Neeltje schreef:Mag ik je dan even verduidelijken dat ik al zo'n 20 jaar hondentrainer ben en misschien toch weet waar ik mee bezig ben??????
*grinnikt*
Echt? Sgoeie
Hilde heeft overigens gelijk dat zelfbelonend gedrag negeren NOOIT werkt. Want dan wordt het *tromgeroffel* belóónd!
Maar goed, dat terzijde.
Over het corrigeren heeft ze het wat mij betreft mis

Het is afhankelijk van de hond en de reden van het uitvalgedrag, maar bij zelfverzekerde types werkt het wel degelijk om uitvallen te corrigeren. Je hebt je verdomme maar te gedragen, is dan de boodschap.
Bij Skadi heb ik het uitvallen gecorrigeerd, en daarna een alternatief aangeboden om haar te leren wat ik wél wil zien. In Skadi's geval is dat doorlopen met gesloten krijsmuil terwijl je NIET naar de hond in kwestie mag kijken
Ik denk dat die koppeling van een correctie van het negatieve gedrag en dan een alternatief bieden belangrijk is. Te vaak zie je dat mensen alleen maar corrigeren. Hoe moet die hond dan uitvogelen wat er wel verwacht wordt?