Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Tja.... en we noemen hem/haar.....

Hier is ruimte voor uitgebreide gedachtenwisseling over stellingen en dilemma's over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Wimbo
Actief
Berichten: 171
Lid geworden op: 20 mei 2014 21:30
Mijn ras(sen): We zijn op zoek naar een Podenco Canario
Aantal honden: 0
Locatie: Provincie Utr.

Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Wimbo »

Er zal vast wel eens iemand gevraagd hebben wat ik wil vragen. Kon en geen topic over vinden.
Maar, mijn vraag. Waarom noem je je hond zoals je hem noemt? Zit er een bepaalde filosofie achter? Is het een naam die je gewoon mooi vindt? Thema? Combinatie van twee voornamen? Ik ben benieuwd.

Ik bijt het spits wel af.
We hebben nog geen hond, maar als we de onze krijgen over een paar maanden dan hebben we nu al een naam. Lekker prematuur natuurlijk, maar who cares?!

Omdat we een Podenco Canario (nee, geen kanarie...) willen, gaan we hem Anubis noemen. We zijn allebei nogal "Egypt minded" en zijn geinteresseerd in deze cultuur. Daar deze honden ook wel eens Faraohond worden genoemd (Is eigenlijk een iets andere lijn, maar lijkt er erg op) vonden we dat wel toepasselijk. Anubis is de God van de onderwereld en de dood (begrafenissen) omdat er een behoorlijk jachtinstinct (doden) in de Podenco zit en in de tijd van de Farao's (Goden) leefde leek het ons wel een toepasselijke naam. Daarenboven heeft de God Anubis een hondenkop (Podenco)
die heel erg lijkt op de Podenco. En dan is de circel rond...

Nou, laat ze maar komen! :E:

P.S. Kan iemand me even vertellen hoe ik een plaatje of foto kan plaatsen in een antwoord? Zie ik iets over het hoofd misschien? Wie?
Laatst gewijzigd door Wimbo op 04 jun 2014 10:05, 1 keer totaal gewijzigd.
No woef like a good woef...
Gebruikersavatar
Crista
Zeer actief
Berichten: 3830
Lid geworden op: 31 jul 2007 11:13
Mijn ras(sen): Rhodesian Ridgeback
Aantal honden: 2
Locatie: Appeltern

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Crista »

Mitch is een rhodesian ridgeback en toen ik hem kocht, wilde ik hem eigenlijk Ridge noemen.. Uiteindelijk werd het een ridgeback zonder ridge dus moest de naam ook veranderen. Na een beetje rijmen kwam ik zo op Mitch :mrgreen:
Mitch & Kiyo
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pemba
Zeer actief
Berichten: 14575
Lid geworden op: 29 jul 2010 16:22
Mijn ras(sen): Tibetaanse teriër
Aantal honden: 2

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Pemba »

Ik heb een tibetaans ras en mijn honden hebben tibetaanse namen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door dagmar88 »

:wink: Ach, ik had vooraf ook van alles bedacht en dan blijkt het helemaal geen "huppeldepupje" te zijn.
Ik moet ze eerst even meemaken en kijk hoe ze reageren op een naam.
Was niet eens van plan de namen van Pjotr (Joe) en Tibbe (Sheriff) te veranderen omdat ze niet zouden blijven, maar het was geen doen.
Pjotr reageerde helemaal niet op zijn oude naam en Charlie wel. Sheriff (sjerruf) roepen werd hem ook niet :tongue:
Laatst gewijzigd door dagmar88 op 04 jun 2014 09:39, 1 keer totaal gewijzigd.
Luna87
Zeer actief
Berichten: 3655
Lid geworden op: 15 dec 2009 10:25
Mijn ras(sen): Bullterrier
Aantal honden: 2

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Luna87 »

Mijn hond is een herplaatser en ze heette al Luna. We hebben heel even nagedacht over een andere naam, maar na 2 dagen was het al zo gewoon dat het zo gebleven is.
Afbeelding
Gebruikersavatar
AnneBP
Zeer actief
Berichten: 784
Lid geworden op: 29 mei 2012 10:28
Mijn ras(sen): Australian Kelpie
Golden RetrieverxPoedel
Aantal honden: 3
Locatie: Dongen
Contacteer:

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door AnneBP »

