Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Help border pup

Forum waar men kan praten over het gedrag en de opvoeding van puppies en volwassen honden (of de eigenaar).

Moderator: moderatorteam

-Saskia-
Zeer actief
Berichten: 2891
Lid geworden op: 25 aug 2012 20:36
Aantal honden: 0

Re: Help border pup

Ongelezen bericht door -Saskia- »

Cindy52 schreef:Ik zou uren op een bankje zitten aan de weg en net zolang wachten totdat hij helemaal niet reageerd en dan belonen
Neem dan maar een tentje mee want je kan er erg lang zitten :engel:
Ik heb het topic niet doorgelezen maar wat ik heb gedaan bij mijn hond was op een heel eind van de baan hem los gooien en belonen bij zowel vrijwillig als gevraagd contact. Hij mocht kijken naar de auto's maar niet staren (dan sta je te dicht bij de prikkel). Stapsgewijs kwamen we steeds dichter bij de weg zonder dat hij in de drijfmodus ging en nu kan hij probleemloos langs rijdende dingen.
Klinkt gemakkelijk maar het heeft me zeker acht maanden trainen gekost.
Mijn andere pup was een piece of cake, die had na twee lessen schapendrijven door dat auto's niet dienen om achter te rennen.
Gebruikersavatar
Cash
Zeer actief
Berichten: 7660
Lid geworden op: 28 jan 2010 16:42
Mijn ras(sen): Duitseherder

Re: Help border pup

Ongelezen bericht door Cash »

ranetje schreef:
Pino2012 schreef:Ik zou op een veiligere afstand op auto's trainen en dan steeds iets dichterbij de auto's. Het punt dat hij erachteraan wil, moet je echter voor blijven.
Dat is dus belangrijk :ok:
Als je een auto hoort of ziet weet je wat je pup gaat doen.
Dus voor hij in de "drijversmood" komt ga je al afleiden met spelletjes en/of oefeningetjes in aandacht voor jou.
Mijn mechel had als pup ook die ongezonde interesse in langs razende auto, s. Je moet idd het punt voor zijn dat ze gaan reageren.
ik ben met mijn pup expres dagen langs drukke wegen gaan lopen. Ik beloonde met voer zodat ze auto = voer bij baas ging koppelen. Overigens corrigeerde ik lichtjes. Zodra haar kop maar de minste richting op wilde van de auto gaf ik een zacht tikje aan de halsband, daarop keek zij mij weer aan wat ik dan beloonde.

Ze is nu 9 maanden en auto's doen haar niks meer.
Het is echt zo, n gedrag waar je direct boven op moet zitten omdat het binnen nog time escaleert naar een hond zoals jouw pup....die dus al in de lijn hangt bij t zien van een auto.
eigenlijk ben je die eerste waarschuwingen dat dit ging gebeuren al voorbij. :ugh:
AfbeeldingAfbeelding
Cash v Heiligental en Flow.
Plaats reactie

Terug naar “Gedrag en opvoeding”