Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

De Duurzame Hond

Hier is ruimte voor uitgebreide gedachtenwisseling over stellingen en dilemma's over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door Caro. »

Nanna schreef:
Caro. schreef: Wat klopt er dan niet wat ik zeg?

Ehrlichia is te genezen als je er vroeg bij bent, anders wordt de ziekte chronisch en heeft vaak een dodelijk verloop.
Start jij even een eigen topic zeg :hmmm: :mrgreen:
Haha, ja je hebt gelijk :mrgreen:

Ik moet trouwens toch weg, dus sowieso even geen last meer van mijn vervuiling :wink:
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door malinois »

Ja hoor ken ook een aantal fokkers die t daarom ook niet meer doen.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door LongFields »

Nanna schreef:
LongFields schreef: het hele gebeuren rondom het aansprakelijk stellen van de goed bedoelende hobbyfokker op het moment dat er ook maar iets is waardoor de hond klachten krijgt. De huidige hype rondom Stichting Dier en Recht draagt er ook in grote mate aan bij dat iedere pupkoper bij wat voor probleem dan ook direct in de aanval gaat richting de fokker.
Daar moet je maar net zin in hebben.
Ik alvast niet. Ik heb een hele poos gefokt en met veel plezier maar ik zou er nu nooit meer aan beginnen. Om meerdere redenen trouwens.
En ik denk velen met mij.
Waaronder ik. :wink:
boemel
Vaste gebruiker
Berichten: 65
Lid geworden op: 12 mar 2016 09:25

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door boemel »

Antwoord op de vraag waar ik ben geweest bij zo' n stichting. Dat was in Zeeland. Voor mij zover bekend zijn er twee adressen in de provincie die op dit moment er mee actief zijn. Mijn advies, ga er niet heen. Ik ben niet bij de andere kennel geweest maar doordat men geen gerichte info. wilde verstrekken over de honden was voor mij voldoende redenen om er niet te gaan kijken. Als het karakter maar goed is, was alles wat ik eruit kreeg...
Vraag, is het verstandig en verantwoord om zwerfhonden vanuit het buitenland direct de volgende dag aan de eerste beste passant te verkopen?

Moet je trouwens niet steeds meer opletten bij het aanschaffen van een rashond? Ik vind het zorgelijk over de geluiden van bv. het door fokken. Ja, ik weet dat er gelukkig veel mensen zijn die wel verantwoord fokken en er vaak een wachtlijst is. Dit lijkt me ook niet meer dan logisch. Ik maak me vooral zorgen over het enorme aanbod want het lijkt toch vooral om de knikkers te gaan of zie ik dat fout?
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door DeDiana »

Caro. schreef:
DeDiana schreef:
Caro. schreef:
DeDiana schreef: Deze informatie klopt niet helemaal volgens de informatie die ik van dierenartsen uit Nederland en Spanje heb gekregen.

Ten eerste: inderdaad, de testen bieden niet 100% garantie. De meeste stichtingen geven die informatie ook.
De testen zijn wel veel beter geworden én er wordt veel meer getest, dus de kans op een vals-negatieve test is kleiner. Ook bij niet-actieve Leish met lage titerwaardes krijg je nu in veel gevallen een positieve testuitslag. Bij recente besmettingen én bij pups/jonge honden is nog niet betrouwbaar te testen.