Yazoo's stamboomnaam is Red Paris Kelpiebrink, red naar de rode kleur, Paris omdat het nest een Europese stad als naam kreeg en Kelpiebrink is de fokkersnaam.
Eerst wilde ik haar Sidney noemen, gezien het een Australisch ras is, maar uiteindelijk is het Yazoo geworden uit een lange lijst aan namen. Ik vond het wel lekker klinken en het lijkt absoluut niet op de naam Noa.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Ptje
Zeer actief
Berichten: 15796
Lid geworden op: 13 okt 2011 20:42
Mijn ras(sen): Grote Franse poedel en een klein Spaans draakje
Aantal honden: 2
Locatie: Groenlo

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Ptje »

Ach ik had van te voren ook al een schitterende naam bedacht (vond ik dan tenminste)
Maar zoonlief zette zijn poot stijf, mámm jij hebt bedacht dat je een hond wilde en het ras uitgekozen én de hond zelf uitgekozen, ik éis een vetorecht om de naam uit te kiezen. jájá.
Nou ja oke maar ik wil ook iets mee te stemmen hebben want een cavia die Anakin heet oke daar kan ik mee leven maar om nou een hond silfex of weuuut ik veullll hoe die gasten van al die sciencefiksjun annex horrorfilms heten nou dan ga ik in de ankers hoor.
Na veel wikken en wegen en omdat de relatie tussen krullen en rastahaar door hem werd gelegd. werd het uiteindelijk Rasta en daar kon ik me wel in vinden.
AfbeeldingAardig zijn doet geen pijn en het kost geen cent, alleen wat moeite
Gebruikersavatar
Valerie
Zeer actief
Berichten: 17760
Lid geworden op: 07 dec 2005 20:14
Mijn ras(sen): Staffordshire bull terrier & Akita
Aantal honden: 2
Locatie: Almere

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Valerie »

Jigzy is vernoemd naar Jigsaw en Ziggy, haar 2 tantes :wink: Haar stamboomnaam is indica's invidia wat een van de 7 zonden in het latijns is (jaloezie). Haar moeder heet Sin.
Kiyoshi is zo genoemd door zijn fokker en ik was er vrij snel aan gewend dus wilde het niet veranderen. Kiyoshi is Japans voor "stil" wat hij ook is. :mrgreen:
Laatst gewijzigd door Valerie op 04 jun 2014 09:45, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Hailfall
Zeer actief
Berichten: 7947
Lid geworden op: 12 aug 2010 21:21
Aantal honden: 1
Locatie: Düsseldorf

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Hailfall »

Bij ons in het gezin hadden wij onze jack hussels altijd Hebreeuwse namen gegeven die bij de hond paste en wat betekende. Onze eerst hussel heette MishkaFayim (roepnaam Mieska) wat (zonne)bril betekend want ze had ook net een brilletje op haar koppie. Daarna kreeg mijn zusje een puppie die zei Spot genoemd had maar door mijn tante uit Israel is dat uiteindelijk Nekuda geworden, dit zou ook spot/vlek moeten betekenen.

En dan moet ik natuurlijk eigenwijs zijn.. toen wij Loki kregen heette hij eerst Nemo maar dat paste totaal niet. Ik had in die tijd veel gelezen over mythologie etc en kwam toen op Loki, dat vond ik wel passen.. en ja dat past nog steeds heel goed :)
Afbeelding
Afbeelding
Gebruikersavatar
Ayronna
Zeer actief
Berichten: 1265
Lid geworden op: 15 mar 2012 10:16
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 1
Locatie: IJlst

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Ayronna »

We hadden een naam voor een teefje, maar ik werd verliefd op een reu.. Dus hebben we gewoon zijn stamboomnaam aangehouden :)
Gebruikersavatar
Elmo/maureen
Zeer actief
Berichten: 33971
Lid geworden op: 10 okt 2009 22:43
Mijn ras(sen): Dalmatier
Aantal honden: 1
Locatie: Gieten

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Elmo/maureen »

Tijdens een boswandeling kwamen we op Elmo uit. Wat we beiden een leuke naam vonden, en eigenlijk ook heel erg bij Elmo past :mrgreen:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Sas
Zeer actief
Berichten: 9375
Lid geworden op: 10 mar 2006 14:12
Mijn ras(sen): Basset Fauve de bretagne.
Aantal honden: 1
Locatie: Utrechtse Heuvelrug

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Sas »

