kind naar mijn hond komt dan bijt haar maar raak"en ik vertrouw kinderen niet" is gewoon niet wijs en heeft naar mijn inziens 0 social life. kinderen zijn echt belangrijker dan honden -mensen staan boven beesten zo is het nou eenmaal
Wat heeft dat nou te maken met wel/niet hond in laten slapen of straffen als hij een kind bijt die hem liet schrikken? Of bedoel je hiermee dat het altijd, ongeacht de situatie, de schuld van de hond is wanneer hij bijt? In dat geval ben je zelf dus niet in staat eerlijk te kijken naar de situatie wat leidde tot de (re)actie vd hond.

Edit: ik zie dat je dat idd bedoeld, en dat je zelfs stelt dat een hond altijd moet worden ingeslapen als hij naar een kind heeft gehapt. Jij kijkt dus idd naar wie jij liever en belangrijker vind, en de ander is dus in jouw ogen schuldig? Zelf kom je al helemaal niet in het verhaal voor? Ik ga niet weer uiteenzetten waarom ik het hier absoluut niet mee eens ben, maar vraag me wel af wat je dan zou doen als jouw hond jouw kind onopzettelijk pijn doet door bv lomp heen en weer te rennen en springen waardoor jouw kind per ongeluk omver gelopen wordt. Wie draagt in deze situatie schuld in jouw ogen? En welke gevolgen (voor de hond, voor de toekomst, voor....) zou je eraan verbinden?
Loek
Zeer actief
Berichten: 2700
Lid geworden op: 08 aug 2012 18:18

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Loek »

aman.en.don schreef:
Cleva schreef:
aman.en.don schreef: een paard wil alleen met je in complete vrijheid samen werken als er spraken is van een intense band gebasseerd op vertrouwen en respect.
En een flinke trap op zijn tijd, kennelijk. Respectvol, hoor. En zo vrij ook.
kom lekker terug als je weet waar je over praat. je snapt blijkbaar verdomd weinig van paarden. ga jij maar lekker een paard opvoeden waar een flinke kop en wil op zit met de koetsiekoetsiekoe methode. vergeet hem vooral niet even streng toe te spreken als hij iemand wil trappen en een goedkeurend schouderklopje na te geven. laat mij het maar lekker doen via de taal die ze kennen en zelf ook gebruiken, namelijk lichaamstaal. of wacht nee, wat zeg ik daar nou? de paarden die jij kent spreken natuurlijk allemaal nederlands en begrijpen het als je tegen ze zegt foei paardje, weet je dan niet dat een mens niet zo sterk gebouwt is als jij en je die dood kan trappen terwijl je geen eens volluit uit haalt? niet meer doen he stouterd!
ondertussen weet mijn paard dat wanneer hij trapt een trap terug krijgt en laat het dus liever uit zijn hoofd. jaja, zo'n harde trap dat hij niet eens een blauw plekje of wat ook heeft. en het werken in vrijheid hebben wij bereikt door wederzijds respect en vertrouwen want nogmaals, een paard komt niet naar je toe en werkt niet samen met je als hij bang voor je is want een paard is een vluchtdier. kan hij niet vluchten gaat hij vechten want je geloofd toch zeker niet dat een paard waar je al jaren mee samen werkt niet weet dat hij velen malen sterker is dan zijn eigenaar? dat hij niet allerlei krachtmetingen en leiderschaps spellen met je gespeelt heeft terwijl jij geen eens ziet dat hij dat doet omdat je zijn taal niet kent?
alles wat ik met mijn paard kan, dat moet jij nog maar eens voor elkaar zien te krijgen .
Stoer hoor :ok: :roll:
Met geweld bereik je niets, niet bij mens en niet bij dier want het keert zich ooit tegen je :wink:
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door fes/lou »

Mijn paard heeft mij nog nooit getrapt, dus ik hoef hem ook niet te trappen. Verder doe ik niet aan dat in vrijheid gedoe, maar gewoon samenwerken met respect voor elkaars mogelijkheden en ook beperkingen....
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Asta