Ehrlichia is behoorlijk betrouwbaar te testen, behalve in de eerste ca. 2-3 weken na een besmetting (http://www.uu.nl/onderzoek/veterinair-m ... aehrlichia). Ehrlichia heeft een incubatietijd van 1-3 weken en wordt dus heel snel ontdekt bij een test. Ehrlichia is behalve in het geval van ernstige, acute chronische Ehrlichia nog te genezen, ofwel met een (indien nodig zeer lange) kuur Doxycycline ofwel met Imizol. Niet alle honden met Ehrlichia genezen, maar de kans op genezing is zeer groot als het goed en tijdig behandeld wordt en als de hond nog geen ernstige symptomen heeft. Dus bij een positieve Ehrlichiatest zonder symptomen wordt meestal alsnog direct behandeld, zodat je er op tijd bij bent en de ziekte niet later alsnog tot uiting komt - want dan ben je misschien wel te laat en kan al onomkeerbare schade aan het lichaam zijn toegebracht. Dus door te testen, te constateren dat een hond positief test en direct te behandelen ook al heeft hij geen symptomen, kun je in het geval van Ehrlichia heel veel ellende voorkomen. Met een uitgebreid bloedonderzoek is na de behandeling bovendien goed te controleren of de behandeling voldoende aangeslagen is op basis van de aantallen witte bloedcellen en bloedplaatjes.

Heel veel Spaanse honden zijn gedumpte huishonden, die hebben doorgaans niet een heel hoog risico op besmetting met Leish of Ehrlichia. En als het gaat om gebieden aan de kust: zelfs 20 km landinwaarts is het risico op Leish soms al meer dan 50% lager. Daar zitten meer asielen dan vlak aan de kust en worden ook veel meer honden gedumpt.
Wat klopt er dan niet wat ik zeg?

Ehrlichia is te genezen als je er vroeg bij bent, anders wordt de ziekte chronisch en heeft vaak een dodelijk verloop.

Maar dan moet er dus wel getest worden én informatie gegeven worden aan de mensen. De honden in de asiels worden (werden?) vaak helemaal niet
getest totdat ze geadopteerd werden en dan ben je dus vaak al te laat omdat de ziekte chronisch is geworden en dan niet meer te genezen.
Of er moet sinds een paar jaar wat veranderd zijn en dat de honden daar allemaal getest worden, ook al worden ze niet geadopteerd, maar dat geloof
ik eigenlijk niet zo.

Dus de stichting is dan toch in gebreke gebleven door én niet te testen én geen informatie te geven?

Ook staat er vaak op de sites van stichtingen dat Ehrlichia te genezen is met antibiotica, ja klopt, als je er snel bij bent, maar later niet meer en
is het vaak dodelijk.
Nou, jij schreef over een lange incubatietijd van Ehrlichia, dat de testen niets zouden zeggen en dat Ehrlichia niet te genezen is met Doxycycline. Dat klopt alle drie niet. Na de acute fase van Ehrlichia volgt de subklinische fase (kan 5 jaar duren, geen symptomen maar wel afwijkend bloedbeeld en positieve titer) en ook in die periode is de behandeling met Doxy (of evt. Imizol) in de meeste gevallen succesvol. Chronische Ehrlichia met ernstige symptomen is niet te genezen, maar in de stadia daarvoor is de ziekte wel behandelbaar.
Natuurlijk moeten stichtingen daar goed over informeren en de honden ter plaatse testen en indien nodig direct behandelen om een hoop ellende te voorkomen. Bagatelliseren van deze ziektes vind ik een slechte zaak, omdat mensen moeten weten waar ze aan beginnen en welk risico er is. Maar de informatie die jij in eerste instantie gaf, suggereerde dat Ehrlichia nauwelijks te behandelen of te testen is, en dat klopt in de meeste gevallen ook niet.
Dan ben ik wat onduidelijk geweest, want ik bedoelde de testen voor Leishmania dat die negatief getest niet veel zeggen.
Ehrlichia is alleen te genezen als je er snel bij bent en ik vermoed zo maar dat de asiels niet steeds de honden testen op Ehrlichia.
Dat jij zegt dat ze dit zouden moeten doen, daar ben ik het dus absoluut mee eens en dat is wat ik ook zeg, maar vaak niet gebeurt of tenminste
in de periode dat ik er veel mee bezig was, niet gebeurde.