1e hond 'moest' naam hebben met een S, wij zijn grote Toscane liefhebbers dus dat werd al snel Siena. De 2e hebben we spontaan zelf bedacht, bekt lekker dus gewoon : Aiki.
Afbeelding
JBK

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door JBK »

Cody heette al Cody, lekker zo gelaten. Het bekt wel lekker!
En Truus omdat we een puur Hollandse naam ontzettend bij haar vonden passen. Het is ook echt een Truus.
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

tja, Van Gils, zijn paps heette Ald gils corso, kind van Gils, de naam was er al snel.
Snow bird, klein wit vogeltje, had haar beter yeti kunnen noemen :rambo: maar goed, Sneeuw past ook wel bij haar
sbientje
Zeer actief
Berichten: 28766
Lid geworden op: 08 jun 2007 09:00
Mijn ras(sen): Labrador Retriever
Aantal honden: 2
Locatie: Oosterhout
Contacteer:

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door sbientje »

Ik vond Pom gewoon leuk, paste wel bij zon gekke labrador. Niets ingewikkelds hier dus
chaos
Zeer actief
Berichten: 2194
Lid geworden op: 11 apr 2004 10:42
Mijn ras(sen): 2 beaucerons en 1 Duitse herder.
Aantal honden: 3
Locatie: Groningen

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door chaos »

Onze duitse herder wilden we Hannes noemen maar toen we hem een paar dagen hadden vond mijn man het een chaos...ons leven een chaos, huis een chaos en zo werd Hannes Chaos, zelden heeft een hond een meer toepasselijke naam gehad.
De teckel heeft de naam Odin, kleine hond, grote naam.
Fien is een wat makkelijkere uit te spreken naam dan farouche. Dus dat werd Fien.
En bij onze volpino Rico was de inspiratie op...dus mocht onze jongste zoon kiezen en werd het Rico.
Dus alle namen hebben een verhaal :lol1:
Afbeelding
Gebruikersavatar
bandolero
Zeer actief
Berichten: 790
Lid geworden op: 07 aug 2012 15:31
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 5

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door bandolero »

Lana:
In dat jaar was het hier in België het jaar van de L voor stambomen, dus wou ik een roepnaam met de L (ze is een import, dus had geen stamboomnaam die begon met die letter)
Stamboomnaam = Black Orchid
Betekenis van 'Lana' = Orchid Flower
Pastte dus wel :mrgreen:


Handsome:
Stamboomnaam was Oz-Bandolero-V , was me net iets te ingewikkeld om hem zo te roepen telkens
En hij is geboren in het jaar van de H (maar ook hij is een import)
Lang lijstjes afzoeken van namen beginnend met de H, maar niet echt iets vinden dat me aanstond...
En omdat ik hem wel knap vond, is het dus Handsome geworden
Mijn broer wou Hannibal :oohja: maar hij noemt hem dus ook nog steeds zo :lol1:
Gebruikersavatar
TessaThomas
Zeer actief
Berichten: 7459
Lid geworden op: 03 okt 2011 15:27
Mijn ras(sen): Duitse Herder
Aantal honden: 2

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door TessaThomas »

Tessa heette eigenlijk anders. Weet niet eens meer hoe, maar wel met een T en eindigend op een A. Om dat een beetje overeen te laten komen kwamen we op Tessa. Niet de meest briljante naam, maar het voldoet en ze luistert ernaar. :D Beetje afgezaagd, maar iets met weinig tijd om na te denken.
Tay komt uit het T nest en is vernoemd naar één van zijn voorouders. Ik vond het een leuke naam die je niet vaak hoort, dus zo noemen we hem ook. Het is ook wel praktisch, want zo hoef ik met examens nooit na te denken hoe hij ook alweer heet.
Gebruikersavatar
Drazic
Zeer actief
Berichten: 6037
Lid geworden op: 06 sep 2009 11:48
Mijn ras(sen): griffon belge,griffon bruxellois,GriffonxPatterdale
Aantal honden: 3

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Drazic »

Bigboy is een herplaatser en die heet eigenlijk Rubens maar daar luisterde hij helemaal niet naar.
Op een dag deed hij iets wat hij eng vond en riep ik knappe bigboy en ik zag heel de hond veranderen qua verhouding.
Dus vanaf die tijd heet hij Bigboy.

