M@scha schreef:maar dat snap ik ook!lieke schreef:Ik denk dat als je bij een langhaar colliefokker komt om een pup uit te zoeken en opmerkt dat je de vacht eraf gaat halen, de fokker dan opmerkt dat je dan maar lekker een korthaar collie moet gaan kopen.
ik heb het ook over KLEINE aanpassingen he. zoals de baard korter houden dan "voorgeschreven". bij de collie zou dat misschien de buik kort knippen zijn ofzo zodat niet alles vol pis zit
Joh, de meeste collie-eigenaren (ook fokkers) knippen/scheren de buik bij en/of een plasgootje van achteren. Zeker bij de Engelse lijn collies. Van Lyndie's buikharen knipte ik ook nog 10cm of meer af omdat de boel anders over de grond sleepte.
Maar dat zijn gewoon wat aanpassingen, niet de hele vacht eraf halen omdat je zulks makkelijker vindt.
Overigens, Bonnie had een baard (niet zo'n schnauzer-baard maar wel flink wat) en er bleef altijd verbazingwekkend weinig in hangen. Ik hoefde haar maar zelden schoon te maken en het stond haar zo schattig.