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Asta »

renee-uk schreef:
aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
oh goden, maak nou niet dat ik moet gaan zoeken met mijn nog niet betere hoofd :jank:
niet jokken arman.en.don.
je weet toch dat de waarheid de leugen altijd achterhaalt :idea:
:engel: al is de leugen nog zo snel de waarheid achterhaalt hem wel :lief: voel je je al beter?
Gebruikersavatar
Suske
Zeer actief
Berichten: 10454
Lid geworden op: 09 mar 2011 11:57
Mijn ras(sen): XMechelse Herder
Aantal honden: 1
Locatie: het Gooi
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door Suske »

aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
Komtie!
aman.en.don schreef: wat ik wel heel erg irri vind is dat vooral gasten van rond de 20 eerst bewijzen willen zien. dit had ik met mijn oude hond maar laatst ook. een buurjongen heeft een reutje van dezelfde leeftijd als daro. de buurjongen is zelf 23 en had een vriend of broertje bij zich. die ging ook mee wandelen. daro was lekker aan het spelen met de andere hond en er was op zich niks aan de hand. daro gaat wat aan takken staan rukken die nog vast aan de boom zaten. ook nog geen problemen. die knul vond het leuk om met daro te gaan spelen met stokken en zat hem uit te dagen. ik nog waarschuwen, doe nou niet want dalijk raakt hij over de rooie en hangt in je arm! eigenaar van rex heeft dat daro wel eens bij mij zien doen dus die liet dat wel uit zijn kop :mrgreen: . die knul ging toch door ondanks waarschuwing. tja wie niet horen wil moet maar voelen. en ja hoor daro greep zijn arm. daro heeft nog nooit schade of door gebeten maar die knul voelde zijn tanden toch wel heel duidelijk. ai zegt ie, ja dat doet toch wel zeer. maar geeft niet hoor, ik daag het zelf uit ondanks waarschuwing en ik vind het juist gaaf :denken: :boos: :M: . maar goed, dat was nog voor ik daar echt mee aan de slag ging met daro. nu zou ik ook zeggen of je luisterd naar me of je speelt maar niet met me hond.

maar goed, ik ga met jullie advies aan de slag en ga prikkels bewuster doseren. nog meer adviesen blijven welkom :E:
Ff lekker in je oor tetteren :cheer:

Afbeelding
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

renee-uk schreef:
aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
oh goden, maak nou niet dat ik moet gaan zoeken met mijn nog niet betere hoofd :jank:
niet jokken arman.en.don.
je weet toch dat de waarheid de leugen altijd achterhaalt :idea:
wat lieg ik dan? jij weet blijkbaar meet als ik. daro heeft naar andere gesnauwd niet gebeten. is geen leugen. kayla had ideoot drinkgedrag, is nu over, is geen leugen en een nest wil ik van hun niet en is ook nooit de bedoeling geweest ook al heb ik het wel eens gehad over wat als. betekend niet dat ik het ook wilde. kom dus maar met bewijzen :U:
als ik iets verkeerd onthouden heb of een gebeurtenis ben vergeten word ik daar graag op gewezen want liegen doe ik niet

edit, ooit is er wel nagedacht heel even over een nestje omdat er mensen in de omgeving om vroegen maar heb toen der tijd hier ook duidelijk in het topic aan gegeven dit toch niet te willen.

edit 2, alles vluchtig proberen terug te zoeken maar kan mezelf niet op een leugen betrappen, sorry :U:
ah dat nestje waar je nooit over gedacht hebt had ik ook gevonden, daar had je dus wel over gedacht ;)
dat bijten kon ik inderdaad niet zo gauw vinden, denk dat dat in dat ellenlange topic over daro's bijtgedrag (in jouw arm) stond, maar ik had geen zin om dat helemaal na te pluizen.
ik heb iets in mijn hoofd over een jongen die hem stond uit te dagen en die hij toen in zijn arm greep?

wat me wel gebleken is uit mijn zoektocht is dat ik het niet verkeerd had toen ik zei dat je toen regelmatig met je handen in het haar zat, daarom blijf ik toch bij mijn mening dat er een en ander schort aan je inzicht in honden, toen maar gezien je posts in dit topic, nu nog steeds.