Bros komt uit een nest filmthema nest en heet Casino Royale, dat roepen is niet handig.
Zijn moeder heet Tina en vader is dus onze Rubens.
Tina staat voor muziek en Bros was een band in de jaren 80/90.
De naam Bros heb ik bedacht en veel mensen kijken inderdaad raar als ik hem roep.
Bros staat voor muziek (naar zijn moeder dus)
En als je Bros omkeert Sorb krijg je Son Of Rubens Barrichello de stamboomnaam van onze Bigboy.

Bruno heette bij mij Drazic maar mijn moeder heeft hem de volgende dag meegenomen tegen mijn vaders wil.
Ze zei wat er van komt komt ervan maar ik ga die hond halen!.
Toen belde mijn vader op als je die hond gaat halen wil ik dat hij Bruno heet. :lol1:
Iedereen vind het geen mooie naam, maar als mijn moeder daarmee weer een hond in huis heeft prima kunnen wij allemaal mee leven.
Wildflower
Zeer actief
Berichten: 1461
Lid geworden op: 19 feb 2008 15:32
Mijn ras(sen): Border Collies
Aantal honden: 2

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Wildflower »

Rebel was vernoemd naar een kroeg.
Muis is vernoemd naar een konijn en Ben heet eigenlijk Bran maar dat krijg ik niet uit mijn strot.
Laura84
Zeer actief
Berichten: 6252
Lid geworden op: 14 jul 2011 15:51
Mijn ras(sen): Hollandse Herder Langhaar
Aantal honden: 2
Locatie: noord holland
Contacteer:

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Laura84 »

Laicka is vernoemd naar de eerste hh die ik in het asiel leerde kennen (aicka) en fix heet officieel idefixe dus dat gewoon afgekort
Groetjes Laura, en de streepjes bende, Fix en Laicka
Afbeelding
Gebruikersavatar
Ramiek
Zeer actief
Berichten: 4637
Lid geworden op: 24 jan 2009 16:41
Mijn ras(sen): borderterrier
Aantal honden: 2
Locatie: Leiden
Contacteer:

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Ramiek »

De hond die we ooit uit het asiel haalde, was binnengekomen als zwerver en die hadden ze Drammer genoemd. Een welverdiende naam waarvan hij ook regelmatig liet zien waarom ze daar op het idee waren gekomen hem zo te noemen, maar jeee, wat een wereldhondje hebben wij eraan gehad en wat een heerlijke streken had hij. Rana heb ik als Parson Russell pup gekregen en haar Rana genoemd (kikker in het latijns) omdat het een springkikkertje was. Caspar was zo genoemd door de fokker en dat hebben we zo gelaten.
Puck is bij ons geboren en was een klein pupje en dus zo toen Puck genoemd. Toen duidelijk werd dat ze bij ons bleef heb ik nog geprobeerd haar een andere naam te geven maar de rest van het gezin bleef haar Puck noemen. Zo heet ze nu dus ook gewoon...
groetjes van Annemiek

Afbeelding
*Rana 23-7-2015
http://www.ramiek.nl
Gebruikersavatar
Wimbo
Actief
Berichten: 171
Lid geworden op: 20 mei 2014 21:30
Mijn ras(sen): We zijn op zoek naar een Podenco Canario
Aantal honden: 0
Locatie: Provincie Utr.

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Wimbo »

Een onderwerp dat erg leeft zie ik wel. Pffffff.... 27 reacties binnen een uur. Dat gaat wat worden denk ik (LOL)

Maar, nog even mijn laatste vraag... Kan iemand me even vertellen hoe ik een plaatje of foto kan plaatsen in een antwoord? Zie ik iets over het hoofd misschien? Wie?
No woef like a good woef...
Gebruikersavatar
Miezemuis
Zeer actief
Berichten: 5113
Lid geworden op: 01 mei 2011 12:36
Mijn ras(sen): Grote poedels
Aantal honden: 2
Locatie: Nuenen

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Miezemuis »

Dushi heb ik gewoon gekozen, weet al niet eens meer hoe. Lizzie was een gezinscompromis. Eerst zaten we op Vlekkie (dochter), Doerak (zoon) Amber (man) en Lilly (ik). Uiteindelijk wilden drie van de vier personen Lilly, maar zoonlief wilde dit niet (uit principe denk ik). Toen kwam hij met Lizzie en dat vonden mijn man en dochter nog leuker dan Lilly. Dus toen was de keuze snel gemaakt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
kloesje
Zeer actief
Berichten: 7096
Lid geworden op: 24 aug 2010 13:18
Mijn ras(sen): Kruising Jack Russell Terriër Macho
Australian Kelpie Timber en Bindi
Duitse Herder Benthe (co-own)
Aantal honden: 4
Locatie: NOP