Dat de behandeling met Doxy succesvol zou zijn in de eerste 5 jaar na besmetting, durf ik te betwijfelen aangezien Moritz 5.5 jaar was toen hij
overleed en 5 jaar was toen het werd ontdekt. Hij heeft zo'n 3 of 4 maanden antibiotica gekregen (Doxy) en is toen overleden.

De incubatietijd is bij Ehrlichia volgens mij ook 7 jaar, dus 7 jaar na besmetting kan het alsnog zichtbaar worden. Dat is mij destijds tenminste
door de specialist verteld.
Symptomen kunnen bij Ehrlichia tot ruim 5 jaar na besmetting zich voor het eerst manifesteren, maar in die tussentijd is de parasiet wel gewoon aantoonbaar in het bloed. Dat is dus niet hetzelfde als een incubatietijd (in de incubatietijd is een ziekte nog niet aantoonbaar in het bloed).
De subklinische fase zonder symptomen kan 5 jaar duren, maar kan dus ook korter zijn. Omdat Morris overduidelijk chronische, acute Ehrlichia had, heeft hij dus een kortere subklinische fase gehad waarin hij geen symptomen had. Was hij in die periode getest en direct behandeld, dan was de kans heel groot geweest dat hij gewoon genezen was.
Als je behandelt voordat er ernstige symptomen zijn - en dat kan dus nog na vijf jaar gebeuren, maar er zijn ook honden die nooit symptomen krijgen - is het nog behandelbaar, dus ook bijvoorbeeld 3 jaar na besmetting.

En inderdaad, dit wordt allemaal wel heel specifiek en we wijken nogal af van het eigenlijke onderwerp. Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat bij honden uit Zuid-Europa de mzz een extra risico zijn en dat tijdig testen en behandelen en goede voorlichting een wereld van verschil maken.
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door DeDiana »

Nanna schreef:
DeDiana schreef:
Nanna schreef:Ik vrees dus echt voor de toekomst van de rashond en ik denk dat het er over pakweg 30 jaar totáál anders uitziet in hondenland. Hoe kijken jullie daar tegenaan?
Ik zat nog even over deze vraag na te denken. Vrees je dan ook voor de toekomst van heel ongezonde rassen, dus zou het een gemis zijn als die zouden uitsterven? Want daarmee zou een hoop dierenleed voorkomen worden voor honden die met allerlei gebreken en klachten door het leven moeten.
Nee. Ik vrees voor de toekomst van de numeriek kleine rassen. Daar is vaak al schrikbarend ingeteeld met geen kans op vers bloed uit een ander land bijvoorbeeld. Dat openen van die stamboeken gaat voor veel rassen te laat komen. Eer je alle wolventruidragende trutten (dank, Cleva) met de neus dezelfde kant op hebt ben je 20 jaar verder. Die denken met dat getest van tegenwoordig de heilige graal te pakken te hebben. Veel fokkers zijn gewoon echt dóm.
Plus dat ik denk dat het fokken van rashonden steeds minder gaat worden, als hobby. Mensen worden om een dwarse scheet al voor de rechter gesleept; dan vergaat je de lust wel. Plus dat je met je inteeltras veel vaker geconfronteerd gaat worden met zieke pups en boze eigenaren. En waar veel mensen denken dat je met je gefok schaterlachend binnenloopt, vergeet het maar. Fokken is duur. Fokken kost tijd. Twee zaken waarvan de mensen tegenwoordig steeds minder hebben.
De inschrijvingen in het NHSB en op de shows lopen natuurlijk niet voor niets terug. Dat heeft denk ik maar bar weinig te maken met de recessie.
Maar wat is dan precies de vrees? Is het erg als een aantal rassen over 30 jaar niet meer bestaat vanwege een te kleine genenpoel, het te laat openen van stamboeken, gebrekkige gezondheid of fokkers die er geen zin meer in hebben?