klein bewijsje:
aman.en.don schreef:we hebben een mechelse herder en een border. familie en nog een aantal bekenden hebben al heel duidelijk te kennen gegeven ooit een pup van deze twee te willen als er ooit een nestje zou komen. nou hebben we eigenlijk nooit willen fokken met onze honden maar nu er door familie en bekende te kennen is gegeven dat zei graag een pup van hun zouden willen, willen we toch kijken of het uberhaubt wel mogelijk is. het zou een eenmalig nestje zijn. de border is het teefje. beide worden los van het krijgen van een nest getest op heupen etc omdat we willen gaan sporten met beide, met name de border, en dus zeker willen zijn dat ze het lichamelijk aan kunnen. voor het geld zou het absoluut niet zijn aangezien ze dan weg zouden gaan tegen de prijs van de medische kosten.

nou kan ik me alleen niet voor stellen dat het mogelijk is om een nest te krijgen van een reu van 65 schoft en een border van 50 cm? schoft. ze is pas 4,5 maand dus dat weten we uiteraard nog niet precies. kan een teef uberhaubt wel op een gezonde manier bevallen van zo'n grootte verschil? nogmaals, we over wegen het enkel omdat een aantal familie leden en goeie bekenden onze honden kennen, gek op hun zijn en heel graag een pup van hun zouden willen hebben en niet om verder voor geld of wat ook te gaan fokken of uberhaubt echt te gaan fokken. dan had ik wel 2 stamboom honden genomen van het zelfde ras!
vanaf welke loopsheid mag een teef gedekt worden? ik neem aan de derde zoiets?
ik vraag dit ook uit nieuwsgierigheid want als het al mogelijk is weet ik nog geen eens zeker of ik het wel tot een nest wil laten komen.
bedankt voor je citaat want daaruit blijkt wederom dat ik niet lieg. zoals ik namelijk al schreef is er ooit heel kort over na gedacht maar ook in het betreffende topic heel erg duidelijk wel tig keer gezegt dat ik geen nest wilde. jammer dat je daar dan weer geen citaat over plaatst. blijkt wederom dat je alleen maar probeert te rellen. zegt wederom meer over jou dan over mij. jammer want had jou best hoog zitten.


daro heeft nooit een jongen gegrepen!
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

Suske schreef:
aman.en.don schreef:
renee-uk schreef:
aman.en.don schreef: ik ben het alleen wel met sommige blaaskaken hier eens dat niet alle honden hele kleine kinderen of pups nooit iets zouden doen. pups deed hij bijvoorbeeld wel degelijk wat als hij de kans kreeg maar bij hem waren kinderen heilig. helaas gebeurt het ook wel eens dat babies dood worden gebeten door honden al heb ik bij de helft van die gevallen wel mijn vraagtekens bij de opvoeders van de betreffende hond
hoe is het eigenlijk met daro dan, heeft ie recentelijk nog mensen (een jongen was het geloof ik als ik het me goed herinner) gebeten?
en je andere hondje? is dat al van die overmatige behoefte aan water af?
en hebben ze al een nest geproduceerd of ben je toch nog verstandig geworden wat dat betreft?

kan me de verschillende topics over beide honden, waarin je met je handen in het haar zat nog erg goed herinneren.
jammer dat jij dat blijkbaar vergeten bent, of je denkt dat de blaaskaken hier een minder goed geheugen hebben, dat kan ook natuurlijk :U:
ik ben dat zeer zeker niet vergeten!

maar voor het geval je oprecht geinteresserd bent....
daro heeft nog nooit een mens gebeten, hij heeft er op afstand naar gesnauwd.