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door kloesje »

Macho is vernoemd naar zijn vader die ook Macho heet :F:

We konden destijds geen naam verzinnen waar we het beide over eens zouden zijn, fokker had dit bedacht en de naam past ook bij hem. (qua uitstraling, een echte macho is het niet)
Daarnaast wordt hij ook veel Mats of Siep genoemd! :ok:

De volgende hond.. kan alleen de naam verzinnen... maar dat gaat nog lastig worden, eerst maar eens wachten totdat ze geboren zijn :lol1:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Adjani & Tyson
Zeer actief
Berichten: 2951
Lid geworden op: 24 nov 2010 15:44
Mijn ras(sen): Bull terrier
Aantal honden: 0
Locatie: Noord Brabant
Contacteer:

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Adjani & Tyson »

Wimbo schreef:
Maar, nog even mijn laatste vraag... Kan iemand me even vertellen hoe ik een plaatje of foto kan plaatsen in een antwoord? Zie ik iets over het hoofd misschien? Wie?
Een foto moet je eerst uploaden via bijvoorbeeld Photobucket.com of Facebook.
Als dat gebeurd is , klik je met rechtermuisknop op de foto en selecteerd Afbeeldings URL- kopieren
Dan ga ja naar hier om een bericht te maken en klikt je net onder waar je topic titel invult op het IMG knopje
dan verschijnt er dit :
Hier tussenin plak je de door jou gekopieerde URL dus tussen ][ in
Afbeelding
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door renee-uk »

je moet een foto on line hebben staan wil je hem hier kunnen plaatsen.
uploaden kan bijvoorbeeld bij photobucket.
als je je foto daar hebt opgeladen kies je de img-link en die copieer je naar je bericht.
je kunt ook de jpg link zelf tussen [img]en[/img] zetten.
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Gebruikersavatar
Bishy
Zeer actief
Berichten: 2032
Lid geworden op: 08 nov 2010 19:07

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Bishy »

Bishop is zo genoemd door zijn eerste eigenaar/mijn broer. Ik noem hem meestal Bish, Biggy, of boogie. Als ik hem met zijn volledige naam aanspreek, dan weet hij hoe laat het is. :gvd: :mrgreen:

Dexter was een van de D-namen die de fokker voor de reuen had en ik kon nog kiezen welke ik meeste bij hem vond passen. Ik heb nog nagedacht over een totaal andere naam, maar alles wat ik leuk vond leek te veel op de naam van een van de katten.
Gebruikersavatar
Branka
moderator
Berichten: 20969
Lid geworden op: 25 jul 2003 11:25
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Drenthe

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Branka »

Onze eerste Golden heette Tagor, naam had mijn moeder onthouden van haar tijd dat ze in Zwitserland woonde.
Jari werd vernoemd naar een destijds bekende voetballer.
Finn zijn naam zit een iets langer verhaal aan vast. Mijn moeder vond Finn mooi, mijn vader iets anders dat mijn moeder echt helemaal niet leuk vond. Weet niet meer wat, dus vond het vast ook niet mooi. Om mijn vader over te halen stelde ze daarom voor om hem dan Venice Finn te noemen. Klonk wel goed achter de kennelnaam Pearl Drift en mijn vader vond de groep Venice erg goed. Dat was goed, maar toen bleek dat dit nest namen met een G moesten krijgen van de fokker. En we wilden niet een te voor de hand liggende optie kiezen. Dus kwam ik met Go. Naam is daardoor een stukje van ons allemaal geworden: Pearl Drift Go Venice Finn.
Afbeelding
Safari

Re: Tja.... en we noemen hem/haar.....

Ongelezen bericht door Safari »

Rakker had zijn naam al toen hij bij ons kwam wonen. Timmie heet de andere hond maar gaat hier als Sliert door het leven. Dit omdat hij zich met een rotvaart onder de hocker (ruimte van 14 cm) kan schuiven.
Plaats reactie

Terug naar “Discussieforum”