Wat je nu natuurlijk ook ziet behalve de buitenlandse stichtinghonden, is de tendens naar designer breeds, kruisingen met een kekke naam. En zo zijn alle rassen uiteindelijk ook ontstaan natuurlijk, dus waar aan de ene kant rassen verdwijnen, zullen de designer breeds van nu misschien de rashonden van de toekomst worden.
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door dagmar88 »

boemel schreef:Antwoord op de vraag waar ik ben geweest bij zo' n stichting. Dat was in Zeeland. Voor mij zover bekend zijn er twee adressen in de provincie die op dit moment er mee actief zijn. Mijn advies, ga er niet heen. Ik ben niet bij de andere kennel geweest maar doordat men geen gerichte info. wilde verstrekken over de honden was voor mij voldoende redenen om er niet te gaan kijken. Als het karakter maar goed is, was alles wat ik eruit kreeg...
Vraag, is het verstandig en verantwoord om zwerfhonden vanuit het buitenland direct de volgende dag aan de eerste beste passant te verkopen?

:19: Je bent wel lekker bezig he. Het bleek allemaal een heel stuk genuanceerder dan je het hier maar weer eens voordoet :19:
Daarbij ga je toch echt zelf naar een kennel in plaats van een gastgezin.
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door DeDiana »

Nanna schreef:
DeDiana schreef: Maar wat is dan precies de vrees? Is het erg als een aantal rassen over 30 jaar niet meer bestaat vanwege een te kleine genenpoel, het te laat openen van stamboeken, gebrekkige gezondheid of fokkers die er geen zin meer in hebben?
Ik zou het cultuurhistorisch jammer vinden. Net zoals ik het jammer vindt dat de Friesche windhond niet meer bestaat. Voor mij hoeven die designerbreeds helemaal niet.
En het erge is dat het niet hóeft. Je kunt prima rashonden fokken die wel gezond zijn en een brede genenpool hebben. Maar ja, daar komen dan die cerebrally challenged wolventruien met de hakken in het zand weer om de hoek kijken.
Aha :ok:

Voor mij hoeven die designer breeds ook niet, ik denk dan: neem dan een kruising die al op de wereld is en net zo leuk, lief en mooi is en met smart op een baasje wacht. Maar ja, dat is dan geen cockapoo of labradoodle maar slechts een simpele kruising en veel mensen willen blijkbaar toch een soort statussymbool. Of ze willen iets exclusiefs, maar ook dan kun je beter een buitenlandse kruising nemen, want die zijn allemaal uniek ;-)
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door LongFields »

DeDiana schreef: Voor mij hoeven die designer breeds ook niet, ik denk dan: neem dan een kruising die al op de wereld is en net zo leuk, lief en mooi is en met smart op een baasje wacht. Maar ja, dat is dan geen cockapoo of labradoodle maar slechts een simpele kruising en veel mensen willen blijkbaar toch een soort statussymbool. Of ze willen iets exclusiefs, maar ook dan kun je beter een buitenlandse kruising nemen, want die zijn allemaal uniek ;-)
Er worden ook gewoon kruisingen gefokt zonder deftige designernaam en dus geen statussymbool. Waarom dan "beter een buitenlandse kruising nemen"?
Er zijn ook unieke Nederlandse kruisingen die net zo leuk of misschien wel leuker zijn.
Waarom eigenlijk een landsgrens benoemen, een buitenlandse kruising is toch niets meer of minder dan eentje uit Nederland?
Laatst gewijzigd door LongFields op 17 apr 2016 13:07, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door DeDiana »