kayla is inderdaad van haar watergedoe af gelukkig. ze kan heerlijk met andere honden van het zwemmen genieten

een nest heeft ze nooit gehad en is ook zeker nooit de bedoeling geweest en zal er ook nooit komen!
Komtie!
aman.en.don schreef: wat ik wel heel erg irri vind is dat vooral gasten van rond de 20 eerst bewijzen willen zien. dit had ik met mijn oude hond maar laatst ook. een buurjongen heeft een reutje van dezelfde leeftijd als daro. de buurjongen is zelf 23 en had een vriend of broertje bij zich. die ging ook mee wandelen. daro was lekker aan het spelen met de andere hond en er was op zich niks aan de hand. daro gaat wat aan takken staan rukken die nog vast aan de boom zaten. ook nog geen problemen. die knul vond het leuk om met daro te gaan spelen met stokken en zat hem uit te dagen. ik nog waarschuwen, doe nou niet want dalijk raakt hij over de rooie en hangt in je arm! eigenaar van rex heeft dat daro wel eens bij mij zien doen dus die liet dat wel uit zijn kop :mrgreen: . die knul ging toch door ondanks waarschuwing. tja wie niet horen wil moet maar voelen. en ja hoor daro greep zijn arm. daro heeft nog nooit schade of door gebeten maar die knul voelde zijn tanden toch wel heel duidelijk. ai zegt ie, ja dat doet toch wel zeer. maar geeft niet hoor, ik daag het zelf uit ondanks waarschuwing en ik vind het juist gaaf :denken: :boos: :M: . maar goed, dat was nog voor ik daar echt mee aan de slag ging met daro. nu zou ik ook zeggen of je luisterd naar me of je speelt maar niet met me hond.

maar goed, ik ga met jullie advies aan de slag en ga prikkels bewuster doseren. nog meer adviesen blijven welkom :E:

ook dit slaat weer helemaal nergens op. dat was ten eerste geen beet maar hij pakte zijn arm vast. ten 2de daagde die knul hem zelf uit onder het spelen. absoluut geen aanval uit agressie dus. voel je je nu stoer nu je een verhaal hebt geprobeert te verdraaien?
Gebruikersavatar
jolanda-mike
Actief
Berichten: 149
Lid geworden op: 08 aug 2012 16:24
Mijn ras(sen): amstaff
Aantal honden: 1

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door jolanda-mike »

rare wending heeft deze discussie gekregen , het enigste wat je kunt vergelijking tussen honden en paarden is het baasje idd , of jij wat dominantie in je hebt van nature of niet .

PS. parelli is ook gebaseerd op druk zetten en het weghalen hiervan heeft niets met vrijwillig te maken.
Afbeelding
Gebruikersavatar
aman.en.don
Zeer actief
Berichten: 1220
Lid geworden op: 03 mar 2011 14:28
Mijn ras(sen): mechelse herder, daro
border collie, skyler
Aantal honden: 2
Locatie: delft

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door aman.en.don »

jolanda-mike schreef:rare wending heeft deze discussie gekregen , het enigste wat je kunt vergelijking tussen honden en paarden is het baasje idd , of jij wat dominantie in je hebt van nature of niet .

PS. parelli is ook gebaseerd op druk zetten en het weghalen hiervan heeft niets met vrijwillig te maken.
alles met paarden heeft met druk te maken. als jij een hoofdstel om doet reageert je paard op de druk die jij zet. als jij met je benen drijft hoe zacht ook, reageert je paard op druk. als jij je paard longeerd gaat hij lopen door de druk die jij zet op de achterhand ook al raak je je paard geen eens. ook in vrijheid werken doe je door middel van druk maar dan wel een druk met je lichaamstaal ipv aanraking. oftewel, alles tot aan het voeren toe wat je met een paard doet heeft met druk te maken en welke methode je ook gebruikt of welke tak van de sport dan ook, werken zonder druk is onmogelijk.
dit ging om regels en grenzen stellen. een paard verstaat en begrijpt geen abn en dus gebruik je een taal die hij wel kent. zonder duidelijke regels of grenzen is een paard levensgevaarlijk.
Laatst gewijzigd door aman.en.don op 16 aug 2012 10:11, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: Inslapen na bijtincident...

Ongelezen bericht door fes/lou »

Ja of druk door een schop met je voet.....
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Plaats reactie

Terug naar “Discussieforum”