
Op het moment dat Pieter in bed stapt (bij mij doet ze het dus niet), gaat ze heel opdringerig doen en daarbij ontzettend "grommen".
Nu staat grommen bij Rottweilers niet standaard voor boos/agressief gedrag, aangezien Rotties een beetje "praten" dmv dat grommen: ze kunnen bv ook grommen als ze het enorm naar hun zin hebben.
Ze duwt zich tegen Pieter aan, likt zijn gezicht, gromt enorm, maar gaat net zo makkelijk al hevig grommend op haar rug liggen om verder gekroeld te worden.
Ik kan dit gedrag niet echt plaatsen: volgens mij is het gewoon opdringerig gedrag met een dringende vraag om aandacht (wellicht zelfs gewoon dominant gedrag) en moet Pieter dit negeren c.q. verbieden. Pieter ziet er geen kwaad in en kroelt gewoon met haar ook al twijfelt hij aan Kaya's "goede" bedoelingen. Ik vind dat je dan beter het zekere voor het onzekere kan nemen en het gedrag gewoon niet toe moet staan.
Vreemde zaak, aangezien ik Kaya meestal door en door begrijp, maar nu effies niet