LongFields schreef:
DeDiana schreef: Voor mij hoeven die designer breeds ook niet, ik denk dan: neem dan een kruising die al op de wereld is en net zo leuk, lief en mooi is en met smart op een baasje wacht. Maar ja, dat is dan geen cockapoo of labradoodle maar slechts een simpele kruising en veel mensen willen blijkbaar toch een soort statussymbool. Of ze willen iets exclusiefs, maar ook dan kun je beter een buitenlandse kruising nemen, want die zijn allemaal uniek ;-)
Er worden ook gewoon kruisingen gefokt zonder deftige designernaam en dus geen statussymbool. Waarom dan "beter een buitenlandse kruising nemen"?
Er zijn ook unieke Nederlandse kruisingen die net zo leuk of misschien wel leuker vinden.
Waarom eigenlijk een landsgrens benoemen, een buitenlandse kruising is toch niets meer of minder dan eentje uit Nederland?
Nee klopt. Ik bedoel dus kruisingen in het algemeen, uit binnen- en buitenland dus.
Ik schreef het onnadenkend zo op vanwege het oorspronkelijke onderwerp van deze discussie.
Gebruikersavatar
vaagheid
Zeer actief
Berichten: 314
Lid geworden op: 07 feb 2011 16:27
Mijn ras(sen): Portugese scoobydoo
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door vaagheid »

Ik zie eigenlijk weinig echt leuke of 'nuttige' :tongue: kruisingen in Nederland, de meesten zijn inderdaad van die designerhondjes (veelal poedelkruising verkrijgbaar bij de gemiddelde broodfokker :mrgreen: ). In de hondensport zie je bijvoorbeeld steeds vaker lurchers bij de flyball of frisbee, maar die fokt niemand hier in Nederland (misschien beter, want ik denk niet dat ze geschikt zijn voor de gemiddelde blokjes ommers :tongue: ).

Mijn buitenlander is dan weer enorm 'dom', daar hoor ik vaker mensen over met buitenlanders :lol1: . Je moet wel een beetje geluk hebben wat dat betreft (want er zijn uiteraard ook uitzonderingen). Over een tijdje wil ik er ook graag een kleiner hondje bij, maar die moet wel goed trainbaar zijn. Dat is voor mij een reden om toch wat meer naar rassen of ras x ras kruisingen te kijken. Of ik moet naar zo'n asiel kunnen gaan en er dan live een kiezen.
Dat ze pas met 12 weken naar nederland kunnen komen helpt ook niet echt, dan zitten ze toch een flink aantal weken in een omgeving die voor een pup meestal niet zo'n heel positieve uitwerking heeft.
Liefst wil ik er dan ook nog een die wat minder jachtdrift heeft en dan moet je echt goed filteren tussen de bodegueros, podencos en andere jachthonden.

Ik weet dat er mensen zijn die nu gaan zeggen dat je binnen een ras ook veel variatie hebt, maar ik heb bijvoorbeeld nog nooit een border collie gezien die slechter te trainen was dan mijn portugees. Dus in grote lijnen heb je met een ras wel wat meer zekerheid wat dat betreft.
Washbar, 100% natuurlijke shampoo uit Nieuw-Zeeland voor paarden en honden
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door malinois »

Ik heb een voor mij geweldige kruising. Evenals zn broers en zussen waarbij er 3 van mij op de vereniging zitten. :pff:
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door LongFields »

vaagheid schreef:Ik zie eigenlijk weinig echt leuke of 'nuttige' :tongue: kruisingen in Nederland, de meesten zijn inderdaad van die designerhondjes (veelal poedelkruising verkrijgbaar bij de gemiddelde broodfokker :mrgreen: ). In de hondensport zie je bijvoorbeeld steeds vaker lurchers bij de flyball of frisbee, maar die fokt niemand hier in Nederland (misschien beter, want ik denk niet dat ze geschikt zijn voor de gemiddelde blokjes ommers :tongue: ).
Misschien kijk je niet goed genoeg dan?
Ik ken hier van het forum al een aantal erg leuk gelukte kruisingen die ook in ons land geboren zijn. Heb er zelf overigens ook eentje. :pffff: En de eigenaren van zijn nestgenoten denken er al net zo over. Zowel qua uiterlijk als ook qua karakter zijn ze alle 5 prima gelukt.
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door ranetje »

vaagheid schreef:Ik zie eigenlijk weinig echt leuke of 'nuttige' :tongue: kruisingen in Nederland, de meesten zijn inderdaad van die designerhondjes (veelal poedelkruising verkrijgbaar bij de gemiddelde broodfokker :mrgreen: ). In de hondensport zie je bijvoorbeeld steeds vaker lurchers bij de flyball of frisbee, maar die fokt niemand hier in Nederland (misschien beter, want ik denk niet dat ze geschikt zijn voor de gemiddelde blokjes ommers :tongue: ).

Mijn buitenlander is dan weer enorm 'dom', daar hoor ik vaker mensen over met buitenlanders :lol1: . Je moet wel een beetje geluk hebben wat dat betreft (want er zijn uiteraard ook uitzonderingen). Over een tijdje wil ik er ook graag een kleiner hondje bij, maar die moet wel goed trainbaar zijn. Dat is voor mij een reden om toch wat meer naar rassen of ras x ras kruisingen te kijken. Of ik moet naar zo'n asiel kunnen gaan en er dan live een kiezen.
Dat ze pas met 12 weken naar nederland kunnen komen helpt ook niet echt, dan zitten ze toch een flink aantal weken in een omgeving die voor een pup meestal niet zo'n heel positieve uitwerking heeft.
Liefst wil ik er dan ook nog een die wat minder jachtdrift heeft en dan moet je echt goed filteren tussen de bodegueros, podencos en andere jachthonden.

Ik weet dat er mensen zijn die nu gaan zeggen dat je binnen een ras ook veel variatie hebt, maar ik heb bijvoorbeeld nog nooit een border collie gezien die slechter te trainen was dan mijn portugees. Dus in grote lijnen heb je met een ras wel wat meer zekerheid wat dat betreft.
Pas met 15 weken toch?
Ze kunnen pas met 12 weken geënt worden tegen Rabiës en dan geldt nog een wachttijd van 3 weken.

Of zit dat anders?
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door malinois »

Oh en die van Longfields haal ik ook graag op...
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
vaagheid
Zeer actief
Berichten: 314
Lid geworden op: 07 feb 2011 16:27
Mijn ras(sen): Portugese scoobydoo
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door vaagheid »

Ook bij de kleinere honden?
Ik ben er daar alleen een paar van tegengekomen die gefokt worden door broodfokkers. Ik zoek bijvoorbeeld naar kruisingen boerenfox, sheltie, whippet, kooiker etc.
Grotere maten kruisingen zie ik inderdaad vaker. Maar, ik moet toegeven, ik zoek vaak wat rond op marktplaats en dat is misschien niet de beste plek. :tongue:
Washbar, 100% natuurlijke shampoo uit Nieuw-Zeeland voor paarden en honden
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door ranetje »

Nanna, wat is er eigenlijk "duurzaam" aan een hond?

Ik zit waarschijnlijk in een verkeerde richting te denken, maar duurzaam(langdurig gebruik en hergebruik mogelijk) vind ik ze eigenlijk niet :tongue:
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Gebruikersavatar
vaagheid
Zeer actief
Berichten: 314
Lid geworden op: 07 feb 2011 16:27
Mijn ras(sen): Portugese scoobydoo
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door vaagheid »

ranetje schreef: Pas met 15 weken toch?
Ze kunnen pas met 12 weken geënt worden tegen Rabiës en dan geldt nog een wachttijd van 3 weken.

Of zit dat anders?
Ja, sorry, je hebt gelijk. :tongue: Nog later dus.
Washbar, 100% natuurlijke shampoo uit Nieuw-Zeeland voor paarden en honden
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door LongFields »

vaagheid schreef:Ook bij de kleinere honden?
Ik ben er daar alleen een paar van tegengekomen die gefokt worden door broodfokkers. Ik zoek bijvoorbeeld naar kruisingen boerenfox, sheltie, whippet, kooiker etc.
Ik ken wel een paar hele leuke kruisingen met onder andere de Sheltie en Whippet die jij noemt. Dus ik denk dat er met andere kleinere rassen ook wel gewoon leuke kruisingen te vinden zijn.
Gebruikersavatar
Lieske_1977
Zeer actief
Berichten: 3772
Lid geworden op: 28 mar 2016 21:14
Mijn ras(sen): Labrador retriever
Aantal honden: 2

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door Lieske_1977 »

LongFields schreef:
vaagheid schreef:Ook bij de kleinere honden?
Ik ben er daar alleen een paar van tegengekomen die gefokt worden door broodfokkers. Ik zoek bijvoorbeeld naar kruisingen boerenfox, sheltie, whippet, kooiker etc.
Ik ken wel een paar hele leuke kruisingen met onder andere de Sheltie en Whippet die jij noemt. Dus ik denk dat er met andere kleinere rassen ook wel gewoon leuke kruisingen te vinden zijn.
Ik ben zelf helemaal niet op zoek, maar hoe vind je betrouwbare fokkers van zulke kruisingen? Is dat vooral via-via?
Afbeelding
Gebruikersavatar
vaagheid
Zeer actief
Berichten: 314
Lid geworden op: 07 feb 2011 16:27
Mijn ras(sen): Portugese scoobydoo
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door vaagheid »

Mocht je ooit een keer iemand met een nestje (of herplaatser) tegenkomen, dan houd ik me aanbevolen. :tongue:
Geen sarcasme trouwens, ik weet dat het voorkomt maar mijn ideale kruising (whippet x sheltie) is vrij zeldzaam.
Ik weet alleen dat het in de broodfok populaire kruisingen zijn (sheltie x boerenfox bijvoorbeeld). Dat vind ik dan weer minder geschikt. :mrgreen:
Washbar, 100% natuurlijke shampoo uit Nieuw-Zeeland voor paarden en honden
Gebruikersavatar
LongFields
Zeer actief
Berichten: 49618
Lid geworden op: 16 jan 2003 11:07
Mijn ras(sen): Laekense Herder Tapas
Peruaanse Kelpie Mojo
Kelperuaan Kiitos
Aantal honden: 3

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door LongFields »

Lieske_1977 schreef: Ik ben zelf helemaal niet op zoek, maar hoe vind je betrouwbare fokkers van zulke kruisingen? Is dat vooral via-via?
Ja, dat denk ik wel. Of door goed doorvragen bij een combinatie die je wel aanstaat. Niet iedere gelegenheidsfokker of kruisingfokker is een broodfokker, evenmin als iedere rashondenfokker er een is.
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door ranetje »

Nanna schreef:
ranetje schreef:Nanna, wat is er eigenlijk "duurzaam" aan een hond?

Ik zit waarschijnlijk in een verkeerde richting te denken, maar duurzaam (langdurig gebruik en hergebruik mogelijk) vind ik ze eigenlijk niet :tongue:
Ik bedoel dat ze niet speciaal voor jou gefokt zijn ;-)
Ok :ok:
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
_Jules_
Zeer actief
Berichten: 14722
Lid geworden op: 30 jan 2010 09:42
Aantal honden: 4

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door _Jules_ »

Oh joepie, ik heb duurzame honden;P maar mn voorkeur gaat toch uit naar de rashond;)
Afbeelding
laeken
Zeer actief
Berichten: 32016
Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
Aantal honden: 0

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door laeken »

Rashonden vind ik als Ikea meubels. Je kan ze in grote oplage produceren en kopen en ze zijn niet bijzonder of uniek. Ik ben zelf sowieso niet van het gemaakte uiterlijk. Ik hou van spontaan en uniek. Ik begrijp dat rashonden eigenschappen hebben die ze bijzonder maakt. Ik begrijp dat mensen om die reden helemaal gek zijn op bepaalde rassen. Niks mis mee. Mijn ding is het echter niet. Ik vind er weinig aan want het verrassende is er dan gewoon af.
Afbeelding
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door malinois »

laeken schreef:Rashonden vind ik als Ikea meubels. Je kan ze in grote oplage produceren en kopen en ze zijn niet bijzonder of uniek. Ik ben zelf sowieso niet van het gemaakte uiterlijk. Ik hou van spontaan en uniek. Ik begrijp dat rashonden eigenschappen hebben die ze bijzonder maakt. Ik begrijp dat mensen om die reden helemaal gek zijn op bepaalde rassen. Niks mis mee. Mijn ding is het echter niet. Ik vind er weinig aan want het verrassende is er dan gewoon af.
Nou dat ben ik absoluut niet met je eens. 3 stamboommechels gehad waarvan 2 moeder en zoon en 3 totaal verschillende honden met totaal verschillend karakter.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Neeltje

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door Neeltje »

malinois schreef:
laeken schreef:Rashonden vind ik als Ikea meubels. Je kan ze in grote oplage produceren en kopen en ze zijn niet bijzonder of uniek. Ik ben zelf sowieso niet van het gemaakte uiterlijk. Ik hou van spontaan en uniek. Ik begrijp dat rashonden eigenschappen hebben die ze bijzonder maakt. Ik begrijp dat mensen om die reden helemaal gek zijn op bepaalde rassen. Niks mis mee. Mijn ding is het echter niet. Ik vind er weinig aan want het verrassende is er dan gewoon af.
Nou dat ben ik absoluut niet met je eens. 3 stamboommechels gehad waarvan 2 moeder en zoon en 3 totaal verschillende honden met totaal verschillend karakter.
Inderdaad. Ik heb nu mijn tweede Tibetaanse Terrier en als er twee verschillende zijn zijn het wel Yentle en Lotje, behalve het uiterlijk houdt het eigenlijk wel op.
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door Maeve »

malinois schreef:
laeken schreef:Rashonden vind ik als Ikea meubels. Je kan ze in grote oplage produceren en kopen en ze zijn niet bijzonder of uniek. Ik ben zelf sowieso niet van het gemaakte uiterlijk. Ik hou van spontaan en uniek. Ik begrijp dat rashonden eigenschappen hebben die ze bijzonder maakt. Ik begrijp dat mensen om die reden helemaal gek zijn op bepaalde rassen. Niks mis mee. Mijn ding is het echter niet. Ik vind er weinig aan want het verrassende is er dan gewoon af.
Nou dat ben ik absoluut niet met je eens. 3 stamboommechels gehad waarvan 2 moeder en zoon en 3 totaal verschillende honden met totaal verschillend karakter.
Haha nou inderdaad. Hier is nummer drie zelfs het nageslacht van 1 en 2 en zij heeft toch weer haar unieke karaktertrekken die ik bij geen van de anderen zie :wink:
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door Maeve »

malinois schreef:
laeken schreef:Rashonden vind ik als Ikea meubels. Je kan ze in grote oplage produceren en kopen en ze zijn niet bijzonder of uniek. Ik ben zelf sowieso niet van het gemaakte uiterlijk. Ik hou van spontaan en uniek. Ik begrijp dat rashonden eigenschappen hebben die ze bijzonder maakt. Ik begrijp dat mensen om die reden helemaal gek zijn op bepaalde rassen. Niks mis mee. Mijn ding is het echter niet. Ik vind er weinig aan want het verrassende is er dan gewoon af.
Nou dat ben ik absoluut niet met je eens. 3 stamboommechels gehad waarvan 2 moeder en zoon en 3 totaal verschillende honden met totaal verschillend karakter.
Haha nou inderdaad. Hier is nummer drie zelfs het nageslacht van 1 en 2 en zij heeft toch weer haar unieke karaktertrekken die ik bij geen van de anderen zie :wink:
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: De Duurzame Hond

Ongelezen bericht door malinois »

Ook de dobers... 2 totaal verschillende honden ook in bouw en karakter.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Plaats reactie

Terug naar “Discussieforum”